Автор Тема: За "Пътя" и защо хората говорят за това  (Прочетена 28649 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #15 -: Януари 22, 2007, 11:10:43 am »
Gabaro, самият факт, че питаш що е Пътя, означава, че си с единия крак на него :) Ще дойде време, когато няма да питаш, а ще говориш за него като за нещо, което винаги си знаел. И тогава и ти ще изглеждаш смешно в очите на тези, които питат за "Пътя" и не разбират какво влагат някои хора в тази дума. Това е процес на вътрешна трансформация и от собствен опит знам, че е необратим и много вълнуващ . И за мен думичките - Сила, Любов, Светлина бяха просто думи/ аз им виках "префърцунени"/, но неусетно, вървейки по пътя се запълниха със смисъл и дойде моят ред да се питам "Защо хората не виждат Силата на Светлината, огряла Пътя им?" Но...всяко нещо с времето си :)
На добър Път :) :) :)

Питам, защото се чудя как хората го приемат това... аз си се развивам вътрешно и не вярвам някога да използвам "префърцунени" думички относно това, което съм преживял, научил, разбрал и т.н. Не смятам, че съм с единия крак на вашия "път"(ясно ми е, че не е един и същ за всички), следвам си мой собствен без да се съобразявам с никого и нищо.
Само едно цитатче за цялата ви любовна идилийка тука:

"... Well, I've seen love come       
And I've seen it shot down                           
 I've seen it die in vain ..."
                             
от Bon Jovi - Blaze Of Glory

Т'ва много ме накефи.Аз темата я пуснах точно за да видя за какво става въпрос в любовните идилийки.  :D

Превод:
"Е, виждал съм любовта да идва
и съм я виждал застреляна(или "сломена" е май, не знам)
Виждал съм я да умира напразно..."

[/U

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #16 -: Януари 22, 2007, 11:23:46 am »

Питам, защото се чудя как хората го приемат това... аз си се развивам вътрешно и не вярвам някога да използвам "префърцунени" думички относно това, което съм преживял, научил, разбрал и т.н. Не смятам, че съм с единия крак на вашия "път"(ясно ми е, че не е един и същ за всички), следвам си мой собствен без да се съобразявам с никого и нищо.

E, нали това казах - ти си на своя ПЪТ :)


Т'ва много ме накефи.Аз темата я пуснах точно за да видя за какво става въпрос в любовните идилийки.  :D

Превод:
"Е, виждал съм любовта да идва
и съм я виждал застреляна(или "сломена" е май, не знам)
Виждал съм я да умира напразно..."

А цитата е за някои моменти от  Пътя :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #17 -: Януари 22, 2007, 11:59:54 am »
E, нали това казах - ти си на своя ПЪТ :)

Да. Но както казах той няма нищо общо със "Светлината","Любовта" и т.н. Той е свързан с собственото ми съзнание, единствено с него, и аз от някаква гледна точка го разглеждам като доста егоистичен, ама пък така ми е най-готино.

Почни така - какво е пътя, какво е сила, какво е любов и т.н. Отговори си сам, не може да очакваш, че ние ще ти отговорим, а ние да очакваме, че ти ще ни разбереш.

Тук предполагам че си права...

Цитат
Не смятам, че съм с единия крак на вашия "път"(ясно ми е, че не е един и същ за всички) , следвам си мой собствен без да се съобразявам с никого и нищо.
Какъв НАШ път?
Щом си следваш твоя път, тогава защо питаш за какъв път ти се говори, както и ти сам използваш тази дума?

Мир Вам.
« Последна редакция: Януари 22, 2007, 12:10:17 pm от Gabaro »
[/U

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #18 -: Януари 22, 2007, 12:06:54 pm »
E, нали това казах - ти си на своя ПЪТ :)
Да. Но както казах той няма нищо общо със "Светлината","Любовта" и т.н. Той е свързан с собственото ми съзнание, единствено с него, и аз от някаква гледна точка го разглеждам като доста егоистичен, ама пък така ми е най-готино.

Добре де, ти мислиш че няма общо с любов и светлина, но я помисли - самия факт, че имаш Живот, означава че има любов.  :)Този живот ти е подарък с любов, има и светлина, защото самият живот е светлина, а живота е собствения ти Път, който ти единствен само знаеш как ще избереш да извървиш - благодарен за живота, любовта и светлината, или скрил глава в пясъка ще се правиш, че тях ги няма. Но няма как   ;)..... щом ти си тук - на света.... :)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #19 -: Януари 22, 2007, 12:13:01 pm »
Добре де, ти мислиш че няма общо с любов и светлина, но я помисли - самия факт, че имаш Живот, означава че има любов
Съвсем не съм съгласен. Докажи ми го това твърдение.

