Автор Тема: Какво е добро и какво е зло  (Прочетена 37747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #135 -: Май 04, 2006, 10:18:08 am »
Мориелизмът е един странен метод на държане и говорене,целящ изтъкване на духовното развитие на говорещия,съчетано с доказателства за обратното...no offence meant
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #136 -: Май 04, 2006, 10:32:24 am »
Снощи докато заспивах ми мина една мисъл...
ФлайДрагон се стреми толкова към Божественото, че изгражда в себе си един вид Вавилонска кула. Стремежът му е да покаже на всички колко е над тях духовно, колко сме нищожни тука и тн. Няма лошо в стремежа да достигнеш Божественото, но недей да жертваш Човешкото, защото колко и да ти се иска, ти си Човек, и Вавилонската кула в сърцето и душата ти ще се сгромоляса, точно тогава, когато стремежът ти ще е най-силен и ще си мислиш че си на 1 ръка разстояние да се обожествиш:)))) Толкоз от мене.

Оберон

п.с Аро не заслужава твоето нравоучение, граничещо с обиди и всезнание. Аз ако бях, щях да и се извиня, дори и Боговете са го правили...жалкото е, че в темата за Доброто и Злото се държиш точно така, Демоне

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #137 -: Май 04, 2006, 11:02:27 am »
Мерси за страстите, не-демоне! Да ти кажа само - радвам се истински с всяко изказване, в което намеря вътрешен смисъл, липса на предразсъдъци и посредственост! Да живее Посредствеността! Да живеят не-демоните!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #138 -: Май 04, 2006, 11:16:07 am »
Мерси за страстите, не-демоне! Да ти кажа само - радвам се истински с всяко изказване, в което намеря вътрешен смисъл, липса на предразсъдъци и посредственост! Да живее Посредствеността! Да живеят не-демоните!

:))) не коментирам:) Предразсъдъците и посредственоста са човешки дадености, дори и ти понякога постъпваш така. Писна ми да ти чета постовете, все едно пишеш новата Библия ...

Приключи моята комуникация с теб. Ти си добър човек, уважавам много стремежите и познанията ти, но има и други хора покрай теб, с които искаш не искаш трябва да се съобразяваш. Пепелта е по силна от земята, защото е горяла...Ти не си бог, драги, а Човек. Ако искаш да го раздваш бог, стани актьор:)

Оберон

ssi

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #139 -: Май 04, 2006, 11:32:34 am »
Доста се вглъбихте в спора който прерастна в караница. Не трябва да допускате да се карате помежду си ..особено тук.
Всеки си има право на мнение и не трябва да показвате омраза тук. Сигурен съм ,че ако някой е сгрешил и (или) обидил друг ,и не го разбира сега, ще го разбере все някога. Всеки може да си намери причини да се държи грубо , но не трябва. Все пак основната идея на форума е да сеем знания и любов към другите ... или не сте  съгласни...
Я се усмихнете  :D ,и ,ако някой ви обиди просто не му отвръщайте , а продължете да си пишете по темата.

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #140 -: Май 04, 2006, 11:43:43 am »
Ти си прав, ама аз не го мразя:) не одобрявам просто отношението му към другите. Съфорумците не го заслужават просто:0

Оберон усмихнат

aro

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #141 -: Май 04, 2006, 12:05:44 pm »
Мерси за страстите, не-демоне! Да ти кажа само - радвам се истински с всяко изказване, в което намеря вътрешен смисъл, липса на предразсъдъци и посредственост! Да живее Посредствеността! Да живеят не-демоните!
:o И защо сега така?
Всички сме посредствени погледнати от небесата, за които говориш.
Аз искрено се възхищавам на хората, които са силно вярващи, въпреки посредствеността си, не търсят обяснения и доказателства, не умеят да философстват и не искат...а просто, четът библията ,вярват и се молят.Крайно са ми симпатични и не съм видяла високомерие или лошотия от тях.Да, да са живи и здрави им пожелавам, но не със смисъла, който ти впрягаш.
Ако си искал да ме обидиш по някакъв начин, не успя.Не се обиждам лесно, нито се сърдя, нито тая лоши чувства :)
Може да съм глупава сравнена с теб, но не може всички да сме умни и да боравим с високопарни изречения.
Съжалявам че не ти се оказах достоен опонент, но все ще се намери някой по-достоен и по-умен от теб и ти във високомерието си няма да го видиш.

Eon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #142 -: Май 04, 2006, 12:15:13 pm »
В спора се открива истината.
Хората спорят, няма нищо лошо.





ssi

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #143 -: Май 04, 2006, 12:23:11 pm »
Цитат
В спора се открива истината.
Хората спорят, няма нищо лошо.

Нееее ... ние сега спорим , а те си отправят обидни думи  :)
Знаете ли ,че в много от случаите когато сте ядосан или ви е много тъжно и не можете да се владеете, помага един изпитан елементарен метод - дълбоко вдишване и бавно издишване. На мен много ми помага.

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #144 -: Май 04, 2006, 12:24:49 pm »
Аз обиждам:))? Я чети по-внимателно  >:(

ssi

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #145 -: Май 04, 2006, 12:35:16 pm »
Цитат
Аз обиждам:))? Я чети по-внимателно 

 :)
Голям си буквалист . Ами нямах това в предвид. изках да подчертая разликата между спор и караница. Извинявам ти се лично :-)

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #146 -: Май 04, 2006, 12:36:03 pm »
Приема се:)

Пийс

firma

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #147 -: Май 04, 2006, 12:48:12 pm »
Оставам с впечатление ,че във форума не са харесват духовните хора. ???
Може би е по-добре да се отвори тема,където всички да си казват мнението за останалите. :D
Трябва да се уважаваме и обичаме.

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #148 -: Май 04, 2006, 12:51:02 pm »
И кои са духовните хора тук??? Ако питаш мене, няма ни един !!!!!!!! Грешка, има няколко...но ФлайДрагън не е от тях, окончателно се убедих. Няма право на някой неща, които си позволява. Ако е искал да се пошегува, не го е направил успешно.

Оберон

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #149 -: Май 04, 2006, 12:54:47 pm »
И въпреки всичко, никого не обиждам, никого не искам да унизя. Аз също се възхищавам на простите хора, които се отнасят с подобаваща скромност и чистота, усърдие и доброта. Но истински ненавиждам, цялото ми същество се потриса, когато някой въздига невежеството във философски принцип; когато твърди, че висините са недостижими и, едва ли не, прометеевото посягане към тях е недостойно! Истински се потрисам от избора на някои (не обвинявам нито теб, аро, нито друг от форума или извън него) да се оставят в удобното невежество, вместо да се впуснат в една неудобна, взискателна дисциплина към усъвършенстване и издигане. За да не дразня демократичните попълзновения на някого - не твърдя, че съм Бог, нито, че пиша Библия. Последната отдавна е написана и във всичките си страници, прочетени без догматизъм, приканва към въздигане. Извинявайте, че влагам цялата си енергия да пиша дълбоко, цялостно и да излагам всичкото знание, което имам и, което, може би от Небесата изглежда посредствено, също както от дъната изглежда...високопарно. Хиляди извинения, че дразня нечие чувство за малоценност - повярвайте ми, аз не пиша за неговото чувство - ВСИЧКИТЕ мои postове са за онези, които търсят вариации на истината и се вдъхновяват от брътвежи като моите да я разбуждат в себе си. ТОЛКОВА ЗА ДОБРОТО И ЗЛОТО!, за сега ; )
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27