Автор Тема: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята  (Прочетена 83117 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #60 -: Октомври 31, 2006, 15:49:02 pm »
Аз залагам на различен сценарий за всеки човек като ще има разбира се и масови сценарии за тълпите. Както се казва който на каквото се хване

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2006, 18:14:27 pm »
Дали ХААРП не е всъщност едно глобално ЕМП, което чака подходящия момент за да се активира?

Ще го кажа с думи прости и ясни. Бъдещето на Земята в няколко варианта:

1. Глобализация. В началото всичко ще е тип-топ, ще се радваме на новата идея. След това ще започнат да се появяват В като Вендета, и всичко ще се разкисне, защото Земята и без това няма бъдеще като глобална система, не и на това равнище на духовност.

2. Глобален катаклизъм. Възможности много - смяна на Полюсите, твърде близо преминал масивен метеор и т.н При първото е ясно - тотал дистракшън, при второто има шансове и за оцеляване. Край - неизбежен:)))

3. Дългоочакваното идване на Христос. Във физическия свят. Идея, която не приемам, по-скоро Второто пришествие е на духовно ниво. Обещания Златен милениум на Нострадамус. Малко вероятен сценарий според мен.

4. Глобална война. Исляма версус Християнството. 70-80% тотал дистракшън. Игра с огъня. Не вярвам някой да отстъпи. Доста вероятен сценарий.

5. 2012, събитието Х :) Вселенски лъчи, 5-6-7-8 измерения и т.н 50 на 50 според мен:)

6. Така бленувания контакт с екстратерестриъл:) Вероятно развитие в 2 направления: добри човечета, тип "подаваме ви ръка да се изправите в духовен и технически аспект", лоши човечета, тип " ето ви нашата помощ, ама тайно ще ви го набутаме като станете излишни".

Избора е ваш:)
Аз залагам доста на сценарий 2, 4 и 5.

Оберон
или
7. Битка между доброто и злото (съмнявам се, че ще бъде тип "дай си и другата буза да те шамаросам":))

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2006, 18:19:50 pm »
Аз залагам на (...) който на каквото се хване

Мисля, че Alien е доста прав в това, че ще има доста индивидуални сценарии и няколко мощни общи сценария "за тълпата". (Oberon, откажи се най-после от този уравниловащ без никакви основания егалитаризъм!)

Тълпата, най-общо ще преживее един трус - казвам трус, защото мисля, всички сте съгласни, че в настоящия си вид нашата реалност не може да просъществува и поради липсата на реална воля за промяна от страна на властта, тази промяна ще трябва да дойде по пътя на известно сътресение за непокорната, самозабравила се и побъркала се в своите материални разхищения цивилизация. Масовият човек, който е станал жертва на цивилизацията (оставил се е да стане нейна жертва), ще изживее промяната драматично и стряскащо, в отговор на своето безделие или насочени в лоша посока усилия - религиите и почти всички философии на Духа говорят за този критичен момент на преоценка и търсене на сметка за пропилявани възможности от страна на отделните хора. Мисля, че в този момент няма да има съществени различия между трагедиите на отделните групи хора в тълпата - за всички ще има едно рязко отпадане на ориентири, на стабилни и считани за сигурни опори в реалностт - неща, в които масовите хора са вярвали и са разчитали, че тези неща ще продължават да стоят неизменни и ще осмислят, обясняват и гарантират тяхното съществувание във вида му, заварен от Промяната.

Ако можем да говорим за някаква характерна разлика в кризата по отношение на отделните масови групи, тя според мен ще бъде обусловена от вида "пристрастеност", на която тези хора са се поддали в социалното си ежедневие: банкерите ще изживеят ужаса на изчезналите си трезори и обезмислените си пари, фабрикантите - този на липсата на суровини, изпотрошените си заводи и работници, които не искат да работят въобще, полицаите, съдиите и политиците - ужаса на една неуправляема човешка маса без никакъв респект към реда, болните - ужаса на една разпаднала се здравна система и липса на лекарства, коконите - ужаса от развалините на Новия бизнес-център с многото му бутици и фризьорници. Всеки от поставилите се в матрицата на стандартното общество, който е вярвал и се е крепил от нейния институционализъм, ще преживее разпадането на този институционализъм и разгръщането на една реалност, в която нещата, на които е вярвал, вече нямат никаква стойност и никой не дава и пукната пара за тяхната хилядолетна и неотменима "непреходност".

Времето на труса ще погуби много от онези представители на тълпата, които се опитат да обезпечат своята сигурност по конвенционален начин. Стихията ще помете бункерите на управниците, ще взриви спасителните им кораби, в които са мислили да напуснат временно Земята, заедно със своите съкровища, за да гледат самодоволно погубването на обикновеното човечество; онези, които си закупят прескъпите средства за защита, които малко преди Промяната ще залеят пазара, ще се окажат излъгани - лекарствата ще се окажат отрова, а скафандрите, или каквото е там, няма да работи по начина, обявен от рекламите... Безчет безумци ще се поставят в услугите на плъзнали шарлатани, които ще им предлагат скъпо избавление, без те самите себе си да са в състояние да избавят в един срутващ се свят, който ще ги погребе наедно с техните мародерски приходи. Предстоящият срив ще бъде една грандиозна подигравка със стандартните стойности и ще се прояви като велико изобличение на лъжците и тираните, надявали се през целия си живот на хорското невежество.

