Автор Тема: Да се събудиш парализиран  (Прочетена 54283 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2008, 19:41:43 pm »
Да припомня един детайл, който може и да е важен при изясняването на  проблема.Както казах, в единия от случаите когато  се оказах парализиран, събуждането дойде в резултат на силен тласък. Сякаш блокът се надигна и пак слезе надолу, като при онзи другия тип земетресения, нали трусовете са няколко вида.
А в други случаи в моменти на заспиване навлизам в състояние, което мога да определя като усещане че съм съд пълен с течност, която е в движение.Сякаш се вълнува в особен равномерен ритъм, който после постепенно се ускорява.
Изобщо усещането че се превръщам в течност или нещо като желе е често при мен.
Не съм имал възможност да се впусна в изучаването на това, защото от страх или съм го прекъсвал, когато успея или съм пропадал някъде.Просто не знам какво е ставало после.
На вас нещо подобно случвало ли ви се е?

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2008, 21:18:23 pm »
а Кастанеда и Монро са шарлатани ...
мн не им се впрягайте

Мерси за съвета, ама нека всеки сам да си решава.

За Кастанеда наистина са публикувани много … колебая се дали да ги нарека доказателства.Може и да са верни твърденията, че той не е общувал със своя персонаж Дон Хуан. Но стойността на книгите му е нещо друго. Интересно е че тя не е опровергана с „доказателства”
Колкото до Монро, би ли посочил източник  предлагащ доказателства, че е шарлатанин? Аз никъде не съм срещал такива.

Бих нарекъл шарлатани тези, които се нароиха след Монро и Кастанеда. Не казват нищо ново, само дърпат нещата към сближаване с религията и познати до момента учения, което говори за неинтелигентен прочит на оригиналите и липса на въображение.

Някой някога беше казал: "Много учители са идвали през различните епохи - Христос, Буда и други. Всички те са описвали едно устройство на света. А Кастанеда - друго. Някак не се връзва"
Може би именно в това , че не се връзва е отговорът в полза на Кастанеда.
Мен унифицираността в мисленето и идеите винаги ме е карала да заставам нащрек.
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 01:43:03 am от Max »

Breath

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2008, 21:26:24 pm »

Може би именно в това , че не се връзва е отговорът в полза на Кастанеда.
Мен унифицираността в мисленето и идеите винаги ме е карала да заставам нащрек.


Така е.

Много интерсно твърдение xXx, особенно за Монро.

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2008, 21:34:45 pm »
Това е твърдение на Max. Но то се отнасяше по-скоро до Кастанеда.
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 13:57:15 pm от Mirotvorec »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #34 -: Октомври 15, 2008, 21:37:56 pm »
Монро не е шарлатанин.  :) Монро е много честен в споделянето на опита си. Просто има неща, на които той не може да даде обяснение. Въпрос на степен на съзнание. За съжаление осъзнаването понякога идва по-късно от опита. Хахаха. Аз, обаче си го обяснявам. Затова смятам, че не е шарлатанин. Имам  причини.  Кажи, ни  Мах, защо смяташ, че е шарлатанин човечеца.

За Кастанеда, не мога да твърдя, въпреки, че когато прочетох "Пътуване към Икстлан" края на 80-те, беше като взрив за мен.

Моля те, сподели, навярно имаш причини.  :)

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2008, 21:49:03 pm »
July, прочети ми думите отново.
А за всеки случай и тези на xXx и на tangrata.



а Кастанеда и Монро са шарлатани ...
мн не им се впрягайте

Мерси за съвета, ама нека всеки сам да си решава.

За Кастанеда наистина са публикувани много … колебая се дали да ги нарека доказателства.Може и да са верни твърденията, че той не е общувал със своя персонаж Дон Хуан. Но стойността на книгите му е нещо друго. Интересно е че тя не е опровергана с „доказателства”
Колкото до Монро, би ли посочил източник  предлагащ доказателства, че е шарлатанин? Аз никъде не съм срещал такива.

Бих нарекъл шарлатани тези, които се нароиха след Монро и Кастанеда. Не казват нищо ново, само дърпат нещата към сближаване с религията и познати до момента учения, което говори за неинтелигентен прочит на оригиналите и липса на въображение и.

