Автор Тема: Déjà Vu и грешната предства за времето  (Прочетена 32330 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gerda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #120 -: Май 02, 2010, 17:46:41 pm »
По темата мога да говоря с дни, но ще обобща малко.Непрекъснато от малка сънувам едно и също, някакво място на което се губя.Мястото - 3/4 години го сънувам едно и също, после става друго по различно, някъде другаде но както и да се променя географски, аз все се губя в него и се опитвам да се прибера.Откакто се преместих да живея в София, [две години стават ]сънувам едно и също място и се губя и докато се опитвам да се прибера виждам различни места, едно от местата, скоро го видях през автобуса когато ходех до драгалевци,всички подробности от съня ми пасваха с ''реалното'' място.Това съвпадение на едно от местата,специално с този сън ми е за пръв път.Гадното в съня е че никога не успявам да се прибера, губя се в различни пътища и места.Специалното за този сън е че само след като го сънувам него си спомням коя съм, ако сънувам нещо друдо ми трябват няколко секунди, докато си спомня коя съм къде съм и  таканататък и докато си спомня съм в пълен шок и огромен страх.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #121 -: Май 02, 2010, 19:20:23 pm »
Gerda,осъзнато сънуване ли имаш предвид?
« Последна редакция: Май 02, 2010, 19:37:29 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Gerda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #122 -: Май 02, 2010, 22:53:08 pm »
Специално този сън не ми е съзнателен.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #123 -: Май 02, 2010, 23:14:35 pm »
Gerda,сънищата са някакви препратки към подсъзнанието.Ако откакто си в София сънуваш този сън-може да означава,че просто наистина искаш да се прибереш.Ако нещо подтискаме съзнателно,то в сънищата си рядко може да го правим(поне неосъзнатите).Но като цяло по темата за сънищата-още съм новак и начинаещ. :)
Но,ако искаш опитай преди да заспиш да заявиш намерението тази нощ да намериш пътя към къщи и да се прибереш у дома.Мисля,че не губиш нищо.  
За дежа-ву-то-чудя се,когато човек спре да го има или се случва изключително рядко-какво означава?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #124 -: Май 03, 2010, 11:33:53 am »
На мен наскоро ми се случи ЕДНОВРЕМЕННО дежа-вю с друг човек. Случи се докато си чатехме. Аз реших да не го казвам, да не плаша човека, пък и какво да го занимавам с подобни лично мои работи...когато той ми каза "току що получих дежа-вю" и тогава разбрах, че едновременно сме имали дежа-вю. Казах му, че из съм получила същото по същото време, но не знам повярва ли ми или реши, че си измислям.
Другото, което ми се е случвало е сън заедно с друг човек.
Много подробен, ясен и в детайли. На другия ден разказвам съня на човека, който участваше и той ми казва "аз сънувах същото". Аз не повярвах,реших, че си прави бъзик с мен и реших да го изловя в издънка. Попитах го за един детайл от съня, много специфичен, просто не е възможно да се налучка. И когато той ми го разказа.....аз онемях. Разуми ми просто даде на късо. разбрах, че не ме лъже, че не се бъзика и че ние наистина сме били в един и същи сън.
Явно аз съм по синхронните изпълнения  ;D (сега очаквам Танграта да вметне някой унищожителен коментар).Та за всеки случай да вметна, че както общият сън, така и дежа вю-то нямаха сексуално-еротичен характер.

Неактивен dark

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #125 -: Май 05, 2010, 18:27:54 pm »
учените го обясняват че това се дължи на очите, че мозъка възприема картината много по бавно от тях, и когато мигнеш ти се струва че това си го виждал и преди ... обаче за мен това са глупости защото веднъж когато ми се случи аз бях със затворени очи, чуствата ми ме водят на мисълта че този феномен е свързан със сънищата които не мога да си спомня на сутринта :)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #126 -: Май 05, 2010, 19:09:36 pm »
dark,мен ми е интересно как учените обясняват примерно мислите,освен с мозъка?!
Сещам се за един човек,който е бил над 20 години в кома и според учените е бил труп,с нефункциониращ мозък,но се оказва,че през цялото време е бил в съзнание,но поради пълна парализа е нямало как да каже,или направи нещо,което е много кофти.Оказало се,че мозъкът му е работил на различни честоти.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #127 -: Май 05, 2010, 20:53:34 pm »
Според дон Хуан човекът може да възприема или казано по друг начин да вижда чрез цялото си тяло.

Неактивен dark

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #128 -: Май 05, 2010, 22:06:50 pm »
dark,мен ми е интересно как учените обясняват примерно мислите,освен с мозъка?!
Сещам се за един човек,който е бил над 20 години в кома и според учените е бил труп,с нефункциониращ мозък,но се оказва,че през цялото време е бил в съзнание,но поради пълна парализа е нямало как да каже,или направи нещо,което е много кофти.Оказало се,че мозъкът му е работил на различни честоти.

