Автор Тема: Да се събудиш парализиран  (Прочетена 54284 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #15 -: Октомври 10, 2008, 05:12:18 am »
Сигурно си прав.Изглежда в определено състояние на съзнанието забравям как трябва да се движи енергийното тяло.
Но както пък доказва другия разказан от мен случай, в друго състояние на съзнанието, знам точно как.

…ми се прииска да се скрия.Нямаше къде.”Стаята” беше съвсем празна.Тогава помислих за единия от горните ъгли и още докато го мислех, се озовах там….
Помисляш за мястото където искаш да отидеш – и си там.
По времето, когато ми се случи, още не бях чел нито Р.Монро, нито К.Кастанеда.Мисля, че трябва да е било мое знание.
« Последна редакция: Октомври 10, 2008, 05:15:51 am от Max »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #16 -: Октомври 10, 2008, 18:43:29 pm »
При мен подобно парализиране не се е получавало а само когато по време на сън така си седна на ръката или ръцете че се прекъсва достъпът на кръв до тях и следва много неприятно събуждане и големия проблем идва ако и двете ръце са в такова положение щото става много трудно да се мръднат за да се върне кръвта обратно  ;).

Иначе пак подобно на темата някой да е преживявал леко по-различно нещо - да заспи след което да се събуди все едно е ударен от светкавица и цялото му тяло да се тресе поне минута след това, като усещането е точно все едно че си се набутал в тялото от някъде другаде ?

Max

  • Гост
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #17 -: Октомври 10, 2008, 19:51:42 pm »
Като каза за ръцете, си спомних, че имах доста дълъг период, когато редовно се събуждах с прехапан език.
Много неприятно усещане! Понякога силно болезнено.

Колкото до преживяването, което описваш, не ми е познато, но си  спомних , че веднъж заспах  докато чета в леглото. По някое време се събуждам и е тъмно (а винаги спя на светло).Чувам някакъв особен шум,не мога да го сравня с нещо , за да го опиша, но усещам и вибрации във въздуха. Следва разтърсване и оглушителен гръм, като гръмотевица, който усетих в главата и тялото си.И се оказа, че в стаята си е светло.И всичко си е наред. А какво ми е било, когато виждах тъмнина около себе си и усещах и чувах звуковите вибрации около мен? Бях в пълно съзнание.При събуждане от сън, винаги си давам сметка, че се събуждам, а този път се събудих, помнейки , че съм заспал в светла стая, както винаги,а около мен беше тъмно.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2008, 22:59:09 pm »
това последното за двойното събуждане може да е просто сън. Много пъти ми се е случвало докато спя, да сънувам, че се събуждам, продължавам да сънувам някаква леко изкривена представа на реалността - например някой вампир ми е дошъл на гости и тн. В последствие успявам да се събудя истински.

А за парализирането. На мен ми се е случвало. При мен обаче не е имало пропадания, нито пък да виждам разни други реалности или да ходя някъде. Ни най малко не съм го чувствал като ОИТ.
Напротив, всеки път съм чувствал, че някой нарочно (и недобронамерено) ме е поставил в това състояние, и съм се чувствал доста уязвим.
Имал съм и случаите да чувствам, че нещо тежко ми тежи на гърдите и даже в един от случаите успя да се вкопчи в гърлото ми. Тогава взех да викам името на сестра ми, и успях да се събудя ...

Ако си мислиш за нещо добро, кратка молитва например, вярвам че ще те отпусне.

п.с. това са неща ставали много много отдавна, като бях доста млад, 18, 22.
После някак психиката се стабилизира и се спи по-спокойно (или може би само с мен е така)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Max

  • Гост
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2008, 15:13:53 pm »

А за парализирането. На мен ми се е случвало. При мен обаче не е имало пропадания, нито пък да виждам разни други реалности или да ходя някъде. Ни най малко не съм го чувствал като ОИТ.
 
