Автор Тема: Какъв е смисълът на живота?  (Прочетена 76946 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #75 -: Септември 23, 2009, 20:50:44 pm »
Понякога ми се струва, че хората са като животните, доволни са от живота си, защото "Някой" за това ги отглежда, независимо какво мислят те за него.
Не мисля, че хората са доволни от живота си. Не мисля и че тези, които (както някои предполагат) манипулират хората, също са доволни от живота си. Ако бяха доволни нямаше да изпитват нужда да ни манипулират. Щастието не е нещо, което друг може да ти даде, нито пък нещо, което се основава на условия и събития извън човека.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #76 -: Септември 23, 2009, 20:56:38 pm »
Тоест, само аз имам лоши мисли за съдбата на живите, всички които не вярват в Библията са щастливи и не се притесняват от съдбата и смисъла на живота си?
Не, аз също имам лоши мисли за съдбата на живите/ако не си забелязал/, и ме е грижа за съдбата и живота ми и правя нещо по въпроса. И НЕ ВЯРВАМ В БИБЛИЯТА

Разликата между мен и теб обаче не е библията, а това, че ти все още търсиш нещо, с което да имаш обща съдба и по този начин да ти даде опора, да се почувстваш сигурен в идеите си, да почувстваш нужната стабилност да излезеш пред хората и да кажеш - "вижте кво, вие сте скапани пачи, защото така и така и ще умрете".

Ок.Сам избираш начина, но не ме залъгвай пич.Много добре зная, че въобще не вярваш в библията, опитваш се да излъжеш сам самия себе си и да, зная, че често се получава.Много добре ми е познато.
Само че зная, че когато затвориш този форум, когато спреш да комуникираш, когато отидеш да си облечеш пижамата и чакаш да заспиш, ти въобще не си вярваш. Ти вярваш в нещо, само че това не е библията, нали? Това в което вярваш, е че ще продължиш да залъгваш себе си и утре...Ако не успееш, толкова много хора си убедил, че вярваш в библията, че не може да не е така.

Знам, че и ти знаеш, че нарочно интерпретираш библията по начин, който те удовлетворява.В момента библията е онази информационна среда, която има характера на твоите идеи, само че не ги представя така, както са в главата ти.Знам, че ти използваш този нейн дух, защото е близък до това, което ти лично смяташ, и от теб се иска само да интерпретираш библията грешно, така, както ти харесва, и да има някакъв смисъл, за да можеш да заблудиш себе си, че "библията е твоят shit"(както се изразява един приятел).

Но знаеш, че не е. Знаеш също, че все още търсиш онова, което се допира още повече до идеите ти и когато го намериш, ще отхвърлш библията с един замах, но не само това - ще обясниш на себе си и на останалите, че това ново нещо обяснява библията...А няма да е така.И знаеш ли защо? Защото нямаш избор, освен да лъжеш себе си.

Маменето на себе си ти дава интелектуална опора.Защото нямаш никакви доказателства, че си прав.
Ти отлично знаеш, че си прав! Много добре знам това! Знаеш, че си прав, но не можеш да отидеш при хората и да им кажеш - "ей, пачи гнусни, не само ще умрете, но съм прав в това!". Трябва ти авторитет - трябва ти дума като "библия", само трябва да я приведеш възможно по-близо до идеите си.

Това ми е много ясно, повярвай ми.

И вземи един съвет от човек, минал по пътя - Винаги ще лъжеш себе си, ако продължаваш да търсиш доказателства.Просто си повярвай, пич! Повярвай си! Кажи "по дяволите, нямам нужда да се опирам на нищо!" Рано или късно, ще се види, че си прав.
Когато си повярваш, доказателствата сами ще започнат да те затрупват, ще започнеш да откриваш ИСТИНСКИТЕ доказателства в момента, в който оставиш библията на майната й и си признаеш, че си прав без да се оповаваш на нещо.Тогава ще спреш да използваш все рационализирани доказателства и когато видиш истинските доказателства, тогава вече ще разбереш какво е чувството да се окаже, че си прав.А зная, че ти отдавна не си го изпитвал.Заменил си го със задоволството, че мамейки останалите хора, си успял да измамиш себе си заедно с тях и си успял да си осигуриш още един ден увереност в собствените възгледи.