Спасението в тези смутни времена ще дойде из дълбините на вярващата и търсеща душа, която е възпитавала любовта и светлината в съзнанието и действията на човека, в чието тяло живее. Никакви зелени човечета няма да ви предложат помощта си, спускайки се с летящите си чинии над града ви, освен същите тези шарлатани, които ще се опитат да ви заблудят със своите измамни извънземни контакти. Не вярвайте на външна помощ - второто Пришествие няма да бъде осъществено по външен начин, но по вътрешен. В този смисъл Alien е съвършено прав по отношение на въпроса за личните сценарии. Пътят на духовно търсещия човек е път на самотник и няма място сред широките тълпи, способни да опошлят всичко - включително и Бога! Духовно търсещият ще бъде тайно изпратен на спасителното за него място - далеч от градската трагедия, на привидно обикновено място, без никакви бункери и без никакви свръх-технологични гаранции за оцеляване. Такива гаранции в една променяща се реалност няма да имат никаква стойност - ето защо духовният странник ще се окаже на място, защитавано по свръх-естествен начин. Там той ще срещне единомишленици, братя и сестри по съдба и дух, чието сияние ще го обгърне в сигурната сфера от висши вибрации на хармония с Бог и природа.

След сриването на света, което духовно търсещите няма да го преживеят драматично (поне не толкова, колкото онези, които не са измолили с нравствеността си известно снизхождение); сътресението за възвишените ще мине подобно на мрачно и забавено съновидение, някак отстранено и чуждо. Когато всичко свърши, просветените хора ще тръгнат и около себе си ще видят един разнебитен свят, в чиито останки могат да разположат гнездата на своята бъдеща цивилизация. Ако имат повече късмет, тези духовни групи ще се издигнат високо в пространствата, въртенето около тях ще се ускори неимоверно и след профучаването на високовибративния тътен от транслацията им, ще се окажат в съвсем други реалности, обещавани от не един и два контактьорски и пророчески разказа. И така...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2006, 18:33:40 pm »
flyDragon някой да ти е казвал, че си прекалено интелигентен за това измерение  :---  ;)
ся без офф топик:
Силно се надявам, че това което каза е вярно, дори и аз да съм от "масите" които са пристрастени към елементарните и безсмислени неща ...
Но представете си, че когато дойде деня на страшния съд се окаже следното - тъмнината е по силна от светлината и освен това вече/преди еони я е погълнала и единственното което властва в този свят, тази реалност и другите е злото !  :-X
това според мен е най-лошия сценарии и нещо ме кара да мисля че е възможен, дано да греша

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #64 -: Ноември 01, 2006, 13:01:59 pm »

В началото бе словото,
и Словото бе у Бога,
и Словото бе Бог.

То бе в начало у Бога.

Всичко чрез Него стана
и което е станало
нищо без Него не става.

В него бе животът
и животът бе
виделина
на челоовеците.

И виделината
свети в тъмнината
и тъмнината
я не обзе.

Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Пътят към Глобализацията и бъдещето на Земята
« Отговор #65 -: Февруари 07, 2007, 13:17:24 pm »
Една интересна статия, озаглавена 'Кой Движи Света и Контролира Стойноста на Имуществото?   -
http://www.rense.com/general75/wrus.htm

Цитат
По настоящем, Ирак е колонизиран от Световните Банкери.  Остават пет държави, които нямат централн банка.  Това са Иран, Северна Корея, Судан, Куба и Либия. 
Те всички са част, от списъка на "лошите", на Джордж Буш.

'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Нищо не може да ме уплаши, дори такава статия 8)

seine saint denis style

  • Гост
Здравей, Админе  :D ! Мисля, че по - скоро Алиен е прав, а моята аргументация е, че историята е доказвала хиляди пъти, че такова нещо като единство не може да има. Единна религия, единна власт. Замисли се дори с християнството какво става - разцепва се. Всички знаем, че се цели да се наложи световно правителство  и както един приятел казва - единна религия. Тогава, според мен, ще настъпи края. Не мисля, че това е начина да се оправи положението в Африка при условие, че са ги  грабили и ограбвали. Това не е решение, а предтекст за нещо друго.

Цитат
Остана само и съединени азиатски щати да направят....

 :(  И като нищо ще направят. То и ЕС не е никакъв Европейси съюз, при условие, че САЩ диктуват и дърпат конците. :(

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Кадафи: Африка да се обедини в САЩ или да изчезне

01 юли 2007 / News.dir.bg
Либийският лидер Муамар Кадафи, който се обяви за „боец за Африка”, призова континента да се обедини под властта на

Глобализацията е единственият начин за спиране на конфликтите по света. Нямам предвид, разбира се, Световен Райх който да управлява с желязна ръка планетарна империя. Надявам се следващите на американски президентски избори да се избере по-нормален човек, който да умее да балансира всичките тези интереси и леко да поеме по някакъв миролюбив курс, където дипломацията, ако ще и скритата, а не щатския вемахт да решават световните проблеми. Щото колкото и да е модерно да се мразят американците, те са единствените които са в състояние да доведат до някакъв по-мирен и интегриран свят. Друг е въпросът, че в момента хептен не вървим натам.