Някой някога беше казал: "Много учители са идвали през различните епохи - Христос, Буда и други. Всички те са описвали едно устройство на света. А Кастанеда - друго. Някак не се връзва"
Може би именно в това , че не се връзва е отговорът в полза на Кастанеда.
Мен унифицираността в мисленето и идеите винаги ме е карала да заставам нащрек.



« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 13:57:58 pm от Mirotvorec »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #36 -: Октомври 15, 2008, 21:56:11 pm »
ОК,Мах, сори! Стана една каша.

Значи същия пост по-горе си сменя получателя.  ;D

Монро не е шарлатанин.   Монро е много честен в споделянето на опита си. Просто има неща, на които той не може да даде обяснение. Въпрос на степен на съзнание. За съжаление осъзнаването понякога идва по-късно от опита. Хахаха. Аз, обаче си го обяснявам. Затова смятам, че не е шарлатанин. Имам  причини.  Кажи, ни  3-хиксе, защо смяташ, че е шарлатанин човечеца.

За Кастанеда, не мога да твърдя, въпреки, че когато прочетох "Пътуване към Икстлан" края на 80-те, беше като взрив за мен.

Моля те, сподели, навярно имаш причини. 

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #37 -: Октомври 15, 2008, 22:04:46 pm »
Относно Монро , тъй като темата все пак кореспондира с неговите книги, искам да кажа и аз мнението си.
Не съм забелязал нищо, което да поставя под съмнение неговата почтеност.

 
има неща, на които той не може да даде обяснение. Въпрос на степен на съзнание. За съжаление осъзнаването понякога идва по-късно от опита. Хахаха.

Допускам, че интерпретациите му не винаги са много правилни.Но нивото му на  съзнание според мен е достатъчно високо, защото такива преживявания , мисля, са възможни именно за хора с високо ниво на осъзнатост.
« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 22:09:06 pm от Max »

Неактивен xXx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #38 -: Октомври 15, 2008, 22:26:55 pm »
хммм аз ли се обърках, вие ли се объркахте, но аз не съм споменавал нищо за Кастанеда и Монро ;)

А за сънната парализа мисля, точно тук я открих, защото аз преди това не знаех, че така се казва и че това представлява. Знаех, че много хора са изпитвали подобно нещо, но какво бе то ... сега вече съм доста по-спокоен и скоро не ми се е случвало. Някой май го беше описал като филм на ужасите и беше казал, че сега няма нужда да дава пари за кино, защото това, което му се "случва"(изпитва) надминава всичко, което може да се доближи до реалността.
« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 22:35:23 pm от xXx »

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #39 -: Октомври 15, 2008, 22:52:08 pm »
хммм аз ли се обърках, вие ли се объркахте, но аз не съм споменавал нищо за Кастанеда и Монро ;)

Извинявай, xXx,мисля че аз съм оплескал нещата, но вече е сложно да бъдат оправени.

Твърденията, че Кастанеда и Монро са шарлатани са на tangrata.
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 01:14:47 am от Max »

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #40 -: Октомври 15, 2008, 22:58:42 pm »
А между другото, по въпроса за ОИТ (ОВТ) е писал и Михаил Радуга, но той определено не е моят автор.

Михаил Радуга
ИЗВЪН ТЯЛОТО
Паралелна реалност и алтернатива на виртуалния свят
Книга първа:
Практика и ефективни техники.

След като попрегледах тази, към останалите му книги не проявих интерес.
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 01:08:56 am от Max »

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #41 -: Октомври 16, 2008, 03:46:35 am »
Само да вметна за "невероятното разтърсване като от ток", не е нито невероятно, нито има нещо общо с каквото и да е било в тая тема, не се сещам в момента за точния медицински термин, но по просто казано - ако си отпуснеш част от тялото за по-дълго време, или ако започне да изтръпва, мозъка изпраща леки електрически импулси към въпросната част за да се увери, че си е все още на мястото. Или още по-просто казано, мозъка така проверява дали си жив  ;)
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #42 -: Октомври 16, 2008, 04:03:04 am »
Подобни опити да се поставят диагнози са вече наистина дразнещи. Медицинската наука не е доказала компетентност даже в своята област, така че тук нека да си трае.

