Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209642 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #555 -: Февруари 10, 2012, 14:11:45 pm »
Няма праведна религия. Всичко е с цел КОНТРОЛ.
Религията експлоатира вярата. Явява се нещо като посредник. ;)
Между  Бога  и  човека  не  трябва  да  има  никакъв  посредник!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #556 -: Февруари 10, 2012, 14:12:16 pm »
  Няма,няма..най-вече манипулации няма.. :empathy2:


А ти мислиш, че начинът на различните хора да намерят духовният си път е унифициран?
Това е целта на религиите.Както и разделение..

Става дума за манипулации за войни . Капиш ? Всичко това става заради религиозните институции . Те са грешните в случая. Ще ти го обясня още по-елементарно. Да обвиняваш религията като нещо написано на хартия е все едно някой да хвърли камък по тебе и да обвиняваш камъка. Ние сами сме си виновни,че сме такива шматки и сме се вързани.

Виж сега, за всяко нещо си има време. Религията е била нужна на хората, за да оцелеят. По-скоро, била е нужна вярата, която се е превърнала в религия. Хората нямат нужда от религии, а от вяра. Както и преди съм казвал - и в едно зелено листо да вярваш, важното е да го правиш. Нерелигиозния човек не е недуховен. Обаче силно религиозния човек, много често се случва да е като кон с капаци. Вселената е безкрайно интересна, и няма нужда се ограничаваме все пак:)
  Вярата  е  кредит  на  доверие,  всички  измамници  употребяват  израза - "Вярвай  ми".  Ваажното  е  да  придобиеш  емпирачни  знания  за  Бога!  Ха  сега  ми  кажете  защо  ни  дават  риба,  а  не  ни  научат  да я  ловим?  Защо  се  крие  начина  как  да  намерим  собственият  си  духовен  път,  а  не  да  вървим  като  унифицирано  стадо  в  посока  която  е  угодна  на  тъмните. 

Ето какво определение намерих за вяра :

 "Вярата е феномен на човешката психика, факт на човешкото самосъзнание, което предполага и изисква готовност.за приемане, самото конкретно приемане, съхраняване и ползване на вероятностно знание на фона на емоционално преживяване и волево напрежение."
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #557 -: Февруари 10, 2012, 14:19:01 pm »
Тъй,тъй..Ма вяра е едно,религия друго.."Капиш?"
Имайки предвид интелктуалното ниво на индивида,по времето на зараждане на въпросните религии,е все едно да оставиш едно 3 годишно дете,да си играе с кибрит,и после да го обвиниш,за пожара!
Ай със здраве..

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #558 -: Февруари 10, 2012, 14:30:51 pm »
"Вярата е феномен на човешката психика, факт на човешкото самосъзнание, което предполага и изисква готовност.за приемане, самото конкретно приемане, съхраняване и ползване на вероятностно знание на фона на емоционално преживяване и волево напрежение."
  Ето  върху  това  трябва  да  се  дълбае  надълбоко!  "Вероятностно  знание",  а  аз  говоря  за  знание  неподлежащо  на  коментар  (допускане).
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #559 -: Февруари 10, 2012, 14:47:23 pm »
Тъй,тъй..Ма вяра е едно,религия друго.."Капиш?"
Имайки предвид интелктуалното ниво на индивида,по времето на зараждане на въпросните религии,е все едно да оставиш едно 3 годишно дете,да си играе с кибрит,и после да го обвиниш,за пожара!
Ай със здраве..

