Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 211314 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #570 -: Февруари 10, 2012, 22:57:31 pm »
АКО! сме чада божии, и Той би трябвало да търси връзка с Нас(е кво пък, и ние можем да се напишем с главна буква  :))

Ти търсиш ли връзка с ръката си и/или някоя клетка в тялото ти-или просто си я имаш?
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 23:00:35 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #571 -: Февруари 10, 2012, 22:59:08 pm »
Blue|_Star, това че съм писал поста в мн.ч. не означава, че съм в кюпа на вярващите. А от следващия ми пост вече съм го и казал де. Самия Бог(пиша го с главна буква заради Вас съфорумниците, а не че го уважавам или вярвам в него) е аналог на вярата. Т.е. бог=вяра. Т.е. да Ви научат да вярвате, дори и във неща, които не виждате, не усещате, не чувствате. И наистина вярата във вярата върши работа от хилядолетия. А в днешно време пък да не говорим. Трябва само един убедителен гуро да застане пред стадото и то започва да блее....царчока през 2001г. каза ''вЕрвайте'' ми....и бееееееееее....стадото се юрна към урните(не казвам, че някой от Вас е гласувал за него, а само го дадох за пример), а то примери има много и в различни области. Тук у форума доста хора повярваха, че движението Окупирай.. е с идеална цел и се бори за по-добър живот(виж темата за Окупирай), друг вярва, че сам си бил учител в този живот, т.е. учителя бил вътре в него(дано повярвалия не вземе сам да се оперира, че става лошо за него ;)).....трети пък за друго е повярвал ..... Та в общи линии, АЗ нямам нужда да вярвам в нещо. Дано този път си ме разбрала правилно, а не да се разминаваме :).

Ми дреме му на него..ние сме тези които търсим посредници и пътища към Него.Не Той към нас.

Лютата чушка, котарака, небостъргача...гр.Самоков :-X Към кого търсим пътища?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #572 -: Февруари 10, 2012, 23:03:58 pm »

Лютата чушка, котарака, небостъргача...гр.Самоков :-X Към кого търсим пътища?



Горе избороените са част от цялото.Сега..някои може и да се стремят към чушката..има и такива които се стремят директно към първоиточника на цялото.Все тая.Всеки с приоритети си.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #573 -: Февруари 10, 2012, 23:06:54 pm »
Blue|_Star, това че съм писал поста в мн.ч. не означава, че съм в кюпа на вярващите. А от следващия ми пост вече съм го и казал де. Самия Бог(пиша го с главна буква заради Вас съфорумниците, а не че го уважавам или вярвам в него) е аналог на вярата. Т.е. бог=вяра. Т.е. да Ви научат да вярвате, дори и във неща, които не виждате, не усещате, не чувствате. И наистина вярата във вярата върши работа от хилядолетия. А в днешно време пък да не говорим. Трябва само един убедителен гуро да застане пред стадото и то започва да блее....царчока през 2001г. каза ''вЕрвайте'' ми....и бееееееееее....стадото се юрна към урните(не казвам, че някой от Вас е гласувал за него, а само го дадох за пример), а то примери има много и в различни области. Тук у форума доста хора повярваха, че движението Окупирай.. е с идеална цел и се бори за по-добър живот(виж темата за Окупирай), друг вярва, че сам си бил учител в този живот, т.е. учителя бил вътре в него(дано повярвалия не вземе сам да се оперира, че става лошо за него ;)).....трети пък за друго е повярвал ..... Та в общи линии, АЗ нямам нужда да вярвам в нещо. Дано този път си ме разбрала правилно, а не да се разминаваме :).

Ми дреме му на него..ние сме тези които търсим посредници и пътища към Него.Не Той към нас.

