Автор Тема: Да се събудиш парализиран  (Прочетена 54503 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #150 -: Юли 08, 2011, 17:04:58 pm »
А възможно ли е човек, когато практикува често ОИТ, в действителност да се парализира?
 
Питам поради това, че мой близък човек, овладял астралните проекции до съвършенство на съзнателно ниво се парализира изцяло, след което спря и да говори.


Неактивен kambera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #151 -: Юли 08, 2011, 17:59:18 pm »
Да не говорим че всяка вечер астралното ти АЗ си прави разходки но програмата "сън" поема контрола.
За мен ще е безкрайно интересно да чуя какво мислиш именно ти  :hi: точно по тази тема - може би не тук, а в съседната тема - тази за сънищата. Програмата сън какво представлява всъщност?
О, извинявам се - просто така я наричам:"програма".При няколкото ми десетки осъзнавания буквално бивах "изхвърлян" от съня като някакъв натрапник :)Затова я наричам програма.Сънят контролира съзнанието а не съзнанието сънят, и вземе ли съзнанието превес, не знам как е при другите, но аз моментално се озовавах буден в леглото. Всъщност нека тук да направя едно уточнение относно осъзнатото сънуване. Има разлика от това да сънуваш и да знаеш че това е сън но да си по "течението", тоест си само участник в съня - и от това да контролираш изцяло съня си(един вид да си "Творец"), и да ти работят сетивата (слух, зрение, вкус, мирис, осезание).Получавах ли контрол и осъзнатост с цялата му сетивност, бивах моментално "изхвърлян" от съня си.Както във филма"Матрицата", когато Нео се събуди в реалния свят и го изхвърлиха в отпадния канал - ето така се чувствах и аз  ;)

Z-931 съмнявам се парализата да се дължи на астралните пътувания на твоя познат.
Всъщност, парализата се появява тогава, когато както казах, съзнанието не контролира нито физическото тяло нито фантомното/астралното- по време на "прехвърлянето" му.Всъщност сигурно си парализиран и по време на съня си, но просто не го усещаш или парализата се появява когато се осъзнаваш/събуждаш тъкмо преди Аз-ът ти да се изстреля  от тялото ти...Пък и при съзнателното предизвикване на вибрации не се усеща парализата, по-неприятни са ми разтърсващите вибрации, голям зор докато свикна с тях и обземащата ме паника :)
« Последна редакция: Юли 08, 2011, 18:10:12 pm от kambera »
Упоритостта, о, Партха, с която глупците не се освобождават от сън, страх, тъга, отчаяние и от заблу

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #152 -: Юли 08, 2011, 18:16:45 pm »
При няколкото ми десетки осъзнавания буквално бивах "изхвърлян" от съня
което означава, че на практика не си успявал да сънуваш осъзнато, т.е. сънуваш си като зрител, по някое време се осъзнаваш /за миг/ и веднага следва физическо събуждане. Явно за да продължиш да спиш и да си буден едновременно е нужно нещо различно?!
Има разлика от това да сънуваш и да знаеш че това е сън но да си по "течението", тоест си само участник в съня - и от това да контролираш изцяло съня си(един вид да си "Творец"), и да ти работят сетивата (слух, зрение, вкус, мирис, осезание).
Контролът ли се явява единствената разлика между сън и осъзнато сънуване? Питам те, защото аз имам слух, зрение, вкус, мирис, осезание и т.н., но нямам никакво желание за контрол в съня си.
Един много важен въпрос: къде е астралното ти тяло кагато спиш? А когато сънуваш? А когато сънуваш осъзнато? Изобщо можеш ли да спиш без да сънуваш? /Не казвам без да помниш, че си сънувал, а без да сънуваш?/
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #153 -: Юли 08, 2011, 18:24:44 pm »
Да не говорим че всяка вечер астралното ти АЗ си прави разходки но програмата "сън" поема контрола.
За мен ще е безкрайно интересно да чуя какво мислиш именно ти  :hi: точно по тази тема - може би не тук, а в съседната тема - тази за сънищата. Програмата сън какво представлява всъщност?

