Автор Тема: За силата на котката  (Прочетена 48920 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: За силата на котката
« Отговор #45 -: Септември 18, 2007, 14:00:32 pm »
 " Котката принадлежи към разред Хищници (Carnivora), семейство Котки
(Felidae). В сравнение с кучето и някои други домашни животни котката е била опитомена от човека значително по-късно. Първите достоверни сведения за това датират от третото хилядолетие пр.н.е., през който период египетските фараони предприемали грабителски походи срещу някои богати на злато и слонова кост африкански страни.Една от тях била държавата Нубия(дн.Судан).
   Така преди пет хиляди години от там е била пренесена в Египет дивата нубийска котка, смятаща се за родоначалник на днешните домашни котки.В древния Египет котката е била свещено животно.Смятали са я за "добрия гений на дома" и Баст-богинята на Луната, плодородието и плодовитостта, е изобразявана с котешка глава.Всички котки били под закрилата на строги закони.При пожар стопанинът бил длъжен първо да спаси котката си, а след това да гаси огъня.Естествената смърт на котката се смятало за голямо нещастие и се съпровождала с траур, в знак на който стопанинът отрязвал косата или обръсвал веждите си.
   Умрелите котки балсамирали и съхранявали в специални гробници и храмове, а някои погребвали с големи почести.От този период са намерени много мумии, а също и старинни статуетки на котки. Култът на египтяните към това животно се основавал на факта, че то станало главно действащо лице в борбата им срещу мишките и плъховете, които безнаказано опустошавали дотогава големи количества зърнени храни.
   Много по-късно домашната котка попаднала в Арабия, Индия, Европа.
През Средните векове котките са били смятани за сподвижници на вещиците, и понякога по време на празници били изгаряни живи или хвърляни от високи сгради. Някой историци предполагат, че широко разпространените враждебни суеверия към котките довели до бум на чумните заболявания (Черната смърт, с което зловещо название била позната бубонната чума). Поради скоростта с която се разпространявала Черната смърт се появили вярвания, според които тя е предизвикана от самия Дявол. Тези вярвания накарали папата официално да обяви, че котките имат съюз с Дявола. В следствие на този акт много котки в Европа били убити. Големия спад в котешката полулация довел огромен скок в разпространението на плъхове, респективно с това се увеличил и броя на насекомите, разнасящи чумата. Като следсвтие от всичко това се увеличил броя на заразените от чума хора – нещо което анатемата срещу котките е трябвало да ограничи.
Днес някои хора продължават да смятат, че черните котки носят нещастие, или ще имаш лош късмет ако черна котка ти мине път. Други пък са на притивоположното мнение – смятат че черните котки носят късмет.Котките и до днешни дни се свързват с вещерството. Черните котки в частност са свързани с празниците около Хелоуин. Практикуващите неопаганизъм вярват, че котките са животни с добра природа, свързани са със света на духовете и могат да усещат злите сили.Според някой митове и легенди котката живее едновременно в няколко паралелни свята, както и че притежава девет живота и може да влияе на здравето на хората, като им помага да се борят с болестите. Смята се също, че котката дружи с къщата в която живее, и домовете в които живее котка до известна степен са защитени от беди и нещастия. В Азия котката е едно от животните в 12-годишния цикъл на Виетнамския зодиак. Тя обаче не присъства в Китайския зодиак"
.



« Последна редакция: Септември 18, 2007, 14:22:29 pm от Eon »
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:За силата на котката
« Отговор #46 -: Август 24, 2009, 12:04:54 pm »
Котките - сексуални вампири

Статистиката твърди: 8 от 10 жени след развода си взимат котки и мъжът за тях става абсолютно ненужен! Защо? Може би учените най-после ще решат тази загадка.

