Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269348 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

stiver

  • Гост
Тука малко не се прави разлика между ОИТ, осъзнат сън и сън... Съответно към всеки един вид преживявания, важат различни правила. Затова и заглавието е малко спекулативно. Може би и затова съседната ни дискусия на "сънищата" и "не-толкова-сънищата" се беше вместила в темата за многоизмерните преживявания. Поради тънката граница между нещата и честата ни неспособност за класификация.

Може би ще ни обясниш и как ти лично разбираш кога си имал ОИТ, кога е било осъзнат сън, кога е било обикновен сън? Ще бъде интересно да обменим опит  :)

Цитат
Както и да е, ще говоря първо за ОИТ, защото от другите две няма реални последици освен психични (освен ако някой много не си повярва от съня и не се самопрограмира и самокапсулира).

Ако си имал преживяване извън тялото, но не си осъзнавал това, как после можеш да кажеш че не е било сън? Като не можеш да прецениш, няма ли опасност да пренебрегнеш преживяното и да го забравиш с цел да не се "самопрограмираш?  :)

Цитат
Бялата светлина е табу в астрала, това просто го забравете (това е моят личен съвет, а не някакъв емператив разбира се).


Интересно ще е да споделиш с нас твоят личен опит. Какво се е случило? Защо е опасно?  :)

Цитат
А пък автор, който ви съветва да се обграждате с бяло, определено не ви мисли доброто. Разбира се, всичко се свежда до личното преживяване и опит, моите са такива и затова споделям.


Това за сега ще го пропусна покрай ушите си  :)

Цитат
Аметистова или златна светлина, най-доброто е златно яйце. Самият Монро не е ползвал нищо друго и не е учил на нищо друго (като защита) учениците си.

Интересно. Добре, че Монро не е единственият учител на света. :)
Между другото шаманите имат един начин, когато слизат в най-тъмните и покварени дълбини на астрала да се обвиват в черна светлина за защита.

Цитат
Основния закон е на намерението.

Не знаех, че и астралът има конституция.  :)

Цитат
Сънищата (не всички обаче) при някои хора пък, са просто интерпретация на лявото полукълбо за случило се ОИТ. Обикновено нямат никаква логика, объркани са, обстановката и персонажите често се сменят, има много нелогичности и т.н. В момента в който направите следния си себе-анализ, като този който написах (че са нелогични и т.н.) вие мислите за преживяването си с лявото полукълбо, което няма да ви е от полза.

Сега разбирам защо хората, които нямат дясно полукълбо на мозъка си не си спомнят и не разбират сънищата си  :) 


Цитат
Тук идва майсторството, което владеят много наши баби (обикновено от село, където лявото полу-кълбо е в сравнително по-голям баланс с дясното, поради не толкова социалния и стресов начин на живот) да интерпретират символите в сънищата. Когато става въпрос за символизъм в сънищата съновниците почти не играят роля за мен, защото факторите са твърде субективни, за да се обективизират субективно от някой съставител/изследовател. Ползвайте ги по-скоро като насочващи систематизации, а не като учебници. Опитвайте се да тълкувате сами символите, като ги прекарвате през вътрешното си същество.

Съгласна съм само с допълнението - изхвърлете съновниците на боклука и никога не питайте бабите си за тяхното значение. Питайте хората, които срещате в сънищата си :)

Цитат
Специално Суърдлоу разделя сънищата на 2 типа. Oversoul dream (за който говоря по-горе - сън изразяващ ОИТ или спуснат от Висшия Аз символизъм за нещо) и Programming dream, който е резултат от специфично или неспецифично програмиране. Обикновено това е повтарящ се сън, или сън с определена тематика/идея, постоянно присъстващи персонажи, еднороден тип преживявания и т.н. (като всички тези не са характерна черта, може да присъстват и в другия вид сънища).

Интересно, в моите сънища абсолютно винаги присъства един постоянен типаж - това съм аз самата. Как ли Суърдлоу би изтълкувал един такъв вид програмиране?

