Автор Тема: Астрологията  (Прочетена 47876 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Астрологията
« Отговор #90 -: Май 07, 2010, 02:23:41 am »
;D Аз стигнах до примарните дирекции. И кво то големи изчисления бяха то сумата и книги изчетох докато се събудя че си губя времето. Астролозите които познавах и си изкарваха хляба с това неможаха да ми дадът елементарни отговори за някой изчисления от астрономията, винаги отказваха на поканите да изнасят лекции или уроци за напреднали астролози. И накрая се светнах каква била далверата, че астрологията просто е едно прикритие за така наречените им "ясновидски" способности.

То за тези изчисления си е пълно с програми в нета.Смятат за части от секундата.
Да не сме в средновековието?
И точно примарните дирекции, се използват за ректификация на времето на  раждане в радикалния хороскоп, защото не винаги съвпада с това, което помни майката.
Но въпреки това, превантивно, се прави един един психологичен портрет на личноста според наталния, и ако не отговаря , значи рожденното време е тотално сбъркано и се тръгва по друг път.
Асрологията изисква търпение, досетливост и интуиция.
Търпение - явно няма.
Досетливост също, - кой да се сети за компютър при изчисленията?
Интуиция - всеки има, но я изполва непълно.
Две от трите условия при вас липсват . Много правилно сте направили, че сте се отказали.
Пък ,и са достатъчно добре описани признаците (асрологическите), дали един човек е възприемчив за това знание или не. С тях трябваше да започнете.(пак досетливост)
И накрая, защо смятате, че с прочитането на сумата и книги, очите ви изведнъж ще светнат като прожектори и ще разбулят мрака 300 години напред. Кой ви е обещал такова нещо?
Разяснява  ви се принципа и методите на тълкуването. Това е.
Просто изпит. Дават ви се нотите. Изпявате ги,(ако сте ги научили,де)фалшиво или верно. Ако имате данни , работите по усъвършенстване. Ако е рев като магаре -  страницата сама се затваря. "Светнали" сте се сам, че не ставате. Ако ви го бяха казали предварително, щяхте да се сърдите.  
А "астролози", които продават услуги са бозаджии. Нищо не се научава от тях.
Точно това има в пред вид Нострадамус като казва , че тълкуванията му не са предназначени за "търгаши и..(да кажем пеещи фалшиво)".  



P.S.
Цитата който се обсъжда е вариант на:
"Да бъде твоята воля както на небето така и на земята" от молитвата "Отче наш"

просто е неправилно предаден (и затова неверен)

(пак досетливост липсва  ;) )  
« Последна редакция: Май 07, 2010, 03:48:42 am от BatvAN »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Астрологията
« Отговор #91 -: Май 07, 2010, 03:59:36 am »
Мерси за разяснението, наистина смисъла на цитата се променя в тази светлина.

А колкото до колко сме досетливи и какво сме си въобразили след прочитането на книги, не бъди ПРЕКАЛЕНО досетлив. Защото отива към въобГъзяване.

Ето ти пример с мен. Ако ти дам данните си, ще ме изкараш според астрологията срамежлив домошар, който едвам ще си каже името, като говори с хора. Но това е само началната среда. Сега съм стигнал до момент, в който спирам произволно непознато момиче забързано за някъде и 10-20 секунди след спирането съм си я прегърнал и си обсъждаме природата наоколо и колко хубаво място за запознанство е това тук. Така, че нещата могат да се променят, с достатъчно воля. И никаква астрология не може да те спре.
« Последна редакция: Май 07, 2010, 04:05:41 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Астрологията
« Отговор #92 -: Май 07, 2010, 06:08:13 am »
Да може да се обясни и астрологически, но какъв смисъл има?
Искате пак да станете срамежлив ли? Няма как да ви помогне тълкуването на хороскопа.
Някъде 10-15 години се занимавах усърдно , защото ми беше интересно. Но с времето разбираш, че тия неща трябва да се използват много внимателно.На моята племенница например направих хороскоп когато беше 7 годишна.Не е препоръчително за деца защото характера още е неоформен и бъдещето е неясно.Но при нея например така се стичаха нещата за пофесията че  едновременно бе изящество,строгост, точност,изкуство, но и сметки. Спрях се на бижутерка или архитектка. Те се смееха. Сега студира архитектура . Но другото събитие, което ясно се очертаваше, бе някакво душевно крушение към 30 годишна възраст. Разбиващо тотално душата и.Предполагам, че ще е тежък развод. Но за него си замълчах... Както и не казах на баща ми,че след сърдечната му операция му остават 12 години...И за точния край на дядо ми... и баба ми. Всичко това товари. Доволен ли съм, когато познавах и на себе си. Не защото се сбъдваше и нямаше как да скрия лошото.
    Добри са методите при избор на професия, как ще е здравето и на какви типове заболявания ще си податлив, синастрията също работи добре,има си доста добри методи за оценка. Но просто грубо оформяне на типажа. Недейте да се задълбавате защото става страшно. Поне аз така го усетих.Астрология - само за забавление, задълбае ли се в тези неща, изведнъж нещо те плесва много здраво и чуваш :"Обущарю не по-високо от обувките." И то си е така. Какъв е смисъла да знаеш нещо, след като не можеш да го промениш. Живота си губи вкуса.
И затова охладнях.
Това е в общи линии. Не се виждат много неща, броят се на пръсти.Но пред тях замръзваш като зайче на фарове.

