Автор Тема: Да се събудиш парализиран  (Прочетена 54544 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #45 -: Октомври 16, 2008, 16:14:00 pm »
На мен лично ми се е случвало да подскоча повече, отколкото като те операт 220v от някой контакт (говоря от опит), както и импулса да е толкова лек, че едвам да ми помръдне крака примерно...
Е, ти не беше споменал, че имаш личен опит, това изтегля разговора на друга плоскост.
Дай малко повече подробности.


Те хората са го казали - Който търси, "намира". Само са пропуснали да пояснят, че като влезеш във филма и намираш само каквото искаш, пък дали го има или не..

?

А докато въпросната медицината, дето толкова много ви лъже, е изучила тоя процес, причината за него и следствието и сигурно някъде из някоя болница има някоя и друга книга, посветена на това,
А дали не говорим за случайни външни прилики на различни явления?

твоите аргументи са "просто имаш увеличени енергийни нива" ..
Не , това е моето мнение.
Затова и  съм написал :
Alienспоред мен твоите разтърсвания се дължат на изблици на рязко нарастващата ти енергия…

Моето допускане идва от това, което съм чел. Нямам личен опит. Затова и досега се бях въздържал от даване на мнение. Реагирах, за да пресека тенденцията да се поставят медицински диагнози от хора, които очевидно нямат основание да се чувстват компетентни. И за да върна темата в първоначалното и русло на споделяне на ЛИЧЕН ОПИТ.
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 17:09:39 pm от Max »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #46 -: Октомври 16, 2008, 22:52:04 pm »
Само да вметна за "невероятното разтърсване като от ток", не е нито невероятно, нито има нещо общо с каквото и да е било в тая тема, не се сещам в момента за точния медицински термин, но по просто казано - ако си отпуснеш част от тялото за по-дълго време, или ако започне да изтръпва, мозъка изпраща леки електрически импулси към въпросната част за да се увери, че си е все още на мястото. Или още по-просто казано, мозъка така проверява дали си жив  ;)

Принципно бих се съгласил обаче проблема е че при явни "изтръпвания" и силен недостиг на кръв в някой крайник - подобно нещо като "токово разтърсване" няма - поне при мен. Има само неприятно събуждане  и примерно установяване че съм си легнал на ръката  :D

Неактивен xXx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #48 -: Октомври 16, 2008, 23:43:36 pm »
Сънна Парализа//нереално събуждане (Sleep Paralysis/False Awakening)

За някои от тези неща не бях чувал до сега.


Във връзка с това се сетих за две интересни теми във форума, които също  засягат нощни преживявания:

За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото 
На stiver
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,8929.0.html

Случки със сукубус
На  Oberon
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,7371.0.html


« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 23:46:45 pm от Max »

Неактивен lovesimple

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • corrupted mind
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #49 -: Ноември 01, 2008, 12:35:55 pm »
Интересно, аз се регистрирах във форума да пусна точно такава тема , а тя милата вече има четири страници . Това явление наблюдавам в себе си вече четвърта година и ми се случва на седмица поне по един път . Доста е лошо, осъзнаваш, че си буден , а не можеш да помръднеш , интересното обаче е че за 5 мин. минава и понеже почна да ми се случва по-често престанах да се притеснявам много много . В началото се съпротивлявах , опитвах се да крещя , да се размърдам нещо без особен резултат . Споделял съм с други хора , но най-често чувам-нищо ти няма-и престанах да се вълнувам от него до вчера, когато пак ми се случи и така. Другото интересно при мен е, че ми се получава когато осъзнавам, че сънувам и се събуждам по мое желание . Един вид си чакам духа да се върне от някаде , звучи неразумно , но нямам друго обяснение .

С обич и поздравления за форума !
« Последна редакция: Ноември 01, 2008, 13:44:32 pm от Mirotvorec »
има ли на тоя свят цар , да е добър - да обича простите и болярите да мрази ?

Неактивен lovesimple

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • corrupted mind
Относно: Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #50 -: Ноември 01, 2008, 12:48:06 pm »
има ли на тоя свят цар , да е добър - да обича простите и болярите да мрази ?

Max

  • Гост
Относно: Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #51 -: Ноември 01, 2008, 16:11:04 pm »
Другото интересно при мен е, че ми се получава когато осъзнавам, че сънувам и се събуждам по мое желание . Един вид си чакам духа да се върне от някаде , звучи неразумно , но нямам друго обяснение.

При мен пък се случва веднага след заспиване. Заспивам и веднага се събуждам  вече парализиран.

Неактивен xXx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #52 -: Ноември 01, 2008, 23:21:51 pm »
мм благодаря ти xXx в тези редове намерих моя отговор ..  :) :) :)
Моят също дойде от там и от тогава (вече повече от половин година) съм и аз спокоен.

