Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 211348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #585 -: Февруари 11, 2012, 00:17:01 am »
   А инак, защо ни е опит-еми, че то защо ни е опит да знаеш к'во е да ни загори тенджерката и следващия път да я дръпнем навреме от котлона? Ам, май се сетих. За да ядем незагоряло ядене.  ;D Та, май целият опит ни е нужен просто, за да спрем да правим едни и същи идиотски неща, или поне да сме наясно с последствията(ако все пак се решим да ги правим).  ;D
 Хареса  ми,  просто  и  ясно,  не  вярвах,  че  го  можеш. :hi:

Опитът е чисто човешка черта и самият него сме го придобили въз основа грешките си през времената. :yes: Не го свързвам с Божията воля, а го приемам като начин човек да се пребори със собствената си несъвършенност.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #586 -: Февруари 11, 2012, 00:21:46 am »
Много  му  пука  на  океана  дали  капката  от  капчука  вярва  в  съществуването  му  или  не,  рано  или  късно  ще  се  убеди - та  ние  сме  капката.
Един  пчелар  се  грижи  за  кошера,  а  не  за  отделната  пчела!!
      
Ами и на капката и дреме на водната молекула за Голеееемия океан

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #587 -: Февруари 11, 2012, 00:22:47 am »
Опитът е чисто човешка черта и самият него сме го придобили въз основа грешките си през времената. :yes: Не го свързвам с Божията воля, а го приемам като начин човек да се пребори със собствената си несъвършенност.
  Е  те  това  е  Божията  воля, човек  сам  със  собствени  сили  да  стане  съвършен,  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #588 -: Февруари 11, 2012, 00:26:05 am »
Ъм, случайно да забеляза, че и аз се намирам "тук"? Ако знаех, к'во става нататък-дали според теб щеше да се връщам да просветлявам хора, дето отказват, дори да повярват, че може би(нищо не се знае)има нещо различно от шкембе-чорба и бира? Че' за какво би ми било? :-X А инак, защо ни е опит-еми, че то защо ни е опит да знаеш к'во е да ни загори тенджерката и следващия път да я дръпнем навреме от котлона? Ам, май се сетих. За да ядем незагоряло ядене.  ;D Та, май целият опит ни е нужен просто, за да спрем да правим едни и същи идиотски неща, или поне да сме наясно с последствията(ако все пак се решим да ги правим).  ;D
Не съм съгласен. Как разбираш, че нещата,които правим са идиотски.
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 06:58:18 am от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #589 -: Февруари 11, 2012, 00:27:19 am »

Опитът е чисто човешка черта и самият него сме го придобили въз основа грешките си през времената. :yes: Не го свързвам с Божията воля, а го приемам като начин човек да се пребори със собствената си несъвършенност.
Ха..че то самият Бог е проект в процес на развитие.Придобива опит чрез нас.
Божията воля,според мен е изчерпана еднократно,с решаването на дилемата"Да Бъдеш,или да не Бъдеш"...до там.От там нататък...мираж..

Не съм съгласен. Как разбираш, че нещата,които правим са идиотски.
Идиотско е когато повтаряш едни и същи грешки.Зацикляш.Е,ако разбереш,че се въртиш в омагьосан кръг,автоматично разбираш,че си се държал като"идиот"..Ако ли не...Циклиш.Циклиш докат не изциклиш паркета.
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 00:30:53 am от konstantin2007 »

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #590 -: Февруари 11, 2012, 00:28:43 am »
Опитът е чисто човешка черта и самият него сме го придобили въз основа грешките си през времената. :yes: Не го свързвам с Божията воля, а го приемам като начин човек да се пребори със собствената си несъвършенност.
  Е  те  това  е  Божията  воля, човек  сам  със  собствени  сили  да  стане  съвършен,  
За пореден път  питам: Как разбираш (знаеш,че това е божията воля???)
И от кога човек може да става съвършен???
 ;D ;D ;D