Аз лично мога да ти кажа, че на астрално ниво чрез "програмата сън", човек е най-лесно манипулиран и обработван от управниците на  " осмата сфера" (4Д) , които са запознати изцяло с тънкостите на всичките му тела.....астрално, етерно,физическо, ментално......и т.н.....и поради това, че човекът не е изучавал тези неща в училище или в университети, и не е бил информирмиран от медии и телевизионни предавания за тях, се е ограничил в рамките на това, което му е предадено от родители, медии, учители,.....  капсуловаловайки ги  (по собствен начин) в някаква ограничена  своя "матрица" на разбиране.
 Тоест човек не познавайки "телата си" е принуден да се сблъска с посредници такива за да ги опознае..... :)

Да не говорим че всяка вечер астралното ти АЗ си прави разходки но програмата "сън" поема контрола.
За мен ще е безкрайно интересно да чуя какво мислиш именно ти  :hi: точно по тази тема - може би не тук, а в съседната тема - тази за сънищата. Програмата сън какво представлява всъщност?
О, извинявам се - просто така я наричам:"програма".При няколкото ми десетки осъзнавания буквално бивах "изхвърлян" от съня като някакъв натрапник :)Затова я наричам програма.Сънят контролира съзнанието а не съзнанието сънят, и вземе ли съзнанието превес, не знам как е при другите, но аз моментално се озовавах буден в леглото.

Eй, за това те питах, след като сънят контролира съзнанието, отговори ми кой контролира съня  :)

Неактивен kambera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #154 -: Юли 08, 2011, 18:30:46 pm »
При няколкото ми десетки осъзнавания буквално бивах "изхвърлян" от съня
което означава, че на практика не си успявал да сънуваш осъзнато, т.е. сънуваш си като зрител, по някое време се осъзнаваш /за миг/ и веднага следва физическо събуждане. Явно за да продължиш да спиш и да си буден едновременно е нужно нещо различно?!
Има разлика от това да сънуваш и да знаеш че това е сън но да си по "течението", тоест си само участник в съня - и от това да контролираш изцяло съня си(един вид да си "Творец"), и да ти работят сетивата (слух, зрение, вкус, мирис, осезание).

Контролът ли се явява единствената разлика между сън и осъзнато сънуване? Питам те, защото аз имам слух, зрение, вкус, мирис, осезание и т.н., но нямам никакво желание за контрол в съня си.
Един много важен въпрос: къде е астралното ти тяло кагато спиш? А когато сънуваш? А когато сънуваш осъзнато? Изобщо можеш ли да спиш без да сънуваш? /Не казвам без да помниш, че си сънувал, а без да сънуваш?/
Да , осъзнатото сънуване не ми се отдава, или поне бързо губя контрола, затова се наложи да се преборя със страховете си и да се отделям от тялото си чрез ужасяващите ме вибрации и още по-ужасяващата за мен гледка на спящото ми тяло докато аз се рея над него.От там нататък вече си в страната на сънищата, така или иначе всичко което преживяваш зависи изцяло от твоето желаание и фантазия.С това мисля отговарям на въпроса ти: Къде е астралното ти тяло докато спиш? - в страната на сънищата/мечтите ти/страховете ти и т.н. :) На другите въпроси не мога да отговоря  :unknown:

Цитат
Eй, за това те питах, след като сънят контролира съзнанието, отговори ми кой контролира съня

Нали ти казах:Сънят контролира съзнанието и тогава участваш в съня , сънуваш. Съзнанието контролира сънят - тогава сънуваш осъзнато и си "господар" на съня си
« Последна редакция: Юли 08, 2011, 18:35:47 pm от kambera »
Упоритостта, о, Партха, с която глупците не се освобождават от сън, страх, тъга, отчаяние и от заблу

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #155 -: Юли 08, 2011, 18:56:07 pm »
Нали ти казах:Сънят контролира съзнанието и тогава участваш в съня , сънуваш. Съзнанието контролира сънят - тогава сънуваш осъзнато и си "господар" на съня си

Противоречиш си и се уточни със себе си и управниците на съня  ;) !!!

Виж си по долния пост.

