Автор Тема: Някои от най-впечатляващите факти и мистерии в древността  (Прочетена 81057 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160

  За два дни да спре земята и да се обърнат полюсите и т.н.  ..Как мислиш стават тея работи ,за какви маси и сили говорим , пример

  ааа да .защо не пишете източниците на тези статии ,от книги ли са от нета ли ...

Ами да, то така ще стане и сега - за 5-6 дена ще се развие процеса...
А инак си прав - този процес се подготвя не от 2 дни - още от 3113 г пр.Хр.има данни , не е нещо кой знае колко ново...
Абе това е ясно ,че се обръщат периодично ,ама не става за два дни ,поне аз така мисля !
  Дочух че скоро ще има смяна на магн. полюси ,а за целта магнитното поле отслабва значително ,така че може и да не дочакаме прецесийте и обръщанията  ::)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Който има възможност нека прочете "Грешките в историята на Земята" на Ханс-Йоахим Цилмер.
Това е продължение на "Грешките на Дарвин"
Днес я захванах и вече не вярвам на немислещи-научени, били те хора или нехора. ;)
До утре може и да съм на друг полюс.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Който има възможност нека прочете "Грешките в историята на Земята" на Ханс-Йоахим Цилмер.
Това е продължение на "Грешките на Дарвин"
Днес я захванах и вече не вярвам на немислещи-научени, били те хора или нехора. ;)
До утре може и да съм на друг полюс.
   Хм тази тема с Дарвин е мн обширна , намират ли се тези две книги ?

Oberon

  • Гост
Археолози откриха в Иран изкуствено око на 4800 години.
« Отговор #18 -: Януари 03, 2007, 17:32:37 pm »
ТЕХЕРАН - Археолози откриха в Югоизточен Иран скелет на жена, живяла преди около 4800 г. с изкуствено око, предаде вчера "Дискавъри нюз". Учените предполагат, че очната ябълка е направена от естествена смола, в която е добавена животинска мас. За да придадат по-голямо сходство с истинските очи, древните майстори са използвали златни нишки с дебелина 0,5 мм, имитиращи капиляри. Очевидно е, че протезата е била достъпна само за най-богатите. Възможно е жената да е била жрица или царица.

Дословно преписал от в."Труд", Оберон :)

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
знаех си аз че в иран и ирак има нещо и затова хамериканците са там

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Има да. Старгейт ;)

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Има да. Старгейт ;)

може ли още малко инфо по въпроса

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Говорено е по въпроса много. Потърсете, има търсачка все пак ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
10-те най-големи древни цивилизации с напреднали технологии
Това са статии от сайта Епохални Времена. Спомети са накратко:

1. Древният Мю или Лемюрия - (Ancient Mu or Lemuria)
2. Древна Атлантида - (Ancient Atlantis)
3. Индийската империя Рама - (Rama Empire of India)
4. Озирийската цивилизация на Средиземноморието - (Osirian Civilization of the Mediterranean)
5. Цивилизацията Уигер на пустинята Гоби - (Uiger civilization of the Gobi Desert)
6. Tиахуанако - (Tiahuanaco)
7. Mаи - (Mayans)
8. Древен Китай - (Ancient China)
9. Древни Етиопия и Израел - (Аncient Ethiopia and Israel)
10. Аройското кралство на слънцето в Тихи океан - (Aroi Sun Kingdom of the Pacific)

Десетте най-неуместни артефакти
1. Загадъчните батерии на Вавилон

2. Странните електронни тръби от Дендера
3. Загадката на Колоната Ашока
4. Неуместният компютър от Aнтикитера
5. Полет в древен Египет
6. Реактивен самолет от Южна Америка
7. Кристален череп от Атлантида
8. Кой застреля Неандерталския човек?
9. Невероятният камък на д-р Кабрера

Не посмях да копирам всичко затова давам само списъка.
« Последна редакция: Февруари 08, 2007, 05:15:12 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
:DСУПЕР :D
Преди време четох за някои от тези странности от миналото.
Книгата е "Забранената археология"
Само да разбера кой ми я сви... >:(
Имаше и снимки - с ниско качество, но снимки.
Авторът на "Забранената археология" е хиндуист и вижда всичките факти през призмата на Ведите. Иначе е добросъвестен. Лично аз вярвам на изнесените факти и съм скептичен относно тълкуванията. Четох следващата му книга - "Човешката инволюция", в която той дава много примери за човешко присъствие от преди стотици милиони години. Неговата теза е, че човекът се е появил едновременно с планетата. И не иска да попусне мисълта за пътувания във Времето.
Все пак споделям мисълта, че вредни книги няма, и че от всякъде може да се вземе знание.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=2124.0

СКАЛНИТЕ НИШИ
В ИЗТОЧНИТЕ РОДОПИ – ОЩЕ ЕДНА
ПРЕКРАСНА ТАЙНА
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 10:10:01 am от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Esen

  • Гост
   Двете неотдавна излезли книги “Тракийското писмо декодирано” бяха за мене не просто сезация /ама наистина световна!/ относно прочитането на най-древната световна писменост. Защото посланията, закодирани в тази писменост не се отнасят само за “странния и ограничен живот” на нашите “странни и ограничени прадеди” - траките.
   Книгата ме порази именно с това, че тия наши прадеди никак не са били ограничени...

