Автор Тема: Гадателството в ръцете на дявола  (Прочетена 38764 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #45 -: Януари 21, 2006, 23:46:12 pm »
Св. Киприан - Христос пожела да стане това, което е човекът, за да може човекът да стане това, което е Христос.

Прекрасна мисъл!!!

tsv

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #46 -: Февруари 15, 2006, 12:58:02 pm »
Дъвиан,
би ли ми  обяснил какво разбираш под
Цитат
напълно съзнателна работа с душата, а не разни изкуствени техники като медитация и прочее

Лично мен никога не ме е влечало да медитирам, но пък често релаксирам, а като гледам описанията на медитацията, от чисто любопитство намирам доста общи черти между това как лично аз релаксирам и  описаните начини за медитация.

От друга страна, нещо непрекъснато ме кара да търся причинно -следствените връзки относно всичко, окето се случва в моя живот и да си вадя съответните изводи и да се променям, но някои неща остават непроменени откакто съм се родила, а честно казано и не намирам желание точно тях да променям, защото те са като едно знание за нещо, в което никой не може да ме разубеди. И в краяна сметка съм стиганала до същите изводи за доброто и злото и Бог като цяло.

viryska

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #47 -: Февруари 15, 2006, 21:01:06 pm »
Не мога да разбера,стремежът на хората за познават,да знаят какво ще се случи утре.
Има само днес,тук и сега и всеки ден ние правим своят малък избор.
Бъдещето ни зависи от нашите избори направени днес,не утре и не вчера и не в други ден.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #48 -: Февруари 15, 2006, 21:21:01 pm »
Може би има един малък елемент на сметкаджийство, viryska. Сигурно има хора, които отиват при гадателка и си мислят-я да разбера аз, ако дам на еди-кой си  пари, какво ще ми се върне утре?
Не мисли като човек!-Крион

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #49 -: Февруари 15, 2006, 21:25:51 pm »
Болшинството от хората отиват просто за утешение. Животът толкова ги е разочаровал, че търсят Път и Смисъл в непознатото и тайнственото. За това отиват - за малко надежда, за малко светлинка от Там, откъде за последно се надяват, че ще дойде!

virtual

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #50 -: Февруари 16, 2006, 22:37:29 pm »
Вярно отиват уж да сеутешат,ала май повече ще се натоварят ::)жалко защо ако човек му е тешко не търси Бог

tsv

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #51 -: Февруари 20, 2006, 09:54:25 am »
Повечето хора отиват, когато се чувстват объркани. Има и такива, които просто от любопитство, но те обикновено рядко повтарят. Но когато човек е объркан му се иска някой с магическа пръчица на феите от приказките да му помогне и всичките му проблеми да се изпарят.
Това естествено не става и след няколко опита разбират, че всичко което им трябва за да се справят е в тях самите.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #52 -: Февруари 20, 2006, 11:08:27 am »
Не е лошо да гледаш на боб, на кафе, на карти, но и затова е нужно знание. Ето защо изучавайте същественото.

Петър Дънов

viryska

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #53 -: Февруари 20, 2006, 21:44:42 pm »
Болшинството от хората отиват просто за утешение. Животът толкова ги е разочаровал, че търсят Път и Смисъл в непознатото и тайнственото. За това отиват - за малко надежда, за малко светлинка от Там, откъде за последно се надяват, че ще дойде!
Понякога сме като малки деца,нали?
Имаме нужда от някой,който просто да ни каже,че всичко ще е ОК.
Обикновенно гадателите и врачките повече плашат и лъжат хората.
Питам се къде в цялата ситуация е православната българска църква и защо,
когато хората имат нужда от утеха,не могат да я получат в своята църква,
защо аз не мога да получа утеха там,в мен ли е грешката?
Ти как мислиш?

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #54 -: Февруари 20, 2006, 22:00:56 pm »
Ами за да си говорим искрено, не мисля че само в църквата се постига душевно спокойствие, примерно. Може навсякъде и това е естествено. Но това не ме прави противник на църквата. А истинската Църква, с главно Ц, е в душата. Защото Бог не е в църквата. Обаче пък, според мен, трябва да се знаят светиите, трябва да се четат техните жития, да се чете за християнските мистици. Аз поне така правя! И въпреки всичко, си мисля, че църквата дава едно особено чувство, което другаде не се открива...или постига.

tsv

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #55 -: Февруари 21, 2006, 10:27:18 am »
Ами за да си говорим искрено, не мисля че само в църквата се постига душевно спокойствие, примерно. Може навсякъде и това е естествено. А истинската Църква, с главно Ц, е в душата.

Някога църквите са се строили по доста строги правила. Много важно е било мястото, то трябва да излъчва енергия, затова и ми е толкова приятно да влизам в някои църкви, ако не мога да изляза сред природата, по точно да отида на точно поределени места в родината ни.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #56 -: Февруари 21, 2006, 10:32:30 am »
Обикновено са се  строили на места където преди това е имало "езически" храмове и след като те са се събаряли се е градяла църквата на същите тези енергийни места.

viryska

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #57 -: Февруари 21, 2006, 10:55:49 am »
Хората имат нужда от пастири,от водачи които да ги насочват към пътя.
Сега е едно голямо лутане и търсене,и както писахме в тази тема,търсенето
не винаги е в правилната посока,за съжаление.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #58 -: Февруари 21, 2006, 12:13:29 pm »
Обикновено са се  строили на места където преди това е имало "езически" храмове и след като те са се събаряли се е градяла църквата на същите тези енергийни места.
именно и после енергията от опорочаването на светилището е минавала през църквата и става гадно,обаче понякога в църквата остава и частица от добрата енергия и ако си и на честотата ти е добре
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

virtual

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #59 -: Март 02, 2006, 00:40:03 am »
Човек се лута защото не иска да бъде воден от Някой който знае пътя :(Жалко.
Църквите, манастири и параклиси се строят:
на места където се е случило чудо,
даден знак че там трябва да се построи
относно това че има църкви които са построени на езически места това е за да е можело да се премине от езичество към дадената религия.
За да започне да функционира дадена църква е нужно мястото да се освети при първат копка и при освещаването на самата църква(вече готова). При строежа си се използва строг канон относно разполужението и основната структора и т.н.
Църквата е място където човек отива с чиста помисъл,премирен и други подобни чувства. Там човек иска и благодари на Бога нормално е да се съсредоточава много Божествена енергия.
Ето и примери на един Распети петък отидох на църквата с един мой приятел и след като се помолихме поостанахме защото беше приятно(в църквата) И пред погледите ни 2 момичета(за които разбрах от приятеля ми че че се славят с лековат характер,понеже били в неговото училище)Дори не бяха докоснали разпятието и то се згромуляса на земята, а те познайте смях.В същия ден след около10 мин. угасна тока който после дойде и в същия ден една баба починала като минавала под масата(Много случайности за един ден).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27