Автор Тема: Какво ще стане, ако нищо не стане?  (Прочетена 31829 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен heretic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Какво ще стане, ако нищо не стане?
« -: Юли 02, 2006, 22:41:33 pm »
Здравейте на всички. От много дълго време следя развитието на форума и виждам че повечето от вас се борят за найстина стойностни неща. Поздрави.
И така към върпоса :) Всички ние очакваме прословутата 2012 (21 декември май беше), но какво ще стане с повечето от вас, който толкова много очакват че тогава ще има някаква промяна, че някой от вас ще се извисят (за другото измерение имам предвид), че ще дойдат някакви си същества и че изобщо нещо ще стане. Ами ако 21 мине и дойде 22 и всички сме си все същите, все още тук, със все същите проблеми. Тогава какво? Дали някои няма да останат крайно разочаровани, че нещо което толкова са чакали всъщност е една утопия?! Вие говорите че човек трябва да се пречиства,да си вдига честотата и изведъж нищо. Как ще продължат дните ви тогава, ще се започнем да търсим за нова дата която да очакваме, ще се откажем от всичко за което се борим и да приемем че няма 4Д, 5Д и какви ли не там други измерения (аз лично вярвам че са истина  :)).
« Последна редакция: Юли 02, 2006, 23:58:24 pm от Horus »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Отг: Какво ще стане ,ако нищо не стане?
« Отговор #1 -: Юли 02, 2006, 23:10:29 pm »
стига с тази 2012 -НИЩО НЯМА ДА СТАНЕ!!! немислете изобщо че нещо може да стане,живота ще си върви и ще става по хубав,всичко друго са отрицателни мисли и отрицателна енергия и изобщо не ги мислете,както всички знаем колективното мислене има голяма енергия която може да бъде както положителна,така и отрицателна, така че моя съвет е да не си тровете телата и умовете с отрицателни мисли и енергии,сто пъти по добре ще бъде ако мислите положително и за хубави неща, отколкото за вредни и негативни!!!колкото по бързо по голямата част от населението на земята разбере това ,толкоз по бързо всичко ще върви на по добре,иначе ни 4 ни 5 ни никво измерение, а направо в една голяма помийна яма!!!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #2 -: Юли 03, 2006, 00:03:37 am »
Ако нищо не стане няма да си изгубил че си се опитал да си по-добър човек и че си помагал на другите, нали :)
Истинските хора, които разбират истинските ценности в живота няма да се разочароват. Нали точно затова се борим в крайна сметка? Да няма толкова големи катаклизми - да вдигнем честотата на планетата преждевременно. А че ще има глупци, които ще се смеят и ще ни сочат с пръст, когато нищо не стане на 21ви - ще има. Няма да разберат, че може би сме предотвратили нещото, а ще се смеят че не сме познали.

Това е...

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #3 -: Юли 06, 2006, 06:28:15 am »
Какво ще стане, ако нищо не стане?
Отговора е във въпроса.
Ако нищо не стане, нищо няма да стане.
Ако нещо стане, нещо ще стане.
Игра на думи, но е логично.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #4 -: Юли 06, 2006, 08:57:26 am »
Има и още една прекрасна мисъл, която доста добре отговаря и на темата:

Ако нещо е станало веднъж, може и да се повтори, а ако не е ставало, може никога да не стане.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #5 -: Юли 06, 2006, 11:28:50 am »
Рискът 2012-та година да дойде, премине и си отмине като всяка друга, е много голям за онези хора, които не искат и да знаят за нещо извън техните заплати и домашен уют.

Съществува разбиране, че промените, каквито и да са те, ще се случат на едно свръх-едромащабно ниво, от чиято позиция Земята и хората на нея изглеждат доста малки. Поради тази причина онези от нас, които не са се специално подготвяли, за да усещат такива височинни и едромащабни нива, просто няма да видят; къщите им ще са си същите, улиците им ще са си същите, църквата и училището - същите. В същото това време обаче, някои от техните съседи, които например са медитирали през цялото време до тогава или са изучавали майския календар, ще изчезнат; техните тела ще са се трансформирали в субстанция, която вече пребивава в друга битийност. Възможна е и по-прозаична промяна, при която тези хора изглеждат отново да са си съседи, по старо му, но техните сънища, мисли и възприятия ще са качествено други. Това, последното, вече може да се каже, че се е случило - лично познавам хора, които говорят и чувстват неща, недостъпни за цели отсеци от обществото ни. Такава духовна диференциация никога не е имало...

Така че, не бързайте да се приготвяте да видите какво няма да стане, а както Horus ви подсказа, опитайте се да бъдете по-добри! Ако нямате усещане накъде биха тръгнали нещата след 2012-та, то такъв добродетелен опит е съвсем достойна задача...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #6 -: Юли 06, 2006, 11:56:17 am »
Мдам, добре казано.
Аз все още съм раздвоен по повод 2012г. В началото мислех че следва унищожение - дали идващо от нас, дали отвън...Сега започвам да мисля, че "края на 5тата раса" не означава непременно разруха. Но не трябва да гледаме на Календара сам по себе си, трябва да го свържем и с другите предсказания за 2012. Да излезем от неговата рамка, защото той е един вид крайност, с която не трябва да се съобразяваме изцяло.
Мисля, че разруха ще има. Но тези които оцелеят, ще поставят началото на "Златния милениум", за който говори Нострадамус.
Златният милениум, в който Атлантида ще се появи пак и Боговете на дървото ще се върнат пак при нас.
Мисля, че страдахме достатъчно.