Цитат
Когато се събудите, се научете да не мърдате и да останете в позицията, в която сте отворили очи за пръв път. Обикновено в тази поза сте се намирали и в самия край на съня, от което можете да си извадите допълнителни заключения. Обградете се в кафяво, за да заземите спомените си и да има по-малка вероятност краткотрайната памет да ви изиграе лоша шега (което по закона на Мърфи се случва винаги, когато сте сънували важен сън). След което размишлявайте върху символите, вържете своите метафизични връзки и час след 10-ина минути станете и запишете, ако имате такава традиция.

Аз например никога не съм записвал сън и не съм си го анализирал :P Директно съм имал знанието какво послание носи.

Благодаря ти Х. Винаги е интересно да се чуе и още едно мнение по въпросите. Ще помисля върху идеите ти.  :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Тука малко не се прави разлика между ОИТ, осъзнат сън и сън... Съответно към всеки един вид преживявания, важат различни правила. Затова и заглавието е малко спекулативно. Може би и затова съседната ни дискусия на "сънищата" и "не-толкова-сънищата" се беше вместила в темата за многоизмерните преживявания. Поради тънката граница между нещата и честата ни неспособност за класификация.

Може би ще ни обясниш и как ти лично разбираш кога си имал ОИТ, кога е било осъзнат сън, кога е било обикновен сън? Ще бъде интересно да обменим опит  :)

Знам кога какво е, не си правя експерименти с махало впоследствие "това или това" :P Искрено пожелавам на всички да достигнат момента, в който просто знаете, а не се чудите какво-що. Най-приятната част обаче е, когато се чувам на сутринта с приятелите си по телефона, с които съм излизал заедно през нощта и започнем да се самодопълваме всеки как е видял нещата от своя гледна точка. В началото всеки път беше удивително как всичко това действително се е случило, чули сме едно и също, говорили сме с едни и същи хора и не-хора и т.н. Като ОИТ има излизане в 3Д чрез астралното тяло, има и в самият астрал. Но ти знаеш как е, сигурен съм че имаш подобни преживявания :)

Обикновеният сън, осъзнатия сън и ОИТ се случват на различни фокуси. Няма как да ги сбъркаш. Осъзнатия сън е до 14 фокус (мисля), ОИТ е след това (но ще те излъжа за стойностите, защото не се обременявам с цифри, когато нещата са на ниво знание-чувстване).

Както и да е, ще говоря първо за ОИТ, защото от другите две няма реални последици освен психични (освен ако някой много не си повярва от съня и не се самопрограмира и самокапсулира).

Ако си имал преживяване извън тялото, но не си осъзнавал това, как после можеш да кажеш че не е било сън? Като не можеш да прецениш, няма ли опасност да пренебрегнеш преживяното и да го забравиш с цел да не се "самопрограмираш? :)


Елементарно е, след определен стадий на развитие и осъзнатост, можеш да прегледаш лентата си назад и да видиш какво, кога що е било. Видях кои са истинските ми преживявания и кои не са.

Бялата светлина е табу в астрала, това просто го забравете (това е моят личен съвет, а не някакъв емператив разбира се).


Интересно ще е да споделиш с нас твоят личен опит. Какво се е случило? Защо е опасно? :)

Моят личен опит си е моят личен опит. Твоят си е твой. Щом за теб действа бяла светлина - не мисля че някой ти е опрял нож в гърлото 8) За мен вреди, преживяванията ми са лични и не смятам, че трябва да стават публично и респективно твое достояние :) Най-общо казано е опасно по причините, които споделиха fly и Tina с нас :) Ползвайки бяла светлина ставаш като крушка на тераса нощем. Около теб се събират всички пеперуди, комари и т.н. Започват да те хапят и да ти досаждат :D Ако имаш нужда от подобен тип преживявания, бялата светлина е чудесен избор. Също така различни извънземни фракции ползват бялата светлина, за да привличат хората. Но това са други теми. Много автори предупреждават за бялата светлина така или иначе.

А пък автор, който ви съветва да се обграждате с бяло, определено не ви мисли доброто. Разбира се, всичко се свежда до личното преживяване и опит, моите са такива и затова споделям.


