Автор Тема: Гадателството в ръцете на дявола  (Прочетена 38583 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #15 -: Януари 15, 2006, 20:42:11 pm »
Да си кажем честно, трябва да си изпитал подобно нещо за да знаеш как ще реагираш! Но ето, ако ти се случи нещо подобно, в миговете когато ще трябда да се молиш, ти може да се сетиш за този наш разговор - и дано да е за хубаво това! Иначе виждаме поредното потвърждения за сугестията на мислите! :)

Oberon

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #16 -: Януари 16, 2006, 16:01:07 pm »
Хубава тема, обаче извода за мен е един - всякакъв вид гадаене и гледане в бъдещето е ерес, дяволско нещо. По тази "пеарославна" логика, Нострадамус, Ванга и множество други пророци са проводници на Дявола. Не съм съгласен с това обаче. Моето мнение е, че някои хора са по дрг начин скроени, надарени и тн. Общуват много по-лесно с астрала от нас и съответно имат много по голяма духовна сила от повечето хора.
Не съм съгласен, че виждането в бъдещето е от Дявола. Ако изходим от идеята , че Луцифер е просветителя, християнският Хермес, и дистанцираме Сатаната от Луцифер, излиза, че някои хора са надарени от Луцифер. Онзи Луцифер, който не е против човека, а напротив - носителя на Цивилизацията.
Богомилите също разграничават Луцифер от Сатаната. Когато Луцифер бил прогонен ( да си кажа честно, не се знае защо ) той се заселил някъде в Океана. Говорят за това как се мъчил да оцелее, защото бил прокълнат, как рибите се хранели с тялото му и тн.
Та, искам да ви наведа на следната мисъл - възможно ли е, Луцифер и Сатаната да са два различни Ангела - единият човеколюбив, другия не.

Оберон

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #17 -: Януари 16, 2006, 16:13:11 pm »
Аз много пъти съм го писал.Луцифер не е ангел! Той е бога на слънцето и плодородието и съпругът на Диана
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Eon

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #18 -: Януари 16, 2006, 16:27:00 pm »
И всички от тях са измислени...
 ;)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #19 -: Януари 16, 2006, 16:45:27 pm »
Само мога да кажа, че има много погрешни теории относно Луцифер - доста от тях искат да го оневинят!
« Последна редакция: Юли 29, 2006, 23:45:16 pm от Дъвиан »

firma

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #20 -: Януари 16, 2006, 16:52:41 pm »
Майтапчии ;D
Луцифер сега се прави на добър.Като вълк в овча кожа е.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #21 -: Януари 16, 2006, 17:04:07 pm »
В Христос е Истината! Той трябва да в Центъра на всеки мисловен рефлекс! За какъв Луцифер  говорим! За каквото мислим, с това се обграждаме! Призовавам за будност! Крайно време е прахта да се отърси от многострадалната Земя!

