Автор Тема: За Егото  (Прочетена 174455 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:За Егото
« Отговор #135 -: Март 14, 2008, 19:35:38 pm »
точно така, имах предвид наглед обратната страна на твърдостта и необяснимата категоричност в изказването на гил галад. има известна "Аз-ност" в духовната същност до определени нива на проявление и въплътяване във формата, която, сравнена с егото си е направо безплътна. А на други, още по-първични нива, има индивидуализация без да има "Аз". Обикновено в мистичната литература като истинския аз се определя душата, а като индивидуализация без обуславяне - висшия ум (будхи), висшата същност, нирвана и тн (по-абстрактните изказвания го определят като модус на самоустановеност без проявление или съществуване).

много съвременни системи разделят нещата на две - негативно его и положително его (личността - за справка "персона" от гръцки означава маска и душата - обусловеното проявление).

психологията, макар да зове себе си "наука за душата" няма концепция или наченки на разбиране за душата. психологията разглежда психичните процеси само от болната им страна или като степени на някакво изкривяване без да има реална база какво е нормално. много често при старите школи, които вече рядко се споменават като източник на дълбоко разбиране, има пълно припокриване между обществения морал и психичното здраве - за справка фройд (крайно консервативно разбиране на личността и юнг (в чието леко бунтарско поведение и склонност да се различава от учителя си мнозина днес продължават да откриват своите истини или поне интерпретират неговите лекции и разбирания от гледна точка на съвременните отношения или дори често - като какво им се иска да е казал).

иначе няма източно учение, което да се е спряло на идеята - егото е нещо велико, трябва да го разберете и да го развиете - по-скоро е - вие сте нещо велико и безгранично - трябва да разберете себе си и да се развиете, като осъзнаете, че не сте личността си - не сте своето тяло, не сте своите мисли, не сте своите емоции.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re:За Егото
« Отговор #136 -: Март 15, 2008, 17:39:00 pm »
..не сте своето Его.
« Последна редакция: Март 18, 2008, 20:49:21 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #137 -: Юли 30, 2009, 15:08:49 pm »
обикновено избягвам да отговарям на нещо, което си писал, защото е пълна безсмислица или енергията зад него е куха, но този път поне ще ще трябва да напиша, че съм потресен  :'( точно така, потресен. покажи ми една-истинска-източна книжка (обратното на псевдо-източна псевдо-мъдра книжка), която да доказва, че съществува его.
:o WhiteRider ,Не беше ли ЕГО-то онова,което ни кара да бъдем злобни,материални,груби,убийци,клеветници,крадци ,лъжци и какви ли не още? :-[Грандоманията не е ли следствие на ЕГО-то? :-[ Та нали медитирайки се опитваме да избягаме точно от зависимостта си от ЕГО-то, или не???
Още ли търсиш книжка в която да откриеш доказателства,че нашата планета има проблем точно и най-вече с егото на човека? :) :-X
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #138 -: Юли 30, 2009, 15:24:51 pm »
Не, просто почти всички източни източници твърдят, че Егото е илюзия и трябва да се шкартира един вид :P Т.е. - да не му се обръща особено внимание, докато не изчезне. По-скоро това имаше предвид Райдъра като че
Не, просто почти всички източни източници твърдят, че Егото е илюзия и трябва да се шкартира един вид :P Т.е. - да не му се обръща особено внимание, докато не изчезне. По-скоро това имаше предвид Райдъра като че ли.
Админ, когато медитираме се качваме над ЕГО-то смятам,че за това става дума в източните религии. Още повече,че има ЕГО там където няма любов пример:(предимно всяка майка поставя своето дете преди себе си)! цитат:„Където и да ходя, винаги съм следван от едно куче, наречено 'Его'.“                                            Фридрих НитцшеТози цитат за мен е показно,кое точно в материалният свят хората са поставили да пази техните материални интереси=ЕГО-то разбира се.И си го отглеждат старателно. :-[ :-X           
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:За Егото
« Отговор #139 -: Юли 30, 2009, 16:14:03 pm »
психологията, макар да зове себе си "наука за душата" няма концепция или наченки на разбиране за душата. психологията разглежда психичните процеси само от болната им страна или като степени на някакво изкривяване без да има реална база какво е нормално.
http://www.pown.it/2652?r=1930312



много често при старите школи, които вече рядко се споменават като източник на дълбоко разбиране, има пълно припокриване между обществения морал и психичното здраве - за справка фройд (крайно консервативно разбиране на личността и юнг (в чието леко бунтарско поведение и склонност да се различава от учителя си мнозина днес продължават да откриват своите истини или поне интерпретират неговите лекции и разбирания от гледна точка на съвременните отношения или дори често - като какво им се иска да е казал).
При Фройд абсолютно няма никакво припокриване между обществен морал и психично здраве. Той направо си го критикув аи атакува като източник на неврози и всякви други гадости. А това,че не споменават в момента...виж горното линкче...

