Автор Тема: Външния вид и съзнанието  (Прочетена 18457 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

ssi

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #30 -: Юни 20, 2006, 15:22:04 pm »
"Каката" е ниска и трътлеста... ама тя и  Шаная Туейн е ниска ама е къде къде по хубава

Oberon

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #31 -: Юни 20, 2006, 15:37:47 pm »
бе да ти кажа, като гледах как се...обичат с нейния бившия на една яхта...говори ми ти че е трътлеста :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #32 -: Юни 20, 2006, 15:42:08 pm »
Oberon
White Force Ranger
White Force
 ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Oberon

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #33 -: Юни 20, 2006, 15:43:20 pm »
Разбрах ти намека, ама спорим сега. Сори ако съм се отклонил от правия път :)

Оберон White Force Ranger

ssi

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #34 -: Юни 20, 2006, 15:45:36 pm »
 :D
Променяме темата вече  :D
Не я познавам Памела и не мога да ви кажа що за душа има  :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #35 -: Юни 20, 2006, 15:51:53 pm »
Вгледай се в очите и!
Почувствай я!
Това е начина.
Вкараш ли разум, логика или емоции - оплел си се вече.
;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #36 -: Юни 20, 2006, 17:28:35 pm »
Много хора биват определяни като красиви и, формално погледнато, те покриват съответните критерии за пропорционалност. Когато се вгледаш обаче "отвъд" видимата красота, към полетата на чувството и интуицията, през външността им прозърта една страхотна студенина, неприветливост, смрад; до там, че ми се случва често да виждам тълпа от почитатели, наобиколили поставена върху постамент тиква, пълна с червеи...

Сега ще се развие едно неизползвано до този момент сетиво, което ще ни накара да надникнем отвъд външната красота и да се "вгледаме" в човешкия характер. Това вглеждане ще премахне естетическите последствия на която и да е пластична операция, на който и да било грим и отдолу ще лъсне неподправената душа. Това разголване ще бъде шокиращо за някои, най-вече за суетните, които искат да си послужат с известен фалш, за да си придадат известно благородство. За чистите хора нищо няма да се промени от появата на това сетиво. Те ще продължат да си бъдат такива, каквито винаги са били, а тълпата около червясалата тиква с изумление ще осъзнае около какво е танцувала и се е превъзнасяла. В този момент кората на тиквата няма да издържи от гнилоча и ще се разпадне, а пръските и вонята ще опръскат най-близките редици на обожателите. Всички ще се разбягат.

Външният вид се определя от съзнанието и се променя под неговото въздействие. Древните елини са пазели точни формули на съответствията между чертите на лицето и благородствата, притежавани от една душа - от там са се ваели идеалните статуи и са се родили законите на естетиката. Днес се извършва най-голямото престъпление срещу това свещено достижение на хората, като се поставят гниещи тикви на постаменти и хората се въвеждат в безумие, та да им се възхищават. Така Азис се показва като красив и привлекателен.

Едно от важните "предприсъединителни" условия в бордея на Мамона е да се заличат усещанията за красота. Ето защо всячески се разпалва сластта, при това в най-долните си форми на безобразие, за да се тласнат хората към пълно оскотяване. Целта е хората да загубят способността си да разпознават благородните същества, да изгубят способността си да се сещат, че явяващите им се фигури са ангелски и единственият им мотив за движение да остане агентът в черно, чиито заповеди заплашват с камшик. Този камшик води стадата към ада, където идват и по-дълбоките съприкосновявания със злото - естетиката на това да харесаш скорпиони, хлебарки, червеи... Докосването до такива същества вкарва в паметта на човека информация от еволюционни нива, които са били преминавани преди милиони години - толкова назад в нашия път, че днес човекът, който е на прага пред ангелските светове, въобще не може да реагира адекватно на такива същности. Ето как той може да стане лесна плячка пред адовите сили, които вече са завладяли душата му чрез огъня на страстта и подтикването му да се отдаде на изкуствена "красота".

