Автор Тема: Какво ще стане, ако нищо не стане?  (Прочетена 32010 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #30 -: Юли 07, 2006, 12:21:18 pm »
"Ние сме едни несъвършенни създания, които са обречени да извървят дългия и труден път от греха към Бога, онзи с бялата брада дето размахва пръст от горе и когато някой глупав човек сбърка и наруши неговите закони, изсипва божествения си гняв върху него"

Това- за Бога сериозно ли го мислиш?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #31 -: Юли 07, 2006, 17:41:34 pm »
Със сигурност промяната ще бъде тотална и космична. Но все пак ми се струва, че онези, които са си избрали да си гледат мача и никога да не пропускат да си купят насладата, която рекламите им предлагат, няма да бъдат току така повдигнати от диваните им пред телевизора. Колкото и да ми е мъчно за тях, мисля си, ако те са избрали телевизора и на никоя цена не искат да се лишат от рекламите между полувреметата, ще си останат в хола и като хипнотизирани ще чакат пред замлъкналата TV-кутия, без да разбират, че навън вече всичко се е променило и това интензивно трептение около тях е новата висша вибрация.

В channeling-книгите се застъпват няколко различни мнения, сред които и това, че сега се води борба за спечелването на всяко едно от човешките същества. Мисля, че никое от тях не би могло насила да бъде изстръгнато от настоящата си реалност и въведено в нова, ако новата е с по-висша вибрация от старата...

Ето защо, а не от някаква апокалиптична перверзия, казвам това за оставане на част от хората в старото им състояние. В книгите се говори, че такива преходи се случват веднъж на няколко хилядолетия и може би дори повече време, като само подготвените преминават; останалите чакат за следващите отваряния на каналите... И тук няма избрани или не-избрани, няма никакъв гаден administrator на върха, който да казва "ти - да, ти - не". Става дума преди всичко за личен избор относно това как да живееш, към какво да се стремиш, на какво да се надяваш... Съществува и схващането, че хора, които не са се подготвяли за това, не биха могли и да преминат през каналите - при тяхната неиздигната вибрация такова преминаване би било унищожително за тях самите...

Но има и едно друго схващане, което ме озарява като надежда. И то е, една велика и братска програма, закодирана във всичките човешки същества; възможността, към последните мигове преди отварянето на канала всичките просветени да се разтворят в бульона на обществото, да изсипят навред своята сол и да осолят всяко едно същество, щото никой да не успее да остане настрани от светлината. При такъв мощен въздигащ подем Ultrafutur може да се окаже и прав...

Една от върховите прояви на човеколюбие и състрадание в будизма е идеята боддисатва. Боддисатва е такова същество, което е постигнало съвършенство, напълно се е освободило от своите грехове и кармични натрупвания и сегашната му чистота позволява то да се присъедини към божествения свят на вечния покой. Само че това същество отказва да се присъедини към този вечен покой. То се обръща назад, вижда огньовете на страданието по пътя и надолу и се втурва натам. Боддисатва е решен никога да не се отдаде на вечното наслаждение, ако дори и само едно същество долу страда; боддисатва е решен да въздигне това същество, да го вкара в абсолютната светлина и едва тогава ще се предаде на вечния покой...


АУМ, АУМ, АУМЕН!
« Последна редакция: Юли 08, 2006, 00:31:37 am от Horus »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Дъвиан

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #32 -: Юли 07, 2006, 19:14:32 pm »
И тук няма избрани или не-избрани, няма никакъв гаден administrator на върха, който да казва "ти - да, ти - не". Става дума преди всичко за личен избор относно това как да живееш, към какво да се стремиш, на какво да се надяваш...


Ами именно - ти решаваш как да постъпваш в този си живот и последствията от това са твоята карма, а тази карма е конституирана и имплантирана в Универсума точно от тази всеобемаща реалност, останала през вековете с името Бог; точно този закон казва "ти - да, ти - не"; ти продължаваш или не, според това каква е твоята карма. Иначе отричаме кармата.

grey

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #33 -: Юли 07, 2006, 23:20:25 pm »
Здравейте всички.
I. Доколкото съм чел за пророчеството на маите 2012 година- Края на Петото Слънце.. смятам че "Края" си е достатъчно красноречив, имайки впредвид "Края на Четвъртото".. Край не ви ли говори за унищожение??? Не знам защо някои го тълкувате "по-розово", от страх или какво?
Обобщавам: АКО пророчеството на маите се сбъдне- това ще бъде края на V-тата раса и ако въобще има оцелели, съм далеч от мисълта, че ще бъдат избрани, по-скоро случайни..
II. В отговор конкретно на темата...Ще се радвам ако нищо не стане.
III. Хората се раждат "нееднакви", т.е. във всеки от нас има дадени (да ги наречем склонности) към нещо, които може да се развиват, а може и никога да не се проявят. Т.е. не всеки може да бъде мислещ и да зависи от него дали да бъде от вашите "избрани"..