И аз не съм уверен, че при мен парализирането е свързано с ОИТ.Имайки предвид как започва и ужаса, който ме обзема…Имам усещането, че е нещо като преход към смъртта.
Е, след толкова парализирания съм още жив, но усещането за смърт, когато сковаването започне или се събудя, осъзнавайки, че съм абсолютно неподвижен  винаги присъства.
Напротив, всеки път съм чувствал, че някой нарочно (и недобронамерено) ме е поставил в това състояние, и съм се чувствал доста уязвим.
Имал съм и случаите да чувствам, че нещо тежко ми тежи на гърдите и даже в един от случаите успя да се вкопчи в гърлото ми. Тогава взех да викам името на сестра ми, и успях да се събудя ...
 
Това ми напомни, че по-рано съм имал усещания за присъствие в стаята.Не го свързвам с тези състояния. Но ужасът е бил не по-малък.Тогава, ако намерех сили ставах и си вземах нещо за ядене или се захващах с някакви занимания, стараейки се да игнорирам това усещане.А когато просто съм се свивал в леглото уплашен, как съм заспивал после, не помня.
Събуждал съм се впрочем понякога, усещайки, че нещо като малко животно ( с размерите на котка или неголяма лисица ) върви по тялото ми, или по леглото и ясно съм усещал тежестта му. Не мога да си го обясня,като имам предвид, че ако е безтелесно, не би трябвало да има усещане за тегло. Веднъж „нещото” скочи от леглото на земята и усетих падането му, сялаш беше реален предмет, който тежи, сякаш е подчинен на гравитацията като мен, но не го виждах (лампата ми винаги свети)
Вярвам, че тези състояния могат да бъдат овладени, като за целта е нужно добро познаване и упражняване на волеви контрол. А за сега не съм наясно за какво става дума.Не се случва достатъчно често, за да мога да го изуча, пък и ужасът често ми пречи да правя съзнантелни опити. Вероятно в някои от случаите губя съзнание.

това последното за двойното събуждане може да е просто сън. Много пъти ми се е случвало докато спя, да сънувам, че се събуждам, продължавам да сънувам
Аз си мисля, че двойното събуждане е голямо постижение, стига да  можеш да го управляваш. Правил ли си опити?
Вероятно си чел Кастанеда, там в „Изкуството на сънуването” мисля пишеше за това.
Нещо такова имаше и в книгите на Монро, макар и обяснено с други термини.
« Последна редакция: Октомври 11, 2008, 15:19:08 pm от Max »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2008, 17:56:40 pm »
Мисля си, или това е плод на нестабилна психика, т.е. проблеми с хора, със себе си, които ти влияят на психиката,
или някакви ниски астрални същности.

И в 2 та случая обаче, проблема е един - липса на психическа стабилност. Трябва да градиш вяра, позитивизъм около себе си и в живота си. Ако нещо странично те тормози да го елиминираш, или да се отделиш от него.

Не бива да се поддаваме на емоции като страх и ужас.

За 2то сънуване нямам представа какво е. Не съм много по книгите. На кастанеда съм чел части от една - две книги. А от монро - нищо. Но от цитати тука из форума, не останах с добро впечатление от неговото писане.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Max

  • Гост
Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #21 -: Октомври 11, 2008, 19:07:26 pm »
За 2то сънуване нямам представа какво е.
Значи погрешно съм те разбрал, мислех че говориш за свой опит в двойното събуждане и ме интересуваше дали го постигаш случайно или съзнателно.
На мен за съжаление също не ми се е случвало да се събудя в сън и да осъзная, че тече процес на сънуване.Когато се събудя, винаги знам, че съм буден.
На някого от вас случвало ли му се е?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #22 -: Октомври 14, 2008, 20:42:58 pm »
Е, нали казах, че на мен ми се е случвало. Само дето не съм чел книги по въпроса. Не знаех, че е голямо чудо. Много отдавна не ми се е случвало. А и по принцип сънувам много по-малко от младите години (или не помня)

2то събуждане ми се е случвало много пътим,но не беше мн приятно. Обикновено искам аз да се събудя, осъзнвайки, че спя, и се мъча, мъча да се събудя, че да се оттърва от някакво зло, дето ме преследва.
Уж се събуждам, ама зло-то пак там, и пак се оказва че спя, и то, аха.. да ме обладае, изобщо гадна работа.
На моменти даже виждам стаята, и изобщо абсолютно ясно съзнание, докато не изскочи нещо от някъде.