Цитат
Затова я наричам програма.Сънят контролира съзнанието а не съзнанието сънят, и вземе ли съзнанието превес, не знам как е при другите, но аз моментално се озовавах буден в леглото.





Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #156 -: Юли 09, 2011, 07:53:29 am »
...гледка на спящото ми тяло докато аз се рея над него.От там нататък вече си в страната на сънищата, така или иначе всичко което преживяваш зависи изцяло от твоето желаание и фантазия.С това мисля отговарям на въпроса ти: Къде е астралното ти тяло докато спиш? - в страната на сънищата/мечтите ти/страховете ти и т.н. :)
"аз се рея над него"- т.е. твоето астрално тяло се рее над физическото ти във физическия свят? Това е много важно заключение!!! Ти в този момент не си в астрала, а във физическия свят, но извън физическото си тяло.
"От там нататък вече си в страната на сънищата"- т.е. в астрала? Страната на сънищата за мене е астрала. Мястото, където няма "буфер на времето" и мислите ти се материализират без забавяне. Това също така е и мястото, където се отзоваваме за кратко след като умрем.
Ето точно за това питам: къде всъщност си с астралното си тяло: във физическия свят или в астрала след като заспи физическото ти тяло? И ако от физическия свят по някакъв начин отиваш в астрала /след като си излязъл от физическото си тяло/, то как точно го правиш и къде е границата между двата свята? Как разбираш в кой свят си? :hi:
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 08:00:18 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен kambera

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #157 -: Юли 09, 2011, 11:31:42 am »
Z-931  Искаш да ме провокираш или просто чешеш пръсти  :P.Има ли смисъл да се повтарям? :("Програма" обясних защо наричам сънят, не търси под вола теле  :) - просто метафора )
"Програма"-> сънят контролира разума - неосъзнато сънуване/полуосъзнато сънуване, нямаш контрол, ти си само участник.
"Хакване на програмата"(просто е много трудно да се изкажа с думи и повтарям това са метафори) -> разума контролира сънят.Осъзнато сънуване.Ти си "ГОСПОДар" на съня си.
Не съм запознат с управниците, явно не са ми интересни и просто не присъстват в моето ПОДсъзнание.

m2f - всъщност въпросното "реене над тялото" е един вид сънуване, но усещането е като отделяне от тялото и АЗ-ът ти проектира това усещане като отделено спящо тяло.Има и още нещо, обаче нека някой друг практикуващ да каже дали е така при него: Да, аз се "отделям" от тялото си и се озовавам в моята стая , но винаги има малки несъответствия с физическата ми стая - картината на стената ми свети все едно е рисувана с фосфорна боя, часовника не работи, на бюрото има предмети , които не трябва да са там и други много малки такива почти незабележими  разлики.
Да не говорим, че зрението не се появява веднага и като "прогледнеш" може да си където си искаш, където си си помислил - за един миг да се озовеш на някой плаж, който даже не е на нашата планета, всичко е въпрос, на да го наречем фантазията ти.Ще ме попиташ защо тогава отначало съм проектирал стаята си, а не направо плажа.Защото ме беше шубе да се "отделя" от тялото си на повече от 1-2 метра.
Въпросното отделяне , много е трудно за обяснение е по-скоро усещане и предизвиква огромна паника, може да е пропадане, може да е изстрелване, просто трябва да се преживее, поне аз се борих доста време с моя страх.Не правя граница между двата свята, просто възприемам самото отделяне като сън и не се поддавам на разтърсващи емоции, защото следва въпросното "изхвърляне" от съня и "пътешествието" ти преминава или в обикновено спане/сънуване или събуждане.

