Автор Тема: Някои от най-впечатляващите факти и мистерии в древността  (Прочетена 81034 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Змиите изобразявали двойната квантова природа на електрона?  ;D

Човече откъде знаеш, че древните египтяни са имали познания за електрона, че и за двойната му квантова природа? Изумявате ме с тези лафове, честно.
Между впрочем, за египтяните знаем твърде малко. Египтолозите могат да четат едва 25-30% от йероглифите им. Останалите знаци не знаем, какво значат, а да не говорим и това, че много от знаците, достигнали до нас, се срещат само по веднъж на цялата територия на Египет. И все още не можем да повторим техните мегалитни строежи, които са издържали хилядолетия и се оказва, че въобще не са строени от египтяните, оставили ни широкопознатата от нас култура, а от родоначалниците на тази цивилизация и култура, която знаеме да съществува в днешен Египет от преди около 5 000 години!
Тъй че, откъде знаеш, че древните египтяни не са познавали микросвета? Отричането ти на такива познания при египтяните е просто написване на поредния пост, а ако си вярваш, говори много за разбиранията ти за древността.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 10:29:51 am от SMSI-H »

Неактивен bai_lun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
Фактът си е факт там са изобразени Круксови тръби, а  не електрически лампи, както смятат обикновено - все едно са гледали от някой учебник по физика!
Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Кой ще позволи познанието да стигне до нас - простолюдието? ???
И да има по-развита цивилизация, която се меши в нашата съдба, ние не можем да й се противопоставим, поне за сега.
Смятам също, че повечето хора са без души и сърца, те живеят само за да ядат. Нямат нищо духовно в себе си, за тях максимата е: да имат повече пари и блага.

Eeee Apolon стигнала си и ти до прозрението, че една шепа управляват милиарди. Така е.И аз бях така и други.Защо? Ами например ти, аз и мнооого други искаме да направим много добри дела и/или да внедрим закони и нови технологии, които ще подобрят живота многократно.Но стигаме до извода : да ама ни трябва ...... еди какво си, което нямаме (пари, власт, иерархия и т.н.). Имат ги, но пак само определени хораааа. Ееееее еми...Кокала и жезъла се не дават току така.
Колкото до духовното-да, но донякъде, пак защото шепата иска така. Пък и нея няма кой знае колко духовност. ;D Още Светослав Минков в "Дамата с рентгеновите очи" (той е и един от основателите на пародийната фантастика на абсурда-30-те години на 20 век) описва огромната бездуховност на хайлайфа на управляващите.Единствено ги интересуват материалните благини.А колкото до останалите-имат духовност, но нямат време и сили, в последно време и желание, да я изразят.
Еми това са го знаели и древните, затова са решили, че пирамидите са единствените паметници, които ще се запазят във времето.Защото, както каза и един колега от сайта, PC-та, CD-та, книги и други нетрайни носители, могат да се унищожат лесно. ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Круксови тръби в храма в Дендера в Египет - змиите изобразяват двойнствената - квантова природа на електрона, круксовите тръби се ползвали за демонстрация и изучаване свойствата на електроните, за получаване на ренгенови лъчи и могат да се изработят и като примитивен осцилоскоп, освен това са сравнително прости и достъпни - лесни за изработка
Някои пришълци са се опитали да обpазоват древните хора и да им предадат научно-техническите си знания
На този адрес има снимки и клипчета: Free Energy | Atas dan Bawah
  Дано мякой му разбира на текста.  ;)
 
  По въпроса дали древните(умишлено не гу наричм египтяни)са знаели за квантовата природа или не ... нека си спомним за умението на Слава Севрюкова да вижда структурата на атома. Надявам се сътрудника и (доц.Иво Лозенски)да успее да публикува материалите.
   А за Египет прочетете нещо от доц. д-р Сергей Игнатов, египтолог, ректор на НБУ. Срещнах интересно интервю с него.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 05:41:56 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
   А за Египет прочетете нещо от доц. д-р Сергей Игнатов, египтолог, ректор на НБУ. Срещнах интересно интервю с него.
Дай връзка/линк към интервюто!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370

На този адрес има снимки и клипчета: Free Energy | Atas dan Bawah
  Дано мякой му разбира на текста.  ;)
 