coroviev

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #22 -: Януари 16, 2006, 18:34:13 pm »
- Охо! - възкликна Воланд, като гледаше с насмешка влезлия. - Най-малко тебе можехме да очакваме тук! За какво си дошъл, неканен, но предвиден гостенино?
- Дошъл съм при тебе, дух на злото и повелител на сенките - отговори влезлият, като поглеждаше враждебно изпод вежди Воланд.
- Ако си дошъл при мене, защо не ми каза добър ден, бивш бирнико? - заговори сурово Воланд.
- Защото не искам дните ти да бъдат добри - отвърна дръзко влезлият.
- Но ще трябва да се примириш с това - възрази Воланд и усмивка разкриви устните му, - едва се появи на покрива, и веднага изтърси нещо нелепо, а сега ще ти кажа в какво се заключава то - в твоите интонации. Ти произнесе думите си така, сякаш не признаваш нито сенките, нито злото. Няма ли да бъдеш така добър да поразмислиш по въпроса: какво би станало с твоето добро, ако не съществуваше злото, и как би изглеждала земята, ако от нея изчезнеха сенките? Та нали всички предмети и хора хвърлят сенки. Ето сянката на моята шапка. Но има и сенки на дървета и живи същества. Нали искаш да одереш цялото земно кълбо, да пометеш от него всички дървета и всичко живо заради твоята приумица да се наслаждаваш на голата светлина? Ти си глупав.
- Няма да споря с тебе, стари софисте - отговори Леви Матей.
- Ти и не можеш да спориш с мен поради причината, която вече споменах: ти си глупав - отвърна Воланд и попита: - Е, кажи накратко, без да ме уморяваш, защо си дошъл?
- Той ме изпрати.
- И какво ти заповяда да ми предадеш, робе?
- Аз не съм роб - озлобяваше се все повече Леви Матей, - аз съм негов ученик.
- Ние с тебе говорим, както винаги, на различни езици - отвърна Воланд, - но от това нещата, за които говорим, не се променят. И тъй?...
- Той прочете творбата на Майстора - заговори Леви Матей - и те моли да вземеш със себе си Майстора и да му дариш покой. Нима за теб е трудно да го сториш, дух на злото?
- За мене няма нищо трудно - отвърна Воланд - и ти добре знаеш това - той помълча и добави: - А защо вие не го вземете при вас, в светлината?
- Той не е заслужил светлина, той е заслужил покой - печално изрече Леви.
- Предай му, че ще го сторя - каза Воланд и добави с припламнало око: - И веднага се махни.
- Той моли да вземете и онази, която го е обичала и е страдала заради него - за пръв път се обърна с молба Леви към Воланд.
- Добре че ни каза - сами нямаше да се сетим. Махай се!
     откъс от  "Майсторът и Маргарита"

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #23 -: Януари 16, 2006, 19:27:59 pm »
В Христос е Истината! Той трябва да в Центъра на всеки мисловен рефлекс! За какъв Луцифер  говорим! За каквото мислим, с това се обграждаме! Призовавам за будност! Крайно време е прахта да се отърси от многострадалната Земя!

Тука си имаме противоречие.За да се оттърси прахта от Земята е крайно време да спрат изявления като "В Христос е Истината."
 Аз казвам:"Нека оттърсим прахта от Земята.Призовавам за будност! Крайно време е да се оттървем от глупостите на Църквата!. :D

Майтапчии ;D
Луцифер сега се прави на добър.Като вълк в овча кожа е.

Луцифер не се оправи,той си е неутрален.Има си и светъл и тъмен аспект,както и всеки бог всъщност.Вече писах наокло за Луцифер и Сатанаил.Дори етимологията на имената им е съвсем различна.

И последно 25 декември е деня в,който се ражда слънцето,носителя на светлина-Луцифер.Докато църкватас не взима особено грубо празника му и не го обявява за демон.Писна ми да повтарям.И си залагам главата,че Христос е подкрепял религията на Диана и Луцифер...Четете малко повече бре,и не само неща издадени от светия синод
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #24 -: Януари 16, 2006, 21:00:47 pm »
За да се оттърси прахта от Земята е крайно време да спрат изявления като "В Христос е Истината."
Крайно време е да се оттървем от глупостите на Църквата!

Оставам поразен до болка - НИМА СВЪРЗВАТЕ ХРИСТОС САМО С ЦЪРКВАТА?

