Автор Тема: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята  (Прочетена 82898 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #30 -: Октомври 27, 2006, 10:24:48 am »
Ммммда, корпоративните интереси вече контролират всичко, дори и правителствата.

Пример за това е бате Буши. Външната му политика изцяло се ръководи от петролните интереси на компаниите, в които той участва. т.е. използва правителството за корпоративни цели... Както навсякъде де...


Antonium

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #31 -: Октомври 27, 2006, 10:31:54 am »
Американксото правителство винаги е защитавало собствените компании, във всяка точка на света, това е разликата в политиката между европейците и американците. Ти представяш ли си Станишев да тропне някъде с юмрук заради българска фирма.

Eon

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #32 -: Октомври 27, 2006, 10:34:46 am »
Да но така или иначе правителствата си губят позициите. В едно бъдещо управление, търговските интереси ще водят човечеството напред.

Представяш си каква борба и какво лобиране ще настане например за получаването на концесия от One World Government-a за обработка на железните находища в астероида Церера например.

Напълно реално според мен.

Antonium

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #33 -: Октомври 27, 2006, 10:56:49 am »
Едва ли ще е по-различно от сегашната борба за концесии, но дотогава полетите в космоса най-вероятно ще се извършват от една компания. >:(

Eon

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #34 -: Октомври 27, 2006, 11:01:04 am »
Ммммда. има такава вероятност за полетите. Номера е още в началото да не позволим да се наложи да има монопол върху полетите в Космоса.

Не вярвам това да стане. Все едно автобусните превози в България да са от една фирма. Ще си има компании много за превоз, то е ясно.

Борба ще има и за ресурсите в сл. система. Там вече ще играят големите играчи с политическа подкрепа.

Друг е въпроса ако вече има някой там  8)

Antonium

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #35 -: Октомври 27, 2006, 11:24:54 am »
Който пръв стъпи здраво в Космоса ще се опита поне в първите години да наложи монопол върху полетите и ресурсите, анай-вероятно този монопол  е наложен вече.
Там са Еоне, а ние гледаме нагоре и мечтаем, но ще дойде Световната революция и тогава - до стената. :D ;D :D :P

Eon

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #36 -: Октомври 27, 2006, 11:31:07 am »
Който пръв стъпи здраво в Космоса ще се опита поне в първите години да наложи монопол върху полетите и ресурсите, анай-вероятно този монопол  е наложен вече.

Е бате Буши нали прави изречения напоследък.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #37 -: Октомври 27, 2006, 11:44:16 am »
Не мисля, че ще може да тръгнем бидейки афганистанци, руснаци, бразилци или араби в космоса...

Трябва да излезем като Хора.

Неизбежно е. Макар в доста фантастични книги хората населили космоса да продължават да се делят на зелени, по-светлозелени, по-тъмно зелени и т.н. :)) Всъщност това не е изключено в един по-късен етап, примерно след 5-6-700 години.

Относно монопола над полетите ... От една страна, всички помним добре големи монополи в историята, като AT&T, Майкрософт ... И ще сме наясно с признаците на настъпващ монопол, и ще се опитаме да го предотвратим ... Лошото е, че в момента на много хора не им пука - дори на по-голямата част от американците - за космическите полети. И то не защото ги мъчат проблеми с оцеляването както африканците например, а защото просто не им е интересно, не могат да видят бъдещите ползи ...
Може би в началото все пак ще има монопол, или олигопол :)) Все пак това не е сектор, в който всеки може да влезне лесно. Но рано или късно повечето подобни модели падат - нищо чудно след сто-двеста години да гледаме на космическите полети и кораби както сега гледаме на морските кораби и влаковете :)
Прекалено много фактори и променливи има, дори и без да включваме разните теории за многото извънземни които уж щъкат наоколо, така че прогнозата е много трудна.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #38 -: Октомври 27, 2006, 11:46:52 am »
Не знам защо още след първото съобщение в темата се сетих за основните стилове в карате-вътрешен и външен.
Тази глобализация, която коментирате, е външният стил, т.е. видимата част, в която има показност и "дрънкане на оръжие".
Все ми се струва, че вътрешният стил е по-обемен, по-дълбок и всеобхватен. В него действат и такива сили, които не се виждат от хората, обслужващи външния стил, но вярвам и то силно, че има и сили, които са в състояние да се противопоставят на тази жажда за власт.
Та искам да кажа, че все пак не сме добре информирани към какво върви светът. Глобализация-да, но каква? Ако глобализацията е термин от външния стил, то единение е от вътрешния.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Antonium

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #39 -: Октомври 27, 2006, 11:51:50 am »

Все ми се струва, че вътрешният стил е по-обемен, по-дълбок и всеобхватен. В него действат и такива сили, които не се виждат от хората, обслужващи външния стил, но вярвам и то силно, че има и сили, които са в състояние да се противопоставят на тази жажда за власт.

Прав си вътрешния стил е много по-силен, провеждан от МВФ и после армията на УСА. Събитията в Аржентина бяха провокирани от вътрешния стил. Там е една от връзките - Аржентина, Афганистан, нефт , наркотици, двете кули и войнат.

Eon

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #40 -: Октомври 27, 2006, 11:59:58 am »
теории за многото извънземни които уж щъкат наоколо

Щъкат, щъкат.. почти съм сигурен в това.

нищо чудно след сто-двеста години да гледаме на космическите полети и кораби както сега гледаме на морските кораби и влаковете :)


Точно това имам предвид.... Отивам с "Чавдар-а" (разбирай космическия транспорт) на село (разбирай Луната) до баба... да прекопая нивата...

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #41 -: Октомври 27, 2006, 12:05:44 pm »
Да бе... Искаш да ме убедиш, че сегашната картинка ще продължава вечно ?
Наистина ще има кораби навсякъде, но нивото няма да е същото. Няма как да се продължава с корпоративното бръщолевене, тъкмо защото то е "външно" - както се изрази Миротвореца, дрънкане на доспехи...
Бъдещето е енергийно, и голямата Глобализация ще е енергийна. Ще си говорим пак след някоя и друга година.. 
musica universalis

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #42 -: Октомври 27, 2006, 12:15:11 pm »
Да бе... Искаш да ме убедиш, че сегашната картинка ще продължава вечно ?
Наистина ще има кораби навсякъде, но нивото няма да е същото. Няма как да се продължава с корпоративното бръщолевене, тъкмо защото то е "външно" - както се изрази Миротвореца, дрънкане на доспехи...
Бъдещето е енергийно, и голямата Глобализация ще е енергийна. Ще си говорим пак след някоя и друга година.. 

Съмнявам се, че ще е след "някоя и друга годинка" енергийното ... там каквото. По-скоро след няколкостотин години ...

Между другото, не знам дали ако не беше "корпоративното бръщолевене", сега с вас дали нямаше да сме всички нейде горди овчари и земеделци, и дори да не се познавахме помежду си ...  8)

Antonium

  • Гост
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #43 -: Октомври 27, 2006, 12:23:09 pm »

Между другото, не знам дали ако не беше "корпоративното бръщолевене", сега с вас дали нямаше да сме всички нейде горди овчари и земеделци, и дори да не се познавахме помежду си ...  8)
Аз лично не те познавам :D и не знам дали нямаше да бъда по-щастлив ако живеех в един свят не толкова технологичен. :P

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #44 -: Октомври 27, 2006, 13:01:13 pm »

Аз лично не те познавам :D и не знам дали нямаше да бъда по-щастлив ако живеех в един свят не толкова технологичен. :P

Хехе имах предвид виртуално ...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27