Автор Тема: Външния вид и съзнанието  (Прочетена 18451 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #45 -: Юни 24, 2006, 12:47:45 pm »
Amenun,
готов съм да се запозная с негови стихове и разкази.
А интелекта и знанията не гарантират морал и добронамереност.
Само тези думи стигат:
....това е един изключително интелигентен Човек с огромна база данни в главата, намерил начин да манипулира.....
За мене "маниполира" и "Човек" с главна буква , не се връзват.

Нали сме тък защото не сме съгласни с манипулациите и конспирациите?
Нали сме тук за да изнесем Истината на бял свят?
Или сме тука за да кажем: "Вижте аз какво открих! Вижте колко много зная!"?
А когато се случи самите ние да сме обект на манипулации в личен план, доста рядко дори имаме силите да си признаем.
Когато ние, смятайки се за единствено прави в твърденията си, манипулираме  с цел да се наложим и убедим околните...колко пъти си го признаваме? Дори оказвайки се в грешка?

Първо трябва да спрем да се самоманипулираме и заблуждаваме, да си признаваме открито грешките.
Тогава ще успеем да покажам на хората нашата истинска, реална вътрешна същност. И ще я направим външна, видима, а защо не и за пример на желаещите да се поучат от опита ни.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Amenun

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #46 -: Юни 24, 2006, 13:07:30 pm »
Колкото и да ме убеждаваш не мога да призная, че не сме манипулирани. Това е един непрестанен процес , като дишането. Просто така е изграден света, всичко ти действа и по някакъв начин те манипулира. Просто някои хора са достатъчно умни и знаят как да боравят с нещата. В никакъв случай не трябва да се приема като нещо негативно или страшно :)
Просто някои боравят повече с мисълта, а други с чувствата. Каквото Бог дал. :)
Всеки търси и открива себе си по различен начин и не трябва да го отричаме само защото е различен ! :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #47 -: Юни 24, 2006, 16:36:36 pm »
Колкото и да ме убеждаваш не мога да призная, че не сме манипулирани.
Я прочети пак какво съм написал...
Тъкмо обратното казвам. Манипулирани сме, и аз съм против този метод.
А ти ми заявяваш, че отдаде ли ти се случай ще го приложиш?
Щом за тебе, можещите да боравят с нещата са умни. Значи приемаш да те манипулират и ти да манипулираш.

В никакъв случай не трябва да се приема като нещо негативно или страшно :)
Не трябва ли? А нямам ли аз право да преценя кое какво е?
Няма човек на света, който да ми каже какво трябва или не, ако преди това не е изяснил целта си и фактите - особено фактите. Не трябва да се казва "какво" а "как" да се мисли. - ПОМИСЛЕТЕ (ако искате)
Ако аз сега те изманипулирам и ти приемеш и изпълниш желаното от мене, дори и да съм прав, тебе какво те грее? Какво те ползва, че приемаш чуждото за свое ако то не е твое лично убеждение, достижение и осъзнаване?
Някой го приемат за услуга...да но е мечешка. Така ще те лиша от способноста и удоволствието да Бъдеш....
...Май трябваше по-рано да си тръгна... ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Amenun

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #48 -: Юни 24, 2006, 18:48:51 pm »
Ок....................................... не искам изявяване на его !!!!!
Просто споделям виждането си.
Пак ще повторя, някои действат с ума а други с душата или чуствата, сетивността.......... това е !!

Eon

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #49 -: Юни 24, 2006, 18:52:46 pm »
Карате се за глупости,а мислите еднакво.... :P

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #50 -: Юни 24, 2006, 19:16:02 pm »
Не точно EON!

Те просто доказват теорията, че подобните се привличат! Може да е малка разлика в жизнените вибрации или мисловните процеси, но това ще се отрази на физическата външност и хора, които си пасват с тези вибрации, ще харесат тази външност, а хора, които не - не.  Просто и ясно! ;D

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #51 -: Юни 24, 2006, 22:11:24 pm »
Ок....................................... не искам изявяване на его !!!!!
Просто споделям виждането си.
Пак ще повторя, някои действат с ума а други с душата или чуствата, сетивността.......... това е !!
Има и други. Те действат с телата си.

Представи си, че го правим с трите едновремено, еднопосочно и хармонично.

И по темата:
Ако нямаше зависимост между съзнанието и външния вид, дали депресирания човек пак щеше да изглежда като провесени прани гащи? Ядасния като градоносен облак? Просветения като изгряващо Слънце?