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #591 -: Февруари 11, 2012, 00:40:10 am »
Йей, появи се и Лорд-ът на времето. Еми, че то за едни е "грешно" яденето да е недопечено, за други-препеченото е вариант, а за трети го харесват стандартно. Та, тъй, "грешките" са си пак избори, които са неудовлетворяващи (б*си думата). За съвършеността-не знам, не съм стигнала толкова далеч.  ;D
По повод идиотските неща-gogetit, когато се чувствам като идиот. ;) ;D
  Цитирай Лорда, за да го знаем кой е  :)
Идиот е ТВЪРДЕ човешка дума... ;)
"Извлечи" каквато полза можеш от тази дума и И тегли една майна  :)

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #592 -: Февруари 11, 2012, 00:50:09 am »
Mitko, ако може отговори ми на въпроса мислиш, ли че начинът за постигане на духовно развитие е унифициран. Изпозлзвам твой слоган.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #593 -: Февруари 11, 2012, 00:55:01 am »
Аз не съм Митко,и се извинявам,че отговарям(и не го правя от негово име разбира се)но в много теми сме писали.Няма унификация.Има индивидуалност.Всеки сам,по своята си пътечка..Барабар с всичките си грешки,поуки,решения и пр.

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #594 -: Февруари 11, 2012, 00:58:54 am »
Ама аз пак ша питам, как разбираш кое е грешка и кое не?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #595 -: Февруари 11, 2012, 01:01:27 am »
Е ако сам не можеш да си дадеш сметка,къде бъркаш,как очакваш други да го направят?!?
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 06:59:54 am от Mirotvorec »

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #596 -: Февруари 11, 2012, 01:03:50 am »
Е, хубав отговор. Макар и малко йезуитстки  :)
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 07:00:20 am от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #597 -: Февруари 11, 2012, 11:59:15 am »
Blue|_Star, изобщо не си ме разбрала за какво говоря, ама както и да е. И да, знам кой в какво вярва тук, понеже Ви четя постовете.
ARRI, вярвай, в каквото искаш. :-*

АЗ не казвам, че бог или някаква друга сила не съществува, а казвам, че нещата много се преекспонират и то умишлено. Какво означава това да вярваш в бог? Ми да, АЗ вярвам, че съществува, но защо така упорито някой се опитва да ни обучава в тази вяра.....защо е толкова важно да ни тренират във вяра към него? Защо чак и религиозни посредници създадоха да ни обучава във тази вяра? Ей тва ме дразни...преекспонирането. Пак повтарям, защо е нужна тази хилядолетна инвазия над стадото?  @---
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #598 -: Февруари 11, 2012, 12:51:00 pm »
По лесно се управлява ;).
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 13:31:16 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #599 -: Февруари 11, 2012, 14:32:13 pm »
Mitko, ако може отговори ми на въпроса мислиш, ли че начинът за постигане на духовно развитие е унифициран. Изпозлзвам твой слоган.
  Единствената  унификация  в  духовното  ни  развитие  е -  върви  се  само  напред,  всичко  останало  е  индивидуално  развитие.  И  ако  ти  следваш  някого  то  това  значи,  че вървиш  по  чужда  пътека.  Имай  предвид,  че  когато  прекрачиш  прага  на  другият  свят  няма  да  можеш  да  оправдаеш  нито един  свой  избор  с  факта,  че  си  следвал  някого,  или,  че  някой  ти  е  казал  какво  да  направиш.  Никой  няма  да  застане  и  да  поеме  твоя  отговорност  (вина)
  Унифицирането  във  всяка  форма  и  под  всякакъв  предлог  обслужва  задължително  користни  цели  на  тъмните!   Както  го  каза  по-надолу  Олд - Стадото  по  лесно  се  управлява!
     Порови  се  в  хералдиката  и  ще  видиш,  че  в  нея  няма  образ  на  стадно  животно! 

Ама аз пак ша питам, как разбираш кое е грешка и кое не?
Задай  си  въпроса - Как  ще  се  чувстваш  ако  това  което  си  направил  се  случеше  на  теб?  Ти  пушиш  трева,  би  ли  поощрил  и  децата  си - сигурно  не.  Е  защо  ти  пушиш?   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27