Това за сега ще го пропусна покрай ушите си  :)

Прозвуча сякаш ти държиш факела и решаваш къде да, къде не :P Що ще го пропуснеш? :D Забележи, аз не пропускам ни една твоя закачка 8) Моля те недей такива изказвания с такива имплантирани нотки, имаш по-високо ниво и си го доказала.

Аметистова или златна светлина, най-доброто е златно яйце. Самият Монро не е ползвал нищо друго и не е учил на нищо друго (като защита) учениците си.
Интересно. Добре, че Монро не е единственият учител на света. :)
Между другото шаманите имат един начин, когато слизат в най-тъмните и покварени дълбини на астрала да се обвиват в черна светлина за защита.

Не е единствен, но е пръв, общо взето :D И всички други малко или много копират :) Не виждам проблем ти да вярваш на един, аз на друг. Или и ти като fly виждаш проблем в това :P
Разбира се да говорим за различни типове защити и т.н. е море - то е според случаите. Черната светлина не винаги е нещо лошо, тя се ползва за различни неща. Шаманите наистина са доста наясно с всичко това, особено северноамериканските (макар да изглежда, че южно американските са по-конкретно насочени).

Основния закон е на намерението.

Не знаех, че и астралът има конституция.  :)

Вече знаеш :) Те са 4 вселенски закона. Ако не ги знаеш с удоволствие ще те светна ако пожелаеш, въпреки че съм сигурен че всеки тук ги познава :D

Сънищата (не всички обаче) при някои хора пък, са просто интерпретация на лявото полукълбо за случило се ОИТ. Обикновено нямат никаква логика, объркани са, обстановката и персонажите често се сменят, има много нелогичности и т.н. В момента в който направите следния си себе-анализ, като този който написах (че са нелогични и т.н.) вие мислите за преживяването си с лявото полукълбо, което няма да ви е от полза.

Сега разбирам защо хората, които нямат дясно полукълбо на мозъка си не си спомнят и не разбират сънищата си  :) 

Има живи хора без дясно полукълбо? :o :o :o Гледал съм филм за едно момче-негърче, но чак пък "хора" (3 л., мн. ч., позабравил съм ги?) е малко пресилено :P

Тук идва майсторството, което владеят много наши баби (обикновено от село, където лявото полу-кълбо е в сравнително по-голям баланс с дясното, поради не толкова социалния и стресов начин на живот) да интерпретират символите в сънищата. Когато става въпрос за символизъм в сънищата съновниците почти не играят роля за мен, защото факторите са твърде субективни, за да се обективизират субективно от някой съставител/изследовател. Ползвайте ги по-скоро като насочващи систематизации, а не като учебници. Опитвайте се да тълкувате сами символите, като ги прекарвате през вътрешното си същество.

Съгласна съм само с допълнението - изхвърлете съновниците на боклука и никога не питайте бабите си за тяхното значение. Питайте хората, които срещате в сънищата си :)

Много правилно. Не питайте и хората, които срещате, защото повечето от тях нямат интерес да растете :D Питайте и вярвайте във Висшият си Аз :) На други се доверявайте, само ако чувствате вътрешно че можете да направите това. Не се доверявайте на авторитети, не се доверявайте на Н., не се доверявайте дори на stiver :P

Специално Суърдлоу разделя сънищата на 2 типа. Oversoul dream (за който говоря по-горе - сън изразяващ ОИТ или спуснат от Висшия Аз символизъм за нещо) и Programming dream, който е резултат от специфично или неспецифично програмиране. Обикновено това е повтарящ се сън, или сън с определена тематика/идея, постоянно присъстващи персонажи, еднороден тип преживявания и т.н. (като всички тези не са характерна черта, може да присъстват и в другия вид сънища).

Интересно, в моите сънища абсолютно винаги присъства един постоянен типаж - това съм аз самата. Как ли Суърдлоу би изтълкувал един такъв вид програмиране?

Трябва да призная че се усмихвам, защото виждам че съм ползвал подходящото име, което да те жегне :P Въпреки че тук вече малко бие на елементаризъм и губиш границата... Вярвам, че не само аз съм учуден...