-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:За Егото
« Отговор #140 -: Юли 30, 2009, 18:58:53 pm »
и аз съм лол. :) винаги съм те свързвал със смехотворни анимационни филмчета от ерата на скуби ду
смехът е здраве

Неактивен Radiance Dawn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:За Егото
« Отговор #141 -: Юли 30, 2009, 23:19:39 pm »
трябва да разберете себе си и да се развиете, като осъзнаете, че не сте личността си - не сте своето тяло, не сте своите мисли, не сте своите емоции.

Спроред мен личността, тялото, мислите, емоциите, чувствата не трябва да се отричат, а да се хармонизират и балансират, да бъдат абсолютно пречистени и поставени под контрол, докато това не бъде постигнато цялото познание, което притежава даден човек е външно, безполезно и изпълнено с его, то е просто упражняване в говорене и нищо друго.
Когато казваш какво мислиш, мисли какво говориш!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За Егото
« Отговор #142 -: Юли 31, 2009, 10:10:34 am »
Спроред мен личността, тялото, мислите, емоциите, чувствата не трябва да се отричат, а да се хармонизират и балансират, да бъдат абсолютно пречистени и поставени под контрол,...
Как точно мислиш да стане това?
Имаш ли някакъв конкретен план?

Поне доколкото знам всички школи и системи за път към "контрол" на "мислите, емоциите, чувствата"
минават през дисциплина и тяхното ограничаване до максимум ...
А ти говориш за хармония и баланс.


Не можеш да контролираш нещо, от което не би могъл в даден момент напълно да се откажеш, и то за период избран от теб.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Егото
« Отговор #143 -: Август 01, 2009, 00:17:28 am »
Ти пречисти мислите и чувствата си, пък хармонията и контролът ще се получат сами.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #144 -: Август 06, 2009, 13:07:59 pm »
 ??? Ха...Хармония<>Контрол, нещо ми се струват диаметрално противоположни.
Мислех,че хармонията е единство м/у еднаквости ,а контролът не е ли на основата на все пак агресия???
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За Егото
« Отговор #145 -: Август 06, 2009, 14:56:25 pm »
Алдонеа, на тебе 90% от понятията са ти объркани.
Кашата в главата ти е почти безнадеждна.
Не знам има ли смисъл да се изясняваме и то по интернет.

Ако хората, които не умеят да се контролират са най-хармонични, то значи американците, дето са по 300кг сланина и лой са в най-голямата хармония.


Също и наркоманите, дето все не се стърпяват и си ходят за дозичката да се боцкат.

Също и мутрите, дето не се контролират, и като им кефне пребият някой, а като им кефне просто го застрелват.

Изобщо хармония без край.

Мисленето не ти се удава много, съсредоточи се върху секса. Белким там с липса на контрол достигнеш хармония.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #146 -: Август 06, 2009, 22:12:27 pm »
Алдонеа, на тебе 90% от понятията са ти объркани.
Кашата в главата ти е почти безнадеждна.
Не знам има ли смисъл да се изясняваме и то по интернет.

Ако хората, които не умеят да се контролират са най-хармонични, то значи американците, дето са по 300кг сланина и лой са в най-голямата хармония.


Също и наркоманите, дето все не се стърпяват и си ходят за дозичката да се боцкат.

Също и мутрите, дето не се контролират, и като им кефне пребият някой, а като им кефне просто го застрелват.

Изобщо хармония без край.

Мисленето не ти се удава много, съсредоточи се върху секса. Белким там с липса на контрол достигнеш хармония.
:)О колко мило ме прати да правя секс и да не умувам относно хармонията!
 ::) Никъде не споменавам: ЦИТАТ" Ако хората, които не умеят да се контролират са най-хармонични"  С две думи смятам, че сме щасливи(хармонирани) единственно и само когато мислите и чувствата ни са отправени в една посока и вибрират на еднаква честота!
 А ДА ,БЛАГОДАРЯ ЗА ЗАГРИЖЕНОСТТА ТИ ОТНОСНО СЕКСУАЛНИЯТ МИ ЖИВОТ :)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За Егото
« Отговор #147 -: Август 06, 2009, 22:46:01 pm »
??? Ха...Хармония<>Контрол, нещо ми се струват диаметрално противоположни.
...
А това кой го каза?  ???
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:За Егото
« Отговор #148 -: Август 07, 2009, 09:47:27 am »
??? Ха...Хармония<>Контрол, нещо ми се струват диаметрално противоположни.
Мислех,че хармонията е единство м/у еднаквости ,а контролът не е ли на основата на все пак агресия???
Хармонията не е единство между еднаквости, а единство на базата на нещо общо.Изсвири нотите до, ми и сол едновременно – те не са еднакви, но си хармонират. Ако изсвириш на три еднакви инструмента нотата до, то звученето им ще се слее, но това не е хармония, а еднаквост. По отношение на човека, хармонията е вътрешен контрол (самоконтрол), а що се отнася до обкръжаващата ни среда, хармонията е контрол на начина по който си взаимодействаме с нея. Но ти може би погрешно свързваш контрола единствено с контрола върху другите, т.е. с нарушаването на тяхната свобода. Последното обаче е само една възможност, която разбира се трябва да се избягва.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За Егото
« Отговор #149 -: Август 07, 2009, 10:59:14 am »
 :hi:
ИРИС как се случва самоконтрола при теб?
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27