« Последна редакция: Юли 09, 2011, 11:49:21 am от kambera »
Упоритостта, о, Партха, с която глупците не се освобождават от сън, страх, тъга, отчаяние и от заблу

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #158 -: Юли 09, 2011, 14:43:26 pm »
Да, аз се "отделям" от тялото си и се озовавам в моята стая , но винаги има малки несъответствия с физическата ми стая - картината на стената ми свети все едно е рисувана с фосфорна боя, часовника не работи, на бюрото има предмети , които не трябва да са там и други много малки такива почти незабележими  разлики.
Да не говорим, че зрението не се появява веднага и като "прогледнеш" може да си където си искаш, където си си помислил - за един миг да се озовеш на някой плаж, който даже не е на нашата планета, всичко е въпрос, на да го наречем фантазията ти.Ще ме попиташ защо тогава отначало съм проектирал стаята си, а не направо плажа.Защото ме беше шубе да се "отделя" от тялото си на повече от 1-2 метра.
Въпросното отделяне , много е трудно за обяснение е по-скоро усещане и предизвиква огромна паника, може да е пропадане, може да е изстрелване, просто трябва да се преживее, поне аз се борих доста време с моя страх.Не правя граница между двата свята, просто възприемам самото отделяне като сън и не се поддавам на разтърсващи емоции, защото следва въпросното "изхвърляне" от съня и "пътешествието" ти преминава или в обикновено спане/сънуване или събуждане.
kambera, аз "планирам" на границата между осъзнатостта и съня - не считам себе си за "практикуващ", но по това, което описваш като "своята" стая, ще кажа, че ти не си във физическия свят при това положение, а си в астралното копие на физическия свят. Писах някъде в този форум, че при мен по време на "полуосъзнатите" ми сънища /казвам им така, защото не съм решавала никога до сега да ги контролирам, не знам защо?!/, съм попадала нееднократно на места от моят град, които точно разпознавам, но които не изглеждат по същият начин /Южният парк е блато, паветата пред Ал.Невски са мраморни плочи, на мястото зад бившия мавзолей има тунел и т.н./ Някои "сънувачи" от форума считат, че няма такова нещо като "астрално копие на физическия свят". Други пък твърдят, че когато излизат осъзнато от физическото си тяло си се разхождат точно във физическия свят 100%, не в нещо, което прилича на него. Чела съм и съм чула, че разликата можеш да я установиш с просто упражнение: ако можеш да преминеш през предметите - значи си във физическия свят. Ако не можеш /т.е. примерно стените ти оказват съпротивление/, значи си в астрала. Защото астралното тяло е от по - разредена материя спрямо физическата материя, но спрямо астралната си е както физическото тяло спрямо физическите прегради. Нещо такова.
Може ли според теб да се осъществи предварително планирана среща в астрала, така, че непознати един на друг физически хора в астралните си тела да се срещнат в точно определено време на точно определено място, така, че да се видят един друг, да видят един и същи екстериор и да осъществят обективно доказуем контакт помежду си?
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 14:50:53 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #159 -: Юли 09, 2011, 22:42:23 pm »

Може ли според теб да се осъществи предварително планирана среща в астрала, така, че непознати един на друг физически хора в астралните си тела да се срещнат в точно определено време на точно определено място, така, че да се видят един друг, да видят един и същи екстериор и да осъществят обективно доказуем контакт помежду си?
Не съм много по темата, но това ме подсеща, че често срещам непознати хора в съня си. Усещам ги обикновено като сродни души. Веднъж питах едно момче насън, как се казвам и той ми каза името. Стана ми странно, че го знае.Но вече ги питам и за техните имена, защото четох, че така можеш да извикаш въпросните хора насън или наяве.
И аз съм си мислила за среща.
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 22:46:36 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #160 -: Юли 11, 2011, 08:47:21 am »
Нека да пренесем на мястото му този разговор, защото все повече се отдалечаваме от темата за сънната парализа...Пренасям отговора си в "Сънища, осъзнати сънища и ОИТ"
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен DAOC

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Да се събудиш парализиран
« Отговор #161 -: Юли 18, 2011, 21:17:54 pm »
Камбера, не вярвам това мойто да е ОИТ. Първо , защото сянката която видях единия път си беше там , няма как да е била моя. Второ в случая когато НЕЩОТО беше зад гърба ми си мисля , че духа си ми беше на място в тялото. Реално аз чувствах , че той се опитва да се завърти , но тялото не отговаря. И когато чрез напъна в който мисля, че се получи по голямо отместване м/у събудилия се аз/духа/ и тялото успях да мръдна. Естествено може варианта на истината да е съвсем някакъв друг. Но мисля че не е ОИТ.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27