   Едва ли ще кажа нещо ново – все повече по научно-популярните канали се въртят филми, които ни показват, че древните народи са имали познания, които сега, затворени в стъкло, бетон и собствената си гордост... сме загубили!

   По собствените му думи, авторът на книгите д-р Стефан Гайд е психиатър по професия, макар че от години явно сериозно се занимава и с лингвистика. Наблюденията му за човешката душа /непроменена от древността до днес/ и за възприятията й от своята “лекарска гледна точка” и лекарски опит са невероятни.  Той обяснява защо именно в древността хората са предпочитали да пишат с образни символи, а не с букви.

   И обяснението НЕ Е “защото са били глупави”..! Напротив, който прочетете книгите ще се убеди в дълбоката като бездна мъдрост на древните. Мъдрост, почерпена вероятно от самите извори на Истината и Сътворението...
   Най-напред – да споменем легендата, за която все повече учени смятат, че е истина – за това, че в зората си човечеството е говорило на един и същи език. Всички сме чували за разбъркването на човешката реч при строежа на Вавилонската кула /все едно реална кула ли е била тя, или кулата на човешката гордост, строена без да се съобразяваме с Божествените закони на любовта../ . След това разделяне на езиците единствено СИМВОЛИТЕ са останали общоразбираеми. Това първо.

   Другата постановка, която също не е нова за науката и за световните духовни учения, е че СЛОВОТО има сила да сътворява добро или зло... Като СЛОВО далеч не непременно е ДУМА в днешния смисъл.. а по-скоро действие, състояние, отношение.. които неща и са описвани в символите – примерно ”човек с издигнати ръце”, “ръка хваща друга ръка”, “дете суче от майка”, “цар с еди-каква си корона и еди-какъв си жезъл седи на еди-какъв си трон”... Дори РАЗПОЛОЖЕНИЕТО на символите говори... както и в самия ни живот едно и също действие, извършено в различен контекст може да утеши или да нарани, да сътвори или да разруши.

   След като прочетох книгите /информация с илюстрации на анлийски и български има на сайта на автора – www.institutet-science.com  /, вече не ми изглежда толкова  невероятно, че Орфей е местил камъни с песента си ! Но кога ли и българинът ще отмести от душата си камъка на нихилизма, който е затиснал всяка надежда, че от нашата мила родина “може да произлезе нещо добро”?...

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
В последните ти думи се среща още едно потвърждение, че древните са притежавали това знание за енергиите в материята, което ние сега преоткриваме. Ти казваш, че се говорело за Орфей, че местел камъни с песен. Аз съм чел, че тибетски монаси са строели храмове, като са местели камъните по големите наклони с помощщта на странни мелодии издавани от тъпани. Дори вярвам, че и пирамидите са били строени по тоз начин - чрез силата на звука (или словото, тука се припокриват донякъде). Трябвало да уцелиш точната честота и резонанс, но е имало и още нещо, а древните са го знаели. Също като слуховете за някои шамани в Австралия, които можели да убиват с един красък. Спомнете си също и стените на Йерихон.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Първо, здравейте :)
От доста време чета форума и най-вече този клуб - за древните цивилизациии.
Едва ли е тук мястото за мойто мнение, ама тук ми се прищя да си го изтипосам.
Замисляли ли сте се: ако стане някой катаклизъм и се разруши половината, ако не и цялата земя, малцината хора, които останат живи, ще имат познанието за напредъка на цивилизацията ни до момента, но няма да имат техническите средства да го възстановят. Примерно: ще знаят, че могат да направят коли, самолети и т.н., но няма да имат заводи и технически средства. Тяхното познание ще се загуби за поколенията и ще останат само митове и легенди.
Така, цялото ми това излиание е за да си кажа моята теза, не че е кой знае каква де:
Но, имало и развити цивилизации, примерно, така споменаваната ни Атлантида, но след катаклизъм, поколенията са изгубили познанието. Това ни чака и нас. И така колелото на живота ще се завърта постоянно.
След няколко хиляди години, хората ще се чудят дали ние сме били развити или не, и ще се водят подобни спорове и догатки.
Примеро, ако намерят град Припят - града призрак. Ще се чудят защо е обезлюден и най-много да са поотровят от радиация.
Офф, спамнах ви малко, ама ще ме прощавате, за сефте ми е тук 8)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Много добро прозрение, младежо apolon :) И аз преди години си мислех, че истината е може би такава. Представи си, катаклизъм унищожава 95% от населението и 99% от инфраструктирата на планетата. Само след има няма 1000 години, демек 30 поколения...цялото знание, което сме имали ще бъде само мит. Хората няма да се интересуват от запазване на познанието, а от оцеляване ( нормално ). Ще останат единици, шепа хора, с идеалната цел да предават знание. Нещо като жреците на Древен Египет. Прави ли ти впечатление, че най-древната история е записана върху камък? И това не е случайно. Познанието, предадено върху камъка, има най-голям шанс да оцелее при глобален катаклизъм. И Древните инженери са знаели това, защото са помнели последния глобален катаклизъм - около 10 000 пр.н.е. Сега както пазим всичко на PC-та и на CD-та, няма да можем да оставим нищо на нашите наследници, защото PC-тата са нищо без ток, а CD-тата без PC-та. Тъжно ама факт. Книгите, след едно глобално наводнение, стават на каша. Сградите отиват по дяволите ( те и сега са тръгнали, след 4-5 дена дъжд, та какво остава след огромно цунами примерно )...и т.н и т.н..

Handle
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27