Автор Тема: Прабългарите - теории и факти  (Прочетена 194755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jeni4ka2607

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #390 -: Февруари 21, 2012, 14:34:14 pm »
Наистина много интересна тема! Прочетох всяка една думичка от всички мнения! Със сигурност в и за нашата мила родина се крият много тайни и мистерии и със сигурност тя представлява интерес за някой, дори и да е само географски (което ме съмнява да е така).
VM и ThreeFaces представиха много интересни факти, като си ги съпоставяха, сравняваха и обсъждаха, не е само копиране на текстове, което всеки може да направи в отговор, когато не знае какво да каже или по - точно не знае в какво вярва. Много ме заинтересувахте, беше ми безкрайно интересно да чета вашите изложения! :)

Неактивен БМ-21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #391 -: Февруари 23, 2012, 23:06:15 pm »
Преди години когато Едвин Сугарев беше посланник в Монголия тяхната Академия на Науките предложи сведения преведени на руски за Българите от преди 13000-140000 години.  той се направи на нИ лук ял ни лук мирисал. Иранците също предложиха доказателства от преди 10000 г.Явно някой не разрешава на България да се интересува от миналото си. А нашите нали са ЙЕСовце.

Би ли предоставил връзка към мястото от където черпиш тази информация, МОЛЯ!!!
Black Adder
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 23:11:14 pm от Black Adder »

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #392 -: Февруари 23, 2012, 23:27:35 pm »
На мен лично ми звучи фантастично да сме толкова стари. Все пак сегашната човешка цивилизация започва преди не повече от 5-6 най-много 7 хиляди години, но ми интересно от къде черпиш тази информация и каква е аргументацията на автора ?
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #393 -: Февруари 24, 2012, 17:00:10 pm »
Идеята струва ми се е че, ние сме отломък от предишната цивилизация. Преживели сме демек потоп или ледников период или квото там е имало.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #394 -: Февруари 24, 2012, 17:24:07 pm »
Идеята струва ми се е че, ние сме отломък от предишната цивилизация. Преживели сме демек потоп или ледников период или квото там е имало.

Близо си до истината. ;) Ние, българите, сме преки наследници на един от синовете на Ной, респективно и на самия него. А Ной е всеизвестен като легендарния спасител на човешкия род, съхранявайки го посредством ковчега. Ето източник: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B8%D0%B5%D0%B7%D0%B8
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #396 -: Февруари 25, 2012, 06:54:27 am »
Абе чудя се, как е ... вие знаете ли отговора на тоя въпрос?

Негрите и китайците с Ной ли са пътували, или в някоя друга лодка?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #397 -: Февруари 25, 2012, 10:18:16 am »
Идеята струва ми се е че, ние сме отломък от предишната цивилизация. Преживели сме демек потоп или ледников период или квото там е имало.

Близо си до истината. ;) Ние, българите, сме преки наследници на един от синовете на Ной, респективно и на самия него. А Ной е всеизвестен като легендарния спасител на човешкия род, съхранявайки го посредством ковчега. Ето източник: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B8%D0%B5%D0%B7%D0%B8

То тогава всичко останали народи са наследници на старата цивилизация по тази логика, защото всичко са наследници на Ной (според Библията).
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #398 -: Февруари 25, 2012, 10:21:49 am »
Не е сигурно. Някои народи може да са станали като кръстоски между наследниците на Ной. Иди разбери какво всъщност се е случило. :unknown: При това не се изключва възможността някои народи и да не са местни, тоест да не са от Земята, а да са спуснати от "горе". ;) А и народ като американците... за тях няма да коментирам, защото мисля, че е безсмислено да обсъждаме дали те са от Ноевите наследници ли не! ;D
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #399 -: Февруари 25, 2012, 10:28:46 am »
На мен лично ми звучи фантастично да сме толкова стари. Все пак сегашната човешка цивилизация започва преди не повече от 5-6 най-много 7 хиляди години, но ми интересно от къде черпиш тази информация и каква е аргументацията на автора ?

Цар Иван Асен II заповядва височайшите пленници да бъдат откарани в столицата, а заловените обикновени войници да бъдат нахранени и пуснати по домовете им. Заради нечуваното си благородство и човечност цар Иван Асен II е почитан и обичан “и не само от българите, но и от ромеите, и от другите народи” – пише византийският хронист Георги Акрополит.