Когато няма синхрон в мисли, думи и дела се получават напрежения и пробиви в цялата система на човека.
В резултат на това, и с цел да се предпази от пълен срив, нехармоничноста се изхвърля навън и избива в множество заболявания и деформации. Не само физически.
На това съм свидетел всеки ден. :(

Това пък е моето мнение. :) ...т.е. опит...
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #52 -: Юни 29, 2006, 20:03:45 pm »
Ако е интелигентен човек (разбиращ какво извършва), действията му са още по-осъдителни от тези на човек, който не се пише с "главното Ч" на Amenun и дори може би страда от известно опрощаващо злодеянията му невежество. Ако Мерелин Менсън е вярващ, както Amenun твърди, то означава, че много добре означава "свойството и значението" на образите, в които се въплъщава и на посланията, които отправя. Те са явно сатанински и разрушителни, както сатанински и разрушителен е цял един голям дял в популярната индустрия за забавления. От много десетилетия насам целенасочено се култивира модата на разрушението, агонията, гибелта. Това не е случайно. Както иконописта учи, всяко изображение има своята хералдическа стойност и видът му представя добродетелите (или пороците), които то съдържа. Това съдържание струи от изображението и облъчва цялата околна реалност - ето защо всички вярващи могат да се съгласят, че макар да не признават идоли и кумири, се чувстват осветени и омиротворени в черквата, заобиколени от изображенията на любимите си светци.
Ако Мерелин Менсън е интелигентен човек, за да разбира, неговата дейност е още по-престъпна, когато посланията й директно насаждат страх, гняв, плътски отприщвания. Да твърдиш, че си вярващ, е нагло и тенденциозно измамване на феновете, които трябва да бъдат побъркани до такава степен, че да започнат да възприемат безобразията ти от сцената като прояви на добро! До тази лудост човечеството е тласкано съвсем тенденциозно с всички възможни средства, от години. Нищо не оправдава такова злодеяние, когато то е допуснато от интелигентен човек, заявяващ вяра. Модните конюнктури, в които манипулацията е условие за успех и успехът е по-голям, когато нанасяш атентат след атентат на идеята за възвишеност, не могат да извинят - вместо това те единствено присвояват към престъплението и корист. Пред очите ми се изправя личност, която, в интелектуалната си способност да осъзнае, се прикрива зад паравана на вярата и от там нанася удар срещу нравствеността, за да се добере до своя show-успех. За мен това е същество, което не е добро - МАНИПУЛАЦИЯТА НЕ Е ДОБРО.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Дъвиан

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #53 -: Юни 29, 2006, 21:34:35 pm »
Абе красиви сме всичките, някой повече :P Всеки човек, и грозничкия, и уродливия, в живота си има моменти когато сякаш е облян от слънчева светлина и можеш да видиш доброта в погледа му. Просто трябва да знаеш да виждаш доброто в хората и да ги разбираш - да разбираш мотивите им издъно! :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #54 -: Юни 29, 2006, 21:54:03 pm »
Че аз себе си ако не харесвам, как другите ще харесам? И нищо не искам да променям, готин съм си и такъв.  :P

Пък който не ме харесва-няма вкус!

Тъй става, кога му умре на човек циганката, дето го хвали-почва сам да върши това.  :D
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #55 -: Юни 29, 2006, 22:31:53 pm »
Аз съм си хубав ( тъй ми казват де ), иначе е по-важно човек да е хубав отвътре:)))

Неактивен Niya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #56 -: Юни 29, 2006, 22:58:30 pm »
Цялото Сътворение съществува в теб и всичко, което е в теб, съществува и в Сътворението.
Няма граница между теб и предмета,намиращ се съвсем наблизо, също както няма и разстояние между теб и отдалечените предмети. Всички неща, най-малките и най-големите, най-ниските и най-високите, са вътре в теб, еднакви по произход. Един-единствен атом съдържа всички елементи на Земята. Едно-единствено движение на духа съдържа всички закони на живота. В една единствена капка вода се крие тайната на безбрежния океан. Една-единствена твоя форма на проявление съдържа всички форми на проявление на живота изобщо.
Халил Джубран
 
Красотата и грозотата са в нас, a  всичко, което виждаме е огледало.
Странно, но човек казва най-много за себе си когато говори за другите.
« Последна редакция: Юни 29, 2006, 23:06:34 pm от Niya »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #57 -: Юни 29, 2006, 23:05:12 pm »
Цитат
В такъв случай всички хора са красиви независимо от тяхното съзнание, защото всеки един от нас възприема себе си като готин.
Там е работата, че съм чувал доста хора да говорят за себе си "мразя се", "не се харесвам", "не искам да се виждам в огледалото" и т.н. Не смятам, че с такива имам нещо общо като съзнание.
Така се получава, защото са малко хората, които са убедени, че изборът на тялото е техният личен избор още от преди да се родят. Колкото и да ми говорят, че съм грозен, аз ще почитам собственият си избор, защото е имало някаква причина да съм точно такъв.
Не мисли като човек!-Крион

Дъвиан

  • Гост
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #58 -: Юни 29, 2006, 23:06:26 pm »
Да, поклон пред личността на Халил Джубран. Прекрасно е!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Външния вид и съзнанието
« Отговор #59 -: Юни 29, 2006, 23:43:48 pm »
Не се шашкай, преди да се родиш си подготвяш даже и смъртта на тялото. Разбира се, някои неща от основната ти програма могат и да се променят в хода на живота, но и те са разиграни предварително.  ;D
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27