Не помня даже май мислех някакви специални чалъми за истинско събуждане, ама не мога да се сетя кви. Май викането и щипането не вършеха работа. Нещо не можех да викам насън, само някакво пресипнало тихичко хриптене. Кофти работа, на моменти ме беше мн страх да не заспя, че ще ме подгонят там тварите, а аз не мога да се събудя.

Сега, за тая работа има 2 варианта - единия, тогава съм бил доста млад, с нестабилна и неукрепнала психика. Има и друг вариант, обаче. Тогава се занимавах доста с тренировки, и вероятно съм бил мн енергизиран и чувствителен. Сигурно на сън съм влизал в съприкосновение с някое астрално измерение. По същата причина и съм сънувал повечко.

а Кастанеда и Монро са шарлатани ...
мн не им се впрягайте

Някой някога беше казал: "Много учители са идвали през различните епохи - Христос, Буда и други. Всички те са описвали едно устройство на света. А Кастанеда - друго. Някак не се връзва"
За Монро, горе долу, пак същото
 
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #23 -: Октомври 14, 2008, 22:07:34 pm »
Max, състоянието на вцепененост, което описваш е сравнително добре познато и се изучава, доколкото е възможно поради спорадичния му характер, от доста учени. Последно за Япония чувах, че били най-напред в изследването му. Предполагам можеш да се консултираш с някой лекар (макар че не се сещам кой в БГ се интересува от тези неща, може би невролог или мозъчен специалист, нз) или с онлайн медицинска литература и журнали.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #24 -: Октомври 14, 2008, 22:50:06 pm »
Предлагам ви езотерично обяснение на парализата по време на сън.
Конвенционалната наука не може да даде обяснение, поне досега.  Но тя и  много други неща не може да обясни.  Както и да е.

Временната парализа по време на сън не е резултат от ОИТ (опит извън тялото) или неуспешен ОИТ. Тя е известна като явление в много култури. 
Така или иначе, докато спим, тялото ни остава временно парализирано, защото монадата (душата) и емоционалното и менталното фини тела напускат физическото тяло. Остава само етеричното, което може да контролира физ. тяло, но САМО в отсъствието на монадата и другите две фини тела. Само тогава контролът остава на физико-етеричното същество ( т.е. физ.тяло и етеричното тяло).

Монадата може да контролира физ. тяло само когато другите 2 фини тела - емоционалното и менталното тела присъстват. Те са проводниците, през които командите на монадата достигат до физ. тяло. В отсъствието на монадата и емоционалото и  менталното тела, физико-етеричното същество има контрол над човека.

Това се случва точно преди събуждане. Тоест човек се събужда, защото монадата се е завърнала от странстването по време на сън. Но, тъй като емоционалното и менталното тела отсъстват, той не може да се движи. 
 Моментът на парализа ( по време на сън със сънуване) се случва  точно, когато монадата се е завърнала във физ.тяло, но емоционалното и менталното тела са се забавили. Тоест , имаме ситуация, в която шефа е на работа, а работниците са закъснели.  Кое ги е забавило?

Когато монадата присъства, това възпрепятства физико-етричното тяло да вземе контрол.  Етеричното тяло е в контрол само, когато монадата  и другите тела отсъстват. Неговата функция е да се грижи за матрични процеси в тялото, като дишане, кръвна и лимфна циркулация и т.н. докато спим.
Очите са единствената част от тялото, която монадата може да контролира директно, защото те се задвижват от базалния мозък (чрез етеричното тяло,което си е на мястото). Затова можем да вждаме, какво се случва, но не можем да реагираме.  Основните групи мускули  се контролират от моторната част на мозъка (в кортекса) и това става посредством менталното тяло.  Например, ако искате да си мръднете ръката, инструкцията трябва да тръгне от монадата и да премине през менталното, към емоционалното и етеричното тела, физическия мозък и нервната система, за да достигне до мускулите.  Ако само една брънка от тази верига е прекъсната (отсъства),  действието не може да се осъществи.

Обикновено такъв неприятен епизод се случва мигове преди събуждане. Човекът е в пълно съзнание (защото монадата е там), но не може да се помръдне, (защото емоционалното и менталното тела не са се завърнли още). Това често е придружено и с „халюцинации” (поне това е терминът, с който конвенционалната наука ги нарича).

