Автор Тема: Гадателството в ръцете на дявола  (Прочетена 38745 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

coroviev

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #30 -: Януари 17, 2006, 17:32:30 pm »
Цитат
Ами те братята всъщност са четирима..
   Опа,изложих,се :-[,признавам,че Достоевски не ми е любимец.Въпреки това,позор,позор,позор!
   Все пак идеята беше за доброто и злото,интересно ми е как ти се струва този цитат от книгата.На мен пък това ми е любимата книга.
   П.С.Бях убеден,че братята са двама!Май е крайно време да прочета тази книга!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #31 -: Януари 17, 2006, 18:09:03 pm »
Ами не знам каква е душевността ти, но за мен това е най-великата книга! За да ти е интересно няма да ти говаря много за нея! Аз пък трябва да прочета Майстора и Маргарита, но като имам време! А иначе се позасегнах малко, защото нали съм "нов" във форума и ти като прати този цитат - той започва доста сурово, между другото - си викам - аха, ясно, има хора, които не желаят нови лица! Това е истината! Коплекси! :)

coroviev

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #32 -: Януари 17, 2006, 18:34:39 pm »
Цитат
А иначе се позасегнах малко, защото нали съм "нов" във форума и ти като прати този цитат - той започва доста сурово, между другото - си викам - аха, ясно, има хора, които не желаят нови лица! Това е истината! Коплекси! Smiley
  О,съжалявам,въобще не съм имал предвид да те засягам,просто реших,че вместо да си кажа мнението за доброто и злото е по-добре,да пусна цитата от книгата,която го е формирала преди много,много години,защото Булгаков го е казал доста по-добре от мен.Не ми мина през ума,че диалога е доста присмехулен и може да го изтълкуваш лично.
  Ама така и не ми отговори,как разглеждаш това виждане за добро и зло?
  П.С.Офтопик-От Достоевски съм чел "Престъпление и наказание" и "Записки от подземието".И двете книги-като тийнейджър,тогава ми харесваха и ми вървяха лесно.Миналата година реших да препрочета "Записки от подземието",но ми се видя тежка,скучна и с много излишна интелектуалщина.Странна работа,колкото по-одъртявам,толкова повече затъпявам >:(
  П.П.С.Още по-голям офтопик-Аз не съм кой,знае колко по-старо лице от тебе във форума ;D

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #33 -: Януари 17, 2006, 21:35:17 pm »
Благодаря!
Според мен, когато човек се развива духовно - тук разбирам напълно съзнателна работа с душата, а не разни изкуствени техники като медитация и прочее, той достига определени нива на познание! Познание за Живота, за това Нещо, наречено Бог, за себе си! Така той разбира, че всъщност Бог обема в себе си както Доброто, така и Злото; както Любовта, така и Омразата; Светлината и Мракът! Така той се превръща в Единен Принцип, монистичен - Монизъм, а не дуалистичен - Дуализъм! И то, защото Бог е над тях, те са в него. Но не като част от цяло, а като тъждество с него, по простата причина, че Бог е непознаваем и немислим дори! Според мен, човек достига до това познание и така разбира страданията на този свят. Тук трябва дебело да се подчертае, че Злото идва от Човека, а не от Бога. Човек, с незнанието си твори Злото. Не Бога. Защото аз съм убеден дълбоко, че ако човек беше по-добър и по-разумен, нито щеше да има природни катаклизми, нито животните щяха да са толкова жестоки - всичко щеше да е друго. Но понеже той създава злото с действията си, Законите на Вселената започват да действат - Кармата! А тези закони, тази вселена е Бога, Космическия разум! Затова и той обема злото в себе си! Тук искам да отговаря на евентуални критики - Бог не "праща" Злото и страданията без причина! Те винаги са следствия! Те са следствия, които са се Създали! И то от човека! Един вид, той е задействал определени закони, които и до днес му влияят!
Това си мисля аз!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #34 -: Януари 17, 2006, 21:51:16 pm »
- тук разбирам напълно съзнателна работа с душата, а не разни изкуствени техники като медитация и прочее
че каква е тая съзнателна работа ако не медитция и преживяване на света наоколо?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #35 -: Януари 17, 2006, 21:54:18 pm »
   Дъвиан,съгласен съм с теб.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #36 -: Януари 17, 2006, 21:57:01 pm »
   Дъвиан,съгласен съм с теб.

Ето това е...

coroviev

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #37 -: Януари 17, 2006, 21:58:13 pm »
 Всъщност в цитирания разговор, Воланд има предвид точно това,което казва Дъвиан.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #38 -: Януари 19, 2006, 23:22:01 pm »
Оставам поразен до болка - НИМА СВЪРЗВАТЕ ХРИСТОС САМО С ЦЪРКВАТА?
Ами основно,но не само.

Ъ?

Eon

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #39 -: Януари 21, 2006, 08:39:55 am »
ъхъм
 :-\
 :--- :--- :--- :---

firma

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #40 -: Януари 21, 2006, 11:56:14 am »
Св. Киприан-Христос пожела да стане това, което е човекът, за да може човекът да стане това, което е Христос.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #41 -: Януари 21, 2006, 14:40:59 pm »
Св. Киприан-Христос пожела да стане това, което е човекът, за да може човекът да стане това, което е Христос.
тълкувам-Христос дойде не за да ни спаси,а за да ни покаже как да се спасим.
познах ли?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #42 -: Януари 21, 2006, 14:48:26 pm »
Няка да потълкуваме думата "спасение".Какво искаме да спасим разума,душата си?
Така е Gil-Galadh ,трябва да се научим сами да мислим  и разсъждаваме.Да стигнем до съвършенство.А за какво ли ни е това съвършенство?


“Ще зададат въпроса: защо човек трябва да се стреми към съвършенство? - За да разбере какво нещо е Космосът. Засега ние имаме смътно понятие за него. Дори и за нашата Земя нямаме ясно понятие, какво представлява, каква е функцията й в нашата слънчева система. “Адептите, напредналите същества и сега ходят от Земята на Слънцето и на другите планети. Когато посетите Слънцето, ще получите представа какво значи красив живот. Топлината на Слънцето е отвън. Топлината и светлината, които Слънцето отправя към Земята, са много слаби в сравнение с тази енергия, която има вътре в Слънцето, в неговата фотосфера. Този свят за учените е още скрит.”. “Ако вашата мисъл има елементите, каквито трябва да бъде, вие ще ходите по въздуха, както ходите по земята. В бъдеще няма да има нужда да се вдига шум със самолети. Човекът ще хвърка, когато пожелае. Ще може да се издига на 500, на 1000 м височина.”.

Петър Дънов

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #43 -: Януари 21, 2006, 15:00:27 pm »
“Ако вашата мисъл има елементите, каквито трябва да бъде, вие ще ходите по въздуха, както ходите по земята. В бъдеще няма да има нужда да се вдига шум със самолети. Човекът ще хвърка, когато пожелае. Ще може да се издига на 500, на 1000 м височина.”

Петър Дънов

Всичко е в мисълта. Според мен освен еволюцията трябва да се изчистят и изкуствено наслагваните блокажи.
« Последна редакция: Януари 21, 2006, 23:14:14 pm от Horus »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #44 -: Януари 21, 2006, 15:08:39 pm »
Според мен освен еволюцията трябва да се изчистят и изкуствено наслагваните блокажи

Това не го разбрах особено - защо трябва да се изчисти еволюцията и може ли да стане такова нещо - поне в близките векове.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27