Автор Тема: Déjà Vu и грешната предства за времето  (Прочетена 32094 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Déjà Vu и грешната предства за времето
« -: Октомври 25, 2006, 14:16:47 pm »
На всеки му се е случвако, като малък си го обяснявах, че съм го сънувал, но вече пораснах и се убедих че е нещо друго, давахте идеи, тук четох за микрочипове, ама нещо не ми се вярва ::)
Преди време гледах някъде интервю с похитен и той казва: "Те ми казаха че имаме грешна представа за времето", замислете се и над това.
« Последна редакция: Март 10, 2008, 19:01:07 pm от H. »

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Дежа вю-??? и Грешната предства за времето
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2006, 14:31:34 pm »
Преди време гледах някъде интервю с похитен и той казва : " Те ми казаха че имаме грешна представа за времето "  ,замислете се и над това
Ей, hakama,ти откри, че по-голямият камък тежи повече от по-малкия ;)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Дежа вю-??? и Грешната предства за времето
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2006, 15:05:31 pm »
на всеки му се е случвако ,като малък си го обяснявах ,че съм го сънувал ,но вече пораснах и се убедих че е нещо друго ,давахте идеи ,тук четох за микрочипове ,ама нещо не ми се вярва  ::)
 Преди време гледах някъде интервю с похитен и той казва : " Те ми казаха че имаме грешна представа за времето "  ,замислете се и над това


Явно е необходимо да си изясняваме механизма на познанието. Как да стигнем до него?
Един човешки модел : Първо имаме наблюдението, от него си изграждаме представата / която е по-скоро интуитивна/ и чрез инструмента мислене стигаме до понятието. Тук  обаче затваряме кръга, защото формираните понятия в последствие могат да се ползват за опора в наблюдението. И тъй като не е без значение кой извършва наблюдението, мога да обобщя, че представата е индивидуализирано понятие.
По по-горе казаното, може би е по-вярно да се каже, че имаме различна представа за времето, а не грешна. Просто сегашната ни представа отговаря на еволюционното ни ниво.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Дежа вю-??? и Грешната предства за времето
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2006, 15:14:54 pm »
Преди време гледах някъде интервю с похитен и той казва : " Те ми казаха че имаме грешна представа за времето "  ,замислете се и над това
Ей, hakama,ти откри, че по-голямият камък тежи повече от по-малкия ;)
?

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2006, 11:36:46 am »
Всъщност времето е изкуствено измерение създадено от хората със слаборазвит ум за да могат да възприемат действителността, и съответно после се е наложило в/у всички щото хората са дебили и не могат да проумеят нещо толкова елементарно. В момента когато наистина го осъзнаеш това просто преставаш да се притесняваш от времето и усещаш че то всъщност не тече а е постоянно (не се измества,движи,мърда,върви или както там му казват).
[/U

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2006, 12:11:42 pm »
Е, ти тогава ще си извън времето  :D  Бравос! От кое извънмерно измерение се обаждаш?  :P
Шегичка, ей!  ;D
Не мисли като човек!-Крион

mishkont

  • Гост
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2006, 09:46:04 am »
Бях чела някъде, че deja vu-то всъщност било онаследен спомен от предишен живот, който при определени обстоятелства става активен т.е. си го спомняме в настоящия ни живот. Явно и преди сме били в подобни или същите ситуации, които обаче сме забравили.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2006, 10:25:32 am »
това изказване ми напомни нещо... имала съм странни спомени, понякога доста смътни, но определено не от този живот. би трябвало да може с концентриране да се 'извадят' тези неща от паметта, нещо като самохипноза... трябва да опитам.
А как викате на следната ситуация: седя си цял ден в офис на изкуствена светлина, върша си работата, напрегнато ми е защото отвсякъде ме заобикаля лудница и между прелистването на някакви документи, като, хм, 25-и кадър?, ми прескача картинка от съвсем друго място, съвсем друга ситуация: ярко осветена от Слънцето улица, някаква преминаваща кола. Добре да беше спомен но в момента не го асоциирах с нищо от мислите си, въпреки че те бяха доста объркани и смесени - за куп неща едновременно. И това се случва доста често, на най-различни места. Опитвам се да се съсредоточа върху нещо, неволно премигвам, преминава картинка, всичко се връща на мястото си, а аз още 15 минути се чудя какво беше това и защо точно сега.
Относно дежа-вю. Отдавна не ми се е случвало но понякога идват на често така да се кажа. Спомням си преди години някой беше решил да играем на някаква игра, която аз не знаех. За целта трябваше да се очертае на земята с тебешир голям кръг. Започвам да го рисувам около себе си (!) и си мисля: това се е случвало преди....
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

mishkont

  • Гост
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2006, 10:54:09 am »
О, случвало се е, можеш да бъдеш сигурна в това  :)
Сега се сетих и за друго обяснение на дежа вю-тата. Май Юнг беше писал, че те, както и синхрониите са своеобразните сигнали или маркери, които ни се дават, че сме точно там, където трябва да бъдем според предварителната си програма.
Някой знае ли повече за синхрониите?