Но, кое причинява забавянето, закъснението на емоционлното и ментлното  тела?

Това обикновено е причинено от зловредно нефизическо същество/демон.

(За демоните туку що писах в доброто и злото , ако се интересувате.)

Различните култури имат свои термини и легенди за това състояние на парализа:

САЩ – Вещица те язди
Мексико – Смъртта се качва върху теб
Германия – Вещица те притиска
Унгария -  Демон  тежи
Турция – Тъмният натиск
Лаос – Духът те парализира
Китай – Дух седи върху теб
Англия – Вещица язди заспал мъж
Индия – Мохини (женски демон) язди спящ мъж
Както се вижда, белезите са твърде общи,за да бъдат пренебрегнати просто като суеверие.

Ако обобщим : Демонично  създание лежи, седи, притиска, тежи върху гъдите на спящ човек (мъж).

Завръщането на емоционалното и ментлното тела е забавено от демон,  злонамерено нефизическо  същество. Най-често това същество е  женско и разбира се парализата се случва на мъже.  Този демон се опитва да доведе въпросната жертва до оргазъм, за да  събере фината енергия, която се освобождава при оргазма. Така тези демони поддържат съществуането си. Това е тяхната храна, те се хранят с емоции. Халюцинациите са причинени от умишлено , насилствено и недоброжелатно нарушаване на етеричната мрежа на човека. 

Симптомите: парализата,  физическото усещане, на някой/нещо, което тежи вурху гъдите, са очевидни и показателни.

Същото усещане се описва от жертви на отвличане от извънземни. Често те докладват за сексуални актове над тях, дирктен секс или изкуствено стимулиране за събиране на семенна течност, докато те остават парализирани и не могат да помръднат.  Подозирам, че тези експерименти не са с цел генетична манипулация, а по-скоро за събиране на фина енергия, с която тези същства се хранят и благодарение, на която същствуват. Всички тези актове предизвикат, ужас,  страх, от там силна емоция , с която демоните се хранят и така поддържат  „живота” си  . Нека не забравяме на кого са слуги въпросните извънземни, които отвличат хора. 

Много рядко парлизата по време на сън е придружена със странно, но НЕ  неприятно усещане на протичане на мощна енергия през тялото чак до мозъка, като разтърсване от ток, като взрив.

Тези  явления НЕ са злонамерени, а са причинени от „лекуващи ангели”, които балансират, наместват фините тела на човека (много вероятно по негова собствена молба на подсъзнателно ниво  :) ).
« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 09:41:44 am от July »

Неактивен xXx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #25 -: Октомври 14, 2008, 23:12:35 pm »
Има темата точно за това тук. Не помня точно как се казваше, но ще потърся. Ставаше въпрос горе долу за това, че съзнанието ти се събужда преди тялото и изпитваш всичко, което може да се страхуваш в този момент.

П.П. July ме е изправил - точно за Сънната Парализа говорих - аз също съм я изпитвал многократно и меко казано е ужасно :(
« Последна редакция: Октомври 14, 2008, 23:15:46 pm от xXx »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Относно: Да се събудиш парализиран
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2008, 01:58:44 am »

Иначе пак подобно на темата някой да е преживявал леко по-различно нещо - да заспи след което да се събуди все едно е ударен от светкавица и цялото му тяло да се тресе поне минута след това, като усещането е точно все едно че си се набутал в тялото от някъде другаде ?

Цитат
Много рядко парлизата по време на сън е придружена със странно, но НЕ  неприятно усещане на протичане на мощна енергия през тялото чак до мозъка, като разтърсване от ток, като взрив.

А дали това разтърсване като от ток може да се появи без  парализа ?

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #27 -: Октомври 15, 2008, 12:09:55 pm »
Защо не, Ал?  Ако ти, на подсъзнателно ниво, си помолил Ангел-хранителя/те си,  да ти наместят чарковете на фините тела, за какво им е да си парализиран.  Силният взрив и преминаване като ток през тялото, е усещане, което не би трябвало да усещаш по принцип, но ако го усетиш, защо да е неприятно. Какво печелят твоите Ангели,  ако те парализират? Нищо. Не е като при Демона. Той иска да останеш в съзнание, но да не можеш да реагираш. Безпомощността при него е фактор, защото когато си в съзнание, той изстисква от теб силни етерични емоции, страх, ужас, терор.
 