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #34 -: Юли 07, 2006, 23:31:04 pm »
да, така си е - избрани няма, защото няма ясни критерии ...
И така - краят е свързан с тотално унищожение на материята каквато я познаваме. За да се роди ново съзнание трябва да бъде доведено да безкрайност/крайност старото... Ти може би ще се радваш ако нищо не стане, ала то не зависи много от теб дали ще стане или не.. Аз пък ще се радвам да видя това най-после да става, защото се нагледах вече достатъчно на хаос, безумие и човешка "духовна нищета"...
Хората се раждат нееднакви и всеки е микровселена, но в крайна сметка всички те образуват едно красиво Цяло.
Еволюция - да, съзнанието еволюира, ала далеч по-великолепна е революционната страна на всичко това.. ;)
musica universalis

grey

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #35 -: Юли 08, 2006, 10:31:04 am »
Не съм дълбоко убеден, че ще се "радваш" нещо да стане. Ако виждаш пред себе си как всичко рухва, как пиищщят изплашени децата, дали ще бъдеш все така доволен?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #36 -: Юли 08, 2006, 11:16:00 am »
Осъзнаването на това, което става и активното участие в него, както и дълбоката убеденост в правилността на случващото се ще изключат всички предпоставки да изпитваш чувства като тъга и страх.

Така мисля...
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #37 -: Юли 08, 2006, 18:54:35 pm »
Не съм дълбоко убеден, че ще се "радваш" нещо да стане. Ако виждаш пред себе си как всичко рухва, как пиищщят изплашени децата, дали ще бъдеш все така доволен?

Там е работата че различните "хора" ще виждат различни неща - за едни може да е страшно унищожение а за други откриващ се прекрасен свят. Избора кой какво ще види е личен тъй като представите ще могат да се материализират много по лесно. И ако около тебе всички крещят това ще е тяхната илюзия за нещата.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #38 -: Юли 08, 2006, 22:45:39 pm »
...ами разбира се/ Крещящи ще има, и не мога да твърдя че много хора ще издържат реалността на случващото се. За тях светът ще се срива, но за да ти обясня чувствата си ще трябва да метафоризирам - изгарянето на старата трева подхранва почвата за благородно покълване...
Радвам се от цялата си душа, защото съм свидетел на зараждането на нов еон за човешкия дух...
musica universalis

grey

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #39 -: Юли 08, 2006, 23:00:42 pm »
Хайде пак... Ако настъпи КРАЯ това ще е КРАЯ на всички хора от нашия вид. Хората щяли да виждат различни неща... Така като гледам няма оцелели динозаври(примерно).
Край значи  КРАЙ!

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #40 -: Юли 08, 2006, 23:01:57 pm »
хаха, надявай се...
Край никога не означава "край"...
musica universalis

grey

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #41 -: Юли 08, 2006, 23:24:14 pm »
Тогава край за нас човешките същества тук на тази земя.. така става ли?
 :D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #42 -: Юли 08, 2006, 23:28:26 pm »
Тогава край за нас човешките същества тук на тази земя.. така става ли?
:D

Не ;)

Неактивен Rokambol

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #43 -: Юли 09, 2006, 12:03:56 pm »
Тогава край за нас човешките същества тук на тази земя.. така става ли?
:D

Не ;)

      Ванга: „ТРЯБВА ДА БЪДЕМ ДОБРИ И ДА СЕ ОБИЧАМЕ, ЗАЩОТО БЪДЕЩЕТО ПРИНАДЛЕЖИ НА ДОБРИТЕ ХОРА И ТЕ ЩЕ ЖИВЕЯТ В ЕДИН ПРЕКРАСЕН СВЯТ, КОЙТО СЕГА НИ Е ТРУДНО ДА СИ ГО ПРЕДСТАВИМ!”

 ;) :D ;D

Неактивен heretic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #44 -: Юли 09, 2006, 12:19:32 pm »
Ами животиките?!Какво ще стане с тях.Mисля че те нямат вина за скапания свят който сме създали и не смятам че трябва да останат за total distruction :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27