   

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Астрологията
« Отговор #93 -: Май 07, 2010, 18:05:15 pm »
Астрологията е наука за възможностите, а не наука за неизбежностите. Всичко в астрологията е въпрос на съответствие. Дадена планета или конфигурация ще ми влияе дотолкова, доколкото в мен самия (в телата и съзнанието ми) има елементи отговарящи на тази планета или конфигурация. Но аз самият винаги мога да променя настройката на своето съзнание и да приема едни въздействия вместо други. Наталната (рождената) карта показва определени склонности и предразположения, с които човек идва на този свят. Те са наследство от неговото минало. В наталната карта са посочени някои възможности и рискове. Но в наталната карта няма нищо предопределено. Ако аз примерно съм привикнал всеки ден да ям шоколад, то ако някой ми даде шоколад, то най-вероятно ще го изям. В мен има такава склонност. Но това не означава, че аз не мога в даден случай да реша и да не изям шоколада. Склонността показва пътя на най-малкото съпротивление, но не и някаква неизбежност. С колкото по-силна воля е човек, толкова по-малко е влиянието, което допуска да му окажат звездите. Или по-точно: човек се учи да устоява на едни влияния и съзнателно да възприема (да използва, да си сътрудничи с) други. Но влиянията си съществуват и не бива да се отричат. За тези, които са свикнали да гледат на Вселената като на един жив организъм, от който хората са част, то влиянието на звездите няма да представлява някаква мистерия. По същия начин малките енергийни центрове в човешкото тяло се обуславят от големите и между тях винаги има съответствие. Но в същото време малките енергийни центрове си имат своята независимост в локален мащаб.

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Астрологията
« Отговор #94 -: Май 07, 2010, 18:06:21 pm »
Аз не съм съгласна напълно с написаното до тук.  >:(
Смятам, че е препоръчително да се прави хороскоп на бебе/дете, защото колкото по-рано, толкова по-добре ние ще му помогнем да развие своите качества, ще му дадем добра насока... Ще му помогнем да бъде адекватен.
А не както при мен, например... Трябваше да премина през музика, езици, литература да продължа с икономика, докато открия истинското си призвание, което е много по-различно от споменатите до тук...
Заблуда е, че всичко може да се предскаже. Не трябва да се забравя, че човек има свободна воля и избор. Хороскопът е само сценарий, действащото лице е човекът.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Астрологията
« Отговор #95 -: Май 07, 2010, 19:45:16 pm »
И, съвсем нищо интересно ли не откри за себе си, минавайки през музика... икономика?
Представям си колко скучно и безинтересно би ми било на 15-19 години да ми кажат: ти ще станеш съпруга на министър прдседателя!
Сядам си в кулата на двореца и си го чакам, с цялата си свободна воля.
Междувременно минава приятеля на министър председателя и ми казва: какво чакаш бе? Той се ожени отдавна. Искаш ли да дойдеш с мен в Канада?
Ми що не, и без тва ми е толко скучно.
Ха. Ма ти ...хъм, нещо не съм разбрала... астрологическия съвет....
Това с призванието е много относително. Това че на теб ти харесва да се занимаваш с каскадъорство, примерно, не означава, че си добра каскадъорка.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Астрологията
« Отговор #96 -: Март 08, 2011, 22:30:24 pm »
Астрологията е наука за възможностите, а не наука за неизбежностите. Всичко в астрологията е въпрос на съответствие. Но влиянията си съществуват и не бива да се отричат.