Чакай малко, дай да изясним какво е било началото на религиите. Говоря за първичния произход и първичната духовност,религиозност и първичните вярвания . Т.е. някъде към каменната ера. Когато хората са почнали да имат някакви вярвания за отвъдното,баланс в природата, единение с космическия мир и т.н.. Чак след това са е появила религията като опиум за масите, за страх, за това,че някой владетел иска чрез религията да си узакони властта(дадена от боговете или е син на боговете) и т.н.. Другия вариант е,че съществата които наричаме днес извънземни преди са били възприемани като богове и ето ти религия. Третия вариант е нещо средно между горните два. Аз не се опитвам да оневиня религията и,че тя е една от най-големите манипулации, но поне вглеждайте се малко във фактите ви и имайте малко по-гъвкаво възприятие.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #560 -: Февруари 10, 2012, 19:22:05 pm »
Според мен, религията е изобретена, не за да помогне на хората да оцеляват, а за да ги разедини. Защо измислиха камара религии, а не само една? Не ме разбирай погрешно, не съм върл атеист, но ми се струва, че не можеш на сила да задължиш човек да вярва в нещо, пък дори и в едно зелено листенце. Има друга врътка тук с вярата и религията, ама още не съм я разконспирирал. Има много скрити от нас неща. И едно от тях е насилствената вяра в еди какво си....Когато човек е гладен сам избира храната си. Няма нужда от консултант ;). Дали вярата в еди какво си, не ни е избрана от някой консултант и са ни я включили умишлено в менюто ???
Нека се замислим, че повечето хора са "толерантни" към всички останали, стига да няма досег с тях самите. Засегнат ли им се интересите се превръщат в "расисти" и т.н.. Какво означава да вярваш? Да НЕ знаеш, защото знаеш ли, ти знаеш и нямаш нужда от никаква вяра! Религиите(въпреки другите становища)са си част от програмата, Играта или както искате го наречете. Иронията е, че намериш ли го-спираш да вярваш. Ама, ако е както някой е написал само 1 Религия/Учение/Секта, тогава няма да има никакъв сблъсък, за някои хора в тях самите, изразяващи го чрез фанатизъм, "пълна вяра" или атеизъм. А тогава къде отива Играта?
Когато човек е гладен-сам избира храната си, ако е достатъчно зрял, инак дебелее/слабее и се докарва до кофти здравословно състояние(естествено, ако идеята не е по-различна). За религията-независимо в какво семейство е израсъл човек, той/тя винаги може да си смени религията, но според мен това е само временно решение. Един вид, аз приемам, че всяка религия/учение е като път, който води до Целта. Намирайки целта, ти нямаш нужда вече от никой път, но пък можеш да ги видиш всичките, доста добре! ;) Но, ако някой иска да си смени "пътя", защото така по му харесва-има това право!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #561 -: Февруари 10, 2012, 20:12:15 pm »
Blue|_Star, на мен религиите са ми ясни. Явно не съм се изразил правилно в предишния пост. Мисълта ми е друга, и става въпрос за вярата. Нали тезата е, че религията е създадена за да подсили вярата ни в бог. Та си мисля де, само хипотетично, дали вярата ни в Бог е нещо като грешна следа. Ей тва ме гложди. Дали не са ни пак дезинформирали ??? И защо точно ни насочват от хилядолетия да вярваме в нещо, което де факто никой не е виждал? Хем не го виждаме, хем пък се кълнем, че съществува.......защо не ни накараха да повярваме в мечката, дървото...Марс....океана, а в Бог.....И какво всъщност скриха зад Бог? Какво не ни казаха, и замаскираха с невидимия Бог.....Абе на маймуни ни направиха според мен :yes:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #562 -: Февруари 10, 2012, 20:42:00 pm »
Какво не ни казаха, и замаскираха с невидимия Бог.....Абе на маймуни ни направиха според мен :yes:

Не се притеснявай ARRI, след 70-80 години ще го разбереш, ако видиш светлина и вземе някой да ти проговори, те ти Бог, ако е гробна тишина значи са те лъгали ;).

Защо ни убеждават да вярваме в нещо което е толкова имагинерно, ами защото във всичко което решиш тук на земята да повярваш след известно време се разочароваш защото си разбрал че си се лъгал, а така Бог де го ..... вяра .... вяра ... вяра в доброто, това е нужно на човек, дали има Бог или не, не е толкова важно.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #563 -: Февруари 10, 2012, 21:07:06 pm »

Защо ни убеждават да вярваме в нещо което е толкова имагинерно, ами защото във всичко което решиш тук на земята да повярваш след известно време се разочароваш защото си разбрал че си се лъгал, а така Бог де го ..... вяра .... вяра ... вяра в доброто, това е нужно на човек, дали има Бог или не, не е толкова важно.

