Автор Тема: За "Пътя" и защо хората говорят за това  (Прочетена 28576 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
За "Пътя" и защо хората говорят за това
« -: Януари 20, 2007, 15:05:17 pm »
Много хора ми говорят за бялата сила,за "Пътя", за любовта, за благодентсвие, за доброта, да обичаме, да се раздаваме... и т.н.  laugh  :oЗащо ги приказвате тези неща ... звучат супер смешно...
Неща от сорта на "...и приеми Исус в себе си..." просто са абсурдни за мен. .Наистина ли го мислите това? Любовта ще спаси света?!?!  Всеки сам си е избрал какъв да го раздава в живота... и въобще кажете какво мислите по въпроса.
« Последна редакция: Януари 20, 2007, 20:48:32 pm от Horus »
[/U

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: "Приеми пътя" - абе вие сериозно ли??!?!
« Отговор #1 -: Януари 20, 2007, 15:20:26 pm »
не разбрах кои са тези много хора, за които говориш, и защо се обръщаш към някакво множество, което може и да не се познава помежду си в клуб, в който едва ли ще ти отговорят. питай ги лично защо говорят така.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: "Приеми пътя" - абе вие сериозно ли??!?!
« Отговор #2 -: Януари 20, 2007, 15:49:55 pm »
1. "Много" е метафоричен израз(в конкретното изречение)
2. Обръщам се към някакво множество, за да може всеки който желае да си каже мнението, а не да търся отговор от конкретен човек.
3. Ако исках да питам някого лично щях да го направя по ЛС.
[/U

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: "Приеми пътя" - абе вие сериозно ли??!?!
« Отговор #3 -: Януари 20, 2007, 15:53:00 pm »
Мисля, че визираш мен.
Обече не съм споменавал нищо за Исус. Колкото до използваните епитети това са си само думички.
Истината е, че всеки си върви по своя път и всеки гради свой начин на възприемане на вселената, това не можеш да го отречеш.
Е, ако ти мислиш, че на светът има само лоши неща, ако това е начинът ти на мислене, много жалко.
Колкото до помощта, едва ли някой се е опитал да ти натрапи такава, или поне не съм бил аз.
Иначе интересна тема си отворил.  ;)

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: "Приеми пътя" - абе вие сериозно ли??!?!
« Отговор #4 -: Януари 20, 2007, 15:54:22 pm »
и аз си помислих, че искаш точно това, но после пък видях коментара ти преди да си чул отговорите. не е добре да се правят заключения преди да си чул ответната страна. пък после може и да неречеш някои от тях идиоти или сектанти ако имат нужда

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: "Приеми пътя" - абе вие сериозно ли??!?!
« Отговор #5 -: Януари 20, 2007, 17:55:00 pm »
Мисля, че визираш мен.
Обече не съм споменавал нищо за Исус. Колкото до използваните епитети това са си само думички.
Истината е, че всеки си върви по своя път и всеки гради свой начин на възприемане на вселената, това не можеш да го отречеш.
Е, ако ти мислиш, че на светът има само лоши неща, ако това е начинът ти на мислене, много жалко.
Колкото до помощта, едва ли някой се е опитал да ти натрапи такава, или поне не съм бил аз.
Иначе интересна тема си отворил.  ;)

Всъщност не визирам никого. Не съм си го поставял за цел, а пък и смятам, че не е коректно. Колкото до Исус това беше просто пример. За епитетите съм съгласен - само думички са. Върпос на възприятие е кой какво вижда в тях  :D.
Не мисля, че светът е пълен само с лоши неща... просто се старая да гледам малко по-неутрално върху нещата (Явно много-много не ми се отдава. Ще поживейм. Ще видим. :D).
Относно помощта... ами опитвали са се и добре, че не съм ги слушал, защото тези хора(нямат нищо общо с форума) съсипаха живота на някои други хора. Неприятно.

и аз си помислих, че искаш точно това, но после пък видях коментара ти преди да си чул отговорите. не е добре да се правят заключения преди да си чул ответната страна. пък после може и да неречеш някои от тях идиоти или сектанти ако имат нужда

Пуснах темата именно, за да чуя ответната страна. Не съм искал да обиждам никого. Sorry ако е прозвучало така, обаче си имам причини да говоря(пиша :D) по този начин.


Мир Вам!
[/U

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: "Приеми пътя" - абе вие сериозно ли??!?!
« Отговор #6 -: Януари 20, 2007, 18:35:30 pm »
сега виж как започна и след два отговора как завърши. много по-балансирано и разумно, нали? имало все пак някаква помощ и надежда в този свят  :-[

milenski

  • Гост
Re: "Приеми пътя" - абе вие сериозно ли??!?!
« Отговор #7 -: Януари 20, 2007, 19:13:17 pm »
Много хора ми говорят за бялата сила,за "Пътя", за любовта, за благодентсвие, за доброта, да обичаме, да се раздаваме... и т.н.

