Автор Тема: Някои от най-впечатляващите факти и мистерии в древността  (Прочетена 81048 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Мнее...явно не виждам китове всеки ден
Е, и по телевизията се брой.   :blum1:
Идеята ми беше, че можем да ги оприличим на всичко, а какво реално са били - един Господ знае.

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Кой господ знае?Трябва да си сляп!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Идеята ми беше, че можем да ги оприличим на всичко, а какво реално са били - един Господ знае.
За късмет тука идват различните артефакти, и сравнението им...оттам може да се открие и сравнението и евентуално дори превода. Уви, не съм запознат с египтологията чак толкова много
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Следи от машинна обработка в древен Египет.

http://lah.ru/expedition/egypt2009/karnak2009.htm
http://lah.ru/expedition/egypt2009/abusir2009.htm

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Следи от машинна обработка в древен Египет.

http://lah.ru/expedition/egypt2009/karnak2009.htm
http://lah.ru/expedition/egypt2009/abusir2009.htm

Да,цилиндричния жлеб от първия линк е толкова гладък, че определено може да е от струговане с някаква машина. Такава гладкост не може да се постигне на ръка, според мене.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
marhs, грешиш тука. Имаше научно популярно филмче, дадоха пример с антични колони в гърция. Правеха реставрация на някакъв храм. Няколко човека се бяха наредили над една колона и търкаха с подръчни материали, точно както са правели в древността. След няколко дена резултата беше идеално гладка повърхност.

На въпроса защо си играят така, защо не го направят с машина, отговора беше, че дори и машината не може да докара гладкостта на ръчното шлифоване.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
marhs, грешиш тука. Имаше научно популярно филмче, дадоха пример с антични колони в гърция. Правеха реставрация на някакъв храм. Няколко човека се бяха наредили над една колона и търкаха с подръчни материали, точно както са правели в древността. След няколко дена резултата беше идеално гладка повърхност.

На въпроса защо си играят така, защо не го направят с машина, отговора беше, че дори и машината не може да докара гладкостта на ръчното шлифоване.

Еон, аз ти говорех за вътрешно цилиндричен жлеб, ти говориш за външно изпъкнали цилиндрични колони.Има разлика. Но ти явно не си видял всички снимки, или не си разбрал, за коя точно говоря.
Виж, за това ти говоря.
Какво ще кажеш по въпроса?
« Последна редакция: Август 25, 2010, 22:47:21 pm от marhs »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Според мен това е бил цилиндричен отвор направен със спец. инструмент, а сега от камъка е отчупено парче и изглежда като улей.Поне така изглежда.

П.С. Сега видях и другите снимки, ами те руснаците си го казват.
« Последна редакция: Август 25, 2010, 23:20:25 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Някои от най-впечатляващите факти и мисте&
« Отговор #83 -: Август 25, 2010, 23:25:36 pm »
Да, отвор е, но не е на ръка направен нали, а както каза ти със специален инструмент. И то в древността?? (ако е оттогава де).
За него искаха да кажа на ЕОН, че не е на ръка зделан.
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 20:40:09 pm от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Това е отвор направен с корона, ако пак някой не си е направил поредната шега, трябва много да се чешем дето не ни сърби.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Не е много сложно даа се направи такава пробиваща глава.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Не е много сложно даа се направи такава пробиваща глава.

Да бе, 2-3000 г. преди новата ера, са имали такива развити индустрии, кво са за тях пробиващи глави от закалена стомана, ляти в електроволтови пещи, захранвани от АЕЦ. ;D ;D ;D

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Нека да не спорим, а да прочетем:

ЛЕТОПИС НА ДРЕВНИТЕ ЦИВИЛИЗАЦИИ от Емил Братанов
Цитат
Ясно е, че развитието на Човечеството запълва един времеви простор, доста по-дълъг от обозримия и исторически архивирания. С периоди на апогей и падения, с потъване и възраждане. Мисля си още, че не е най-важното как наричаме тази цивилизации преди нас, Човечество или Ангели, Лемурийци или Атланти. А как ги възприемаме и доверието в съществуването и възможностите на предците ни. За да осъзнаем днешното си място в планетарното време и съществуване. За да потърсим забравените възможности и сили, които сме владеели. И да ги използваме.
 Лично аз – иначе – се обиждам, че преди 20-тина хиляди години съм бил маймуна, или че преди 100-тина хиляди години анунаките са ме създали с генно инженерство

Tоп 10 на древните цивилизации с напреднала технология

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Най голямата загадка на нашата планета не са пирамидите или стоунхандж, а ескимосите.
Тези хора живеят или поне доскоро са живели върху леда над повърхността на океана, нощуват в дупки в леда завити в кожи, не познават огъня и ядат сурово месо от тюлени и риба.
Загадката е защо техните предци са дошли там в ледения север, след като в миналото е имало достатъчно свободни пространства и земи. И защо тези хора нямат никакви спомени да са съществували на по топли места.
Там където са е върха на света, всички пътища идват от юг, е те от къде са дошли тогава след като твърдят, че винаги предците им са живели върху повърхността на леда?
« Последна редакция: Май 15, 2011, 22:36:01 pm от Black Adder »
Soli Deo Gloria!

Неактивен gaco

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Древни знания, ревностно крити дълги годи&
« Отговор #89 -: Юни 16, 2011, 22:22:17 pm »
На втората снимка,има самолет,хеликоптер,летяща чиния,кораб,подводница и др.,които не са присъщи за миналото ;).Поне от гледна точка на официалната история.

Възможно е, наистина сега когато каза ми заприличаха, но какво са имали предвид древните, които са създали въпросните фрески - не знам. :)
Аз например на 4 снимка виждам сърце , като в учебник по анатомия...
;)
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 08:23:23 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27