Теориите, с които можем да потърсим обяснение на този феномен, са няколко. Ако се позовем на науката, Дежа ву е следствие химичен дисбаланс в мозъка. По-принцип дадена ситуация в настоящето се обработва в определена част от мозъка. Ако настоящо събитие обаче попадне за обработка в тази част на мозъка, която се занимава с възстановяването на спомени, ние изживяваме Дежа ву. Случващото се с нас придобива „привкус“ на спомен и макар да имаме усещането, че идеално знаем какво ще последва оттук-нататък, ние след като вече сме го усетили.

Друго обяснение гласи, че понякога погледът възприема нещо по-бързо, отколкото съзнанието може да го обработи като информация, и тъй като този процес е прекалено бърз, ние пидобиваме усещането, че виждаме нещо за втори път.



обаче за мен това обяснение е пълна глупост ...
« Последна редакция: Май 05, 2010, 22:08:06 pm от dark »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #129 -: Май 06, 2010, 08:30:27 am »
Аха, излиза, че по време на дежа вю си едовременно в режим "спомен", т.е. минало и в режим сега, т.е. "настояще"?!
Т.е. че си в миналото и настоящето ЕДНВРЕМЕННО?
Така поне излиза
Но нали времето няма линейност?
Нали минало, настояще и бъдеще има само в умът?
В такъв случай може да се окаже, че даежа вю-то може и да е някакъв преход към не-линейното време? Знам ли? Просто си разсъждавам де...

Неактивен dark

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #130 -: Май 06, 2010, 11:42:45 am »
аз смятам че мислите ти задействат това, а не зрението или това действие което си видял  :)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #131 -: Май 06, 2010, 12:43:46 pm »
Да, това май е сигурно, че е от мислите. Моето дежа вю беше по време на чат, значи зрението няма нищо общо.
Всичко е от ума бреййй!!
Ум царува, ум робува ум патки пасе.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #132 -: Май 06, 2010, 14:30:25 pm »
Дежа-вуто,ако наистина приемем,че няма време може и да е истинското ни състояние.Тоест за секунди виждаме цялата картинка.Но понеже тук има време-вжидаме нещо,което уж не ни се е случило.Иронията е там,че то може и вече да се е случило,понеже няма време,но ние да не помним.Обичам да си спомням това,което не съм изживяла,но съм забравила.  ;D
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #133 -: Май 06, 2010, 15:16:29 pm »
Аха, излиза, че по време на дежа вю си едовременно в режим "спомен", т.е. минало и в режим сега, т.е. "настояще"?!
Т.е. че си в миналото и настоящето ЕДНВРЕМЕННО?
За мен лично,дежавюто е именно това.Точно поради едновремието изпадаме в режим и на спомен и на настояще.И няма връзка със зрението!Имала съм дежавю с мирис и усещане..
« Последна редакция: Май 06, 2010, 15:17:41 pm от konstantin2007 »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Déjà Vu и грешната предства за времето
« Отговор #134 -: Май 15, 2010, 10:05:49 am »
Сега, не знам дали е по темата точно, но мисла, че да за това ще разкажа една случка прясна прясна отпреди броени дни, мисля, че може да хвърли светлина...
Бях в командировка с един колега и сме седнали да ядем в едно ресторантче...колегата си е поръчал супа и тя идва бързо, аз си чакам моето ядене...съответно си нямам работа. Той посяга да вземе оцета, но поставката е така завъртяна на обратно, че оцета му се пада от другата страна и той бувално се протяга и си извива ръката за да го дотигне и вземе..в това време, аз понеже скучая хващам поставката за оцет и олио (нали си представяте?) и му я обръщам така, че да му е удобно и поне при връщането на оцета да не прави такива "лупинги", т.е. празното място на което да върне оцета идва откъм неговата страна. Но какво прави той?! ХА ХА, това беше много смешно. Той вместо да върне оцета в празното, което му е вече точно под носа, отново заобикаля и ръчка ли ръчка там, където СИ СПОМНЯ, че е бил оцета когато го е взел.Сума ти време ръчка тоя човек и се чуди защо не влиза, докато аз не му казах, че съм обърнала поставкака и дупката е вече откъм него  ;D.
Въпросът е "беше ли този човек в реалността, в настоящето?" Този човек беше в режим СПОМЕН!! Той беше в миналото ЧРЕЗ УМА СИ, а не в настоящето!!!
Тази случка, така дребна и уж невзрачна ме стъписа....Това, че изглеждаме тук и сега съвсем не означава, че наистина сме тук и сега. Обикновено не сме.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27