Когато се събудите, се научете да не мърдате и да останете в позицията, в която сте отворили очи за пръв път. Обикновено в тази поза сте се намирали и в самия край на съня, от което можете да си извадите допълнителни заключения. Обградете се в кафяво, за да заземите спомените си и да има по-малка вероятност краткотрайната памет да ви изиграе лоша шега (което по закона на Мърфи се случва винаги, когато сте сънували важен сън). След което размишлявайте върху символите, вържете своите метафизични връзки и час след 10-ина минути станете и запишете, ако имате такава традиция.

Аз например никога не съм записвал сън и не съм си го анализирал :P Директно съм имал знанието какво послание носи.

Благодаря ти Х. Винаги е интересно да се чуе и още едно мнение по въпросите. Ще помисля върху идеите ти. :)

Интересно ще е ако за разнообразие помислиш и върху други мнения, така е :P И дано наистина помислиш, а не го казваш просто като финален акорд на вложеното чувство в целия ти пост към мен :-*
Иначе и аз благодаря, винаги ми е забавно, когато някой се опитва да ме посдъвче за крачола, под каквато и да е форма, маска, слово и т.н. :P

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Какво/кого търсят шаманите в долните нива на астрала?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Е не мисля че такъв въпрос е уместно да се задава :P

stiver

  • Гост
Тука малко не се прави разлика между ОИТ, осъзнат сън и сън... Съответно към всеки един вид преживявания, важат различни правила. Затова и заглавието е малко спекулативно. Може би и затова съседната ни дискусия на "сънищата" и "не-толкова-сънищата" се беше вместила в темата за многоизмерните преживявания. Поради тънката граница между нещата и честата ни неспособност за класификация.
Здравей Х, И в Пловдив ли стана толкова студено както тук? Бррррррр....
Но да започвам по темата. Няма да коментирам по всичко, защото не съм сигурна дали те интересува. Ако пропусна нещо, моля те кажи - ще ти отговоря.

Цитат
Знам кога какво е, не си правя експерименти с махало впоследствие "това или това" :P Искрено пожелавам на всички да достигнат момента, в който просто знаете, а не се чудите какво-що.

Блазя ти. Моят път май върви отгоре надолу. Първо мислех, че знам всичко. След това разбрах, че половината от това не е вярно, а другата половина съм поставила под жестока критика.

Цитат
Като ОИТ има излизане в 3Д чрез астралното тяло, има и в самият астрал. Но ти знаеш как е, сигурен съм че имаш подобни преживявания :)
Да, имам някои преживявания.

Цитат
Елементарно е, след определен стадий на развитие и осъзнатост, можеш да прегледаш лентата си назад и да видиш какво, кога що е било. Видях кои са истинските ми преживявания и кои не са.
Пак нещо... извинявай, но трябва да имаш феноменална памет да помниш всичките си сънища до сега без да си си записвал нито ред. Или не съм те разбрала правилно?

Цитат
Ползвайки бяла светлина ставаш като крушка на тераса нощем. Около теб се събират всички пеперуди, комари и т.н. Започват да те хапят и да ти досаждат :D Ако имаш нужда от подобен тип преживявания, бялата светлина е чудесен избор.

Бялото е баланс на всички цветове. Отделните цветове имат определено въздействие. Излъчваш ли само 1, 2, 3 цвята, останалите ще липсват. Именно в липсващите вибрации оставаш уязвим. Но мен тези разговори за цветове и вибрации са ми малко странни.Все пак става въпрос за енергия, която не се вижда по този начин.

