Автор Тема: Астрологията  (Прочетена 47945 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Астрологията
« Отговор #75 -: Април 28, 2009, 20:51:10 pm »
Какво означава "стари системи"? Шумерската е доста стара, но тя няма нищо общо със западната астрология, особеното там е, че се взимат предвид освен небесни влияния и метереологични такива - откъде духа вятъра, какъв е цветът на изгрева и тн, което е необятна материя.
Ацтеките са имали 13 знака, египтяните са имали 24 знака, скандинавските знаци са 36, китайската астрология има 12х5 знака, 12 животни и 5 елемента в цикъл от 60 години. Това, което ми прави впечатление е, че при лунните календари знаците са кратни на 13 (13 лунни месеци), а при слънчевите винаги са 12 (12 слънчеви месеци). За 10 и 8 не се сещам да съм чел.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Астрологията
« Отговор #76 -: Февруари 16, 2010, 22:02:32 pm »
Калоян Петров, астролог: Астрологията не е безобидна. Може да объркаш човека

http://e-vestnik.bg/8380/kaloyan-petrov-astrolog-veche-vseki-se-pravi-na-astrolog-s-retsepturnitsite-ot-slaveykov/

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Астрологията
« Отговор #77 -: Май 03, 2010, 00:52:50 am »
За мен астрологията е изключителна наука... Достатъчно много неща са написани и казани за нея. Само добавям един известен цитат: "Нищо не се случва на Земята преди да е написано на небето".  :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Астрологията
« Отговор #78 -: Май 03, 2010, 02:44:13 am »
И от кого е тоя дълбокомислен цитат?

И защо трябва непременно да е верен?

Може тоя, дето го е казал да е бил много просто същество. Чудя се, кой ли е.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Астрологията
« Отговор #79 -: Май 03, 2010, 02:50:00 am »
На някой който си говори с оня дето бил горе и всичко виждал.  ;)  :hi:

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Астрологията
« Отговор #80 -: Май 03, 2010, 23:24:07 pm »
И от кого е тоя дълбокомислен цитат?

И защо трябва непременно да е верен?

Може тоя, дето го е казал да е бил много просто същество. Чудя се, кой ли е.

За съжаление не си спомням на кого е точно този цитат. Ако има и други любители астролози може да подскажат  :)
Ами защо да не е верен? Аз съм се убедила, в правилността му.
Няма прости същетства, има ограничени  ;)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Астрологията
« Отговор #81 -: Май 04, 2010, 04:47:35 am »
Това са само начално зададените, изходните параметри. Т.е. трудностите по пистата на състезанието.
Но не и самото състезание.
Ти сам избираш какво да правиш със зададените ти условия.

Това е все едно астрологията да реши дали ще караш мерцедес или велосипед. Дали ще караш през блата, или пък през асвалт.  Но твоя лична задача е да се придвижиш от точка А до точка Б.
Разбира се астрологията би могла, и даже идеално служи като оправдание за мързеливите.
А също и като средство на манипулаторите на овце, да държат овцете хрисими, и да си пасат тревица, в неведение, че нещо зависи от самите тях.

И то всичко това, в случай, че изобщо астрологията работи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Астрологията
« Отговор #82 -: Май 04, 2010, 18:27:03 pm »
Относно астрологията - тя, не може да ви каже със сигурност дали ще карате мерцедес или велосипед. Защото както знаете освен, че човек има съдба има и свободна воля. А съдбата на човек се дели на две: 20% карма и 80% свободна воля. Астрологията би могла да ви даде посока, ориентир...
Всяко едно нещо би могло да служи за оправдание на друго, но какъв е смисълът от това?
И вярвайте, мързеливите хора не се обръщат към астрологията...
« Последна редакция: Май 05, 2010, 19:44:49 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Астрологията
« Отговор #83 -: Май 05, 2010, 00:14:50 am »
Не си ме разбрала за примера с мерцедесите.
Това беше казано в преносен смисъл.

Не чете ли останалата част от постинга?!

Мисълта ми е, че астрологията дава условията в които да пътуваш, но не решава нито откъде ще тръгнеш, нито докъде ще стигнеш, и изобщо не с каква скорост ще се движиш и тн.

Това, което ти казваш малко по-неорганизирано с проценти - 20% и 80%

А сега го съпостави към предния си цитат и виж разликите и дори несъвместимостите.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Астрологията
« Отговор #84 -: Май 05, 2010, 17:53:35 pm »
Защо приехте цитата толкова буквално, след като не сте запознат достатъчно с астрологията? Търсете смисала не само в думите, а и в празното пространство между тях  ;)
« Последна редакция: Май 05, 2010, 19:45:30 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Астрологията
« Отговор #85 -: Май 05, 2010, 18:17:29 pm »
оххх, значи ако някой цитат с думи не е верен, аз съм длъжен да търся смисъла му не в думите, а някъде между думите, ненаписан. Май започна да извърташ.  ;)

На мен не ми пречи, но има хора, които знаят още по малко и от мен за астрологията, и ще се подведат по тоя цитат, измислен от кой знае кой 'гуру'. (подозирам оня с брадата)

По астрологията се увличах за кратко преди около 5-10 години. После видях, че не си струва губенето на време. Просто си правя с живота каквото реша, и каквото съм планирал и край. Не си хабя нервите да чакам астрологията да ми каже какво мога и какво не.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Астрологията
« Отговор #86 -: Май 05, 2010, 20:24:38 pm »
... Не вярвам цитата да подведе, който и да е здравомислещ човек.
Астрологията не е за всеки човек. Може би при Вас не е дошъл все още подходящия момент за астрология. Надявам се да е преоткриете някой ден  :)

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re:Астрологията
« Отговор #87 -: Май 06, 2010, 22:39:34 pm »
По астрологията се увличах за кратко преди около 5-10 години. После видях, че не си струва губенето на време. Просто си правя с живота каквото реша, и каквото съм планирал и край. Не си хабя нервите да чакам астрологията да ми каже какво мога и какво не.

 ;D Аз стигнах до примарните дирекции. И кво то големи изчисления бяха то сумата и книги изчетох докато се събудя че си губя времето. Астролозите които познавах и си изкарваха хляба с това неможаха да ми дадът елементарни отговори за някой изчисления от астрономията, винаги отказваха на поканите да изнасят лекции или уроци за напреднали астролози. И накрая се светнах каква била далверата, че астрологията просто е едно прикритие за така наречените им "ясновидски" способности.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Астрологията
« Отговор #88 -: Май 06, 2010, 22:43:38 pm »
... Не вярвам цитата да подведе, който и да е здравомислещ човек.
Астрологията не е за всеки човек. Може би при Вас не е дошъл все още подходящия момент за астрология. Надявам се да е преоткриете някой ден  :)
Определено се надявам да не дойде момент да затъпея до толкова.
Наистина цитата няма да подведе никой здравомислещ човек. Здравомислещите хора няма да му повярват изобщо. Но аз се притеснявам за нездравомислещите, които си измислят такива цитати.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Астрологията
« Отговор #89 -: Май 07, 2010, 00:35:30 am »
Определено се надявам да не дойде момент да затъпея до толкова.
Наистина цитата няма да подведе никой здравомислещ човек. Здравомислещите хора няма да му повярват изобщо. Но аз се притеснявам за нездравомислещите, които си измислят такива цитати.

...Всеки човек е различен, вълнува се от различни неща, така че всеки има право на избор  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27