  Пътешествайки по река Волга през 60-те години на миналия век, етнографът Иван Черниченко се натъкнал на селцето Потайское, в което от векове живеели само стари моми. Разхождайки се из селото, етнографът бил изумен от огромния брой котки: стопанките държали по 5-6 писани във всяка къща. На учения и на ум не му дошло да свърже в едно тази женско-котешка аномалия, но все пак описал в дневника си феномена.
Днес неговите записки се превръщат в истинска находка за холандския парапсихолог Фридрих Бойтендейк и сексолога Краус ван Брег, които съобщили на симпозиум в Амстердам за своето откритие: котките нанасят непоправима вреда на женския организъм, изсмуквайки енергия, в това число и полова. Така ги правят фригидни
  След като проследил няколко случая, при които след поява на котка в дома нормалният сексуален живот на семейството се нарушил, д-р Берг сериозно се замислил за връзката между котките и женските сексуални възможности. Една от пациентките, Анук, на 24 години, била необикновено красива жена, която проявявала необуздан сексуален мерак. Доктор Краус бил принуден да я изпрати на лечение в клиника за сексохолици. Тя се намирала в постоянна полова възбуда. Това изтощавало младата жена не само психически, но и физически. Тя буквално се превърнала в скелет. За съжаление лечението не помогнало. Затова пък спасението дошло от една циганка врачка. Тя посъветвала Анук да си вземе две котки, за да „усмири" половата си страст.
  В продължение на пет години Краус ван Берг специално проучвал връзката между писаните и техните собственички, които се оплаквали от сексуални проблеми. Така успял да събере ужасяваща статистика. Само при 22 от 320 жени, отглеждащи котки у дома си, всичко със секса било нормално. Останалите дори не изпитвали сексуално влечение. Страдали от аноргазъм и вагинизъм. 78 от 125 любителки на „домашните тигри" не можели да заченат. Всички жени били изследвани за токсоплазмоза, опасно заболяване, което котките пренасят. Оказало се обаче, че от него нямало и следа. Това не свалило обвиненията към котешкото племе. Наистина учените все още нямат отговор на въпроса как се проявява негативното въздействие на писаните върху женската сексуалност. Но затова пък правят нерадостни изводи: котките атрофират женската чувствителност,пречат на забременяването и раждането.
  Научавайки, че парапсихологът Фридрих Бойтендейк работи над проблемите на женската сексуалност, лекарят обединил усилията си с него в по-нататъшните изследвания. Двамата успели да разкрият пред света как именно котките „крадат" женската сексуална енергия. С помощта на физици учените конструирали специален апарат FRIBO. Това, което той показвал, парапсихологът Бойтендейк вече бил наблюдавал със собствените си очи: котешката аура поглъща и разтваря аурата на нормалната женска сексуалност. С помощта на датчици, поставени на главата на котка, учените потвърдили: писаната, както и всеки жив организъм, не е нищо друго освен портативен биогенератор, създаващ около себе си електромагнитно излъчване. При контакт на котката с жена, при която нивото на електромагнитно излъчване е по-високо, особено в момент на сексуална възбуда, овулация и бременност, писаната прехвърля „излишната" енергия върху себе си. И ако животното не бъде спряно, например когато жената спи, то се превръща в истински енергиен вампир.
**
ТОП 8 на енергийния потенциал

Британска котка - най-безопасна в енергийно отношение.
Руска синя котка - отнема малко от жизнената сила.
Донски сфинкс - не е голям консуматор на енергия.
Персийска котка - не е много опасна, жизнените процеси в организма й са забавени.
Абисинска котка - това е звяр! Способна е да изтегли много сексуална мощ.
Сибирска котка - краде енергия на големи порции.
Ангорска котка - истински вампир, отнема твърде много сексуална сила.
Мейн куун - много, много опасна котка! Умее да извлича сексенергия от разстояние. Не се препоръчва да се гали повече от 15 минути.