Цитат
[Монро] е единствен, но е пръв, общо взето :D И всички други малко или много копират :)
Изпитвам голямо уважение към Монро. Той има огромен принос в това да популяризира пътуването извън тялото в съвременния свят. Но не можеш да кажеш че е пръв. Гигантска част от древната мистика и философия е създадена на основата на наблюдения извън физическото тяло и реалност. Да не говорим, че още първобитните хора са го правели така естествено, както го правят децата за да проследяват пътищата на дивеча, да... за какво ли не. Има го дори на скални рисунки. И Австралийските аборигени са изградили целия си мироглед на това. Те вярват, че астралът е истинската реалност, а това тук е сънят. И май са много по-близо до истината. Монро дава един много модерен и по западному подреден поглед върху тази способност на хората. Той връща вярата на съвременния човек, че е нещо повече от торба с кокали. От съвременните автори може би е един от първите. Но и далеч не е единствен, който е излизал от тялото си. Де факто всички го правят, но не го помнят.

Цитат
Stiver: Не знаех, че и астралът има конституция.  :)
H.: Вече знаеш :) Те са 4 вселенски закона. Ако не ги знаеш с удоволствие ще те светна ако пожелаеш, въпреки че съм сигурен че всеки тук ги познава :D
Наистина не ги знам. Не се шегувам. Моля те, кажи ми ги на късо.

Цитат
Stiver: Сега разбирам защо хората, които нямат дясно полукълбо на мозъка си не си спомнят и не разбират сънищата си  :) 
H.: Има живи хора без дясно полукълбо? :o :o :o Гледал съм филм за едно момче-негърче, но чак пък "хора" (3 л., мн. ч., позабравил съм ги?) е малко пресилено :P
Ъ-ъ-ъ-ъ, тук вече се шегувах.

Цитат
Не питайте и хората, които срещате, защото повечето от тях нямат интерес да растете :D

Всъщност мога да разкажа за един безопасен начин, но не сега. Може би утре. Whiterider споменаваше за нещо подобно в темата за кармата. Утре ще гледам да разкажа.

Цитат
Трябва да призная че се усмихвам, защото виждам че съм ползвал подходящото име, което да те жегне :P

Наистина ли искаше да ме жегнеш?  :(
Жалко  :( Наистина ли искаше да ме заболи?  :(

« Последна редакция: Март 20, 2008, 00:00:43 am от H. »

stiver

  • Гост
Какво/кого търсят шаманите в долните нива на астрала?

Когато шаманът излиза за първи път в астрала го изпращат да намери своето животно-водач - тотем. Това животно обикновено се намира в най дълбоките и тъмни места на "долната земя". Има отделна тема за тотема. Това, което мога да добавя е, че тотемът е нещо като пра-родител от рода на това животинско племе. С терминологията на Юнг може да се каже, че шаманът трябва да навлезе в най-сенчестите места на подсъзнанието си, за да открие своя животински архитип. Когато младият шаман се среща с животното, то му се явява в най-дивия си вид. Шаманът трябва да преодолее страха си, да приеме тотема си и да се върне с него. Това е нещо като първа инициация.

Друга причина за шаманите да слизат там е когато отиват да търсят части от душата на човек, изгубени в минали травми, или останали привързани към отминали илюзии и пристрастявания. Когато се завърнат, те буквално вдухват тези енергии в сърцето, слънчевия сплит или други енергийни центрове на пациента. Слизат и за да прочистват от мисловни форми, зли духове и тем подобни, за да проследят пътищата им и да ги отрежат. Понякога ги поемат в себе си като се превръщат в енергиен преносител и ги изнасят нагоре като ги предават на други сили в горната земя за рециклиране. Нещо като техен си вид екзорсизъм. Това е горе-долу което се сещам сега, като изключим и случаите, когато слизат за да се избиват помежду си.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Виж колко по-различно можеш да пишеш като искаш :)

Цитат
Знам кога какво е, не си правя експерименти с махало впоследствие "това или това" :P Искрено пожелавам на всички да достигнат момента, в който просто знаете, а не се чудите какво-що.

Блазя ти. Моят път май върви отгоре надолу. Първо мислех, че знам всичко. След това разбрах, че половината от това не е вярно, а другата половина съм поставила под жестока критика.

Права си. И аз бях и съм така понякога. Винаги се съмнявам в случилото се обаче и търся. Така е препоръчително да правят и другите, които експеримантират на това поле.

