Автор Тема: Déjà Vu и грешната предства за времето  (Прочетена 32321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #105 -: Март 23, 2008, 00:03:44 am »
Сънищата въобще са си много интересна тема за размисъл. Майка ми ми беше разказвала за това как е сънувала къщата на баща ми, с който още не са се познавали до най-малки  подробности и все още не може да си го обясни.
« Последна редакция: Март 23, 2008, 08:21:47 am от Mirotvorec »

Psyla

  • Гост
Относно: Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #106 -: Март 23, 2008, 00:52:08 am »
Ясновидски сън.
« Последна редакция: Март 23, 2008, 08:22:04 am от Mirotvorec »

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Сънищата въобще са си много интересна тема за размисъл. Майка ми ми беше разказвала за това как е сънувала къщата на баща ми, с който още не са се познавали до най-малки  подробности и все още не може да си го обясни.

Който и да е човек да питаш за това, всеки ще ти даде подобни примери. Въпреки това, че хората сънуват бъдещето си и после получават дежа вюта, потвърждението на сънуваното бъдеще. И пак не обръщат внимание, защото ни е внушено че спим и само си почиваме и мозъка ни си халюцинира картини и случки преживяни през деня, което е пълна глупост.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #108 -: Март 23, 2008, 11:33:24 am »
Това е ясновидски сън. Не е дежа вю. Поне за мен. В матрицата също беше представено не както е. Поне за мен. Е, вероятно различни неща се слагат под знаменател дежа вю. Като "вече видяни".
« Последна редакция: Април 17, 2008, 18:45:28 pm от Mirotvorec »

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Относно: Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #109 -: Март 23, 2008, 20:45:51 pm »
За едно и също става дума, според мен. Май не съм се изразил правилно, исках да кажа само, че ясновидския сън след като се събудим го осъзнаваме вече и знаем, че предстои да се случи напред във времето, докато дежа вю са моменти от съня който при събуждането ни не достигат до съзнанието и следователно не знаем за тях, но те си остават в подсъзнанието. И когато настъпи момента на тяхото изпълняване във времето, тогава подсъзнанието ги освобождава по някакъв начин и те стигат до съзнанието ни и така вече осъзнаваме че този момент сме го преживяли или сънували. Мисля, че ако не е това, е нещо подобно  :-\
« Последна редакция: Април 17, 2008, 18:46:22 pm от Mirotvorec »

Akasha

  • Гост
Странно Дежа Вю
« Отговор #110 -: Април 17, 2008, 00:33:01 am »
Бих искала да попитам някой разбиращ по темата... Никога не съм обръщала голямо внимание на дежа вю-тата ми и не са ми правили особено впечатление... Обаче последните 2 дена бяха доста пренаситени с такива, при което в момента на дежа вю ми прилошава... Странна тъпа болка в корема, и причерняване пред очите... Преди имах дежа вю горе-долу веднъж на 2-3 месеца, може би и по-рядко, и си бяха съвсем нормални, но последните 2 дена просто ме шашнаха - за 48 часа около 4-5 и абсолютно всичките с прилошаване в същия момент... Струва ми се доста странно, и бих искала да питам защо се получава така и дали може да се избегне с нещо?

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Относно: Странно Дежа Вю
« Отговор #111 -: Април 17, 2008, 03:48:33 am »
Ами не може да се избегне! :) Но не се притеснявай ;)! Дежавюто просто е състояние, в което една от твоите  многобройни инкарнации се намира в непосредствена близост до текущата ти инкарнация (т.е. тази, чието тяло обитаваш в момента). 
Разбираш ли, тъй като ние сме едновременно инкарниращи се същества, т.е. Висшият ни Аз спуска от себе си много на брой превъплъщения и то в различни измерения и времеви периоди като всяко едно от тях е на различно ниво на развитие,се случва така, че се озоваваме с някое от другите ни аз на едно и също място, но просто в различно време или измерение. И така всъщност виждаме  и чувстваме за момент това, което някоя от другите ни инкарнации вижда или чувства в момента ;). Надявам се, че съм ти бил полезен. :)
« Последна редакция: Април 17, 2008, 04:08:26 am от Mothman »
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Akasha

