Автор Тема: Какъв е смисълът на живота?  (Прочетена 76754 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #255 -: Март 24, 2010, 13:17:53 pm »
Част от смисъла на живота би могъл да е да търсим смисъла. Разбира се и да го откриваме постоянно. А не да се наслждаваме на щастието си било то и вътрешно състояние извиращо отвътре но породено най вече от външни фактори не, че е лошо. Но не е там истината.   
Зависи кой на какво се обляга и що е то щастие за него. Не визирам никой, а може и някой да се облягат само на клавиатурите...но това е то свободната воля.
Според мен, човек неможе да се научи да бъде щастлив постоянно и независимо от всичко, той или е или не е.
Най общо казано,смисъла на живота е да боравим и учим с ония чувства и мисли и действия, емоции и пр, които предават смисъл на живота. Живота е дар. Той ни е дарен. И смисъла може да е в какво ще инвестираш този твой дар как ше го развиеш. И както ни е дарен така и ние трябва да дарим.
 

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #256 -: Март 25, 2010, 12:08:50 pm »
За мен,смисълът е да го има самия живот!Не мисля,че съществува някаква крайна цел,която да се постигне и КРАЙ,THE END...сМИСЪЛът е да живееш с Мисъл,да твориш,да създаваш,да даваш,да взимаш и т.н.
Опитай!

Неактивен dreamscometrue

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #257 -: Март 29, 2010, 21:18:15 pm »
Смисълът на живота е да живееш !

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #258 -: Март 29, 2010, 21:35:30 pm »
По принцип е така, но ти как би се чувствала, ако нямаш близки, приятели, приятелки, семейство, мъж, гадже и тн?
И така едно 10-20 години.
И да си повтаряш щастието е в мен, сигурно трудно ще си повярваш. Но защо става така? Нима не е истина?
   :) А ти не си ли се усещал сам сред мноооого хора, та ми задаваш този въпрос?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #259 -: Март 29, 2010, 21:38:53 pm »
Смисълът на живота е да живееш !
  :)  Да живеем , но как? има ли значение как?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #260 -: Март 29, 2010, 22:08:01 pm »
Ох,...май няма значение как.Може и да е цинично,но така  мисля.
Важното е да живеем.Само това май има значение.Или да съществуваме.За мен вече е едно и също.
А щом ни има...какво и как..?Нали точно затова живеем.За да научим.Как..и дали има значение.. :hi:
« Последна редакция: Март 30, 2010, 08:56:15 am от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #261 -: Март 29, 2010, 22:25:48 pm »
Не, има значение, трябва да изживеем живота си като ИСТИНСКИ ЧОВЕЦИ !
« Последна редакция: Март 30, 2010, 08:56:33 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #262 -: Март 29, 2010, 22:32:48 pm »
Не знам дали е публикувана тази притча по назад не успях всичко да видя, но за мене тази притча казва моето мнение за смисъла на живота.
 
ПРИТЧА ЗА СМИСЪЛА НА ЖИВОТА
Веднъж по пътя към къщи Хинг Ши срещнал човек, който толкова бързал, че разминавайки се с мъдреца го блъснал. Хинг Ши спокойно и вежливо се обърнал към пътника с въпрос:
-Кажи, уважаеми, за къде толкова бързаш, че не забелязваш нищо по пътя си?
-Моля за извинение, - отговорил странникът без да забавя ход - бързам, защото съм зает с търсенето на смисъла на живота и нямам право да се бавя, докато не достигна своята цел.
-Е, какво пък, - промълвил Хинг Ши - чувал съм за един човек, който търсил цял живот този смисъл.
-Надявам се, че истината му се е открила? - полюбопитствал нетърпеливият пътник.
-Да, той умрял, достигайки просветление и успял да прошепне на тези, които били край него, какво е проумял, едва когато вече умирал.
-И какво казал той?
-Казал, че смисълът е в избора...
-Благодаря ти за беседата! - казал човекът, поклонил се на мъдреца и продължил пътя си почти бегом.
- ... избора или да живееш, или да загубиш целия си живот в търсене на същия този смисъл- завършил Хинг Ши, но гласът му прозвучал в пустота.
Пътникът бил вече далеч. Той бързал.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #263 -: Март 29, 2010, 22:42:12 pm »

