Автор Тема: Какво е добро и какво е зло  (Прочетена 37607 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Какво е добро и какво е зло
« -: Април 04, 2006, 19:52:38 pm »
Какво е добро и какво е злото ???Доста офтопици имаше по това.Въпрос на гледна точка. ::)
От къде произлиза злото. ???Как мислите ???
« Последна редакция: Април 16, 2006, 17:29:52 pm от Ricardo »

Oberon

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #1 -: Април 05, 2006, 19:49:59 pm »
Зависи от гледната точка, в това е проблема.
Не намесвай моля те пак религията, а погледни в моралния кодекс заложен във всеки от нас.

Аз досега спорих в Мултиплекс в София с едни християни тука, дето пускат филма за Христос за лапета. Не искаха да говорят с мен. Причина- неизвестна....

Моралния кодекс заложен във всеки от нас. Защо аз идвам на този убит свят с един кодекс, други идват с коренно различен? Правото на избор? Не мисля. Гнилост от самото начало - по ми се вярва:)))

Rise Diablo - Lord of terror...

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #2 -: Април 05, 2006, 22:15:15 pm »
може би по-точното заглавие на темата ще е:

КАКВО Е ДОБРО И КАК ДА ГО РАЗЛИЧАВАМЕ ОТ ЗЛОТО

 :D    :D    :D    :o
musica universalis

firma

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #3 -: Април 05, 2006, 22:21:33 pm »
Ами доста спорове вече има нямало добро,какво всъщност е доброто.Какъв бил смисъла да сме добри. ???

firma

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #4 -: Април 05, 2006, 22:26:27 pm »
Зависи от гледната точка, в това е проблема.
Не намесвай моля те пак религията, а погледни в моралния кодекс заложен във всеки от нас.

Аз досега спорих в Мултиплекс в София с едни християни тука, дето пускат филма за Христос за лапета. Не искаха да говорят с мен. Причина- неизвестна....

Моралния кодекс заложен във всеки от нас. Защо аз идвам на този убит свят с един кодекс, други идват с коренно различен? Правото на избор? Не мисля. Гнилост от самото начало - по ми се вярва:)))

Rise Diablo - Lord of terror...

Това ,че пускам теми за православното християнство не означава че съм религиозен.
Имам доста сходни разбирания с Богомилите. :D
Вярвам в Исус Христос,а не в църквата.Вярвам ,че и българите са богоизбраните.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #5 -: Април 05, 2006, 22:31:54 pm »
Добро е това,което те карра да се чувстваш добре,поражда у теб чувство на задоволство.Тея неща трябва да се измерват по собствените ти разбирания.Изпитваш оргазъм като убиваш?Много моля,давай! Това за теб е добро...виж за жертвата не е...Което ще рече че между различните разбирания често има конфликти...а когато някой ти казва "това е добро,а това не" той ти залага собствената си програма за добро/зло...абе объркана работа,нали знаете символа ИН/ЯН си има от противоположната частица във всяка част
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #6 -: Април 05, 2006, 22:41:30 pm »
Добро е това,което те карра да се чувстваш добре,поражда у теб чувство на задоволство.Тея неща трябва да се измерват по собствените ти разбирания.Изпитваш оргазъм като убиваш?Много моля,давай! Това за теб е добро...виж за жертвата не е...Което ще рече че между различните разбирания често има конфликти...а когато някой ти казва "това е добро,а това не" той ти залага собствената си програма за добро/зло...абе объркана работа,нали знаете символа ИН/ЯН си има от противоположната частица във всяка част

В крайна сметка какво трябва да правим на земята.Все тъпчим на едно място с тези противоположности.
Gil-Galadh ти в какво вярващ и какво правиш за да се чувстваш добре или зле.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #7 -: Април 05, 2006, 22:41:48 pm »
Зависи от гледната точка, в това е проблема.
Не намесвай моля те пак религията, а погледни в моралния кодекс заложен във всеки от нас.

Аз досега спорих в Мултиплекс в София с едни християни тука, дето пускат филма за Христос за лапета. Не искаха да говорят с мен. Причина- неизвестна....

Моралния кодекс заложен във всеки от нас. Защо аз идвам на този убит свят с един кодекс, други идват с коренно различен? Правото на избор? Не мисля. Гнилост от самото начало - по ми се вярва:)))

Rise Diablo - Lord of terror...

Това ,че пускам теми за православното християнство не означава че съм религиозен.
Имам доста сходни разбирания с Богомилите. :D
Вярвам в Исус Христос,а не в църквата.Вярвам ,че и българите са богоизбраните.


haha, и аз така - ама няма как да обясниш разликата, защото тя е много тънка.... ;)
musica universalis

firma

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #8 -: Април 05, 2006, 22:46:36 pm »
Мисля ,че разликата е в духовното равнище на хората.
Например не всеки вярва ,че има прераждания.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #9 -: Април 05, 2006, 22:51:57 pm »
а какво има, ако не прераждания?
musica universalis

firma

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #10 -: Април 05, 2006, 22:58:52 pm »
а какво има, ако не прераждания?

Ами да вярваш ,че има прераждания е налудничево за повечето хора.Живееш един път на земята и толкова.
После чакаш възкресението!!! :---Но нека да не се отклоняваме от темата.От къде идва злото ???

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #11 -: Април 06, 2006, 02:14:33 am »
Според древните български традиции и вярвания, ИН и ЯН не са противоположности.
ИН и ЯН са допълващи се до ЦЯЛОТО.
Аз съм привърженик на инклузивното мислене, т.е. обединяващото. Не мисля, че другото, римското "разделяй и владей" има бъдеще.
Ако разделяш, раграничаваш, раздробяваш или отхвърляш аспектите на един обект или действие, едва ли ще видиш цялостната картина, т.е. действителноста.
...
Ако поабсолютизирам малко:
Зло е онова, което не е добро дори и само за едно същество.
Ако това твъдение се приеме за вярно, то абсолютното зло го нема....
И следва, че това което наричаме добро/зло, са само различни степени на възприемане от субекта, подредени според бройката на подкрепящите/отхвърлящите го.
Всичко е относително...май казал Айн-щайн. ;)
« Последна редакция: Април 06, 2006, 02:22:34 am от IYIjorovelev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #12 -: Април 06, 2006, 10:04:51 am »
В крайна сметка какво трябва да правим на земята.Все тъпчим на едно място с тези противоположности.
Gil-Galadh ти в какво вярващ и какво правиш за да се чувстваш добре или зле.

 ТРябва да правим каквото искаме.ИНаче вярвам че света в който живеем е съвкупността от мъжкото и женското и продукт на тях и съответно възприемам двете начала като Бог и Богиня,които в съюза си правят цялото.Общо взето  Езичество и Уика :)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #13 -: Април 06, 2006, 20:58:55 pm »
В крайна сметка какво трябва да правим на земята.Все тъпчим на едно място с тези противоположности.
Gil-Galadh ти в какво вярващ и какво правиш за да се чувстваш добре или зле.

 ТРябва да правим каквото искаме.ИНаче вярвам че света в който живеем е съвкупността от мъжкото и женското и продукт на тях и съответно възприемам двете начала като Бог и Богиня,които в съюза си правят цялото.Общо взето  Езичество и Уика :)

Да не се познаваш с администратора на сайта по окултизъм ВРАНА.Tой също вярва в уика.Знаеш ли колко дрънкулки и амулети е изобретил. ;D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Какво е добро и какво е зло
« Отговор #14 -: Април 06, 2006, 21:38:59 pm »
Не,не се познавам с него,макар че съм му разглеждал подробно сайта
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27