  • Гост
Относно: Странно Дежа Вю
« Отговор #112 -: Април 17, 2008, 10:46:00 am »
За съжаление не съвсем :) Не разбирам толкова много от езотерика, но ми е интересно защо последните 2 дена се усеща това прилошаване по време на дежа вю. Преди не съм усещала нищо подобно.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Странно Дежа Вю
« Отговор #113 -: Април 17, 2008, 11:08:12 am »
Ами едно мое смело предположение е,че вероятно задълбаваш.Прехода между измеренията или времевия преход може би не са особено забавни за неподготвеното за тях тяло :) А дежа-вю-то си е обратна връзка,преминаваща през тези преходи.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Akasha

  • Гост
Относно: Странно Дежа Вю
« Отговор #114 -: Април 17, 2008, 11:35:08 am »
Добре, тогава защо преди е нямало такова нещо? Преди като съм била малка? Когато тялото ми е било съвсем неподготвено към такова нещо? И сега изведнъж, без никакви видими причини за това се получава така?

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Странно Дежа Вю
« Отговор #115 -: Април 17, 2008, 12:01:58 pm »
Нека отново подчертая,че отговарям на базата на предположения и интуиция,а не на знание,но пък интуицията е най-сигурното знание :P

Новото (неприятно в случая) усещане може да е следствие на промени в твоето лечно енергийно състояние,на обобщаващото състояние на измерението и ключови събития в него,на предначертание в личната ти инкарнация или нещо друго.

Що се отнася до твоето лично енергийно състояние - възможно е да е дошъл моментът,в който тялото ти да е готово за едно евентуално задълбаване и това да се случва в момента - "задълбаване" тоест нещо повече от просто "връзка за осведомяване" за вече преживян момент.А е възможно и да си отслабнала като енергийно състояние и това да е следствие от непоносима нестабилност на информационното поле по време на дежа-вюто :)

Що се отнася до измерението - според личните ми убеждения и умозаключения,програмата "Време" изпълнява едни от последните си цикли - колелото на Времето може би скоро ще спре да го има,а това е един огромен повратен момент в същността на нашето измерение.От него произхождат много странни,нови,необясними,неочаквани или непредполагани неща,касаещи всички ни и всичко,което има силна връзка с нашето измерение :)

Що се отнася до личанта ти инкарнация - знаеш,че ангелите и дяволите,които виждаш,са все твой собствени проекции.Знаеш и че Висшият ти аз,подсъзнанието ти - все са Ти,висшите същности,които се спускат,за да те просветлят - това отново си ти самата.Ти сама се обричаш,ти сама се просветляваш и ти сама си помагаш.Само че заради особенностите на инкарнацията в триизмерното,се възпиремаш като някакво външно същество, с друго лице,тяло и способности.Всичко това е просто интерпретация на лявата половина на мозъка ти,която трябва метафорично да ти обясни една още необяснима част от теб :)
Кой знае какво си намислила.В това ти състояние по време на дежа-вю със сигурност има някакъв смисъл и цел,но тя е известна само на теб ;) Така че в крайна сметка ти си тази,която единствена може да даде точно обяснение на нещата :)



П.П.
Според мен това състояние е аномалия,може би защото си по-чувствителна и дисбалансът,породен от Време влияе на нормалните ти преживявания.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен rid

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Относно: Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #116 -: Април 23, 2008, 18:22:10 pm »
Здравейте, :)

След като изчетох всичко по темата и аз ще се включа с моето мнение.

Явно има два различни вида дежа-ву съдейки по това което се случва на мен, на мои приятели и на хората писали в темата дотук.

1) Много кратки и ярки проблясъци в рамките на миг до към няколко секунди в които се случва най-общо казно нещо познато. Това е и типа дежа-вута които се случват на мен. С напредване на възрастта, честотата като че ли намалява и даже от време на време имам чувството че дадено дежа-ву ми се случва за втори(трети) път и си спомням много смътно за него като нещо случило се още преди много, много години. Никога обаче не ми се е случвало да оприлича дежа-ву на предходен сън. Никога не съм успявал да променя и самото дежа-ву, защото до неговия край самият аз незнам точно какво ще се случи, тъй като по някакъв начин информацията за него "изплува" в предходния на него миг.

