Автор Тема: Какво ще стане, ако нищо не стане?  (Прочетена 31944 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #60 -: Юли 12, 2006, 18:48:12 pm »
Има една прекрасна книга на Методи Константинов и Христо Маджаров, наречена "Новата култура през епохата на Водолея" и вътре се дават образите на лемурийците и на атлантите. А те са съответно неандерталците и кроманьонците. Ето първо два образа на Лемуриец-Неандерталец, а след това на Атлант-Кроманьонец.

Не претендирам, че това са действителните образи на отминалите лемурийци и атланти, но просто давам информация. ;D
« Последна редакция: Юли 12, 2006, 22:22:02 pm от Дъвиан »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #61 -: Юли 12, 2006, 19:00:46 pm »
Според мен не са верни изследванията на въпросните господа! Тук нещата като че ли са представени от падение към възход. А то е обратното. Пък и атлантите и лемурийците са били много по-високи от нас.

По темата:

Никой не знае каква ще бъде съдбата ни, камо ли през 2012! Дори извисените същества не знаят, защото всичко, всеки един момент се мени! Дори само 1 човек да се събуди и излъчи импулс - всичко се преобръща на 180 градуса!!! Затова тази тема за мен е излишна! Нищо не е сигурно и в случаят няма константи. Да не забравяме и казаното за 144.

2012 със сигурност е ключова година и нещо ще се случи - влизаме в нов цикъл на "времето". Но какво точно - зависи само от нас във всеки един момент!!!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #62 -: Юли 13, 2006, 04:51:41 am »
Като дойде времето трябва да се събереме заедно, живот и здраве, разбира се. На по "биричка", както казва Оберон. ;)  :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #63 -: Юли 13, 2006, 16:40:16 pm »
Много от нас ще са твърде далеч по онова време от "биричка" и от "заедно".
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #64 -: Юли 13, 2006, 18:33:30 pm »
Казваш го така, все едно е нещо мръсно? Аз пък тогава ще си пия тъмното и ще гледам как Полюса минава покрай мене:)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #65 -: Юли 14, 2006, 11:53:56 am »
Не мисля, че ще ти се удаде. Не че имам против "тъмното", но тогава ми се струва, че вече няма да е много актуално...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #66 -: Юли 14, 2006, 17:14:26 pm »
Знаеш ли приятелю, винаги съм си мислел, че човек трябва да посрещне смъртта с усмивка. Не за друго, а защото не може да я избегне:) Защо да не се изсмее в лицето и:)? Много си ченоглед понякога, и, да се изразя конспиративно - снижаваш вибрацията на форума:) Усмихни се малко, дори ако искаш ще си пием заедно тъмното тогава, независимо дали ще е актуално или не, да ти кажа честно, не ми пука.
Аз ще умра с усмивка, както съм го правел много пъти преди това...

Оберон

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #67 -: Юли 14, 2006, 17:59:41 pm »
хмм, защо ти е да умираш ... ;) ?



................не бе, сериозно те питам.!.! :D
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 20:47:38 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #68 -: Юли 27, 2006, 03:55:55 am »
Той забрави да ти отговори. :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Iren

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #69 -: Юли 27, 2006, 13:48:55 pm »
Мисля, че е споменавано на друго място, но добре е пак да се подчертае-никой не живее само за себе си! Моят духовен живот е споделен с още 1000 човека, от мен получават невидима за тях енергийна честота, а те осигуряват необходимите ми все още материални благинки. Така сме групирани, дори без да се познаваме, а какво остава за най-близките ни и любими хора-разбира се, че ще бъдем пак заедно, каквото и да се случи. За мен такова понятие като "избран" няма. Щом сме тук, точно сега, когато е толкова трудно, значи всички сме избрани и няма нито един излишен.