Какво казват планетите за 2011 година?

Вижте, прочете за всеки месец и сами преценете!

2011 година няма да е много успешна, а 2012 година ще започне на съвсем нова вълна.
Отново се очаква приток на нови възможности.


 

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Астрологията
« Отговор #97 -: Март 09, 2011, 11:27:23 am »
Астрологията се основава вибрациите на своите космически обекти и на космическата музика всъщност. Това е, което й придава смисъл въобще, това е нейната логическа обосновка.


След като Земята се върти около Слънцето, след като Слънцето се върти около центъра на галактиката, и след като галактиката се върти около друг макроцентър, то тогава всяко от тези тела не описва кръгова траектория, а описва спирална траектория, която става толкова по-сложна, колкото по-малък е обекта или колкото по-надолу е в йерархията на макрокосмоса.

Тъй като всяко нещо извършва това въртене с различна скорост и има различно местоположение на тази спираловидна траектория, тоест външна или вътрешна орбита спрямо централната ос на тази спирала...

...това означава, че едно звездно небе би се изменило до абсолютна неузнаваемост от астрологична гледна точка само за няколко века. Зодии ще изчезват и зодии ще се появяват.



Нещо повече. Оста на Земята е под ъгъл спрямо оста на Слънцето (но откъде знаем, че е така?), и тази ос описва кръгове, Земята също така сменя полюсите си на интервали от време.
Не означава ли това, че Земята като планета мени вибрацията си и космическия тон, който свири?

Не означава ли всичко това тогава, че от средновековието до сега астрологията се занимава с една лъже-действителност? Точон това означава. Астрологичните хороскопи всъщнос тимат много по-голям процент невро-лингвистичен програминг, който кара човека да се самоасоциира с тях, отколкото е процента истина.

Всъщност, който и да седне да сърфира по въпроса, ще открие, че зодиите са изместени с няколко месеца в момента и онова, което си мислим по календара, че е везни, може да е дори с цели две зодии назад, защото звездното небе е тотално различно от онова, което е било отразено в класическата астрология.

Широката общественост също така рядко е информирана, че северната звезда е роля, която през вековете е била изпълнявана от редица звезди, според промяната на звездното небе. И това може да се ползва за пример как една астрология губи актуалност.



Затова онези, които са ни оставили астрологията, са продължавали да следят и тълкуват звездите, след като са имали астрологична система. Правели са мониторинг, защото астрологичната система е динамична система и става дума за хомеостазно равновесие, активно равновесие, а не за написването на учебник.


Астрологията борави с променливи величини. Но някой сядал ли е в близикте векове да актуализира тези променливи? Не.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 11:28:54 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Астрологията
« Отговор #98 -: Март 09, 2011, 12:28:16 pm »
Спорте,

Както винаги разсъждаваш отлично, но, за да си напълно подробен, постни, моля те, онази снимка-графика на спираловидното движение на планетите и Слънцето дето я беше посвал миналата година! :)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Астрологията
« Отговор #99 -: Март 09, 2011, 13:01:09 pm »





Ето най-обикновена вестникарска статия от вести.бг

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3542191





И друго... Това е изображение на така наречените "lagrange" области - области в космоса, където гравитационните сили и орбиталното движение се оравновесяват едни други.




На мен лично ми приличат на някаква ехографска или друга -графска снимка на органи. Не ви ли приличат на органи? Нали фините тела имаха органи?

Ако атомите се събират на база гравитационните сили (http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,3021.msg230258.html#new), тогава това не е ли астрология? Да виждаш, че в организма има проблем с някой орган, и като резултат ще стае това и това...
Не е ли това астрология? Не е ли това междугалактическа политика?


И наистина астрологията прилича много на политика. А една политика всъщност разчита само и единствено на информацията, която получава за заобикалящата среда.

А ние за звездното небе нямаме никаква информация, освен няколко любителски телескопчета, светещи точки, молив и тефтерче.



И нещо повече.
След като се намираме отвътре на тази звездна ротационна система, можем ли да знаем на къде всъщност отиваме и накъде се върти галактиката? Ами не, понеже всяко наблюдение, което правим за околните звезди, е съотношение с нашето собствено движение, тоест ние сме в една рамка на относителността и без да наблюдаваме по-малките от нас неща, не можем да разберем как всъщност се движат по-големите от нас неща.