Ангелите вършат работата си обикновено задкулисно, консултирайки се само с твоето истинско Аз, ( висшето ти каузалното  тяло).
 
Така, че, ако съм на твое място, Ал, не бих се притеснявала. Ти си имаш работа с твоите бодигардове. А те са доста едри батковци. Каква приятна картина,а? Да знаеш, че някой винаги стои на една крачка разстояние от теб.  Но и да имаш едно на ум, че има и други сили на една крачка разстояние.

Разликата в това, кои се месят, е,  на каква честота вибрираш. Както вече казах, ако мислите ти са положителни, ако си добър, обичлив, нематериален човек, трудно демон ще черпи енергия от теб. Може би Танграта е прав, че това се случва на млади и по-емоционални хора, не  на лоши. Няма лоши хора. Има само заблудени.

Ако можете, на тези, които ви се случва такова нещо, в момента на парализата, да се опитате да мислите за любов, но за  чистото, алтруистично универсално чувство.  Това е енергията на Христос и тя винаги е супер оръжие за отбрана. Това е неговия домейн. 
 
На жени, май не съм чувала, да се случват такива неща, ако има пострадали, да си кажат.  На мен поне не. ( За отвличания от извънземни, съм чувала,  но не съм чула за временна парализа при сън.)

Аз имам друг случай с подобни, да ги наречем, елементали.

Затварям си очите ( един път, няма значение кога, преди месец-два). Не спя, но като на екран започват да ми се появяват демонични фигури, в токсично зелено, жълто оцветена плазма.  Фигурите се сменят,  море oт човешки глави,  нагъчкани една до друга,  с  изкривени физиономии, които продължават да се кривят, защото образите са анимирани и се сменят нон стоп. Представете си плазама..  Та, фигурите се променят, лицата на хората са една маса от изкривени, определено нещастливи физиономии, приличат много на онази известна картина на Мунк, „Вик” или нещо такова. Морето от образи изчезва и виждам в ъгъла на стаята рогат, точно както го описват, зловещ образ. Пак плазмен и с токсични цветове, с  анимирани движения. Усмихва се.  И в мига в който да се стресна,  вместо това, вътрешно в себе си се усмихнах и си помислих: „ Аз съм чиста космическа енергия и нищо не може да ми навреди”.  Буквално това беше, което си помислих и нямам ни най-малка представа, защо и как точно това си помислих. Да го бях репетирала, щях да го объркам сигурно.   :) . Изведнъж се „чува” ( слагам го в кавички, защото чуването е само като усещане за чуто) нещо като, лек, много слаб  звън, „цънк” и започва да вали пурпурен дъжд, в най-красивия  наситен тъмно лилав, индиго цвят. Вали, като сняг, бявно и плавно на парцали и докато вали просто изтри постепенно  целия токсично зелен образ на гадориите и запълни „екрана" с тъмно лилаво.  Все едно върху една картина изливаш една кофа с боя и тази боя покрива цялата картина. И това беше. 

Изживяването , може би трябваше да ме стресне, а всъщност беше приятно.  После се опитвах да го тълкувам някакси.  Все стигах до извода, че трябва да имаш хубави, приятни мисли в главата си и най-вече в сърцето си.  Също, че страхът ни е втълпен допълнително и вторично, не като предпазна мярка, а като завеса, която ни пречи да видим същността на нещата.  Не сме родени да бъдем страхливи. Щото няма от какво да се страхуваш.   И въпреки това страхът е толкова наслоен в нас и дори се опитват да ни втълпят, че е едва ли не, като защитех механизъм.  Страхът е по-скоро болест. Аз мисля, че всички онези матрични процеси в тялото ни, които са вече автоматизирани, винаги носят инстинкта за самосъхранение, закодиран дълбоко в тях, иначе не може. Това, от което трябва да се страхуваме, е страхът, защото той е решаващ фактор за демоничните същества.   Но е толкова трудно да не се страхуваш.  Ако можете, опитайте да мислете нещо хубаво в момент на интервенция. Ако щете повтаряйте  името на Исус, на Бог,  опитвайте се да излъчвате любов, но истинска, лишена от емоции.  Това е унверсалната любов,  която ни свързва всички, които носим души, като един огромен жив организъм.  Просто си го представете като слънцето -  огромна , огнена топка, пулсираща и излъчваща светлина, всичките трилиони и х-салиони  души.  Красота..
Трудно е, но не сме сами.  Непрекъснато ни се помага.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #28 -: Октомври 15, 2008, 18:49:09 pm »
То въпроса ми беше малко риторичен  ;) Понеже ти го беше обяснила че идва в комбинация с парализа а на мен ми се случва няколко пъти но без никакви други странични фактори това удряне като от ток след като заспя. Някой път е по- леко но единия път беше здраво тресане  :D