- Охо! - възкликна Воланд, като гледаше с насмешка влезлия. - Най-малко тебе можехме да очакваме тук! За какво си дошъл, неканен, но предвиден гостенино?
- Дошъл съм при тебе, дух на злото и повелител на сенките - отговори влезлият, като поглеждаше враждебно изпод вежди Воланд.
- Ако си дошъл при мене, защо не ми каза добър ден, бивш бирнико? - заговори сурово Воланд.
- Защото не искам дните ти да бъдат добри - отвърна дръзко влезлият.
- Но ще трябва да се примириш с това - възрази Воланд и усмивка разкриви устните му, - едва се появи на покрива, и веднага изтърси нещо нелепо, а сега ще ти кажа в какво се заключава то - в твоите интонации. Ти произнесе думите си така, сякаш не признаваш нито сенките, нито злото. Няма ли да бъдеш така добър да поразмислиш по въпроса: какво би станало с твоето добро, ако не съществуваше злото, и как би изглеждала земята, ако от нея изчезнеха сенките? Та нали всички предмети и хора хвърлят сенки. Ето сянката на моята шапка. Но има и сенки на дървета и живи същества. Нали искаш да одереш цялото земно кълбо, да пометеш от него всички дървета и всичко живо заради твоята приумица да се наслаждаваш на голата светлина? Ти си глупав.
- Няма да споря с тебе, стари софисте - отговори Леви Матей.
- Ти и не можеш да спориш с мен поради причината, която вече споменах: ти си глупав - отвърна Воланд и попита: - Е, кажи накратко, без да ме уморяваш, защо си дошъл?
- Той ме изпрати.
- И какво ти заповяда да ми предадеш, робе?
- Аз не съм роб - озлобяваше се все повече Леви Матей, - аз съм негов ученик.
- Ние с тебе говорим, както винаги, на различни езици - отвърна Воланд, - но от това нещата, за които говорим, не се променят. И тъй?...
- Той прочете творбата на Майстора - заговори Леви Матей - и те моли да вземеш със себе си Майстора и да му дариш покой. Нима за теб е трудно да го сториш, дух на злото?
- За мене няма нищо трудно - отвърна Воланд - и ти добре знаеш това - той помълча и добави: - А защо вие не го вземете при вас, в светлината?
- Той не е заслужил светлина, той е заслужил покой - печално изрече Леви.
- Предай му, че ще го сторя - каза Воланд и добави с припламнало око: - И веднага се махни.
- Той моли да вземете и онази, която го е обичала и е страдала заради него - за пръв път се обърна с молба Леви към Воланд.
- Добре че ни каза - сами нямаше да се сетим. Махай се!
     откъс от  "Майсторът и Маргарита"


Това да не е за мен :D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #25 -: Януари 16, 2006, 21:09:00 pm »
Оставам поразен до болка - НИМА СВЪРЗВАТЕ ХРИСТОС САМО С ЦЪРКВАТА?
Ами основно,но не само.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

coroviev

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #26 -: Януари 16, 2006, 21:19:42 pm »
Цитат
Това да не е за мен Cheesy
  С кого се оприличаваш?

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #27 -: Януари 17, 2006, 00:03:54 am »
С кого се оприличаваш?

 :DАми не съм я чел книгата. По си приличам с братя Карамазови :D

coroviev

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #28 -: Януари 17, 2006, 11:54:32 am »
Цитат
По си приличам с братя Карамазови Cheesy
И с двамата едновременно ли ?ха-ха-шегичка.
   Всъщност имах предвид това
Цитат
Ти произнесе думите си така, сякаш не признаваш нито сенките, нито злото. Няма ли да бъдеш така добър да поразмислиш по въпроса: какво би станало с твоето добро, ако не съществуваше злото, и как би изглеждала земята, ако от нея изчезнеха сенките? Та нали всички предмети и хора хвърлят сенки. Ето сянката на моята шапка. Но има и сенки на дървета и живи същества. Нали искаш да одереш цялото земно кълбо, да пометеш от него всички дървета и всичко живо заради твоята приумица да се наслаждаваш на голата светлина?
,но тъй,като това ми е любимия епизод от книгата го пейстнах целия.
   

Дъвиан

  • Гост
Отг: Гадателството в ръцете на дявола
« Отговор #29 -: Януари 17, 2006, 16:05:32 pm »
Ами те братята всъщност са четирима... :D Но това няма значение!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27