В чест на голямата победа Иван Асен II заповядва да се изгради (или обнови) църквата „Св. Четиридесет мъченици“ в престолния град Търново. Върху една от колоните и е издълбан надпис, който гласи:

"В лято 6738 [1230], индикт 3, аз, Иван Асен, в Христа Бога верен цар и самодържец на българите, син на стария цар Асен, издигнах из основа и с живопис украсих докрай пречестната тази църква в името на светите 40 мъченици, с помощта на които в дванадесетата година от царуването си, в която година се изписваше този храм, излязох на война в Романия [Тракия] и разбих гръцката войска,   
В  лято  6733  индикт  3  от  началото  на  българското  летоброене
     Ето  ти  конкретна  дата  - коментирай!  Или  смяташ,  че  и  тогава  и  имало  конспирации 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #400 -: Февруари 25, 2012, 10:35:31 am »
Сега, ще ме извиняваш, но тези години, които започват от 6000 всъщност са от сътворението на света. През Средновековието ние българите често сме използвали и това алтернативно летоброене, опирайки се разбира се на нашия безпогрешен български календар. 1230 година от своя страна е всъщност 1230 години от раждането на Исус Христос. Според съвременните ни разбирания Цар Иван Асен II разбива византийците през 1230 година. Просто защото ние в момента така сме свикнали да броим годините. Не го бъркай например с 5000-та година преди Христа.

П.С. Специално за различното летоброене според различните древни календари открити по света съм пуснал една разясняваща статия в този форум. Поразрови се, все ще я откриеш, защото сега не се сещам къде е.
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 10:37:28 am от The Time Lord »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #401 -: Февруари 25, 2012, 10:39:53 am »
Виж сега Митко, аз не отричам, че сме древни. От инфомрацията която съм прочел за българите съм стигнал до извода, че сме древни горе-долу колкото цифрата която е написано там в твоето мнение.  ;)
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен БМ-21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #402 -: Март 26, 2012, 21:58:29 pm »
Според астрономите за създаването на календар като българският са необходими наблюдения на небосвода от около 2500-3000 г. Така прибавени към 6738 година се получава около 9500-10000г.Логично е да сме забелязани от други народи и оттам и сведенията за нас.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #403 -: Март 28, 2012, 10:00:35 am »
Древните Български Хроники -   http://youtu.be/vidweKhrvbw

 <a href="http://www.youtube.com/v/vidweKhrvbw?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/vidweKhrvbw?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>
 
Коментари към филма:
1.
Моля Ви, които има възможност да преведат това видео на английски, френски и испански език, за да може то да стане достъпно за повече хора по света. Нека да научат нашата история тя е наистина много богата.
2.
Въпреки всичко мисля,че българите са велик народ. Но проблемът е,че често са се домогвали до това,което не е за тях,както прави цар Симеон.Сигурно са му промили мозъка в Магнаурската школа,за да му хрумне безумната идея,че може да стане император на Византия. Борис е дори по-зле,защото изтребва собствените си хора в името на ромейската религия,която благодарение на апостол Павел се издига като удобна доктрина за властимащите. Разтърсете се,не си измислям. Хората са го казали.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #404 -: Април 03, 2012, 11:54:55 am »
Цар Иван Асен II заповядва височайшите пленници да бъдат откарани в столицата, а заловените обикновени войници да бъдат нахранени и пуснати по домовете им. Заради нечуваното си благородство и човечност цар Иван Асен II е почитан и обичан “и не само от българите, но и от ромеите, и от другите народи” – пише византийският хронист Георги Акрополит.

В чест на голямата победа Иван Асен II заповядва да се изгради (или обнови) църквата „Св. Четиридесет мъченици“ в престолния град Търново. Върху една от колоните и е издълбан надпис, който гласи:

"В лято 6738 [1230], индикт 3, аз, Иван Асен, в Христа Бога верен цар и самодържец на българите, син на стария цар Асен, издигнах из основа и с живопис украсих докрай пречестната тази църква в името на светите 40 мъченици, с помощта на които в дванадесетата година от царуването си, в която година се изписваше този храм, излязох на война в Романия [Тракия] и разбих гръцката войска,   В  лято  6733  индикт  3  от  началото  на  българското  летоброене   

 http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B8_%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

Йоан Асен ІІ не е построИл църквата "св. Четиридесет мъченици". Имай напредвид, че когато се работи с извори трябва да се внимава дали информацията в тях е напълно вялна. за пример се сещам за още два извора от този период от оправлението на Йоан Асен ІІ и втях се пише за превземането на Константинопол, а такова нещо не се е състояло.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 19:15:28 pm от ₪ Eon ₪ »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27