2) Другия тип дежа-ву са тези с продължителност от една до няколко минути. За тях мога да кажа по-малко тъй като не съм преживявал такова, но от описаното от приятели и от отговорите дотук мога да кажа, че в повечето случаи (а може би всички) това е бил сън, който след това се случва с изключителна точност. Част от хората даже са успявали да променят това събитие и да запазят два различни спомена - от това което се е случило в "съня" и това което се е случило в действителност.

Според мен разглеждаме 2 типа малко различни "събития" под общото име дежа-ву.
А относно това как си го обяснявам аз - ами много просто - философски... :)

Какво е това "дежа-ву"?

Няма такъв отговор, няма и въпрос.

Светът е в нашите глави и ние сме тези които го правят "реален" за нас. Научени сме, че има строги физични закони, че има материя и време, и т.н. Нашето съзнание се намира в затвор със строги рамки. Всичко което попада извън рамките или няма отговор е "нереално", "свръх естествено". Търсим отговор на въпроси, на които "науката" не е дала отговор. Според мен просто трябва да се пречупим и да го погледнем от една съвсем друга гледна точна, гледна точка от която всички тези въпроси не съществуват, просто защото няма(т) смисъл. Отговорът на всеки един от тези въпроси зависи изцяло от мирогледа на съществото което го задава, а погледнато от абсолютна гледна точна, няма такова "нещо" като въпрос и отговор. Дори това най-общо наречено от мен "нещо" не съществува. Всичко е "енергия" - не мога да се сетя за по-точна дума или просто няма дума която да изрази това "всичко" :). Въпросите и отговорите и изобщо целия свят са продукт на нашия мозък на фона на това как "ние" разбираме тази "енергия", това "всичко". А според мен, ние го разбираме доста погрешно. Погрешно от гледна точка на това как нормално очаквам хората да го разбират.

Дано един ден хората се освободят от тези "рамки" и заживеят щастливо. Дано да успея да го видя в моментната ми човешка форма. Скрито се надявам в следващите 4-5 години да се случи някаква еволюция в съзнанието на хората.

Поздрави на всички! :)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #117 -: Април 25, 2010, 02:08:16 am »
Искам да кажа,че понякога дежа-ву-то е доста болезнено нещо.Някой,който го е имал-ще разбере какво имам предвид.  :blush:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен darkangel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #118 -: Април 25, 2010, 07:46:54 am »
E хубаво де нали науката всъщност е модел, който изпитва при какви условия какво се случва. Аз си мисля че ако се осланям на ненаучно обяснение-

1.Ще се окаже,че не съм пътувал във времето/космоса а просто измежду БЕЗбройните връзки и картини на собствените си неврони

2.Всичко е възможно, следователно мога да скоча от десетия етаж и ще полетя- всъщност тук науката има доста по-точен отговор какво ще се случи с тялото и мозъка ми

НО
3.За да постига човечеството повече без да мре , опитвайки недоказани неща, за да постигаме повече без да рискуваме ТРЯБВА ДА ИЗСЛЕДВАМЕ ПО БЕЗОПАСЕН НАЧИН неизследвани земи -как

1.Медитация
2.Съзнателно дсънуване+анализ
3.Brainstorming- записване на всички дори налудните идфеи-изключване на филтъра за малко- и после ще намверим сред тях ценни и работещи идеи

4.Не е ли направил точно това Айнщайн и не е ли най-добро, в смисъл най-сигурно водещо до напредък?



5.Има ли по-сигурна гаранция от временоо изключване на съзнанието + качествено филтриране на резултата за ИЗМЕРИМ напредък БЕЗ дасе губим в илюзии?


6.Системата на Хосе Силва добро начало ли е за изследване на неосъзнатото, кое е добро продължение?
[/u]

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #119 -: Април 25, 2010, 20:20:19 pm »
Как човек може да изключи съзнанието си,ако самия човек е по своята същност съзнание?Разума,Умът,мозъкът-ок,може да ги изключа,но съзнанието?! :o
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27