Виж, много добре зная, че сега след моя поуст няма да напишеш "Да, така е", просто е адски тъпо и никой не би го направил.Но аз не го пиша само заради теб, много съм далеч от идеята да те безпокоя защото зная какво е чувството някой да ти каже, че се опитваш да излъжеш себе си - чувството е все едно си предател и е много шибано, но не си имал избор...нещо просто те принуждава.

Не искам да те безпокоя ни най-малко.Пиша това за всички, защото хората са много повече, отколкото ти и аз си мислим.Просто са малко тези, които са по-изявени.
« Последна редакция: Септември 23, 2009, 21:03:50 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #77 -: Септември 23, 2009, 22:31:31 pm »
Понякога ми се струва, че хората са като животните, доволни са от живота си, защото "Някой" за това ги отглежда, независимо какво мислят те за него.
Не мисля, че хората са доволни от живота си. Не мисля и че тези, които (както някои предполагат) манипулират хората, също са доволни от живота си. Ако бяха доволни нямаше да изпитват нужда да ни манипулират. Щастието не е нещо, което друг може да ти даде, нито пък нещо, което се основава на условия и събития извън човека.
    Привет,
    Богоизбрания, единственият начин да се спасиш от чуството, че някой те отглежда като скот, е да работиш за себе си и за другите. Навярно няма да се съгласиш с мене, но по един начин расъждава прасето в кочината и по друг глигана в гората. Примириш ли се винаги ще се намери някой да те затвори в кочина. Аз нямам този проблем, защото смятам, че пътят на моето развитие е строго индивидуолен, а това значи никога да не бъда последовател на някого. Аз не допускам някой да бъде посредник между мен и божественото.  АЗът ми - съвеста ми - личноста ми тук и сега - друго няма.
    Ирис,
    Преди години направих едно предложение в пчеларството. Получих стотина благодарствени писма и това благодаря ме правеше щастлив. Щастлив се чуствам винаги когато мога да дам и нещастен когато не мога да помогна. Знам - звуча високопарно, но да живея за другите, това е нещото отвътре което ме е определяло като личност във времето и ме е правило значим в собствените ми очи.  С уважение   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #79 -: Септември 24, 2009, 00:21:40 am »
Не знам какъв е смисълът... но имам една днешна история.

Точно днес в Бургас имаше една групичка кришнари, които пееха и думкаха на някакви инструменти. Видяха ми се доста занемарени и малко странни.
Превъзмогнах стеснителността си и питах момчето, което раздаваше брошурките дали правят секс или я карат на чикии. То се смути доста (то и аз не успях да запазя хладнокръвие и се разсмях много, ама без да искам  :(); та смути се то, и каза, че "Зависи ...". Ама от какво зависи, не стана ясно. Освен това, добави, че по принцип ползвали секс, само за зачеване ...
(а на практика как е, също не е ясно)

После го питах от къде са. Оказа се, че са от различни градове...
Дали имат дом, дали имат семейство, приятели, приятелки, роднини, работа ... ?

Сега се сещам, че по-надолу в града имаше един китарист (който за щастие често свири в центъра).
Свири наистина изумително добре. Щастие е да го слушаш ...
Понякога съм сядал ей така, на някоя пейка до него, за да послушам по-дълго.
Ако му пуснеш монета, поглежда те в очите, усмихва се и казва топло "Благодаря". Свестен човек. Може да е професионален музикант, изпълнител, учител, или не зная какъв.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #80 -: Септември 24, 2009, 11:48:54 am »
Животът е шарен!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #81 -: Септември 24, 2009, 23:20:09 pm »
Животът е шарен!
   Което е много хубаво, стига да не смятаме нашата шарения за единствено красива и с точните краски.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #82 -: Септември 25, 2009, 00:00:59 am »
От коментарите по мой адрес разбирам че не сте разбрали въпроса, да го изясня, състои се в две части;
1. Защо имам понякога, не винаги кофти мисли за съдбата на човека и бъдещето на света. Тоест има ли причина човека в частност, а и света като цяло да получат някакво наказание, дали случайно, дали по съдебен ред, изобщо нещо да се случи лошо щото така трябва да бъде!
2. Втората част би трябвало да е отделна от мислите ми в точка едно и да покаже дали настина нещо лошо ще се случи със човека и света или всичко ще се оправи. Хората ще станат все по добри, науката и медицината ще преборят болестите, светлото социалистическо бъдеще ще премахне бедносттта. А Ал Гор и Далай лама ще преборят глобалното затопляне и проче неща неименуемо ще се постигнат.

