Автор Тема: Януари-Февруари - 2007: За състоянието на планетата и какво можем да направ  (Прочетена 45707 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
И аз прочетох творбата.
Респект за труда. Повтарям се но....
Първия ми въпрос е:
Всичко това споделено лично преживяване и опитност ли е?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Конкретни въпроси, моля :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Колко по-конкретно от това?
Всичко това споделено лично преживяване и опитност ли е?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Значи доста по-конкретно май трябва ;) Все едно аз да те питам: "Разкажи ми за автомобила". Ще забиеш.

Някои неща няма как да са опитности, синтезирано е от различни източници и от лични заключения - това е първото нещо, което го пише на 1ва страница, ако си чел внимателно. Какво във всяка една книга - събрано оттук-оттам по дадена тема и направен сборник. Езотеричната част е опитност и е проверена. Тя е по-голяма част от книгата. Другото е личен синтез от четене, има и взаимствани неща от лекции на различни автори. Въпроса е че вярвам в написаното и тази информация не е пусната с лека ръка в стил: "Много важно дали е вярно, важното е да има обем някакъв".

За такъв общ въпрос, по-изчерпателен отговор не мога да дам, първия път не го направих, защото както казах, всичко това го пише на страница 1.
Но след като настояваш... :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Аха, благодарско за поясненията.
Значи приемам нещата информативно и с едно на ум.
Защото и аз имам претенциите да мисля самостоятелно и свободно.
Опитай предложените съветите да приложиш към написаното и към себе си!
Ще имам ли свободата след време да опиша тук противоречията, които забелязвам, без да се приема лично?
Пишеш за лявомозъчното натоварване. Почти целия материал е точно това.
Разпространявайки информации, които не са твоя лична опитност вероятно си приел варианта да поемеш и негативите при неточност.
Пази се, ти си ценен и способен, а постъпката ти усещам като прибързана
Другото, когато съм по-свободен и когато проверя някои положения в тезите.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Значи приемам нещата информативно и с едно на ум.

Казваш го така, все едно съществува разделение "книги по принцип" и "книгата на Horus" :P Към всяка една творба Joro Velev трябва да се отнасяш с 5 на ум ;) Особено към личните си съждения ;)

Опитай предложените съветите да приложиш към написаното и към себе си!

Опитвам, инак бих бил лицемер ;)

Ще имам ли свободата след време да опиша тук противоречията, които забелязвам, без да се приема лично?

Разбира се, чакам :)

Разпространявайки информации, които не са твоя лична опитност вероятно си приел варианта да поемеш и негативите при неточност.

Прави анализа с мисълта, че в живота си не си чел книга, която да е изцяло основана на лична опитност ;) В този ред на мисли, истините които си възприел досега са фикция aко разсъждаваме по този начин. Дори и философията ти за живота не е изцяло твоя ;)
Книгата на Чорбаджийски например на пръв поглед е 30% изкопирана от Монро както гледам. Но не мога да го кажа, ако не познавам човека, както и по принципно не е възможно твърденията, които изказваме да са крайни и абсолютни носители на Истината. Тъй че първо трябва да поемем неточностите във възприятието на живота ни. Тогава гледай материала ;) В известен смисъл вътре съм опитал да опиша точно това.

Пази се, ти си ценен и способен, а постъпката ти усещам като прибързана.

Благодаря. А материала излиза твърде късно. Но това се случи по ред причини. На окултен език - излязла е точно навреме ;)
« Последна редакция: Януари 24, 2007, 03:52:16 am от Horus »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Няма да правя разбор сега. Като се видим на твой терен ще можем по-пълноценно да обменим опит.
5 на ум за личните съждения се отнасят за всички създания.
В Матрицата, която предполагаемо съществува, няма нищо което да е това, което е.
Как същество от вътрешноста може да е сигурно в знанието си?
До скоро, съмняващи се в искреното ми отношение приятелю. :)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
И аз прочетох материала най-после ( искаше ми се да се концентрирам сериозно и затова така със закъснение) и първо браво на Хор за старанието и въобще за това, че ни приобщи към нещо, което е сътворл предполагам ( а то е и очевидно) с много любов.

Неминуемо се породиха безкрайно много въпроси след прочита и понеже едва ли е особено удачно да заливам автора с тях( за да отговори, на които, следва да напише нова статия), ще се огранича само с някои уточняващи такива:
Като говориш за Бога, надявам се разбрах правилно, че имаш пред вид Божественото начало, Енергията на Космоса или нещо в този смисъл, а не следваш конкретно някои релизгиозни системи? Появява се и Христос- тук каква е релацията?