 Joro видях клиповете.Приликата между съвременните Круксови тръби и тези в храма в Дендера в Египет е просто удивителна-става въпрос за едно и също нещо.Египет се изследва отдавна и смятам , че се знае вече много за всички известни надписи, но зрънца стигат до нас.Пак опираме да кастата на ................ и всички останали  :-X

Неактивен Life

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
SMSI-H 

Тези 25-30% които си споменал далеч не са истина:бих казал 90-95
Египетската култура е най-изучавана,съществува доста научен материал и много учени занимаващи се със нея,а процентитеги чух наскоро от филм по хистори ченъл-а
хеопсовата пирамида е ПЪРВАТА правилна пирамидална форма постигната от фараоните,като преди това имат десетки опити,да не кажа стотици
Тази троица пирамиди говори какво може да бъде постигнато заради фанатизма на хора със власт и под ударите на бича:чудеса! 8)
Тази теза се потвърждава и от радиовъглеродните анализи които не са 1 и 2 направени,а може би хиляди,както и от съдовото датиране и тнт и тнт

Никой,никой сериозен учен не оспорва факта че именно хеопс ,хефрен и сина му са построили тези обекти
Колкото до това какво са познавали и какво не говори факта че по времето на пирамидите египтяните не са познавали колелото,какво остава за електрона;вятър и мъгла

Истинска мистерия за мен представлява факта какво аджеба правят на 8км под повърхността идеални метални топки,и то във пластове датиращи от преди 3 милиарда години!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
   А за Египет прочетете нещо от доц. д-р Сергей Игнатов, египтолог, ректор на НБУ. Срещнах интересно интервю с него.
Дай връзка/линк към интервюто!
   Няма линк
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 06:19:04 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен bai_lun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
Изображения и модели на летателни машини в древен Египет и Колумбия.
От къде ли са ги видели - или са ги учили на въздухоплаване извънземните?
Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Неактивен Nechovek

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
SMSI-H, 

Тези 25-30% които си споменал далеч не са истина:бих казал 90-95 ...


Ердоган Ерчиван Забранената египтология
Цитат
Въпреки това по-голямата част от съвременните египтолози пропагандират теорията, че с публикуването на превода на прочутата книга „Розетският камък“ през 1882 г. на гениалния френски учен Франсоа Шамполион (1790–1832) всички египетски йероглифи можели да бъдат прочетени. Но въпреки че от разчитането на йероглифите изминаха повече от 180 години, по мое мнение съвременните египтолози всъщност не знаят какво съдържат текстовете. Защото на практика ние дотук познаваме фонемите на около 750 йероглифа. Но съществуват още над 1000 други, за които нямаме, разбира се нашите египтолози също, и най-малка представа!

Освен това има също толкова идеограми от ранните епохи, които без „ключ“ остава да бъдат интерпретирани само със здрав човешки разум. Към тях се прибавят криптографските данни на отделните изображения, които както фонемите през 19. век — все още трябва да бъдат дешифрирани.

Така, че по най прости сметки процентите са си около 30.
А книгите на Ердоган Ерчиван си заслужават да бъдат прочетени дори и само заради съвременния фактологическия материал (открития и проучвания от края на 90-те и след 2000 г.)
ЗАЩОТО..КЪДЕ СТЕ ВИЙ,КЪДЕ СЪМ АЗ

Неактивен bai_lun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
В стелите на маите се срещат дати от преди десетки милиони години и дори една от преди 400 000 000г Дали те не са познавали далечното минало на планетата, вкpайна сметка откритите индиански статуетки на динозаври в Ю Америка може да не са фалшификати, а да са правени от реконструкции на динозаври.
Какво ли ще кажат археолозите след 1000г, ако намерьт днешни играчки динозаври?
Някои трябва да е запознал индианците с палеонтологията - извънземни пришълци учители?

« Последна редакция: Март 01, 2009, 11:46:25 am от bai_lun »
Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Вавилон
« Отговор #56 -: Март 10, 2009, 21:18:14 pm »
"Първият Вавилон се намира на дъното на днешното Черно море. Потопен е от нахлуващите води на океана при един от природните катаклизми преди хилядолетия. Вавилонската кула е представлявала мощен локатор и ретланслатор на вълни и импулси, идващи от Космоса и изпращани до различни информационни банки в Галактиката. Кулата е разрушена преди потъването на града, от взрив в централната й зала. След потапянето, при взаимодействие с морската вода започват да се отделят енергийни импулси, които поради нефункционирането на централата не могат да бъдат коригирани и предизвикват създаването на среда, в която не може да вирее земен живот."