При мен пък се случва веднага след заспиване. Заспивам и веднага се събуждам  вече парализиран.
И това също ми се е случвало. Опитвам се да заспя и по едно време ме обзема едно гадно усещане все едно има някой в стаята...усещане за някакво присъстие и след това вече за около минута не мога да правя нищо, нито да викам, нито да мърдам и т.н. Добре, че скоро не ми се е случвало, но ми се струва, че ако продължавам да си го припомням то ще се случи много скоро :D Иначе имаше период, когато всяка вечер преди лягане това се повтаряше и накрая просто спря да ми пука.
« Последна редакция: Ноември 02, 2008, 00:08:02 am от Mirotvorec »

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #53 -: Ноември 02, 2008, 03:15:17 am »
Не ми се е случвало обаче докато чета за тези случай...не знам защо ама това състояние наистина ме притеснява...
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #54 -: Ноември 04, 2008, 00:30:26 am »
на мен ми се е случвало със сигурност поне три пъти. Единственото което съм бил в състояние да направя е да запазя спокойствие и да изчакам. В тези случаи си имах представа за какво става въпрос и това ми помагаше да запазя спокойствие. Знаех, че е нужно просто да изчакам, докато финото и физическото тяло се "изравнят". Това състояние се получава когато човек се събуди преди съзнанието му да е възстановило контрола над физическото си тяло. Координацията, взаимодействието между финното и физическото тяло не е пълна.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #55 -: Ноември 04, 2008, 01:04:47 am »
В тези случаи си имах представа за какво става въпрос и това ми помагаше да запазя спокойствие.
За какво става въпрос????Наистина ми е любопитно.
Това състояние се получава когато човек се събуди преди съзнанието му да е възстановило контрола над физическото си тяло. Координацията, взаимодействието между финното и физическото тяло не е пълна.

Състоянието м/у съня и реалността ли имаш предвид?
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен xXx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #56 -: Ноември 04, 2008, 17:02:21 pm »
Ами просто си буден, но да го кажа мисловно/умствено/душевно, докато тялото ти все още спи. Усещаш нещо като присъствие и след може би минута вече си в нормално състояние. Iris предполагам има предвид, че е знаел/а за това преди да му се случи и за това е било спокойно.

Неактивен titi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #57 -: Ноември 26, 2008, 22:23:30 pm »
Тази сутрин ми се случи нещо подобно. Разрових се из нета, за да видя какво става, защото много се уплаших и попаднах на вас. Честно казано не ме успокоихте (надявах се, че е било сън, въпреки че бях убедена, че не е), но пък поне знам какво е.

Та ето какво се случи накратко.
Събудих се от нечие присъствие и писклив глас, много приличащ на детски. Спя с бебето си в една стая, то е на три месеца и реших, че плаче. Гласчето обаче каза "искаш виж", което в първоначалната си просъница го изтълкувах, че то ги е научило от мен - например - искаш еди какво си, но виж какво стана. После обаче осъзнах, че не може да бъде то, защото е много малко и не говори. Второто, което почувствах е как нещо се качва на леглото. Отново първото, което си помислих е, че е детето, че го е страх от нещо и идва да спи при мен, но отново осъзнах, че и това е невъзможно, тъй като не ходи. А пък и нещото, което идваше беше с размерите на дете първи -втори клас например.

После вече се уплаших. Усетих нещо много тежко върху себе си. Не можех да помръдна въобще, а въпросното "същество" се движеше все по-нагоре върху мен. Отворих си очите и видях бебето да си спи в креватчето. Опитах се да се боря и видях върха на главата на това нещо. Имаше коса (не козина) и се опитах да го скубя, но беше много късо остригана и не можех да я хвана. То обаче явно усети съпротивата ми и каза само ще я прегърна ето така и се притисна към мен през кръста ми. После започна да се оттегля. После ми олекна и вече можех да се движа.

Много се уплаших, но не мръднах някъде десетина минути след това. Съвсем съзнателно. Просто си лежах, убеждавайки се че е сън, доволна, че вече всичко свърши. Погледнах си и ръката, с която се борех, но нямаше нищо в нея.

Бебето не реагира с нещо по-различно от друг път. Малко след това започна да се извива докато спи, но това го прави редовно. Събуди се в доста добро настроение, гука ми, усмихва се. Аз обаче бях доста напрегната през деня. Различното беше, че се гушна в мен и стоя така без да помръдне някъде около 20 минути, което е нетипично за него. Но пък може и да му се е спяло и беше по-късно след случката ми. Не знам.

Та това е.
После изчистих стаята, напръсках със светена вода навсякъде и запалих една църковна свещ и една ароматна да погорят. И това е. И сложих една икона с Богородица и една с Исус до леглата ни.

Можете ли да ми кажете защо тези "неща" избират точно определен човек. Предразполагаме ли ги с нещо. Случвало ми се е и друг път, но или усещам просто присъствие, или тежест, но нищо друго не се случва. Този път беше страшно.

Какво мога да направя, за да се предпазвам.

Кръстена съм, ако това има някакво значение, бебето - не.



 

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #58 -: Ноември 27, 2008, 17:01:58 pm »
Цитат
После вече се уплаших. Усетих нещо много тежко върху себе си. Не можех да помръдна въобще, а въпросното "същество" се движеше все по-нагоре върху мен. Отворих си очите и видях бебето да си спи в креватчето. Опитах се да се боря и видях върха на главата на това нещо. Имаше коса (не козина) и се опитах да го скубя, но беше много късо остригана и не можех да я хвана. То обаче явно усети съпротивата ми и каза само ще я прегърна ето така и се притисна към мен през кръста ми. После започна да се оттегля. После ми олекна и вече можех да се движа.

Това много прилича на инкубус както се вижда от рисунката:


Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #59 -: Ноември 27, 2008, 18:53:57 pm »
Какво е това?
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27