……мозъка изпраща леки електрически импулси към въпросната част за да се увери, че си е все още на мястото……

Ефектът от тези импулси са слаби конвулсивни потръпвания, познати предполагам на всички.
Alien, обаче, говори за доста мощни процеси.

Alien, според мен твоите разтърсвания се дължат на изблици на рязко нарастващата ти енергия. Може би при придвижването и нагоре по главния канал.
Просто имаш увеличени енергийни нива. Поздравления.
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 04:35:11 am от Max »

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #43 -: Октомври 16, 2008, 06:27:09 am »
На мен лично ми се е случвало да подскоча повече, отколкото като те операт 220v от някой контакт (говоря от опит), както и импулса да е толкова лек, че едвам да ми помръдне крака примерно..

Те хората са го казали - Който търси, "намира". Само са пропуснали да пояснят, че като влезеш във филма и намираш само каквото искаш, пък дали го има или не..

А докато въпросната медицината, дето толкова много ви лъже, е изучила тоя процес, причината за него и следствието и сигурно някъде из някоя болница има някоя и друга книга, посветена на това, твоите аргументи са "просто имаш увеличени енергийни нива" ..

Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #44 -: Октомври 16, 2008, 15:30:58 pm »
Така или иначе, всички се ползваме от услугите на конвенционалната медицина, ако говорим  честно.  Но ако продължим да сме честни, медицината е безпомощна в много случаи. Мое, лично мнение е, че това се случва, защото тя лекува следствието, без да търси причината.  За рак, единственият отговор е,  дай да те натровим с химикали и да те облъчим  с  мега-радиация и ако не те убие тебе,  може  и да убие раковите клетки.  Малко ми изглежда като игра на рулетка.  Но, като нямат друга алтернатива, какво им остава на горките хора, освен да се подлагат на тоя терор.  Освен , рискувайки, твоя живот, те нямат отговор на въпроса, защо се появява ракът. Иначе да са открили лекарство.  И  това се отнася до много болести, психически заболявания, кожни заболявания като псюриазис и херпеси и т.н.  Медицината едва сега започва да си разширява спектъра и да поглежда малко по-серизоно на  неконвенционални лечения, като иглотерапия,  които се занимват по-скоро с причините и осъзнават, че човек не е просто едно парче месо и различни вихри и енергии преминават през него, въздействайки му.  Повечето болести  са причинени от дисбаланс на фините тела.  (Ся, някои  са си гъсти с ангелите си , да им ги наместват...  )

И пак не се гледа достатъчно сериозно на тези неща. Предписват се поголовно антибиотици за всичко. На моя позната, нейна приятелка лекарка непрекъснато им предписва антибиотици на цялото семейство и детето на 3 години и всички в къщата са си общо взето абонирани.  А, всички знаем, че антибиотиците трябва да  са последната инстанция и разрушават имунната система.

Скоро, пък  беше й предписала някакви успокоителни, че била нервна.  Това не е сериозно. Ако съм лекар, аз бих насочила приятелката си към специалист. Или първо бих и препоръчала елементарните принципни неща,  по-малко стрес, малко отпуска, чист въздух и т.н. , преди да я натъпча с успокоителни. 

Не бива да отричаме постиженията на медицината, но ако не може да обясни някои неща, то следва да се обърнем към неконвенционални методи да си разрешим проблема.
Другият вариант е, те знаят за тези  фини енергии , имат лекарства за рака и умишлено пазят в тайна тази информация, защото са в заговор с  лекарствените картели.  И не им трябват здрави хора.  Всичко е толкова порочно навързано.

Много ми е интересно, какво медицината казва за парализата по време на сън и не говорим  просто за отпускане на тялото.  Става въпрос за будно съзнание , виждане с очи и пълна неспособност да се помръдне която и да е част от тялото.  Аз не знам такава диагноза, но ми е много любопитно, ако наистина има. 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27