Лютата чушка, котарака, небостъргача...гр.Самоков :-X Към кого търсим пътища?
ARRI, м*ма му стара, излиза, че ти знаеш по-добре от "нас", в какво вярваме или не? Еми, какво повече да ти напиша.  :lol: Ако нямаше потребност от вяра-нямаше да я има тази словестна д*ария.
Мога единствено да ти напиша, че е добре ти сам, за самия теб да си прецениш в какво вярваш/изповядваш/гласуваш и прочие, и защо. Естествено, ти може да откажеш да направиш това! Your choice!
Колкото до другото "гениално заключение"-еми, според някои Той си е без друго Всичко.
"Окупирай", нямам желание засега да я чета темата, но е по-лесно даденото движение или което, и да е, да го последва тълпата, защото (еми, виж ми по-горния пост, където те питам, ЗАЩО имаш нужда от някой, за да вярваш(добавям правиш), каквото и да е, и то под негова опека?!)е по-лесно за нея, може би, тъй като отговорността(или илюзията за това)я носи друг.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 23:10:04 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #574 -: Февруари 10, 2012, 23:07:24 pm »
АКО! сме чада божии, и Той би трябвало да търси връзка с Нас(е кво пък, и ние можем да се напишем с главна буква  :))

Ти търсиш ли връзка с ръката си и/или някоя клетка в тялото ти-или просто си я имаш?
не разбрах.,ние сме нещо несъзнателно спрямо Него, или той нещо не Ни осъзнава. :)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #575 -: Февруари 10, 2012, 23:11:10 pm »
И кой е тоз първоизточник? Риптил, анунак....тангра....амон ра....Защото то много истории за първоизточници се търкалят в пространството.....Ама карай, важното е да вярваме във нещо ;). Или поне да тренираме във вярването.....пък утре току виж, че вземем да повярваме :). Ама като гледам, те доста са повярвали де.... :lol:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #576 -: Февруари 10, 2012, 23:15:02 pm »
Blue|_Star, изобщо не си ме разбрала за какво говоря, ама както и да е. И да, знам кой в какво вярва тук, понеже Ви четя постовете.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #577 -: Февруари 10, 2012, 23:16:11 pm »
АКО! сме чада божии, и Той би трябвало да търси връзка с Нас(е кво пък, и ние можем да се напишем с главна буква  :))

Ти търсиш ли връзка с ръката си и/или някоя клетка в тялото ти-или просто си я имаш?
не разбрах.,ние сме нещо несъзнателно спрямо Него, или той нещо не Ни осъзнава. :)
Готин въпрос. :) Въпрос на гледна точка.
Според някои, gogetit, целият "наш живот" е бил предварително планиран от нас самите с цел да се усъвършенстваме и добием нужният ни опит, но после сме "забравили", пак с тази цел. В същото време, обаче, "ние" несъзнателно(или поне някои от нас)търсят досег с тях самите. Инак, за Абсолюта, ако имаш предвид-не знам.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #578 -: Февруари 10, 2012, 23:18:20 pm »
И кой е тоз първоизточник? Риптил, анунак....тангра....амон ра....Защото то много истории за първоизточници се търкалят в пространството.....Ама карай, важното е да вярваме във нещо ;). Или поне да тренираме във вярването.....пък утре току виж, че вземем да повярваме :). Ама като гледам, те доста са повярвали де.... :lol:
Не Арри!И те част от първоизточника!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #579 -: Февруари 10, 2012, 23:19:10 pm »
Blue|_Star, изобщо не си ме разбрала за какво говоря, ама както и да е. И да, знам кой в какво вярва тук, понеже Ви четя постовете.
ARRI, вярвай, в каквото искаш. :-*
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #580 -: Февруари 10, 2012, 23:32:21 pm »
АКО! сме чада божии, и Той би трябвало да търси връзка с Нас(е кво пък, и ние можем да се напишем с главна буква  :))

Ти търсиш ли връзка с ръката си и/или някоя клетка в тялото ти-или просто си я имаш?
не разбрах.,ние сме нещо несъзнателно спрямо Него, или той нещо не Ни осъзнава. :)
Готин въпрос. :) Въпрос на гледна точка.
Според някои, gogetit, целият "наш живот" е бил предварително планиран от нас самите с цел да се усъвършенстваме и добием нужният ни опит, но после сме "забравили", пак с тази цел. В същото време, обаче, "ние" несъзнателно(или поне някои от нас)търсят досег с тях самите. Инак, за Абсолюта, ако имаш предвид-не знам.