Те хубаво говорят, но откъм дела как са? Защото и на мен много ми говорят... То едни сладки приказки, едни раздумки, като земат да ги редят едни слова като мъниста - едно до друго, едно до друго... Чак почваш да се чудиш дали не си попаднал в предаването "На гости на бяло сладко със стари градски песни" и ти идва да си отрежеш ушите и да ги натъпчеш в устата им, преди да си получил мозъчен кръвоизлив от накъртваща сладникавост.  Да, ама недай си Боже на същите тези хора да им настъпиш опашката, глей кво става само  :o Изведнъж се оказва, че забравят всичките си сладки приказки и са готови да те смачкат като бълха и за най-дребното недоразумение. А после културно си измиват ръчичките, слагат си пак маската и си влизат в ролята и си вярват, вярват...

Но ако познаваш от другите, онези, които ЖИВЕЯТ така, които, когато се усмихнат, денят сякаш става по-светъл и самият ти ставаш по-добър, тогава сигурно няма да се питаш дали са в ред или не. Аз познавам и такива. Те не говорят. Няма нужда да го правят. Но само една тяхна усмивка струва колкото тонове красиви приказки на онези другите  :)

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: "Приеми пътя" - абе вие сериозно ли??!?!
« Отговор #8 -: Януари 20, 2007, 19:20:31 pm »
Това донякъде доста добре обяснява нещата... :) Не бях мислил да ги разделям по този начин,а явно има нужда. Относно тези "говорещите" именно съм пуснал темата. Другите ги възприемам по малко по различен начин, тъй като те наистина не ти говорят за некви пътища, лювов, щастия, божества, божествени откровения и т.н.
Мерси  :D
 
Мир Вам.
[/U

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #9 -: Януари 21, 2007, 08:41:18 am »
Който нищо не знае говори много, който много знае мълчи или казва малко, но на място, ясно и точно.
Това не важи само за тези неща.
И наистина делата са по-важни. Някой път обаче действие е и самото бездействие. Някой път действието е по-скоро вътрешно, отколкото външно, а то не се забелязва. Това не означава, че го няма.
Най-лесно ще познаеш хората по начинът им на живот и възприятие за света.

Успех!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #10 -: Януари 22, 2007, 01:43:04 am »
Който нищо не знае говори много, който много знае мълчи или казва малко, но на място, ясно и точно.
Това не важи само за тези неща.
И наистина делата са по-важни. Някой път обаче действие е и самото бездействие. Някой път действието е по-скоро вътрешно, отколкото външно, а то не се забелязва. Това не означава, че го няма.
Най-лесно ще познаеш хората по начинът им на живот и възприятие за света.

Успех!

Тао Те Кинг Дао Дъ Дзин...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #11 -: Януари 22, 2007, 09:14:25 am »
L'amour est l'enfant de la liberte"
Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя!
Любовта е мостът  :))
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #12 -: Януари 22, 2007, 10:29:39 am »
Gabaro, самият факт, че питаш що е Пътя, означава, че си с единия крак на него :) Ще дойде време, когато няма да питаш, а ще говориш за него като за нещо, което винаги си знаел. И тогава и ти ще изглеждаш смешно в очите на тези, които питат за "Пътя" и не разбират какво влагат някои хора в тази дума. Това е процес на вътрешна трансформация и от собствен опит знам, че е необратим и много вълнуващ . И за мен думичките - Сила, Любов, Светлина бяха просто думи/ аз им виках "префърцунени"/, но неусетно, вървейки по пътя се запълниха със смисъл и дойде моят ред да се питам "Защо хората не виждат Силата на Светлината, огряла Пътя им?" Но...всяко нещо с времето си :)
На добър Път :) :) :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #13 -: Януари 22, 2007, 10:38:29 am »
Само едно цитатче за цялата ви любовна идилийка тука:

"... Well, I've seen love come
And I've seen it shot down
I've seen it die in vain ..."

от Bon Jovi - Blaze Of Glory

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #14 -: Януари 22, 2007, 10:50:05 am »
Само едно цитатче за цялата ви любовна идилийка тука:

"... Well, I've seen love come
And I've seen it shot down
I've seen it die in vain ..."

от Bon Jovi - Blaze Of Glory

Дай малко превод, де! Не всички владеят езици :(
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8049 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
40975 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
15956 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12443 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
11075 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27