Елементарно е, след определен стадий на развитие и осъзнатост, можеш да прегледаш лентата си назад и да видиш какво, кога що е било. Видях кои са истинските ми преживявания и кои не са.
Пак нещо... извинявай, но трябва да имаш феноменална памет да помниш всичките си сънища до сега без да си си записвал нито ред. Или не съм те разбрала правилно?

Когато си там, знаеш че не е до памет а до намерение. Можеш да видиш всичко, което ти трябва като информация, стига да поискаш.

Ползвайки бяла светлина ставаш като крушка на тераса нощем. Около теб се събират всички пеперуди, комари и т.н. Започват да те хапят и да ти досаждат :D Ако имаш нужда от подобен тип преживявания, бялата светлина е чудесен избор.

Бялото е баланс на всички цветове. Отделните цветове имат определено въздействие. Излъчваш ли само 1, 2, 3 цвята, останалите ще липсват. Именно в липсващите вибрации оставаш уязвим. Но мен тези разговори за цветове и вибрации са ми малко странни.Все пак става въпрос за енергия, която не се вижда по този начин.

Интересно звучи, но не го споделям като идея :) За мен бялото е смес между всички цветове, които дават нов "цвят". А има разлика от просто някаква амалгама и баланс между съставките на тази бърканица. Даже в изобразителното изкуство черното и бялото не се водят цветове. В астрала те имат специални функции (за черното говорехме по-горе), но не се ползват за защита.

Монро е единствен, но е пръв, общо взето :D И всички други малко или много копират :)
Изпитвам голямо уважение към Монро. Той има огромен принос в това да популяризира пътуването извън тялото в съвременния свят. Но не можеш да кажеш че е пръв. Гигантска част от древната мистика и философия е създадена на основата на наблюдения извън физическото тяло и реалност. Да не говорим, че още първобитните хора са го правели така естествено, както го правят децата за да проследяват пътищата на дивеча, да... за какво ли не. Има го дори на скални рисунки. И Австралийските аборигени са изградили целия си мироглед на това. Те вярват, че астралът е истинската реалност, а това тук е сънят. И май са много по-близо до истината. Монро дава един много модерен и по западному подреден поглед върху тази способност на хората. Той връща вярата на съвременния човек, че е нещо повече от торба с кокали. От съвременните автори може би е един от първите. Но и далеч не е единствен, който е излизал от тялото си. Де факто всички го правят, но не го помнят.

Разбира се и аз имах това предвид :) Той е пионера в новото време. Иначе това е най-старата ни способност - да прескачаме между световете насън (и не само). Шамани, аборигени, индианци. Споменах Монро като конкретна личност, изградил някаква система и обяснил много неща. Иначе няма спор, че мистичните традиции са стари колкото света и не можем да говорим за някакво първенство и монопол върху ОИТ :D

Не знаех, че и астралът има конституция. :)
Вече знаеш :) Те са 4 вселенски закона. Ако не ги знаеш с удоволствие ще те светна ако пожелаеш, въпреки че съм сигурен че всеки тук ги познава :D
Наистина не ги знам. Не се шегувам. Моля те, кажи ми ги на късо.

Законът на намерението.
Законът на допускането.
Законът "подобното привлича подобно" (но не в спекулативния смисъл на холивудския хит "Тайната").
Законът на хармонията и баланса.

Но стига за това, че е офф-топик.

Не питайте и хората, които срещате, защото повечето от тях нямат интерес да растете :D

Всъщност мога да разкажа за един безопасен начин, но не сега. Може би утре. Whiterider споменаваше за нещо подобно в темата за кармата. Утре ще гледам да разкажа.

Хм, всъщност и аз се сещам сега, че имаше един особен нюанс на оранжевото, с който ако обградите някого, се предполага, че не може да ви излъже.

