Автор Тема: Déjà Vu и грешната предства за времето  (Прочетена 32093 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #135 -: Май 16, 2010, 11:31:41 am »
Хубаво,ако сега алибаба и konstantin2007 обясните какво е "спомен"-супер би било.  :drinks:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #136 -: Май 16, 2010, 15:13:11 pm »
Оффф,тълковен речник нямаш ли? ???Или само да се намираш на приказка си пишеш?

Алибаба,не мисля че,че примерът ти има общо с дежавюто.Като проходи малкия,отначало все забравях,че не е в количката и си я подрусвах и побутвах,макар и той да щъкаше пред очите ми..Одеве отворих хладилника,щото е до прозореца,и в главата ми беше да отворя да се проветри,в следващия миг се сетих за портокал,и на края като резултат,се оказа,че проветрявам хладилника :)
« Последна редакция: Май 16, 2010, 15:18:38 pm от konstantin2007 »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #137 -: Май 16, 2010, 18:11:01 pm »
Да, вероятно няма общо...с дежа вю- то, а с това, че сигурно в 90% от времето сме на автопилот  :)

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #138 -: Май 16, 2010, 18:33:57 pm »
Чак пък 90% от времето.... много поркаш явно... ::)

Споменът няма общо с дежа вю-то.

Споменът е съвсем осмислен, осъзнат минал мисловен миг. 'смелен'или ПРЕ-живян времеви-пространствен момент. Дежа вю-то е точно обратното, и не е съвсем бъдеще. Щото всъщност няма бъдеще?
какво е бъдеще, аз бих попитала.
Миналото го идентифицираш донякъде със спомените- ок.
Настоящето с нагледа и усещанията в този момент- ок.
Бъдещето?- е някаква странна неопределеност- дори не са неосъществените ти мисли, защото те всъщност принадлежат към настоящето....а какво е - предположение, че утре ще изгрее слънце? а не Луната....
Та дежа вю-то за мен си е точно кат в матрицата- грешка в програмата на настоящето. То си е настояще, което обаче избързва и ти се явява по-рано от предвиденото. Ти просто изчакваш, да се случи и нагоди с точния момент  :)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #139 -: Май 16, 2010, 19:02:44 pm »
Хм, това е интересно "настояще, което избързва"...много добре казано...а да не би пък...много да бързаме да запратиме настоящето в миналото...ако примерно умът ни е по бърз от скоростта на случващото се, което май си е така.
Да, може би е точно това, разлика в скоростите.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #140 -: Май 16, 2010, 22:16:43 pm »
konstantin2007,тълковен речник аз си имам,но обясни ми как може да имаш спомен за нещо още преди да се е случило-дежа-вуто в повечето случаи е точно това усещане-все едно си "спомняш" и виждаш/преживяваш наново нещо,което вече ти се е случило.А нещо,което ти се е случило вече е спомен,нали така и част от миналото?Ама дежа-вуто е част от бъдещето,но го приемаме като нещо вече случило се и част от миналото.А,сега де,какъв е този парадокс и аномалия?!Та затова попитах какво е спомен,а не просто да се намирам на приказка.Защото щом може още преди да си изживял нещо да имаш "спомен" за него,но и "спомена" да си забравил-е интересно какво са всъщност спомените и миналото.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27