Max

  • Гост
Re: Да се събудиш парализиран
« Отговор #29 -: Октомври 15, 2008, 19:19:27 pm »
 
Така или иначе, докато спим, тялото ни остава временно парализирано, защото монадата (душата) и емоционалното и менталното фини тела напускат физическото тяло. Остава само етеричното, което може да контролира физ. тяло, но САМО в отсъствието на монадата и другите две фини тела. Само тогава контролът остава на физико-етеричното същество ( т.е. физ.тяло и етеричното тяло).

Монадата може да контролира физ. тяло само когато другите 2 фини тела - емоционалното и менталното тела присъстват. Те са проводниците, през които командите на монадата достигат до физ. тяло. В отсъствието на монадата и емоционалото и  менталното тела, физико-етеричното същество има контрол над човека.

Това се случва точно преди събуждане. Тоест човек се събужда, защото монадата се е завърнала от странстването по време на сън. Но, тъй като емоционалното и менталното тела отсъстват, той не може да се движи. 
 Моментът на парализа ( по време на сън със сънуване) се случва  точно, когато монадата се е завърнала във физ.тяло, но емоционалното и менталното тела са се забавили. Тоест , имаме ситуация, в която шефа е на работа, а работниците са закъснели.  Кое ги е забавило?

Когато монадата присъства, това възпрепятства физико-етричното тяло да вземе контрол.  Етеричното тяло е в контрол само, когато монадата  и другите тела отсъстват. Неговата функция е да се грижи за матрични процеси в тялото, като дишане, кръвна и лимфна циркулация и т.н. докато спим.
Очите са единствената част от тялото, която монадата може да контролира директно, защото те се задвижват от базалния мозък (чрез етеричното тяло,което си е на мястото). Затова можем да вждаме, какво се случва, но не можем да реагираме.  Основните групи мускули  се контролират от моторната част на мозъка (в кортекса) и това става посредством менталното тяло.  Например, ако искате да си мръднете ръката, инструкцията трябва да тръгне от монадата и да премине през менталното, към емоционалното и етеричното тела, физическия мозък и нервната система, за да достигне до мускулите.  Ако само една брънка от тази верига е прекъсната (отсъства),  действието не може да се осъществи.

Обикновено такъв неприятен епизод се случва мигове преди събуждане. Човекът е в пълно съзнание (защото монадата е там), но не може да се помръдне, (защото емоционалното и менталното тела не са се завърнли още).

……съзнанието ти се събужда преди тялото……
 

Това, което July  и xXx изказват като предположение за парализата след събуждане ми се стори много интересно.
Не бях се сетил.Мога само да кажа,че лично в моя случай категорично не може да става дума за ОИТ или отвличане.Вероятно причината е най- близо до това, което Вие двамата предполагате.
Като уточнявам, че под ОИТ разбирам съзнателното предизвикване и контрол над извън телесните преживявания.
А при мен, както и при всички по време на сън, връзката между по- материалните и фините ми елементи е разхлабена и се случва там каквото се случва без преднамерена намеса.


…за Сънната Парализа… - аз също съм я изпитвал многократно и меко казано е ужасно :(

xXx, сподели конкретни случаи, ако обичаш. Интересно ми е как се случва при теб.
« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 20:58:42 pm от Max »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27