Оберон

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #7 -: Юли 06, 2006, 12:06:22 pm »
Възможно е и едно изместване на измеренията, при което една част от хората ще заживеят в нова форма на реалност, а останалите - по старо му... Говори се за вълна, която е дошла сега да загребе издигнатите същества, а останалите ще останат в пъкъла на зациклящата и загиваща "съвременна цивилизация"...

Но така или иначе, убеден съм, че в дълбините на всяка душа съществува запис на тайната - как тази душа да бъде пречистена, въздигната и осветена. Вгледайте се в себе си и проявете тази тайна!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #8 -: Юли 06, 2006, 12:22:25 pm »
Докато четях поста ти, си представих тази вълна. Двама влюбени..хора, които се обичат. Единия избран, другия - не. Вълната минава и единия изчезва...другият остава...Не би трябвало да се случва това, но ...кой знае.

Oberon

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #9 -: Юли 06, 2006, 12:48:26 pm »
Проблема е там, че само се раждаме еднакви. Всичко от там насетне си зависи от нас. Ако си се родил с Божията светлина в сърцето и душата, но направиш така, че този пламък да угасне завинаги в теб, то вината си е изцяло твоя. Оправдания от сорта "в такъв квартал живях", "все ме биеха като малък, аз после им го връщах", " и мен като новобранец ме клецаха, сега си го връщам", на Портите на новото съзидание не се приемат. И мен в казармата се ебаваха като новобранец, ма не съм си го върнал на ни един после. Дори храна им търсих на младежите...
Всичко зависи от теб. Посланието в "Матрицата" е ясно: Избора е твой.
Най-голямото геройство на Човека е не колко войни ще спечели, с колко жени ше преспи, колко шамара ще раздаде и тн. А именно красотата на това да си остане Човек.

Оберон

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #10 -: Юли 06, 2006, 13:12:12 pm »
Докато четях поста ти, си представих тази вълна. Двама влюбени..хора, които се обичат. Единия избран, другия - не. Вълната минава и единия изчезва...другият остава...Не би трябвало да се случва това, но ...кой знае.
Мисля, че е споменавано на друго място, но добре е пак да се подчертае-никой не живее само за себе си! Моят духовен живот е споделен с още 1000 човека, от мен получават невидима за тях енергийна честота, а те осигуряват необходимите ми все още материални благинки. Така сме групирани, дори без да се познаваме, а какво остава за най-близките ни и любими хора-разбира се, че ще бъдем пак заедно, каквото и да се случи.

За мен такова понятие като "избран" няма. Щом сме тук, точно сега, когато е толкова трудно, значи всички сме избрани и няма нито един излишен.
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #11 -: Юли 06, 2006, 14:05:56 pm »
Това ти казвам и аз - едни са избрани за едно, други за друго. И ти цитирам не кой да е, а аех.Михаил. В "Апокриф за праведния Енох", арх.Михаил ( ама ако питаш мен не точно той ) диктува на Енох Книгата на Живите, демек неродените още. И Енох пище 30 дена и 30 нощи. И му бе казано: "Това е книгата на живите, които още не са родени. За всеки от тази книга има план - едни са избрани за едно, други - за друго".

Оберон.

п.с Едните ще страдат за деянията си, другите ще бъдат щастливи от тях след 2012.
измислил съм го аз:)))

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #12 -: Юли 06, 2006, 16:49:33 pm »
Избрани няма - вие сами се избирате и се издърпвате като барон Мюнхаузен за косата натам, на където сте тръгнали.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #13 -: Юли 07, 2006, 00:03:10 am »
Възможно е и едно изместване на измеренията, при което една част от хората ще заживеят в нова форма на реалност, а останалите - по старо му... Говори се за вълна, която е дошла сега да загребе издигнатите същества, а останалите ще останат в пъкъла на зациклящата и загиваща "съвременна цивилизация"...
!


не, няма такова нещо !!!
Засега версията е че човечеството ще премине като цяло през слънчевия портал, и ще се прероди като нова светлинна раса в новото измерение на планетата Земя. Няма да има оставащи, защото просто цялата структура на материята ще се промени и старият начин на живот ще бъде забравен както вие забравяте моментите на детството си...
Истинската същност на човешките същества ще бъде проявена, и за първи път от хилядолетия хората ще имат възможност да излъчат единна честота в космическото пространство, и да докажат своя звезден произход на сцената на Живота...
« Последна редакция: Юли 07, 2006, 00:04:25 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Какво ще стане, ако нищо не стане?
« Отговор #14 -: Юли 07, 2006, 00:57:13 am »
Да не забравяме все пак изявяването на свободната воля, предполагам ще го има и този момент точно преди това събитие. Вариантите са три:
1. Оставаш тук
2. Прехвърляш се на новата Земя
3. Прибираш се у дома(умираш физически)

За други варианти не се сещам.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27