Като си систематизирам питанията ще се появя пак :)
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Благодаря :)

Бог - Източника. Никакви религиозни системи :)

А Христос споменавам като най-възвишено същество идвало на Земята и най-вече говорим за Христовото съзнание, което някои градят :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Не съм убеден, че някой може да изгради Христовото съзнание.
Защото То Е.
"Ти ще помогнеш да се освободя от Човека, облякъл ме като дреха" (по памент думи на Иисус от "Евангелиет от Юда")
Може да се каже също, че Господ е източника на Бог а Той от своя страна е средата в която се случват Нещата.....т.е. Матрицата според мен. ;)
Това вече е философия, защото моята опитност не е стигнала по-далеч от догатките изразени от мен в горните редове.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=973.0
Предупреждението на Миямото Мусаши - Шестият Пръстен - Учение за Баланса
« -: Феврураи 04, 2006, 05:13:02 am »

Интригуваща публикация и ми се стори, че е добре да си я припомним тук,
защото може и други да не са я чели както и аз не бях я видяла. :)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

anti

  • Гост
Благодаря!

Искам да попитам нещо:

"Защо според вас над България има засилена активност на феномена чемтрейлс? Защото една от информациите, които излизат напоследък е, че българската ДНК не носи рептилоидния ген и истинските, космическите българи, не се поддават на програмиране!!! Като се прибави към това и знанието за българската мисия, не е трудно да съберем две и две и да си дадем сметка защо се провежда геноцид над тази нация! Къде се случва още това? - в Африка.....  Латинска Америка...аборигените...доста хора от Азия, всички са премахвани в една или друга степен, защото са считани за непрограмируеми. Това, което ги прави неконтролируеми, е тяхната генетика. Начинът, по който е изградена, не позволява на начините за контрол над съзнанието и програмирането лесно да получат достъп до моделите на съзнанието. Те не могат да бъдат програмирани в такава дълбочина. Ето също защо илюминати искат да премахнат туземците, където и да ги намерят. Като американските индианци, аборигените и т.н."
От "За състоянието на планетата и какво можем да направим"
стр. 5

1. Какво точно е "чемтрейлс"?
2. Може ли малко повече информация за българската ДНК. Какво е уникалното? Кой се занимава с тези изследвания?
3. Това, което най-много искам да разбера е каква е българската мисия?


Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
И аз имам почти същите въпроси и даже да доразвия:
малко ми трудно да си представя някакви мисия, която да е концентрирана на БГ територия и ли върху българите в частност, защото като гледам инетелектуалното и всякакво друго ниво на нацията към момента, най-малкото за което мога да пледирам е да сме  особено духовно развити ( и изпреварвам тезата, че наличието на форум като нашия е доказателство за special способностите на българина, защото все пак тук сме така да се каже \"отбрани хора\" в най-добрия смисъл и ако сме даже 1000 човека активисти, това на фона на останала пошла действителност е май недостатъчно).

Аз също намирам, че има целенасочен план за съсипването на България, но най-неприятното е, че според мен в много аспекти той се оказва успешен.
Като начало не може да не се вземе под внимание максимата, че битието определя съзнанието и в бедната ни родина към момента огромния процент хора си мислят основно за физическото оцеляване и едва ли имат сили да следват някакви по-възвишени пътища (темата наистина е много голяма и сложна за излагане).
Не казвам, че дори и в трудни времена поривът към добро умира, но няма как да си затворим очите, че масово се зомбират младите, за което може да благодарим горещо на глобализацията и унификацията в световен мащаб, а от друга страна дори и да има \"контингент\" от събудени и смислени хора, то на тях в медиите се гледа минимум с пренабрежение.

Значимостта на България се характеризира с много сериозните енргийни полета, даже има информация, че над Рилските езера километри над земната повърхност се усеща нещо като магнито поле.Това е само илюстрация.Има и други причини.
Но по-същественото е дали и как сегашнте българи ще съумеят да илязат от мизерията на социлано и духовно равнище   :-\
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: За състоянието на планетата и какво можем да направим!
« Отговор #43 -: Февруари 04, 2007, 05:01:17 am »
Тъкмо се канех да попитам какво се има предвид под себе-анализ, защото :
"Обикновено когато обекта и субекта са две различни неща, тогава има анализ. Но, ако обекта изучава самия себе си, тогава не е възможен анализ."
В Стъпка 3 се препоръчва себе-анализ, за който се ползва ума (и то еднократно ?!?) . Същия ум, благодарение на който сме на това дередже?!? Ума чрез чиито умозаключения сме действали и до сега?!?
Следователно да направим опит чрез ума да анализираме ума?!?
Обаче "САМО НЕЩО ИЗВЪН структурите на ума може да направи анализ на ума."