Трябва да призная че се усмихвам, защото виждам че съм ползвал подходящото име, което да те жегне :P

Наистина ли искаше да ме жегнеш?  :(
Жалко  :( Наистина ли искаше да ме заболи?  :(

Не, отдавна мисля че съм надрстнал тези неща :) Беше си лека провокация просто :P
« Последна редакция: Март 20, 2008, 17:57:37 pm от H. »

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Аха.А откога водач на човешката инкарнация е част от животинската групова душа?Уважавам животните,но по друг начин.
Иначе да...много колегиално е да избиваш колегите си :) При това в низшия астрал.Защо всъщност се убиват?Някой знае повече и не е угоден?Не ми се вярва просто за каузата "чистота на титлата"

За сънищата
   От известно време пак почнах да сънувам доста цветни и запомнящи се сънища.В повечето случаи играят ролята на подготовка за предстоящия ден.Дали е външна или вътрешна обаче установявам след време като се разкрие по-голяма част от картината.Уникалното за мен (поне засега не съм го срещал при  други хора) е ,че сънувам нови епизоди на любими филми,нови версии на компютърни игри,които съм или не съм играл и прочее неща.На пръв поглед всичко е наред,би трябвало да е просто някаква форма на ясновиждане.Но някои от тези неща така и не се случват,а остават просто като потенциални реалности.Които изглеждат МНОГО правдоподобни спрямо оригиналните издания.
« Последна редакция: Март 20, 2008, 00:49:43 am от drslowdeath »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Чета различни работи и ми се наслагва мнението, че няма висш или низш астрал. Разбира се това си е само версия...Но може би излиза, че астрала е това преходно място между физическият и духовният свят в което осъзнато или неосъзнато съзнанието ти съгражда свят от "чудовища" или "ангели". А също така се казва, че подобните се привличат и може би всъщност това са Ада и Рая, и те са такива в зависимост от съзнанието ти. Което в крайна сметка се изгражда в земният ти живот.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Тц, тц, тц...H., Stiver...много емоции... :-[ Изпотих се да чета.  :D

Аз ще си продължа мантрата за светлинната енергия и аурата, защото там ме интересува, а вие се бийте по другите фронтове. ;D


Моят личен опит си е моят личен опит. Твоят си е твой. Щом за теб действа бяла светлина - не мисля че някой ти е опрял нож в гърлото 8) За мен вреди, преживяванията ми са лични и не смятам, че трябва да стават публично и респективно твое достояние :) Най-общо казано е опасно по причините, които споделиха fly и Tina с нас :) Ползвайки бяла светлина ставаш като крушка на тераса нощем. Около теб се събират всички пеперуди, комари и т.н. Започват да те хапят и да ти досаждат :D Ако имаш нужда от подобен тип преживявания, бялата светлина е чудесен избор. Също така различни извънземни фракции ползват бялата светлина, за да привличат хората. Но това са други теми. Много автори предупреждават за бялата светлина така или иначе.

Това е абсолютно вярно и сравнението с крушката на терасата е доста образно, но показателно. Даже си направих труда да изровя една стара книжка...том 4-ти от Египетските серии на Уилбър Смит - "Издирването", в който евнуха Таита, пръв мъдрец, магьосник и везир на Фараона минава през инициацията за отваряне на "Вътрешното око" и ... ПРЕСТАВА ДА ИМА АУРА. Не излъчва нищо. Това се прави за защита във физически, астралния, менталния и божествения свят, за да не могат да те трасират и унищожат с магии, енергии, низши същества или други шамански средства.

Пътуванията в астрала и на други места - неволно на сън или нарочно са енергийни пътувания, както и пътуванията на съществата оттам насам. Няма значение какво излъчваш - даже инфра-червено - излъчваш ли си трасиран. Затова някои колеги от форума имат интересни преживявания там!  :D

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Спящият пророк косвено отхвърля твърденията, че аурата се променя според нивото на развитие. Според него най-добрият цвят е тъмно синият, а човек сменя цветовете на аурата си през земният живот. Също казва, че всяки цвят има положително и негативно положение.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Също казва, че всяки цвят има положително и негативно положение.

