Автор Тема: Астрологията  (Прочетена 47917 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Отг: Астрологията
« Отговор #60 -: Април 18, 2006, 14:25:56 pm »
не знам как трябва да се нарече.

Двойна спирала е удачно според мен.
« Последна редакция: Април 18, 2006, 17:58:39 pm от Horus »

Oberon

  • Гост
Отг: Астрологията
« Отговор #61 -: Април 19, 2006, 11:12:56 am »
Цялата слънчева система не се върти по равнинна траектория около галактическия център, а се "гмурка" и "скача" над и под тази равнина.
« Последна редакция: Април 19, 2006, 16:56:28 pm от Horus »

Eon

  • Гост
Отг: Астрологията
« Отговор #62 -: Април 19, 2006, 12:06:30 pm »
Цялата слънчева система не се върти по равнинна траектория около галактическия център, а се "гмурка" и "скача" над и под тази равнина.

Така е.
« Последна редакция: Април 19, 2006, 16:56:49 pm от Horus »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Астрологията
« Отговор #63 -: Април 19, 2006, 12:22:47 pm »
=> Двойна синосуидна спирала  :)
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Астрологията
« Отговор #64 -: Април 19, 2006, 12:37:02 pm »
няма никъде спираловидно движение.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Астрологията
« Отговор #65 -: Април 19, 2006, 15:34:53 pm »
Сещам се за епициклоида.
Една точка от земната повърхност описва такава крива.
Но центъра около който се върти Земята, (Слънцето) не е в плоскоста в която точката описва епициклоидата. Имам предвид и прецесията.
Тогава споменатата точка, описва нещо като сплесната спирала овъртяна по линията на земната орбита.
Като вземем предвид, че и Слъчевата система се движи по орбита спрямо Галактическия център, то и Земата описва подобна траектория като на точката.
Струва ми се, че се получава: спирала, в спирала, в спирала....
Ако някой може да го изрази с фрактал, ще ми е интересно да го видя?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Астрологията
« Отговор #66 -: Април 20, 2006, 21:12:21 pm »
Ако някой може да го изрази с фрактал, ще ми е интересно да го видя?

 ;) ;) ;)
musica universalis

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Астрологията
« Отговор #67 -: Април 21, 2006, 03:50:01 am »
Имам на ум 3D анимиран фрактал.
 :)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Астрологията
« Отговор #68 -: Април 21, 2006, 19:52:48 pm »
 ;)
musica universalis

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Астрологията
« Отговор #69 -: Април 23, 2006, 18:45:25 pm »
ABE!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Астрологията
« Отговор #70 -: Април 15, 2009, 22:43:55 pm »
Знаете ли нещо за 13-та и 14-та зодии? 13-та е Паяк и би трябвало да обхваща периода от 16 май до 12 юни. Смята се, че през Средновековието е била забранена, защото се е смятало, че в тази зодия се раждали много вещици и магьосници и за да се намали влиянието й, тя е била премахната. Друга версия е, че знакът, изобразяващ зодията е бил кръст, а тогава е имало гонения срещу християните, та затова са я махнали. Но последно четох, че някакъв автор на научно-фантастични книги бил написал книга с история за 13-та зодия, ама си бил измислил всичко и така заблуждавал хората. Не се знае. Ако вие откриете или знаете нещо, пишете.  ;)

14-та е Змиеносец. Змиеносец е реално съзвездие.

В Уикипедия пише за него.

В древногръцката митология Змиеносец се свързва с бога-лечител Асклепий. След като пораснал и се обучил на лечителското изкуство, на Асклепий му дошла дръзката мисъл да възкресява мъртвите, за което разгневения Зевс го поразил с мълния и го поместил на небето.

Преди римската империя е имало 13 зодии, и месеците са били 13- по 28 дни всеки. Юлий Цезар направил реформа на календара и си присвоил името на един месец, а тринайстия месец и тринайстата зодия -изхвърлил от календара.  :-\  ;)
« Последна редакция: Април 15, 2009, 22:45:43 pm от Tuki »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Астрологията
« Отговор #71 -: Април 15, 2009, 23:18:34 pm »
има много повече съзвездия от зодиите, не могат всички да станат зодиакални знаци. Освен това между съзвездие и зодия има разлика и тя е 24 градуса :) Независимо, че някои набедени за астролози се излагат дори в ефир с това - пример Алена в предаването на Слави, заявявайки - "Слави аз знам, че когато си раждан, Слънцето е било в съзвездие Везни" (Демек каза, че Слави е скорпион, но той не е, зодия Везни е).
Има някаква логика да има повече знаци, но това е заместено в някои астрологични школи с бели и черни полутонове на знаците - т.е. първата половина и втората половина на някой знак, и тези полутонове дават различни характеристики. т.е. зодия Паяк си е част от втората половина на телец и първата половина на близнаци (ако не ме лъже паметта как бяха по време).
Колкото за кръста, той винаги е присъствал в астрологията и означава материя, както полумесецът означава дух - пример знакът на Юпитер означава духът върху материята, докато знакът на Сатурн - материята върху (или ограничава) духа. Старият символ на Марс е бил обратният на Венера - кръг с кръст отгоре и е означавал материята върху светлината. Венера пък е - светлината, която е над материята. Или светлината, която се ражда от материята, или светлината, която овладява материята. Знакът на Марс по-късно е сменен на кръг със стрелка - изливаща се (насочена) светлина (сила).
« Последна редакция: Април 15, 2009, 23:23:06 pm от WhiteRider »

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Астрологията
« Отговор #72 -: Април 28, 2009, 17:53:34 pm »
Какво можете да ми кажете за най-ранните вярвания за броя на зодиакалните знаци? Някои казват, ме първоначално зодиите са били 10, а други, че са били 8. Вие какво знаете по въпроса?  :---

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Астрологията
« Отговор #73 -: Април 28, 2009, 18:11:32 pm »
Какво можете да ми кажете за най-ранните вярвания за броя на зодиакалните знаци? Някои казват, ме първоначално зодиите са били 10, а други, че са били 8. Вие какво знаете по въпроса?  :---

Възможно е броя на зодиите да е пряко свързан с времевия период и съзнанието на хората за конкретното време.При един период е имало необходимост от една бройка а в друг от друга - възможно е също и някой да го е наложил умишлено (само предположение)защото не знам целта  ;) Иначе по мои наблюдения - типични представители на определена зодия са тези които са родени около средата на периода, докато другите взимат и качества от съседните зодии. Разбира се това е само на базата на слънцето а пък има страшно много други допълнителни фактори.

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Астрологията
« Отговор #74 -: Април 28, 2009, 18:18:22 pm »
Иначе по мои наблюдения - типични представители на определена зодия са тези които са родени около средата на периода, докато другите взимат и качества от съседните зодии.

Не! Според мен зависи от това в коя декада на зодиакалния знак е роден човекът.

Например, Телците, родени в първата декада на знака са много кротки, скромни и сговорчиви. А Телците, родени в последната декада на знака също притежават такива качества, ама са, ако мога така да се изразя, по-буйни и въпреки, че са добри хора, не са чак толкова хрисими, колкото Телците от първата декада.  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27