Милан Миланов

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Вавилон
« Отговор #57 -: Март 12, 2009, 15:54:16 pm »
"Първият Вавилон се намира на дъното на днешното Черно море. Потопен е от нахлуващите води на океана при един от природните катаклизми преди хилядолетия. Вавилонската кула е представлявала мощен локатор и ретланслатор на вълни и импулси, идващи от Космоса и изпращани до различни информационни банки в Галактиката. Кулата е разрушена преди потъването на града, от взрив в централната й зала. След потапянето, при взаимодействие с морската вода започват да се отделят енергийни импулси, които поради нефункционирането на централата не могат да бъдат коригирани и предизвикват създаването на среда, в която не може да вирее земен живот."

Милан Миланов

Тоя Милан Миланов направо цепи мрака!!! В най-смелите си фантазии не съм си мислел подобни неща. Вярно, и аз съм се напушвал, ама такива завидни интелектуални висоти....думи нямам:))))

Към Life: малко се бъркаш, че никой сериозен учен не опровергава кой е строил пирамидите. След като са били построени като гробници, къде са мумиите? В хеопсовата пирамида е намерен полуотворен саркофаг със скелет на бик вътре. Това е, няма и помен от фараони, тонколони, монколони...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Относно: Някои от най-впечатляващите факт&
« Отговор #58 -: Април 06, 2009, 13:37:43 pm »
Истинска мистерия за мен представлява факта какво аджеба правят на 8км под повърхността идеални метални топки,и то във пластове датиращи от преди 3 милиарда години!

Има много статии по темата. И такива идеални топки са намирани на много места. Едно от които е около река Окло (Габон, Моанда). Където французи си построили завод за преработка на атомно гориво (Пиерлат, Франция).
Заниманията са им били да копаят урановия изотоп 235 и 238. Случайно се натъкнали на "липсващо" съотношение между тези два изотопа. Което за завода били загуби от по 700 тона годишно. Организирали разнищване на случая и открили че:
Верижни атомни реакции се извършват в земните недра от началото на съществуването на тази планета. Макар днешното ниво на уран-235 да е само 0.7% спрямо това на уран-238, съотношението между двата изотопа не е било едно и също през историята на земята. И двата изотопа бавно се разпадат, но правят това с различна скорост, като "остатъчен" продукт или белег за такива природни атомни реактори са именно привлечени и натрупани метали от рудата в идеална сферична форма. Времето за полуразпад на уран-235 е около 700 милиона години, докато това на уран-238 е 4,5 милиарда години. По-бързото разпадане на уран-235 означава, че в миналото съотношението между 235 и 238 е били по-високо от днешното. Точната сметка е, че при образуването на Земята, природния уран съдържал около 17% от уран-235. Преди 3 милиарда години съотношението 235 : 238 е спаднало до около 3%, т.е. точно колкото е достатъчно, за да започне атомна реакция с помощта на вода.
« Последна редакция: Април 09, 2009, 12:01:56 pm от Empistosunh »
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
 Мисля,че Турция е другата много интересна страна с археологичните си обекти.
Там е открита Троя,имаше предположения за ковчега на Ной-после се оказа FEIGNED /за мен това още стои под въпрос/и т.н.
 За пример:
http://www.turkeyforholidays.com/Gobeklitepe-tour.html
http://www.archaeology-classic.com/turkey/Sidyma.html
http://www.trekearth.com/gallery/photo540340.htm
http://www.megalithic.co.uk/modules.php?op=modload&name=a312&file=index&do=showpic&gid=632&pid=34991&orderby=dateD
http://www.flickr.com/photos/sallycat/tags/lycia/page2
http://www.megalithic.co.uk/modules.php?op=modload&name=a312&file=index&do=showgall&gid=632
http://www.pravoslavieto.com/poklonnichestvo/cappadocia/index.htm
има и още ама станаха много... :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27