Автор Тема: Външния вид и съзнанието  (Прочетена 18461 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #60 -: Юни 30, 2006, 01:25:57 am »
Същата, както и с избора на тяло - еволюция.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #61 -: Юни 30, 2006, 01:47:23 am »
НЕфизическа еволюция. В една друга тема я нарекоха "революция", но в общи линии е едно и също нещо.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #62 -: Юни 30, 2006, 01:52:44 am »
Не бе, става въпрос, че според идеята за прераждането след като умреш, когато дойде време отново да се преродиш ти сам избираш в какво семейство и среда да попаднеш. Душата сама избира трудността на своя живот, случките които да й се случат и трудностите, които да преодолява. А когато си живял правилно и тялото ти се развива по определен начин, и след новото раждане ти ще имаш такова тяло, с такива болести или здраве, каквито си развил и опазил в предишния си живот. Колкото по си се развивал добре, толкова по ще имаш добри възможности в следващия живот!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #63 -: Юни 30, 2006, 01:57:17 am »
Еми и аз това имам предвид. В крайна сметка целта е еволюция.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #64 -: Юни 30, 2006, 10:46:05 am »
Ами ето, ти си се родил в коравия нрав на Legionnaire - може би с цел да си смекчиш малко характера. Нищо чудно ако не успееш в този живот, да се преродиш като жена. Говоря сериозно!

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #65 -: Юни 30, 2006, 12:27:55 pm »
интересно се обръща дискусията, наскоро обсъждах тази тема с някой... и после слушай старите пословици, които твърдят че човек не избира родителите си.
А ако съвсем не успееш в този живот, може да преминеш и в по-нисше същество, животно или каквото и да е. Tака че, всяко зло за добро, ако има трудности в живота, трябва да ги използваш, за да се развиваш, да подобряваш характера си и разбирането за света, тогава и трудностите ще изчезнат, и ще станеш по-добър човек...
жалко, напоследък нямам време, а и не са ми попадали книжки на такава тематика...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Eon

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #66 -: Юни 30, 2006, 13:32:33 pm »
Пак се отклонявате от темата

Постнете си тема за прераждането щом толкова ви се говори за него.


Дъвиан

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #67 -: Юни 30, 2006, 14:03:56 pm »
Абе кой се отклонява от темата бе Еоне - говоря за външния вид и съзнанието чрез идеята за прераждането! Не може ли? Говори ти по темата тогава!!!

Легионер - не заплашвам никого - давам ти пример за разбиранията си! Не е деволюция в никакъв случай да се преродиш в жена. Не го приемай така. Както и да е! Ако ме беше разбрал нямаше да се засегнеш.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #68 -: Юни 30, 2006, 18:02:41 pm »
и после слушай старите пословици, които твърдят че човек не избира родителите си.
Верни са пословиците, като разбереш какво имат на ум.
Човек действително не избира родителите си, защото ставаш човек едва след раждането.
А ако съвсем не успееш в този живот, може да преминеш и в по-нисше същество, животно или каквото и да е.
А това е невъзможно. Отделни части от духовно разпадналия се може и да се включат в животинско или растително тяло, но това няма да си ти.
Нарушаването на някои принципи води до разрушаване на духовния код. Основните принципи са посочени в религиите.
В човека са налични животински характеристики, но в животните дали има човешки? Ако да, то съм съгласен, че може човек да "пропадне" до животинско ниво.
Примери за това има и при наличните хора. :) Та дори и такива характеристики, които колкото и да са низки, не се наблюдават при животните.
Пример:
"Напил се като прасе"
Да, но прасето се напива само веднъж. Свидетел съм бил на такъв експеримент. При повторния опит да ги напиеш те обръщат коритото с алкохола.
Така, че фразата "Напил се като прасе" обижда прасетата....
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #69 -: Юни 30, 2006, 21:56:22 pm »
Хората като няма какво да правят и какви експерименти мислят. :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #70 -: Юни 30, 2006, 22:43:00 pm »
Че аз себе си ако не харесвам, как другите ще харесам?
А какво става когато бъдеш заклеймен като грозен според общественето схващане за красиво и грозно? Какво става когато една лъжа бъдена повторена 100 пъти и за теб се превърне в истина? Или трябва винаги да се възприемаме красиви за да кажем същото за другите? В такъв случай всички хора са красиви независимо от тяхното съзнание, защото всеки един от нас възприема себе си като готин.

Ми то едно нещо  се определя дали е хубаво или грозно имено от общественото схващане ,но винаги на първо място са индивидуалните препочитания.Ако се излезе извън границите на човешкото,няма критерий по който да се определи,кое е грозно и кое е хубаво.
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #71 -: Юли 01, 2006, 00:30:55 am »
Искам да кажа,че това,което е наше дело,е и под наш контрол.
Външния вид определено отчасти зависи и от вътрешното,душевното състояние.А то,в повечето случаи,може да се контролира.Така дори и гузен човек,би могъл да изглежда добре.Всичко е въпрос на настроение.
А да се контролират настроенията,означава да чувстваш това,което мислиш,което не е невъзможно за постигане.
Но съм раздвоен в мнението си относно  целесъобразността.
Същите противоречи чувства изпитвам и към другата крайност: Да мислиш това,което чувстваш.
« Последна редакция: Юли 01, 2006, 00:38:47 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #72 -: Юли 01, 2006, 01:14:02 am »
Цитат
Ай ся призовавам всички писали в темата да споделят какви се виждат поглеждайки се в огледалото. Красиви или грозни?

Вижте - този въпрос отгоре беше "ключов", а вие се разприказвахте за душата, за преражданията, за самочувствието....

...забравяйки, че когато човек е млад - в пубертета или не е израстнал в среда която да му даде самочувствие...или просто няма достъп до езотеричните учения както всички вас....

...тези деца  и хора имат комплекси и се мразят и се ненавиждат, защото душите им търсят мястото си под слънцето, защото може би са отхвърлени от обществото и защото може би съзнанието им е промито от масовите медии, които проповядват силиконови "добавки", определени килограми и други качества....

Знаете ли, че ТЕЗИ хора са 30% от обществото ни И ТЕЗИ хора попълват следната статистика:

- самоубийства
- анорексия
- булимия
- психически разтройства
- наркомания
- алкохолизъм

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #73 -: Юли 01, 2006, 02:02:51 am »

  ;) ТУКА КОЛКО МНОГО СТЕ ПИСАЛИ ,
 Според мен всичките са ТАЛАСЪМИ .....  :P

  ЕЗК

Amenun

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #74 -: Юли 01, 2006, 13:07:58 pm »
Същата, както и с избора на тяло - еволюция.
Мааалко се обърках. Какви са принципите на тази еволюция? Според какви правила, аз, примерно, съм избрал моето си тяло?


"Пътят на Душите" - Д-р Майкъл Нютън

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27