В-к "Монитор" 27.05.2008
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Sasho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Re:За силата на котката
« Отговор #47 -: Август 24, 2009, 13:37:50 pm »
Котки обичат да похапват канарчета => са зли същества. :D
Иначе винаги съм ги уважавал, основно по-големите им събратя, но каквото и да казвате за тях, си оставят животни.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:За силата на котката
« Отговор #48 -: Август 24, 2009, 13:39:52 pm »
Преди един месец сънувах, че трябва да си взема домашен любимец!
А на децата им беше писнало да ми го искат, защото бях категоричен с отказа си, голямата щерка стигна в преговорите с мен до там, че ако успее да завърши учебната година с 6 за награда да си вземем домашен любимец и за моя радост тя упорито учеше и взимаше шестица след шестица, обаче към края на годината радостта ми се превърна в ужас, защото аз наистина не исках да живея с животно в къщи  :D
то си иска грижи и е допълнителен ангажимент, който щеше да ми дойде в много имайки в предвид, че децата ще се наиграят с него за месец два и после ще си забравят ангажиментите си към него.
Пълна шестица нямаше, но много тъга и плач в изобилие, аз съм доволен 5.75 успех и без животно в къщи  ;D
Това беше миналата година и приключихме с този въпрос, а моите аргументи срещу взимане на животно утешаваха децата от сорта на: тати знаеш ли, че кучето сънува, бълнува, хърка, пърди и всеки път излезе ли навън трябва да му се измият лапите и корема и да се проверява за твари и паразити редовно, а всичко това ти трябваше да го вършиш, освен разходката по два пъти минимум на ден, независимо от температурата на вън.
Котка беше алтернативният вариант, ако имахме пълна шестица, то е чисто и разходките не са необходими.
След като този въпрос беше приключел за моя огромна радост, аз сънувам, че трябва да взема животно!? нито помня как ми бе втълпено това на сън нито каквато и да е сцена от съня, просто станах с мисълта, че аз трябва да взема домашен любимец и разбира се кучето е изключено, остава котка.
Като казах на децата видях в очите им най-голямата радост някога и гледайки обявите в нета за котка в продължение на 2-3 часа, радостта ги караше да танцуват направо.
Взехме го, то е на месец, между мен и това животно има граница която аз не искам то да пресече, така искам и не знам защо го искам, то го усеща и ме беше игнорирал, освен от подушване от време на време, а при другите от семейството ходеше и се галеше, докато стана това за което всъщност искам да разкажа.
Преди 15 дни имахме с котето един много сериозен разговор, бях сам в къщи за една седмица и след дълга инструкция от всички, знаех кога и какво да му сложа да яде и как да го обслужвам грижливо и внимателно, така аз го храних три пъти дневно и му чистих гърнето цяла седмица, на втория ден дойде при мен и ме заговори! поглед към учите и въпрос: ти защо не ме харесваш а?
аз му казах, че нищо лично протягайки рака към задушието му, то не се дръпна, но настояваше за по конкретен отговор гледайки ме настоятелно директно в учите, аз го погалих малко и тръгнах да свърша нещо в кухнята, и след час два дойде много плахо и започна да ме души и да ме гледа, така около 15 минути и когато не му обръщах внимание, то се качи и седна на болния ми крак, там където си ме боли от години след операция на скъсано сухожилие и това беше направено с жест показващ намерението на нейно превъзходителство да ме приеме за приятел казвайки: от мен да мине.
Ами тялото му е топло, а крака ми се успокоява от топло, стоях неподвижен за да не стане и поемах някаква енергия която животното даваше с лекота и без разсъдъци, просто ме успокояваше.
За да не стане досадно дълго, ще кажа само, че вече сме много близки, чак децата вече ревнуват, те понякога са груби с него и го тормозят с прекалената си обич, то бяга от тях за да седне в мен и да мърка, а когато си идвам в къщи ме чака на вратата след като им се измъкне от ръцете с настоятелност, и вече знаят кога си идвам в къщи много преди да чуят ключовете ми.
« Последна редакция: Август 24, 2009, 13:44:51 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #49 -: Октомври 15, 2009, 10:28:05 am »
 :) Salito ,после се чудим защо децата ни не желаят да поемат отговорности :rofl2: Да домашните любимци са допълнителна грижа, но и както сам казваш винаги намират начин да покажат отношението си към нас,техните стопани. За съжаление не всеки се решава на тази благородна стъпка(да има дом.любимец-котка).Като си допуснал да имате котка у дома, си зарадвал твоите деца(които ще се научат да бъдат отговорни) и винаги ще имате добър енергиен източник, нали? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:За силата на котката
« Отговор #50 -: Октомври 15, 2009, 10:32:50 am »
... и винаги ще имате добър енергиен източник, нали? :hi:
Aaaa! Ето защо котките имат дупка на дупето! За щепсела!
Алдонеа, това да не ти е лична електроцентрала? Котките си имат друга работа- това, че помагат, като регулират енергията, не ги превръща в батерии, с които си зареждаш акумулатора като ти потрябва!  :mad: Пфу!  :negative:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #51 -: Октомври 16, 2009, 20:18:00 pm »
 :lol: merulious, благодаря , че ми отвори очите защото се чудех за какво е въпросният отвор на дупето на котката ;D Под думите "добър енергиен източник" не съм допускала, че така ще се разбере от някого тук във форума, а по-скоро като възможност за отнемане(намаляване) на негативната енергия  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Zigi - Търсеща

  • Гост
Re:За силата на котката
« Отговор #52 -: Октомври 31, 2009, 13:50:11 pm »
Sаlito, направо ме трогна разказа ти :-)
Аз от месец и нещо си взех коте, чисто черно, невероятно същество :-) Вече сме си близки, разбираме се и обичаме, сякаш цял живот сме били заедно. Мъжа ми, който уж беше скептичен и не искаше много котка, също се привърза към нея. Не знам дали отдава или взима енергия животинката, но каквото и да прави, сигурна съм, че се явява хармонизатор в дома. Значи, надали прави нещо лошо. Открай време се знае, че котките отнемат отрицателната енергия и помагат за успокояването на всякакви болежки. Добри създания са!
Теорията за сексуалните вампири ме развесели :-)) Но пък де да знаеш.. може и да има нещо вярно. Един от задължителните атрибути на самотната жена е котка :-)