Няма красива пластика, няма нищо изкуствено, което да е красиво. След получаването на онова сетиво ще се "види", че красотата е изцяло нравствена категория. Опитайте се в съзерцаването на този въпрос да се откажете от всичката си страст и от всичкото си его.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #37 -: Юни 20, 2006, 19:15:45 pm »
Този камшик води стадата към ада, където идват и по-дълбоките съприкосновявания със злото - естетиката на това да харесаш скорпиони, хлебарки, червеи... Докосването до такива същества вкарва в паметта на човека информация от еволюционни нива, които са били преминавани преди милиони години - толкова назад в нашия път, че днес човекът, който е на прага пред ангелските светове, въобще не може да реагира адекватно на такива същности. Ето как той може да стане лесна плячка пред адовите сили, които вече са завладяли душата му чрез огъня на страстта и подтикването му да се отдаде на изкуствена "красота".
Един от най-добрите  начини да се научиш да разпознаваш и разбираш "злото" е чрез гротеската.А често зад нея се крие добро.Именно тя може да ни научи до какво води това,което ни пробутват.Тъй че вместо да започнем да крещим "изчадие адово" като видим Мерилин Менсън,не е ли по-добре да погледнем и да видим какво иска да ни каже той....
А ако погледнеш скорпионите и хлебарките-еволюцията си е свършила доста добре работата с тях.да твърдиш че са назад в пътя ни е...не знам ,глупаво,може би е думата.А не забравяй че кошерното съзнание на насекомите е едно от най-развитите-де факто всички същества там са един организъм.Тъй че по един особен начин дори свободна воля си имат
 
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #38 -: Юни 20, 2006, 20:27:08 pm »

Едно от важните "предприсъединителни" условия в бордея на Мамона е да се заличат усещанията за красота. Ето защо всячески се разпалва сластта, при това в най-долните си форми на безобразие, за да се тласнат хората към пълно оскотяване. Целта е хората да загубят способността си да разпознават благородните същества, да изгубят способността си да се сещат, че явяващите им се фигури са ангелски и единственият им мотив за движение да остане агентът в черно, чиито заповеди заплашват с камшик. Този камшик води стадата към ада, където идват и по-дълбоките съприкосновявания със злото - естетиката на това да харесаш скорпиони, хлебарки, червеи...

musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #39 -: Юни 20, 2006, 21:01:41 pm »

вижте го кво е яко-изящно, черно и смъртоносно,вижте как светлината се отразява в хитиновата обвивка,създавайки неповторим ефект,забележете и симетричната форма на тялото,стабилността...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #40 -: Юни 20, 2006, 21:20:35 pm »
Gil-Galadh, Мерилин Менсън е обсолютно неподходящо сравнение.
Защо ти трябваше да го споменаваш?
Мерилин Менсън, с истинско име Брайън Уорнър, се хвали:
"Надявам се да бъда запомнен като човека, който погреба християнството." ("Спин", август 1996г.)
Самонаранява се на сцената, разкъсва Библията, хули Христос. Носи фланелки с надписи: "Убий родителите си" и "Аз съм Сатаната"
За Албума си "Антихрист суперзвезда" казва:
"Мисля си, че всеки път когато хората слушат този албум, може би идеята за Бог ще бъде унищожавана в главите им."
"Когато бях дете, майка ми казваше: `Ако ругаеш нощем, дяволът ще дойде при теб, когато заспиш.` Това много ме възбуждаше, защото аз наистина исках да се случи... Исках го, исках го повече от всичко друго..." (сп."Ролинг Стоун" 23 януари 1997г.)
През октомври 1996 заявява в "Хит Парад":
"Не знам дали някой разбира какво правим наистина. Това не е само да шокираме...а да примамим хората. Когато са вече наши, тогава можем да им предадем нашето послание..."
През юл;и 2005 г. заявява че се насочва към продуцирането на късометражни филми с жанр хорипилация - термин измислен от него.
"Ужасяващо е и е като депилатоар. Направо ще накара космите на краката ви да опадат."
В първия сериал предвидил истински секс с две близначки...
...
А иначе, е добър пример как външния вид почти отговаря на съдържанието....деволюирал дух.
Или вече е празна обвивка ползвана от друг.  :(
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #41 -: Юни 20, 2006, 21:28:19 pm »
Ето някои лица, които на мен ми харесват - взети са от сайта на Фото-форум и се извинявам, ако някой има права, ама съдържат много чувства и красота:



Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #42 -: Юни 20, 2006, 22:47:51 pm »
Gil-Galadh, Мерилин Менсън е обсолютно неподходящо сравнение.
Защо ти трябваше да го споменаваш?
Що да е неподходящо-шок-рок и гротеска

Мерилин Менсън, с истинско име Брайън Уорнър, се хвали:
"Надявам се да бъда запомнен като човека, който погреба християнството." ("Спин", август 1996г.)
Самонаранява се на сцената, разкъсва Библията, хули Христос. Носи фланелки с надписи: "Убий родителите си" и "Аз съм Сатаната"
За Албума си "Антихрист суперзвезда" казва:
"Мисля си, че всеки път когато хората слушат този албум, може би идеята за Бог ще бъде унищожавана в главите им."
"Когато бях дете, майка ми казваше: `Ако ругаеш нощем, дяволът ще дойде при теб, когато заспиш.` Това много ме възбуждаше, защото аз наистина исках да се случи... Исках го, исках го повече от всичко друго..." (сп."Ролинг Стоун" 23 януари 1997г.)......
Имидж...Нещо като Азис,само че в по-интелигентен вариант-гледал ли си му текстовете.Всичко това е шок и гротеска,целяща да покаже колко упаднало е обществото ни.Идеята му не е никак нова и с екорени във възникването на диаболизма


А иначе, е добър пример как външния вид почти отговаря на съдържанието....деволюирал дух.
Или вече е празна обвивка ползвана от друг.  :(
Ей,външността лъже.Виждал ли си го без гримове и тям подобни глупости-доста добре си изглежда,но както казах имидж.А по интервюта съм го гледал-интелигентен и добре държащ се...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #43 -: Юни 24, 2006, 00:31:53 am »
Gil-Galadh,
аз цитирах точно негови интервюта...
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Amenun

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #44 -: Юни 24, 2006, 11:43:29 am »
Незнам дали сте гледали това предаване, по Fox life "Пълна промяна"..... хора които са родени с специфични яерти, не приеманиот обшеството за красиви ( крив нос, криви зъби, голямо чело и .....). Та тези хора живеят цял живот отритвани по някакъв начин, дали в училище ще им се подиграват, или по партита или на работа. Живеят обременени с хиляди прякори със затворени вратички пред тях и натрупани комплекси, причинени от хората. И в един момент се появява добрата фея и казва ще те направя красив. Пластични операции. Диети. Облекло. И тадааааааааам, готово " ПЕПЕЛЯШКА" . От утре този човек излиза със самочувствие, силен, усмихнат, харесващ се. И когато видите усмивката на устата му разбирате, че Той е наистина щастлив. За това съм За пластичните операции те помагат.
 Не, на този вид операции коите изменят "правилното" или подчертават даденото.
Мисля че в днешно време е много по-трудно да бъдеш красив отколкото" Акрасив".
Хората, обществото са едни големи хищни акули и трудно да маневрираш между зъбите им!
А за Мерелин Менсън мога да кажа, че това е поредния случей в който хората гледат повърхността на езерото.....това е един изключително интелигентен Човек с огромна база данни в главата, намерил начин да манипулира..... той всъщност е силно вярващ и точно това му позволява да прави всички тези неща (горе споменати). Чела съм негови стихове и разкази..... хахахахаха ми той е чудесен и доста талантлив.... така че  да не критикуваме без да знаем ( с най-добро казано) :)   

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27