Стъпка 2: ....
Цитат
Твърдя, че всяко едно анализиране и преценяване на каквото и да било служи за захранването на дадена енергийна централа и пречи за постигане на чистото съзнание, което приема и РАЗБИРА нещата, без да е нужно да се чете упътване за това какво трябва да се мисли/чувства във всяка една ситуация/миг!
Стъпка 3: ...
Цитат
Себе-анализ.
Защо след предупреждението в Стъпка 2 идва препоръката в Стъпка 3?
Чия енергийна централа се цели да захраним?
-------
Приятели
Когато се постулират непреживени теории се получават комични или трагични ситуации.
Ето защо  попитах изключително конкретно и коректно, описаното лична опитност ли е?
Това че вярваш в нещо не го прави реалност. Нужно е да го знаеш. А знанието идва, когато лично си преживял.
Вярата, желанието и очакването са близки родственици, които изиграват мнозина по света и в астралните области.
Знанието, факта и разбирането са лъчите даващи ни яснота за Истината.
...
Като цяло интересни разсъждения в материала, но оставят у четящия чувството за угнетеност и застрашеност.
Това се наблюдава масово по света и в литературата за конспирации.
Визирам темите за НЛО, извънземни, климатични промени, манипулирането на хората, опасните храни....и безброй още теми.
Защо е така?
Защото мисълформите създавани от един или няколко човека са недостатъчни за да премоделират бъдещето.
Една шепа индивиди заливат света с помия, мислейки си, че те самите няма да се изцапат, когато подтикнат другите да им свършат мръсната работа. Ядец  laugh
След миналогодишната офанзива на почти всички фронтове и езици, последва миналия месец с най-високи от почти два века температури в някои територии.
Ха познайте дали обитателите им не са заливани с апокалиптични теории, облечени в дрехите на научни "факти" и заключения!
Добре, че материята е по-инертна от мислите и настроенията ни....
----
Спирам, защото за сега не съм избрал да пиша книга.
Но след евентуалното трето прочитане..... не се знае. ;)
"Ако не можеш да намериш истината там, където си, къде другаде смяташ да я търсиш?" - Доген
Където Съм, няма Аз Съм, няма другаде. - _ _ _ _ _
;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: За състоянието на планетата и какво можем да направим!
« Отговор #44 -: Февруари 04, 2007, 11:21:56 am »
Joro, не мога да отговоря от името на автора, той ще го направи, предполагам. Имам само една забележка, или поправка – както предпочиташ. Когато стане дума за ума, разсъдъка, анализирането и прочие, винаги се стига до една и съща грешка, а именно – разума се приема за нещо цялостно и хомогенно, единно, което обхваща всичко и го разглежда по един и същи начин. Хайде условно да разделим същия този разум на “рационален” и “нерационален”. Рационалният разум иска да разсъждава, да анализира и чрез анализа да стигне до знание. Нерационалният се опитва да облече изначалното знание, до което има достъп, в думи и обяснения. Всичкото това е все разум. Някъде се споменава и за Висш Космически Разум – дали става въпрос за същия тип разум? Най-вероятно. В момента, в който задам въпроса, се получава реакция на рационалния ми разум, който иска да обясни нещо на нерационалния – получава се нещо, което би могло да се нарече “търсене на отговор”, или съгласие между двата аспекта на разума. А вероятно няма нито рационален, нито нерационален разум – това са само думи, в тях няма съдържание. Съдържанието е отвъд всякакви думи. Когато правиш себеанализ, рационалният ти разум е насочен към себе си, или останалата си част (нерационалния аспект), тоест известното се обръща към неизвестното – в този случай тока в собствената веригата е максимален, съпротивлението е минимално и сме близо до състоянието на късо съединение. Ако това продължи за време, условно да го наречем “критично”, веригата или ще издържи, или ще изпуши – зависи от използвания предпазител. Ако все пак издържи, то границата между двете условни съставки на разглеждания разум постепенно ИЗЧЕЗВА – няма наблюдаващ обект и наблюдаван субект, има директно възприятие, което е по-свойствено за нерационалния разум. Именно този аспект на разума е способен да ВИЖДА, другия в най-добрия случай може САМО да гледа. А когато рационалният разум е насочен към външни вериги, вместо навътре към себе си, тогава се получава изтичане на тока към другите системи и това ги захранва – образуваме нови или направо се закачаме към вече съществуващи егрегори. Това винаги става за сметка на намаляване на собственото ни осъзнаване, защото се губи енергия (ток) за захранване на егрегора. Версията на Кастанеда е, че рационалният разум ни е “подарък” от същности, наречени “летачи”, чрез чиито специални устройства те източват осъзнаването ни (вече няколко материала има във форума на тази тема, самите откъси също са цитирани). Идеята я има и в книгата “Вселенските матрици - II” и там паразитите са наречени “мафлоци”.
Заключение: не гледай и не анализирай, а виждай и знай! Преди да си зададеш какъвто и да било рационален въпрос (нерационални въпроси няма) потърси отговора му чрез нерационалния си разум, защото ако този отговор предварително не е достъпен за теб, твоят рационален разум никога няма да се сети да зададе въпроса. И още нещо – ако версията на Кастанеда е вярна, а за жалост натам вървят нещата, излиза, че рационалността е вторичен аспект, а нерационалността е основен и първичен. Оттук нататък анализирането не води до никъде.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
13 Отговора
9395 Прегледи
Последна публикация Януари 01, 2007, 00:54:20 am
от Albinoni
7 Отговора
5443 Прегледи
Последна публикация Февруари 07, 2007, 16:39:44 pm
от H.
0 Отговора
8842 Прегледи
Последна публикация Януари 05, 2007, 02:12:22 am
от H.
0 Отговора
10796 Прегледи
Последна публикация Февруари 25, 2007, 19:55:03 pm
от H.
MUFON UFO Journal (1967-2007)

Започната от H. « 1 2 » НЛО

18 Отговора
26805 Прегледи
Последна публикация Май 28, 2009, 21:04:50 pm
от stiver

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27