Историята, драга ми SSDS, е доказвала хиляди пъти че такова единство е здравословно. Да не би националните държави да са съществували от самото начало? Хората са живели на племена, които са били обединени родове. После племената бавно са се обединявали едни с други и постепенно се е увеличавала бройката на "наште" и "другите". Логичният път напред е планетарно обединение за да можем да спестим всичките тези ресурси за оръжия и да ги насочим към експанзия към други планети. Или да си останем тук, да се правим на "духовно развити" и да чакаме следващия астероид да ни направи на прах.


Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
И при това положение, как ще отделите Глобализацията от Световния райх моля, като те дирижират всичко ?
 8)Илюзиите са едно, нооо реалността съвсем друго нещо.
 :P
 
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
И при това положение, как ще отделите Глобализацията от Световния райх моля, като те дирижират всичко ?
 8)Илюзиите са едно, нооо реалността съвсем друго нещо.
 :P
 

А фантасмагориите - съвсем трето нещо.   :)

Като попитаме само "Кой е тоя дето дирижира?" дали няма да изскочат хиляди отговори: от "тайните общества", през десетки "видове извънземни", и стигнем до производителите на зарзават, или пък  чалга-певците, или пък световните женски движения ...

seine saint denis style

  • Гост
Явно всеки е чел различни неща, а мен пък ме учат на още по - различно  :D. Именно политолизите и политиците изнасящи ми лекции ми казват, че Глобализацията е всъщност Единно правителство, начело със САЩ. Странно, а?!  :P

Глобализация = Гробализация  8)

Африка могат и да се оправят и без да се обединяват със САЩ, не може да има само 2 алтернативи - или с нас, или ви няма.

Римска империя,  СеСеСеРе...  :D Интересна история...  :D

 :-*







Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Фантазмите са повече от очевидно при вас самия и нямат нищо общо с реалността.
Достатъчно е даже да се видят само резултатите, които са вече очевидните и за най- заблудените и невежите, за да си задава поне човек въпроси, дори и да няма понятие от къде идва цялата тази патаклама.

Когато човек е заблуден не е нещо кой знае какво, но когато се прави насила на заблуден, това вече е нещо много страшничко, както за него самия, така и за всички останали.

Това манипулацията и зомбацията са голяма работа. :-\
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
И защо не ми отговорихте на прекия въпрос как ще изключите Световния Райх, след като той движи Глобализмът ?

И защо прожектирате вашите фантасмагории върху мен  ?


Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Явно всеки е чел различни неща, а мен пък ме учат на още по - различно  :D. Именно политолизите и политиците изнасящи ми лекции ми казват, че Глобализацията е всъщност Единно правителство, начело със САЩ. Странно, а?!  :P


А извинявай, Университета който съм завършил аз е затънтен и не е известен извън рамките на родното ми село, та в него никой не е чувал за това нещо Политология :))

Еми много ясно че ще е начело със САЩ, с кого друг да е начело - с Ахмадинеджад ли, където преди днес осъдили някаква женица на бой с камшик, или с Путин, където не стават много чисти неща напоследък. Абстрахирайте се от простака Буш, в този като че ли рушащ се свят в западната цивилизация се намира основна концентрация от последните останки мислещи хора с все още някакви възможности за въздействие дори върху собствената си политика. В момента, ако изведнъж хипотетично американците изчезнат от планетата, моментално ще влезнем в ново средновековие. И там ще има и многополюсност и достатъчно войни за кеф на антиглобалистите ... :)

Фантазмите са повече от очевидно при вас самия и нямат нищо общо с реалността.
Достатъчно е даже да се видят само резултатите, които са вече очевидните и за най- заблудените и невежите, за да си задава поне човек въпроси, дори и да няма понятие от къде идва цялата тази патаклама.

Когато човек е заблуден не е нещо кой знае какво, но когато се прави насила на заблуден, това вече е нещо много страшничко, както за него самия, така и за всички останали.

Това манипулацията и зомбацията са голяма работа. :-\

Ъъ, извинете, милорд, какво предлагате Вие като решение - световна антиамериканска война: срещу армията им, срещу населението им от "тъпи американци": фермери, селяни, жените, децата, всичко - веднъж завинаги да се сложи край на "гнездото на Злото" ?!

Манипулацията и зомбацията се забелязват в голяма степен у хора, които гледат едностранчиво и черно-бяло на нещата. Аз, за разлика от тях, се опитвам да мисля ...

П.П. Между другото, винаги ми е било забавно, когато в някакъв спор започнат личните нападки: това означава че другата страна си е изчерпила аргументите. И, да, "очевидно е и няма защо да го споменаваме" не се брои за аргумент при мен ..  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27