Както казах лошите мисли не са непрекъснати, те идват само в определени моменти, като такива в които си мисля за някой неща.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #83 -: Септември 25, 2009, 00:15:59 am »
Знам си аз, че мисленето не е от най-полезните неща.  ;) Винаги е по-здравословно да изживяваш нещата без да ги мислиш, просто живей!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #84 -: Септември 25, 2009, 00:24:28 am »
От коментарите по мой адрес разбирам че не сте разбрали въпроса, да го изясня, състои се в две части;
1. Защо имам понякога, не винаги кофти мисли за съдбата на човека и бъдещето на света. Тоест има ли причина човека в частност, а и света като цяло да получат някакво наказание, дали случайно, дали по съдебен ред, изобщо нещо да се случи лошо щото така трябва да бъде!

Да, ще се случат много лоши неща по абсолютно природно-закономерен път, в следствие досегашното поведение на човечеството.(без значение насочвано или ненасочвано)

2. Втората част би трябвало да е отделна от мислите ми в точка едно и да покаже дали настина нещо лошо ще се случи със човека и света или всичко ще се оправи. Хората ще станат все по добри, науката и медицината ще преборят болестите, светлото социалистическо бъдеще ще премахне бедносттта. А Ал Гор и Далай лама ще преборят глобалното затопляне и проче неща неименуемо ще се постигнат.

-хората не стават по-добри
-науката и медицината отдавна са преборили болестите, но това се крие
-всяка една форма на икономика се опира на бедността, защото без недостиг няма продажби - това, което е в изобилие, няма нужда да се продава, но това се крие
-няма глобално затопляне, а глобално охлаждане, и на всичкото отгоре всичко това отдавна е поправимо с технологиите, които притежава правителството на Илюминати, но това се крие.

Как ти изглежда, това ли щеше да е положението на нещата, ако нещо добро щеше да се случва?
Не. Нищо добро няма да се случва.

Народа го е казал - ако някой си оседлава коня, значи ще пътува.Като виждаш какво става, нещо добро ли очакваш да се случи?
« Последна редакция: Септември 25, 2009, 00:27:39 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #85 -: Септември 25, 2009, 01:01:31 am »
2. Втората част би трябвало да е отделна от мислите ми в точка едно и да покаже дали настина нещо лошо ще се случи със човека и света или всичко ще се оправи. Хората ще станат все по добри, науката и медицината ще преборят болестите, светлото социалистическо бъдеще ще премахне бедносттта. А Ал Гор и Далай лама ще преборят глобалното затопляне и проче неща неименуемо ще се постигнат.
А защо не и двете? В последователността, в която си ги поставил в изречението разбира се. То и във филмите все така става. Явно има защо. В крайна сметка трябва да се научим да различаваме преходното и илюзорното от действително стойностното. Първото е обречено да отмине, но човекът ще остане. И няма значение какво ще преживее, а дали ще реагира на преживяното от позицията на низшето си аз, затънало дълбоко в зависимости от своите материални и егоистични страхове и желания, или от позицията на висшето аз, излязло извън ограниченията на нисшето его. За човек, който не се интересува от парите, съществува ли бедност? Човек, който не е зависим от желанието за власт, ще злоупотребява ли с властта си? Всички проблеми на хората произтичат от характера на техните желания, а не от това доколко успяват да ги задоволят или не. Желанието за власт например не може да бъде задоволено. Същото е и с желанието за материална задоволеност, с желанието да притежаваш и т.н. Удовлетворяването на всички тези желания не е решение, но разбира се банките имат нужда от политика на свръхпроизводство от страна на производителите и от това хората да продължат да удовлетворяват съвсем ненужни потребности, генерирайки по този начин свръхпотребление. Така и производителите и потребителите в крайна сметка се нуждаят от кредитиране от страна на банките - едните за да реализират печалба, а другите да удовлетворят зависимостите на нисшата си природа.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #86 -: Септември 25, 2009, 03:42:35 am »
Не знам какъв е смисълът... но имам една днешна история.