А да - това го "дъвкахме в темата за аурите - мътно синьото значи желание да контролираш останалите, докато чисто синьото - одухотвореност и желание за наука....

stiver

  • Гост
Тц, тц, тц...H., Stiver...много емоции... :-[ Изпотих се да чета.  :D

Да бе, глезотии   ;D. H. се опитва да ме дресира, но аз си ръфам каишката ;D
(шегичка)
H. е добър приятел.
Цитат
и ... ПРЕСТАВА ДА ИМА АУРА. Не излъчва нищо. Това се прави за защита във физически, астралния, менталния и божествения свят, за да не могат да те трасират и унищожат с магии, енергии, низши същества или други шамански средства.
Уоу, Тина, това не ми изглежда много добре. Малко ми звучи все едно доброволно да се превърнеш в нещо като ОП. Аз май не си падам много по такива екзотични методи.
Цитат
Пътуванията в астрала и на други места - неволно на сън или нарочно са енергийни пътувания, както и пътуванията на съществата оттам насам. Няма значение какво излъчваш - даже инфра-червено - излъчваш ли си трасиран. Затова някои колеги от форума имат интересни преживявания там!  :D
Щом вярваш в реалните негативни създания в астрала, би трябвало да вярваш и в позитивните. И щом един от законите на вселената е, че подобните се привличат, тогава, когато излъчваш, несъмнено ще привличаш същества от светлина. Всъщност това не е само игра на логика. Това е една от причините да се излъчва. Астралът е фрашкан с живот и наистина не е добра идея човек да се шматка там сам и незащитен. Когато сме в обикновен неосъзнат сън или стъпваме извън тялото си, когато мечтаем, мислим върху нещо, шофираме на дълъг път и др. ние включваме на автопилот и инстинктивно задействаме защитните си системи. Но когато едно 12 годишно дете се събуди със сънна парализа и на всичкото отгоре е заобиколено от странни сенки, страхът може напълно да разкоординира тези системи и да се отвори изцяло за какво ли не. Сянката може да си е една обикновена мисловна форма на Мики Маус, но травмата само от страха може да е толкова голяма, че после години наред да изпитва ужас от рисувани филмчета.  Добре, нека да не е бяла светлина. Не я познавате, имате съмнения - ок. Не съм го измислила аз. Само съм го изпробвала. Но вижте какво правят децата. Те имат най-добра интуиция за това. В известен смисъл те съвсем наскоро са дошли от света на сънищата и още си спомнят. Какво правят децата, когато ги е страх от тъмното - искат лампата да остане запалена, завиват се през глава и притискат мечо към слънчевия си сплит за да ги пази. Все едно да се обгърнат в пашкул от светлина и да прикрият съответния енергиен център. Тина, какво правеше ти когато беше малка и те беше страх от нещо нереално?

stiver

  • Гост
Чета различни работи и ми се наслагва мнението, че няма висш или низш астрал. Разбира се това си е само версия...Но може би излиза, че астрала е това преходно място между физическият и духовният свят в което осъзнато или неосъзнато съзнанието ти съгражда свят от "чудовища" или "ангели". А също така се казва, че подобните се привличат и може би всъщност това са Ада и Рая, и те са такива в зависимост от съзнанието ти. Което в крайна сметка се изгражда в земният ти живот.

Според мен си доста прав. Името с което ми харесва да наричам астрала е "Зоната" защото ми прилича на място през което само се минава. Ама какво ли само не минава от там! И ми се струва, че не е вечен.

stiver

  • Гост
Аха.А откога водач на човешката инкарнация е част от животинската групова душа? Уважавам животните,но по друг начин.
Разсъждаваш като модерен човек. Шаманизмът е много стара традиция. Тези хора се възприемат като част от цялата природа - нищо повече, нищо по-малко.
Цитат
Иначе да...много колегиално е да избиваш колегите си :) При това в низшия астрал.Защо всъщност се убиват?Някой знае повече и не е угоден?Не ми се вярва просто за каузата "чистота на титлата"
За нещо много по-ценно, за това, за което хората продължават да се избиват и днес - за контрол.
Цитат
За сънищата
...Но някои от тези неща така и не се случват,а остават просто като потенциални реалности.Които изглеждат МНОГО правдоподобни спрямо оригиналните издания.
Може би са точно това което каза - потенциални реалности  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27