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:За силата на котката
« Отговор #53 -: Октомври 31, 2009, 14:43:33 pm »
Котето е вече на 5 месеца, стана около пет пъти по-голямо и започва (точно както при човека) да не е толкова невинно дете  :nea:, винаги има конспирация за него при най-малък шум, прави все по-големи скокове от ден на ден и съответно успява да се докопа до места за които не подозирахме, имах по едно време чувство че крие нещо това коте, но бързо си казвах: абе какво ще крие, това е от моята глава пълна със страхове от конспирации.
Е да, ама не, то си ядеше от храната на масата докато няма никой в кухнята и като се приближава някой то си слизаше от масата и се криеше и явно, че много добре разбира, че не трябва. Децата ядат малко от чинията и играят (оставяйки храната си без надзор) и то си ядеше от тяхната храна, а в същият момент то си яде и мухи и всякакви твари от балкона  :yes: е как да го приемеш за нормално, както много обича моята мила съпруга да се изразява.
Мушка се в най мръсните дупки, зад гардеробите, на балкона в ъглите, а в същия момент било не много хубаво да се къпе често, не добре за козината разбираш ли!? ;), а това с гърнето хич не ми харесва, ами то си докосва пикнята всеки път като ходи по малка или голяма нужда, именно от предишни подобни деяния и после се гушка в децата, а не може практически всеки път да го дебнеш след изхождането да му хвърлиш производството течно било или твърдо или слузесто :mad:. Абе не си е работа да си имаш животно в къщи и си възстановявам предишното си мнение че, животно се гледа само в къща където има двор, но проблема сега е, че то е вече в къщи и няма как да не остава в къщи.
Опитвам се да не мисля отрицателно, но то не ти дава братче, все си гледа подло дебнешката за храна и си е МРЪСНО, ИМАШЕ БЪЛХА ПРЕДИ НЯКОЛКО ДНИ.
Вярно има и искрени моменти, гушка се, мърка, става свястно за малко понякога, но ме притеснява мръсотията и децата.
Ще има конспирация, това е решението, все още не знам как и кога но....................... :diablo:
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 14:50:17 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За силата на котката
« Отговор #54 -: Октомври 31, 2009, 16:42:14 pm »
Някъде бях чел:
"Котката винаги ще раздухва вечния огън, на който се печем, а кучето ще го гаси."

Не зная дали този енергиен баланс, който котката дава всъщност е добър за човека.

Но тази статия за котките и женската сексуалност ме заинтригува. Интересно дали е подобен случая и с мъжката сексуалност.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #55 -: Ноември 22, 2009, 20:13:55 pm »
 :)Благородството на животните според мен е в това, че те се опитомяват с ЛЮБОВ. Но не всеки човек бива опитомен с ЛЮБОВ! :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За силата на котката
« Отговор #56 -: Ноември 23, 2009, 14:08:20 pm »
Aми според мен не е точно така.
По-скоро връзката е обратна.

Животните обикват този, който ги е опитомил. А опитомяването става със всякакви средства.

Същото е и при хората ...
Хората обикват този, който ги е опитомил ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:За силата на котката
« Отговор #57 -: Ноември 23, 2009, 16:32:46 pm »
Като сме тръгнали да правим паралели м/у котката и кучето, защо изпускаме едно много очевидно нещо - зеницата на окото :)
Едната е сплескана, концентрирана така да кажем, а другата е кръг.
Според мен това е главно, защото котката никога няма постави някой друг над нея, сиреч и кучето и котката имат "зародиш на его", но котката вече му се е подчинила.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За силата на котката
« Отговор #58 -: Ноември 23, 2009, 17:11:44 pm »
Всяко животно си има его и му се подчинява.
Ти куче или котка, която ревнува не си ли виждал?
Това е проява на его.

А относно зениците ...
Ами и на кучето и на котката са кръгли, а също и на хората, и още на много други животни.
Разгледай очите на котка, коятое била съвсем на тъмно и ще видиш, че се виждат кръгчета.

Ирисът(преградата, която пази зеницата), обаче при котката е малко по-различна и наподобява вертикална цепка ...

А какво общо има ирисът на очите със егото направо не смея да питам ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:За силата на котката
« Отговор #59 -: Ноември 23, 2009, 17:41:32 pm »
Незнам дали има общо и не твърдя нищо на 100% :)
Просто "външната" част на тялото, би трябвало да е отражение на "нещо си там вътре/някъде другаде".

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27