Точно днес в Бургас имаше една групичка кришнари, които пееха и думкаха на някакви инструменти. Видяха ми се доста занемарени и малко странни.
Превъзмогнах стеснителността си и питах момчето, което раздаваше брошурките дали правят секс или я карат на чикии. То се смути доста (то и аз не успях да запазя хладнокръвие и се разсмях много, ама без да искам  :(); та смути се то, и каза, че "Зависи ...". Ама от какво зависи, не стана ясно. Освен това, добави, че по принцип ползвали секс, само за зачеване ...
(а на практика как е, също не е ясно)

После го питах от къде са. Оказа се, че са от различни градове...
Дали имат дом, дали имат семейство, приятели, приятелки, роднини, работа ... ?

Сега се сещам, че по-надолу в града имаше един китарист (който за щастие често свири в центъра).
Свири наистина изумително добре. Щастие е да го слушаш ...
Понякога съм сядал ей така, на някоя пейка до него, за да послушам по-дълго.
Ако му пуснеш монета, поглежда те в очите, усмихва се и казва топло "Благодаря". Свестен човек. Може да е професионален музикант, изпълнител, учител, или не зная какъв.


Не си споделил всичко, което каза на момчето, Ахмед Мюмюнов  :rofl:
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #87 -: Септември 25, 2009, 03:47:49 am »
Понякога ми се струва, че хората са като животните, доволни са от живота си, защото "Някой" за това ги отглежда, независимо какво мислят те за него.

Това е така, защото си обсебен от дебилния си идол "Библията", в която човекът тенденциозно е отглеждан като прасе и възпитаван като куче.
Не виждам от какво си озадачен.


Има много "Библии" на този свят.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #88 -: Септември 25, 2009, 10:47:32 am »

Не си споделил всичко, което каза на момчето, Ахмед Мюмюнов  :rofl:
Другото са интимни подробности, и не са за масовата аудитория  :blum1: :rofl2:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #89 -: Септември 25, 2009, 12:04:48 pm »
bogozibrania, ще повторя СпортЗдраве4 - наблюдавай повече себе си, поведението си но не в завистимост от околните хора а от твоя гледна точка, преценявай кои мисли ги мислиш ти и кои са ти НАТРАПЕНИ от телевизия, приятели, семейство.. Мозъкът винаги ще мисли, за това е хубаво (поне според мен) от време на време да използваш някаква техника за медитация за да се изчистиш от мисли и да се докоснеш до себе си. Много фалшиви, излишни и нестойностни неща ни заобикалят и са в нашето ежедневие. Моята теория е, че като цяло хората живеят целия си живот в лъжа (пред себе си), търсещи съжаление от другите. Момента за еволюция идва, дали ще е 2012 не знам но ни предстои интересно бъдеще :)
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
12349 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2011, 00:08:36 am
от Нова Ера
29 Отговора
24501 Прегледи
Последна публикация Март 14, 2010, 22:44:18 pm
от Raw Deal
37 Отговора
11672 Прегледи
Последна публикация Август 01, 2010, 00:49:05 am
от marhs
44 Отговора
18456 Прегледи
Последна публикация Октомври 07, 2012, 15:37:02 pm
от mitko
81 Отговора
35533 Прегледи
Последна публикация Април 28, 2012, 15:46:42 pm
от m2f

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27