Планиран, хм..., ОК. Май последната мода е това. Визирам пустата Матрица No5 (mambo No5  ;D). Това което виждам е ,че никой си няма на идея за какво стаа на въпрос в тоа живот  ;D,;кой каквото мое да заграби, те твае.
Апропо  ;D. за какво би ни трябвал този опит по-нататък. (в смисъл: ние сме тук за да се учим... ама какво толкова ще научим и за какво бихме могли да ползваме този опит?) Ай дон'т хев ени айдия?  ;D

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #581 -: Февруари 10, 2012, 23:34:12 pm »
Споко.Все някой ден ще ти просветне.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #582 -: Февруари 11, 2012, 00:01:08 am »
АКО! сме чада божии, и Той би трябвало да търси връзка с Нас(е кво пък, и ние можем да се напишем с главна буква  :))

Ти търсиш ли връзка с ръката си и/или някоя клетка в тялото ти-или просто си я имаш?
не разбрах.,ние сме нещо несъзнателно спрямо Него, или той нещо не Ни осъзнава. :)
Готин въпрос. :) Въпрос на гледна точка.
Според някои, gogetit, целият "наш живот" е бил предварително планиран от нас самите с цел да се усъвършенстваме и добием нужният ни опит, но после сме "забравили", пак с тази цел. В същото време, обаче, "ние" несъзнателно(или поне някои от нас)търсят досег с тях самите. Инак, за Абсолюта, ако имаш предвид-не знам.

Планиран, хм..., ОК. Май последната мода е това. Визирам пустата Матрица No5 (mambo No5  ;D). Това което виждам е ,че никой си няма на идея за какво стаа на въпрос в тоа живот  ;D,;кой каквото мое да заграби, те твае.
Апропо  ;D. за какво би ни трябвал този опит по-нататък. (в смисъл: ние сме тук за да се учим... ама какво толкова ще научим и за какво бихме могли да ползваме този опит?) Ай дон'т хев ени айдия?  ;D
Ъм, случайно да забеляза, че и аз се намирам "тук"? Ако знаех, к'во става нататък-дали според теб щеше да се връщам да просветлявам хора, дето отказват, дори да повярват, че може би(нищо не се знае)има нещо различно от шкембе-чорба и бира? Че' за какво би ми било? :-X А инак, защо ни е опит-еми, че то защо ни е опит да знаеш к'во е да ни загори тенджерката и следващия път да я дръпнем навреме от котлона? Ам, май се сетих. За да ядем незагоряло ядене.  ;D Та, май целият опит ни е нужен просто, за да спрем да правим едни и същи идиотски неща, или поне да сме наясно с последствията(ако все пак се решим да ги правим).  ;D
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #583 -: Февруари 11, 2012, 00:05:33 am »
Много  му  пука  на  океана  дали  капката  от  капчука  вярва  в  съществуването  му  или  не,  рано  или  късно  ще  се  убеди - та  ние  сме  капката.
Един  пчелар  се  грижи  за  кошера,  а  не  за  отделната  пчела!!
      
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 00:14:47 am от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #584 -: Февруари 11, 2012, 00:12:15 am »
   А инак, защо ни е опит-еми, че то защо ни е опит да знаеш к'во е да ни загори тенджерката и следващия път да я дръпнем навреме от котлона? Ам, май се сетих. За да ядем незагоряло ядене.  ;D Та, май целият опит ни е нужен просто, за да спрем да правим едни и същи идиотски неща, или поне да сме наясно с последствията(ако все пак се решим да ги правим).  ;D
 Хареса  ми,  просто  и  ясно,  не  вярвах,  че  го  можеш. :hi:
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 00:13:39 am от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27