След всичко това, някой нека да отиде да си купи учебници по астрология и нека започен да я изучава.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 13:05:49 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Астрологията
« Отговор #100 -: Март 10, 2011, 10:54:25 am »
На всички астролози е добре известно, че:
1) реалното разположение на съзвездията се различава от тези в астрологичните карти;
2) продължителността на престоя на слънцето в отделните съзвездия е различна (в някои достига около четиридесет дни), а зодиакалните знаци са с почти еднаква продължителност;
3) броят на съзвездията през които слънцето преминава е 13, а не 12, а ако се разглежда движението и на другите планети са дори и повече;
4) реално небесните тела се движат по сложни спираловидни орбити.

Въпросът е, че астрологичните зодии се основават не на съзвездията, а просто носят имената им. За начална точка служи датата 22 март и оттам нататък годината просто се разделя на 12 равни части, които представляват комбинация от четирите стихии (огън, въздух, земя и вода) и трите качества (кардинални, подвижни и неподвижни), които се проявяват последователно през годината. Освен това астрологичните прогнози се осъществяват на базата и на други показатели и то в доста по-голяма степен отколкото на базата на зодиакалните знаци и местоположението на планетите спрямо тях. Преди всичко при един индивидуален хороскоп се търси асцендента, който е строго индивидуален в зависимост от минутата и мястото на раждане. Възоснова на асцендента се определят домовете, разглежда се положението на планетите в домовете и аспектите между планетите. Това са си съвсем реални и точни изчисления. Има и други, по-сложни изчисления, но тези са основните.

Сега, вярно е, че астрологията така, както се прилага не е съвсем точна (и все пак достатъчно точна за целите за които хората я използват), но това е поради недостатъчното познание на хората, иначе науката си е точна.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Астрологията
« Отговор #101 -: Март 10, 2011, 12:00:07 pm »
След като на всички астролози това им е известно, но работят по начина, по който са ги учили да работят, значи не би трябвало някой да ги нарича астролози, нали така. И би трябвало да им се отнемат всички възможни тапии и прочие, нали така.



Астрологичните зодии се основават именно на съзвездията. И имената на тези съзвездия се основават именно на стихийте и на символиката, свързана с тези стихии, а не на формата на съзвездието.


И годината не "просто се разделя" (слава богу, че не си астролог или поне се надявам да не си), ами датата 22 март съвсем не е случайна, и разделението на годината, ако сега е равно, то преди не е било.
Сега нещата са "просто така", защото датата 22март вече не е това, което тя е била според древното звездно небе. И тя в момента е традиционализирана и деактуализирана, както и разделението на годината.



Нещо повече Iris - асцендентът е изгряващият знак. Не разбирам защо споменаваш това, след като в определените дни и часове съвсем не изгряват знаците от учебника.


Не изкривявай това, което се опитвам да кажа! Както винаги правиш! Не е начина, по който се прилага, а е цялата система, защото цялата система в момента е една измислица, която е била истина преди хиляди години!


И в момента именно ХОРАТА говорят по тази тема, а НАУКАТА АСТРОЛОГИЯ е онази, която е грешна!
И това е още един пример за така наречения "разум", за който говоря в "Днешната Младеж".
« Последна редакция: Март 10, 2011, 12:02:26 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Астрологията
« Отговор #102 -: Март 10, 2011, 14:51:26 pm »
Асцендентът е просто една начална точка на базата на която се изграждат домовете в хороскопа. Тези изчисления нямат нищо общо нито със зодиакалните знаци, нито с реалното положение на съзвездията. Самият асцендент може да се намира в определен зодиакален знак или съзвездие, но той сам по себе си е просто една точка.

« Последна редакция: Март 10, 2011, 14:56:10 pm от Iris »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Астрологията
« Отговор #103 -: Март 10, 2011, 15:32:32 pm »
Асцендентът е просто една начална точка на базата на която се изграждат домовете в хороскопа. Тези изчисления нямат нищо общо нито със зодиакалните знаци, нито с реалното положение на съзвездията. Самият асцендент може да се намира в определен зодиакален знак или съзвездие, но той сам по себе си е просто една точка.

???



Добре бе защо говориш като не разбираш? =\ Защо все говориш, когато не разбираш?

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Астрологията
« Отговор #104 -: Март 10, 2011, 18:53:33 pm »
...
Добре бе защо говориш като не разбираш? =\ Защо все говориш, когато не разбираш?
Доставя ми удоволствие.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27