Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 210397 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #540 -: Февруари 09, 2012, 12:33:26 pm »

 :hi: Има такава теория:
Колкото повече знае един човек, толкова повече осъзнава колко малко знае!
И!
Колкото повече се приближава един човек до Бога, толкова повече осъзнава колко е грешен и недостоен и има нужда от прошка и помощ!

Закономерно колкото е по далече от Бога толкова по често може да се чуе от него колко бил праведен и добричък, на никого не бил направил нищо зло  :unknown:
Е добре,че е само теория,щото нямаше да мога да спя нощем...

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #541 -: Февруари 09, 2012, 13:20:03 pm »
Теорията е вярна, но не е съвсем точно изказана. Колкото повече човек знае, толкова повече разбира колко много му е все още непознато. Обикновено си мислим, че с увеличаване на знанията ни, ние получаваме отговори на въпросите, които си поставяме, но в действителност наред с това, увеличаването на знанието води до възникването на все повече и повече нови въпроси.

Както казах в предишното си мнение, с развитието на човека, с постигането на това, което той в един момент е смятал за съвършенство и божественост, нещата не приключват, защото самата представа на човека за съвършенство и божественост също се развива. Но това не прави човек по-грешен или по-малко знаещ. Човек се развива и заедно с него се развива и неговият идеал. Между двете винаги ще има разлика и добре, че е така.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #542 -: Февруари 09, 2012, 13:26:22 pm »
Логично е колкото повече"знаеш",толкова повече да осъзнаваш онова което не знаеш..
Ама познавам много добри хора,които са пълни атеисти..Както и мнооого вярващи лицемери..Така,че хич не ми е логична тая теория..

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #543 -: Февруари 09, 2012, 15:38:36 pm »
Логично е колкото повече"знаеш",толкова повече да осъзнаваш онова което не знаеш..
Ама познавам много добри хора,които са пълни атеисти..Както и мнооого вярващи лицемери..Така,че хич не ми е логична тая теория..
 
      Ако  си  добър  човек ( даже  атеист),  значи  си  добър  християнин,  мюсюлманин  или  каквото  се  сетиш  и  обратно ако  си  гадняр  няма  значение  каква  религия  изповядаш,  оставаш  си.....
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #544 -: Февруари 09, 2012, 17:39:52 pm »
+1 за mitko! Това е и моята житейско логика - ако си добър, състрадателен и любящ човек, не би трябвало да има проблем. Просто нямаш етикет "християнин". Всичко друго е манипулация и пари.
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 22:50:34 pm от Mirotvorec »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #545 -: Февруари 09, 2012, 18:33:34 pm »
Въртяхме, сукахме и накрая достигнахме до въпроса-Нужна ли ни е религията?
А този отговор всички го знаем ;D ;D ;D....
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #546 -: Февруари 09, 2012, 18:39:01 pm »
Виж сега, за всяко нещо си има време. Религията е била нужна на хората, за да оцелеят. По-скоро, била е нужна вярата, която се е превърнала в религия. Хората нямат нужда от религии, а от вяра. Както и преди съм казвал - и в едно зелено листо да вярваш, важното е да го правиш. Нерелигиозния човек не е недуховен. Обаче силно религиозния човек, много често се случва да е като кон с капаци. Вселената е безкрайно интересна, и няма нужда се ограничаваме все пак:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #547 -: Февруари 09, 2012, 20:04:33 pm »
Май с всички вярвания (религии, доктрини,писания и т.н.)е така.
Докато вярваме в тях - вършат работа. След което идват някакви съмнения, и аре към следващото. Т.е. "вярването" е важното (ценното)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #548 -: Февруари 09, 2012, 22:01:52 pm »
Виж сега, за всяко нещо си има време. Религията е била нужна на хората, за да оцелеят. По-скоро, била е нужна вярата, която се е превърнала в религия. Хората нямат нужда от религии, а от вяра. Както и преди съм казвал - и в едно зелено листо да вярваш, важното е да го правиш. Нерелигиозния човек не е недуховен. Обаче силно религиозния човек, много често се случва да е като кон с капаци. Вселената е безкрайно интересна, и няма нужда се ограничаваме все пак:)
  Вярата  е  кредит  на  доверие,  всички  измамници  употребяват  израза - "Вярвай  ми".  Ваажното  е  да  придобиеш  емпирачни  знания  за  Бога!  Ха  сега  ми  кажете  защо  ни  дават  риба,  а  не  ни  научат  да я  ловим?  Защо  се  крие  начина  как  да  намерим  собственият  си  духовен  път,  а  не  да  вървим  като  унифицирано  стадо  в  посока  която  е  угодна  на  тъмните. 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #549 -: Февруари 09, 2012, 22:53:29 pm »
А ти мислиш, че начинът на различните хора да намерят духовният си път е унифициран?
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 22:54:08 pm от Mirotvorec »

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #550 -: Февруари 09, 2012, 23:43:45 pm »
всички религии са добродетелни
Муахахаха :lol: :lol:Как съм го пропуснала тоя бисер ;D

Нито в християнството, нито в исляма е заложено да има войни и манипулации. Тези неща се "измайсторяват" по късно.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #551 -: Февруари 10, 2012, 01:38:16 am »
  Няма,няма..най-вече манипулации няма.. :empathy2:


А ти мислиш, че начинът на различните хора да намерят духовният си път е унифициран?
Това е целта на религиите.Както и разделение..
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 06:48:46 am от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #552 -: Февруари 10, 2012, 12:07:32 pm »
Виж сега, за всяко нещо си има време. Религията е била нужна на хората, за да оцелеят. По-скоро, била е нужна вярата, която се е превърнала в религия. Хората нямат нужда от религии, а от вяра. Както и преди съм казвал - и в едно зелено листо да вярваш, важното е да го правиш. Нерелигиозния човек не е недуховен. Обаче силно религиозния човек, много често се случва да е като кон с капаци. Вселената е безкрайно интересна, и няма нужда се ограничаваме все пак:)

Според мен, религията е изобретена, не за да помогне на хората да оцеляват, а за да ги разедини. Защо измислиха камара религии, а не само една? Не ме разбирай погрешно, не съм върл атеист, но ми се струва, че не можеш на сила да задължиш човек да вярва в нещо, пък дори и в едно зелено листенце. Има друга врътка тук с вярата и религията, ама още не съм я разконспирирал. Има много скрити от нас неща. И едно от тях е насилствената вяра в еди какво си....Когато човек е гладен сам избира храната си. Няма нужда от консултант ;). Дали вярата в еди какво си, не ни е избрана от някой консултант и са ни я включили умишлено в менюто ???
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #553 -: Февруари 10, 2012, 12:26:48 pm »
Няма праведна религия. Всичко е с цел КОНТРОЛ.
Религията експлоатира вярата. Явява се нещо като посредник. ;)
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #554 -: Февруари 10, 2012, 13:27:00 pm »
Хайде ако обичате да наричате нещата с имената им. Когато говорите за религия казвайте коя религия и когато говорите за Бог също,за  вярата също, защото така може до утре вечер да си бърборите.
Така наизуст е най - лесно да се говори, щото ако питам ей сега някой кои са всички религии надали ще може да ми ги каже преди да провери в нета или там във википедии и пр. където си рови като незнае нещо.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 13:44:23 pm от fishbone »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27