milenski

  • Гост
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #9 -: Ноември 01, 2006, 11:25:08 am »
Това с тебеширения кръг си е най-класически случай на дежа вю.
Не знам как е при другите, но при мен това са съвсем краткотрайни усещания, времеви откъси от по няколко секунди само и не са свързани с някакви конкретни ситуации, които могат да се опишат, а по-скоро усещане за обстановката, начина, по който си пристъпил в някакъв момент, човекът, който е минавал покрай теб точно тогава, дървото, което си погледнал... Приятно е :) Кара те да се замислиш, да погледнеш на света около себе си под друг ъгъл, да се усъмниш точно в представата си за времето. А по въпроса за времето много ми хареса един откъс от посланието на китовете, в който се казваше, че предметите създават пространството, а промените в тях създават времето.
Аз имам напоследък едни много странни преживявания с времето. Някакви отрязъци от по няколко секунди ми се случват по два пъти или пък ми се губят някакви отрязъци, като най-дългият е около две минути. Като прескачане на диск е. Ама пусто не прескача от песен в песен, ами само някой и друг тон, колкото само да ми раздразни любопитството :)))

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #10 -: Ноември 01, 2006, 16:07:21 pm »
Това с тебеширения кръг си е най-класически случай на дежа вю.

дотук добре. не знам защо, но и на мен така ми се струва. А защо именно кръга? Ясно, че въпросния кръг може да символизира куп неща но откъде идва асоциацията и усещането?
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2006, 22:20:51 pm »
Доста често имам дежа вю-та и съм почти на 100 % убеден, че идват от сънищата.По принцип не  помня какво сънувам, а дори и да запомна нещо,когато се събудя - доста бързо го забравям.Но почти винаги когато ми се случи или почувствам (не знам как е по-правилно да кажа) дежа вю , тогава се и сещам за определен сън.Разликата между съня и реалната ситуация е, че  аз или хората около мен  постъпват по различен начин  (различни неща се случват). 
Разбира се не изключвам и вероятността ежедневието ми да е  скучно и еднообразно, но дотегналите ежедневни дейности да предизвикват подобна тръпка, не ми се вярва.
« Последна редакция: Ноември 01, 2006, 22:24:42 pm от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Дъвиан

  • Гост
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #12 -: Ноември 01, 2006, 22:25:06 pm »
А защо има тогава хора, които имат чувството, че са живели в даден град, или пък още повече, че го познават, когато за първи път го посетят? Аз лично познавам такива хора.

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #13 -: Ноември 01, 2006, 22:38:02 pm »
А защо има тогава хора, които имат чувството, че са живели в даден град, или пък още повече, че го познават, когато за първи път го посетят? Аз лично познавам такива хора.

Може да е различно явление това , не знам.Аз съм си изказвал вече мнението за пътуването на сън, че и дори за един вид пазачи, които не ти позволяват да продължиш не ,ами да тръгнеш.Сънувал съм не един път как почти се отделям от тялото си или как вече съм се отделил и се гледам отстрани (това все още докато се унасям или вече съм се унесъл ) и в тоя момент ме нападат вълци, или гълъби или просто някакви сянки и разбира се подскачам на леглото (вече буден) .... Е разбира се психоаналитика ми не веднъж ми е казвала, че сънищата имат значение единсвтено на символично ниво и е права, но така или иначе не съм пълен скептик на тази тема.   
« Последна редакция: Ноември 01, 2006, 22:42:39 pm от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

IYI

  • Гост
Re: Дежа вю-??? И грешната предства за времето
« Отговор #14 -: Ноември 01, 2006, 23:28:34 pm »
Всъщност де-жавюто е нещо много просто, което е в следствие на човешкото съзнание, с други думи мисъл форми изпратени в бъдеще време, след което с течение на времето те се материализират и човека  минава през тях и му се струва познато.Но това е само една от функциите на де-жавюто!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27