      Mirotvorec, напълно те подкрепям. Наистина всяка наша мисъл, наша усмивка или помощ към някого, както и негативно поведение, кънтят във Всемира и се отразяват вълна във вълна като кръговете на хвърленото във вода камъче. Затова се налага земята да бъде пресътворена  новичка и кристално чиста, затова и хората, както ти  поясняваш, избиращи да бъдат избрани и поемайки съзнателно това изпитание сега, ще бъдат безкрайно радостни и щастливи тогава, а истината е, че всичко старо (вкл. и хората нежелаещи да излязат от егоизма си) ще бъдат заличени завинаги за да не страда общото единно хармонично цяло към което ще се присъединим . Плюс това Те, този чист свят извън нашите сегашни възприятия ни чакат и следят внимателно земната история. Нашите хилядолетия за тях не са нищо повече от - нищожна част от една вечност. Мисля, че това, което трябва да стане ще стане. Въпроса дори не е в това "дали-или", а кога, и  отговора го дава случващото се около нас. Назрява мощен духовен процес на на пълно преобразяване на нашите възприятия, разбирания и естество.  :)
« Последна редакция: Юли 27, 2006, 14:36:31 pm от Horus »

Oberon

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #70 -: Юли 27, 2006, 15:52:22 pm »
Е нали Създателя веднъж пречисти земята от хората? Колко пъти? Не Земята, а хората се нуждаят от пречистване.

Iren

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #71 -: Юли 27, 2006, 17:34:41 pm »
Е да, ама трябва покаяние и ново начало, човек трябва да преживее покаяние. Ти знаеш какво е състоянието на много от нас - една голяма част от хората не признават Бога като Творец, като свой Създател, че всеки миг поддържа живота ни. Как да се пречистят, то не става да се прекръстиш 2,3 пъти и пак после да си знаеш твоята. Покаянието е смирение пред Бога.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #72 -: Юли 27, 2006, 18:12:19 pm »
(...) Затова се налага земята да бъде пресътворена  новичка и кристално чиста, затова и хората, както ти  поясняваш, избиращи да бъдат избрани и поемайки съзнателно това изпитание сега, ще бъдат безкрайно радостни и щастливи тогава, а истината е, че всичко старо (вкл. и хората нежелаещи да излязат от егоизма си) ще бъдат заличени завинаги за да не страда общото единно хармонично цяло към което ще се присъединим. (...)
В едно такова твърдение има непримиримо вътрешно противоречие и призовавам всички "християни", склонни на евангелистка крайност, да помислят: възможно ли е едно нещо (старото, което не желае да излезе от егоизма си) да бъде заличено, при това завинаги, и в същото време да говорим за Общо Единно Хармонично Цяло?! При такава дискриминация, дори тя да почива върху справедливост, не се ли достига до заличаване на самото Единно и Хармонично Цяло, условието за съществуване на което по необходимост изисква включване на Всичките Неща до Едно!? И ако един самозабравил се евангелизатор може с лека ръка да зачеркне "грешните", които не си плащат църковния данък при него, то допускате ли само каква разтърсваща, неописуема скръб тресе съвършеното Същество, ако и един косъм се отрони от творението Му и отиде на погибел? В едно такова говорене, Iren, което вече срещам на много места от твоя страна, не разпознавам нищо друго, освен някакъв вид вманиаченост в представата за собствена извисеност, от чиято позиция си склонна да запратиш по-долните в боклука. И понеже постоянно си служиш с църковния текст - да ти напомня ли справедливия гняв на царя, когато опростеният от него длъжник на неизплатим дълг не пожелал на свой ред да опрости своите затруднени длъжници? И ако се вгледаме в същото това християнство, към което прибягваш толкова често - пропуснала ли си основополагащия догмат, според който не по заслуги, но по върховната милост на Бога можеш да бъдеш спасена? - защото никоя заслуга на вдълбалия се в теологията твой ум, нито претенция за постигната чистота ще те спасят, а милосърдието на Онзи, който се спусна на грешната, мръсна и проклета Земя, за да Го разпънат като най-долен престъпник! /все по същата религия.../
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Iren

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #73 -: Юли 27, 2006, 18:34:06 pm »
fly Dragon ,благодаря ти! :) Може и да си прав за мен. Мисля да поспра с постването, ще чета това, което става във форумите, защото много ми е интересно по принцип, но чувствам, че съм на границата да раздразня някои от участниците. Не бива да се натрапвам, и аз почувствах, че прекалих като всичко го преведох през такава призма, може би стана малко прекалено и досадих, сори! :-[

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #74 -: Юли 27, 2006, 18:58:33 pm »
Не, не се дразня... "Гневът ми" е едно от моите слаби доказателства, че съм прав (ако си позволя да цитирам пиесите на "@lma @lter")...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27