Ох,...май няма значение как.Може и да е цинично,но така  мисля.
Важното е да живеем.Само това май има значение.Или да съществуваме.За мен вече е едно и също.
А щом ни има...какво и как..?Нали точно затова живеем.За да научим.Как..и дали има значение.. :hi:

Не, има значение, трябва да изживеем живота си като ИСТИНСКИ ЧОВЕЦИ !
Олд,при цялото ми уважение..прав си,но донякъде.
Принципно е така..но как можеш да отсееш плява от зърно ако не си се научил да ги разпознаваш?Как да разбереш,че си минал през най-черната тиня на блатото,ако всъщност не минеш оттам..а ако се питаш,защо е нужно да минем през тинята..ами много просто.За да послужи за контраст на"белите пухкави облаци".И за да можем да ги оценим и осъзнаем.
  Мисля,че смисълът е просто да живеем.Самата дума живот за мен значи..съществуване и развитие.Еволюиране.
  Истински човек звучи прекрасно,но едва ли това е достатъчно за да даде смисъл не каквото и да е.Най-малкото самото понятие е различно за различните хора.Някой заклет фанатизиран скинар,под това понятие би разбирал авер от неговата порода,претрепал поне 100-ина рома.. :hi:


Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #264 -: Март 29, 2010, 23:02:41 pm »
Смисълът на живота е да живееш !
  :)  Да живеем , но как? има ли значение как?  :hi:
      Да  живеем  така,  че  да  оставим  хубави  спомени  за  севе  си  в  съзнанието  другите!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #265 -: Март 29, 2010, 23:09:58 pm »
За мен ИСТИНСИЯ ЧОВЕК е този който притежава сърце , ако някой може да ме разбере какво искам да кажа !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #266 -: Март 30, 2010, 01:12:45 am »
По принцип е така, но ти как би се чувствала, ако нямаш близки, приятели, приятелки, семейство, мъж, гадже и тн?
И така едно 10-20 години.
И да си повтаряш щастието е в мен, сигурно трудно ще си повярваш. Но защо става така? Нима не е истина?
   :) А ти не си ли се усещал сам сред мноооого хора, та ми задаваш този въпрос?  :hi:
Аз съм се усещал всякак. И сам сред много хора, и сам сред никакви хора, и несам сред много хора и несам сред никакви хора. Но не виждам това в каква връзка е и защо не ми отговори на въпроса :)

А иначе бих предпочел да се чувствам сред хора. Може би стаден инстикт, не знам. Не ти ли хрумва, че преди да постигнем великата хармония ще трябва да се справим и с инстинктите? Затова и зададох тоя въпрос преди това.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #267 -: Април 05, 2010, 09:50:01 am »
Смисълът на живота е да живееш !
  :)  Да живеем , но как? има ли значение как?  :hi:

Смисъл и значение са различни неща. Тъжното е че повечето хора, остават на 'ниво' - значение. Разбираемо е, защото не на всички Смисълът се харесва. Трудно е, но не и невъзможно  :)

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #268 -: Април 05, 2010, 13:10:22 pm »
Смисълът на живота е да свърши       








Неактивен Guns N' Roses

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Не яжте душите си!
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #269 -: Април 05, 2010, 16:36:14 pm »
Или може би да започне... ;)
Очите на мъдростта са очи, които могат да обяснят и видят качество във всичко, за да опознаят себе с

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
12288 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2011, 00:08:36 am
от Нова Ера
29 Отговора
24405 Прегледи
Последна публикация Март 14, 2010, 22:44:18 pm
от Raw Deal
37 Отговора
11623 Прегледи
Последна публикация Август 01, 2010, 00:49:05 am
от marhs
44 Отговора
18396 Прегледи
Последна публикация Октомври 07, 2012, 15:37:02 pm
от mitko
81 Отговора
35405 Прегледи
Последна публикация Април 28, 2012, 15:46:42 pm
от m2f

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27