 :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Явно само с теб говоря на един език тук. Останалите така са се отлепили от земята, че требе да им говоря с ''хипотетично'' за да не ги обидя :yes:....Според мен, няма драма, а нещата са много прости. Във всеки човек има звяр и ангел. Номерът е да не позволяваме звяра да излиза от нас, а само в краен случай, когато трябва да се защитим!!! Ей тва е истината. И да обясня, защо на онези от горе им е нужен Бог и вярата в него. Ми много просто. След като могат да ни накарат да повярваме в нещо имагенерно, по-лесно ще ни манипулират. Вярваме в политиците, вярваме в телевизиите, вярваме....вярваме....вярваме в каквото ни кажат. Това е съвреммения вариант, мога само да гадая какво е било преди 5-10-15хиляди години на зад във времето. Спомням си само, че някой каза на офффците, че земята е кръгла, и изгоря на кладата ;).......Вярата в Бог е имприйтване, контрол над съзнанието....или както искате го наречете. И тези методи се използват от хилядолетия :yes:. Честито
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 21:47:43 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #564 -: Февруари 10, 2012, 22:29:46 pm »
Няма праведна религия. Всичко е с цел КОНТРОЛ.
Религията експлоатира вярата. Явява се нещо като посредник. ;)
Между  Бога  и  човека  не  трябва  да  има  никакъв  посредник!
Защо да няма ?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #565 -: Февруари 10, 2012, 22:35:16 pm »

Защото посредникът винаги е *айно!
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 06:50:09 am от Mirotvorec »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #566 -: Февруари 10, 2012, 22:36:14 pm »
Blue|_Star, на мен религиите са ми ясни. Явно не съм се изразил правилно в предишния пост. Мисълта ми е друга, и става въпрос за вярата. Нали тезата е, че религията е създадена за да подсили вярата ни в бог. Та си мисля де, само хипотетично, дали вярата ни в Бог е нещо като грешна следа. Ей тва ме гложди. Дали не са ни пак дезинформирали ??? И защо точно ни насочват от хилядолетия да вярваме в нещо, което де факто никой не е виждал? Хем не го виждаме, хем пък се кълнем, че съществува.......защо не ни накараха да повярваме в мечката, дървото...Марс....океана, а в Бог.....И какво всъщност скриха зад Бог? Какво не ни казаха, и замаскираха с невидимия Бог.....Абе на маймуни ни направиха според мен :yes:
ARRI, кой те накара да вярваш, човече? Дори в Арабските страни ги карат хората да спазват определени правила и норми, но реално никой не го бърка в какво, и дали вярваш. Вярвай в белите мечки, в НЛО(кой пък е виждал това, а, освен разните му там конспиратори?  ;D ), стига да си плащаш данъците и да спазваш обществените норми в държавата, в която живееш, надали на някой ще му пука дали вярваш или не в Бог. Мен друг въпрос ми хрумна, докато ти четях написаното-ЗАЩО ти е нужно НЯКОЙ да те кара да вярваш, в каквото и да е? Що за вяра е това, щом ТИ ще имаш нужда от сопа, за да вярваш? Ей, туй Ви се чудя на повечето хора, хем някои Ви карат да вършите нещо, което принципно Ви е неприятно, хем пък, ако го няма този "някой"-що го няма? Еми, няма го, да речем!!! Какво ще стане с милионите/милиарди "вярващи"?
А, де, де-отговори ми!!!
Дали някои е направил народа на маймуни или той пък се "завръща" към първоначалното си състояние? :lol: Който иска да е маймуна, който иска човек-по избор е!!! :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #567 -: Февруари 10, 2012, 22:37:17 pm »
Защото посредникът винаги е *айно!

И кво праи бога по въпроса?  :)
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 06:52:47 am от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #568 -: Февруари 10, 2012, 22:39:57 pm »
Ми дреме му на него..ние сме тези които търсим посредници и пътища към Него.Не Той към нас.

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #569 -: Февруари 10, 2012, 22:49:08 pm »
АКО! сме чада божии, и Той би трябвало да търси връзка с Нас(е кво пък, и ние можем да се напишем с главна буква  :))

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27