Мир Вам.
[/U

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #20 -: Януари 22, 2007, 12:13:29 pm »
Щом ти е готино и се чувстваш добре, какъв е проблема? Има пътища без Светлина, без Любов и т.н. Важното е, че се чувстваш добре от своя избор и си уверен, че е правилния. Понякога пътищата се пресичат и променят посоката си  ;) Казвам го просто тъй, да го знаеш :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #21 -: Януари 22, 2007, 12:16:02 pm »
Добре де, ти мислиш че няма общо с любов и светлина, но я помисли - самия факт, че имаш Живот, означава че има любов
Съвсем не съм съгласен. Докажи ми го това твърдение.

Мир Вам.
Добре де, тогава си "сивак"   :D   
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #22 -: Януари 22, 2007, 12:21:08 pm »
Щом ти е готино и се чувстваш добре, какъв е проблема? Има пътища без Светлина, без Любов и т.н. Важното е, че се чувстваш добре от своя избор и си уверен, че е правилния. Понякога пътищата се пресичат и променят посоката си  ;) Казвам го просто тъй, да го знаеш :)
:D
И ми го казваш да съм подготвен ако съвсем случайно видя някаква "Светлина", нали?

Добре де, тогава си "сивак"   :D  

Абе за "сивак" не знам ама вчера ядох некви гъби и за малко да позеленея.  :D
Между другото, к'во е "сивак"?

Мир Вам.
[/U

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #23 -: Януари 22, 2007, 12:24:53 pm »
И ми го казваш да съм подготвен ако съвсем случайно видя някаква "Светлина", нали?

 Дали ще си подготвен не зная, но знам , че случайности няма :) :) :)
« Последна редакция: Януари 22, 2007, 22:17:28 pm от Horus »
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #24 -: Януари 22, 2007, 12:25:54 pm »
Виж сега, когато ти говорят за Пътя, това не означава твоят път. Това е пожелателен път, не задължителен. Не го свързвай и с някаква религия.  Разчупи материалните представи.
Пътя не означава да ти е готино-той изисква неща, които да надхвърлят Аза.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #25 -: Януари 22, 2007, 12:33:16 pm »
Най-малкото, ако приемем началния ти старт - раждането, за точка А, а края на житейската ти посока, точка Б, то при всички случаи тръгвайки от т.А  за да достигнеш до т.Б ти ще изминеш разстояние, което се нарича Път - житейски път. Това е. ;) :) А за това че не си направен от картон, а си създаден като уникално създание с изключителни творчески способности и самосъзнание, е достатъчен факт, че си сътворен с любов. Никой не създава уникати с безценна стойност, ако не влага любов. Това и децата от първи клас го знаят, Gabaro  :)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #26 -: Януари 22, 2007, 12:39:18 pm »
Точно така. Не означава да ти е готино или да си щастлив. Не обръщай внимание на Аз-а и на собствените си потребности. Не се опитвай да разбереш неща които не можеш. Просто слушай партийния секретар, или Големия брат, или месията - те знаят по-добре от теб всичко, включително и що се отнася до собствения ти живот, и "път"!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #27 -: Януари 22, 2007, 12:49:34 pm »
Цитат
Между другото, к'во е "сивак"?
Айде сега, във форума има доста писано за тях, ако ти е интересно и сам ще разбереш.

Хора, не разбрахте ли, че Gabaro е поел не по "Пътя", а направо по магистралата-широка, просторна, около нея разкошни гледки, а на самата магистрала за чудо и приказ коли хвърчат, едни такива лъскави като неговата и му е едно такова радостно на душата   :)   Ми да, по такъв път няма дупки и камъчета и затова си позволява бясната скорост. Gabaro, ама ти си имай едно на ум де, щото тя, магистралата, по някое време и свършва...ама не му мисли от сега бе, всяко нещо с времето си.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #28 -: Януари 22, 2007, 13:11:10 pm »
противно на всякакви схоластични и мизологични разбирания за себеотрицание и надмогване на аза, дълбочината на всякакви духовни преживявания, които съм имал, е била съпътствана от (клетъчен) екстаз и радост на духа в мен. и обратното, периоди на съмнения и раздвоение просто са сочели към блокажи и области за освобождаване.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: За "Пътя" и защо хората говорят за това
« Отговор #29 -: Януари 22, 2007, 16:02:25 pm »
Gabaro, Пътя няма как да се обясни, той се усеща, изживява и извървява. Този цитат според мен най - добре би ти дал представа за Пътя и това как да го следваш.
 



"ТАО - КОЕТО Е ТАО - НЕ Е ТАО - КОЕТО Е ТАО.
 
 ТАО - КОЕТО НЕ Е ТАО - Е ТАО - КОЕТО Е ТАО.

 ТЕ - КОЕТО Е ТЕ - НЕ Е ТЕ - КОЕТО Е ТЕ.

 ТЕ - КОЕТО НЕ Е ТЕ - Е ТЕ - КОЕТО Е ТЕ."
                                                                       
                                                            Лао Дзъ




ТЕ (ДЪ) - Добродетел или Сила

ТАО (ДАО) - Пътят
                                                                           
« Последна редакция: Януари 22, 2007, 16:03:42 pm от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8472 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
42100 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16588 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12711 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
11629 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27