Автор Тема: Християнският кръст  (Прочетена 24523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Християнският кръст
« -: Ноември 06, 2005, 18:11:38 pm »
Някой да знае кога е въведено използването на кръста като символ на християнската религия?
« Последна редакция: Ноември 07, 2005, 01:53:24 am от Horus »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Християнският кръст
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2005, 01:55:56 am »
Ами след разпването гений :P ;D ;)
Иначе кръстът е много древен символ. То и Христос е по-древен от "християнството" ;)

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Християнският кръст
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2005, 12:09:02 pm »
ooo mного по късно е въведен кръста като символ - поне 500-600 години след разпъването

мисля са ползвали риби в началото за знак на християнството.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Християнският кръст
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2005, 15:19:14 pm »
Не е така.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Християнският кръст
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2005, 15:50:19 pm »
Не е така.

имм предвид разпятието ... не точно самият кръст

Разпятието се изобразява с фигурата на Христос. Когато Христос е със затворени очи, кръстът се нарича "Мъртвият Христос", когато е с отворени — "Христос в агония". Когато изобразяват Христос облечен и с корона на главата, разпятиего се нарича "Разпятие на Христа - царя".
   Започнали да изобразяват Христос върху кръста след Константинополския събор през 692 година. В началото Христос не е бил съединен с кръста, бил е облечен с дълга туника, с корона на главата и разперени ръце. Брадата и голотата се появили едва през XІ век като символ на страданията. Били добавени също така и петте рани и трънения венец. Често в горната част изобразявали свитък с буквите INRI — латинската абревиатура на думите "Исус от Назарет, Цар Иудейски". Разпятието може да се види в домовете на католиците, в техните болници и учреждения. Протестатнтите смятат разпятието за символ на римския папа, и като правило то липсва в техните домове и църкви. Въпреки това, до XVІІІ век моряците протестанти често татуирали на гърба си разпятие, понеже вярвали, че злото ще ги подмине, срещайки лика на самия Христос.

А формата на латинският кръст е толкова сходна с човешка фигура с разтворени ръце, е символизирала Бога в Гърция и Китай много преди появата на християнството. Кръст, изправен от сърцето, при египтяните символизирал доброта.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Християнският кръст
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2005, 15:58:15 pm »
Е аз не знаех, че ми говори за кръст с Христос на него. За това не знам... МОже да си прав, щом си проверил ;)
Това по какъв повод ти хрумна? :)

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Християнският кръст
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2005, 18:46:53 pm »
Цитат
Това по какъв повод ти хрумна?
ми четох днес че са намерили християнска черква в Израел от 330г сл. хр. и че имало риби а не кръст и затова се зачудих от кога ползват кръста християните

ето снимки от мозайките
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Oberon

  • Гост
Re: Християнският кръст
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2005, 14:18:24 pm »
Не се ли сещаш що има риби??

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Християнският кръст
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2005, 16:49:30 pm »
aaaaa тоя пост все пак се е качил. Таман като го пусках изчезна сайта  ;D и ме мързеше отново да го пускам

От къде да знам що има риби ... ако е пак някоя от ония теори за гущерите и рептилиите по-добр драсни щото тва за мене в този ми етап на развитие си е все още фантастика
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Oberon

  • Гост
Re: Християнският кръст
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2005, 17:45:12 pm »
Тия теории за рептилиите яко ме нервят:)))

Ами има риби, щото тогава е била Епохата на Риби...иди прочети в секция "Египетски хороскоп" кво съм писал:))

Оберон Баритон

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Християнският кръст
« Отговор #10 -: Ноември 11, 2005, 17:00:04 pm »
Това е от новооткритият храм на Саавската царица. Нали знаете двамката с цар Соломон какви са били ;) Описват ги като много по-високи от обикновено. Споменава се за всемогъщият гърмящ жезъл на Соломон, който имал особени свойства. За летящият му стол!!! И още такива. Ето статията за храма на Саавската царица. Снимките са същите, няма да ги поствам пак...
Източник: http://www.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=799613

Откриха храма на Савската царица.
Израелските власти пък съобщиха, че са намерили вероятно най-старата християнска църква в светите места.
Американски археолози обявиха, че северно от град Мариба в Йемен са намерили развалините на храма на библейската Савска царица. По думите на изследователката Мадлин Филипс са открити колони, много рисунки и предмети на повече от 3000 г.

Догодина ще започнат реставрационни работи по храма, където са се молили жителите на древното царство.

По време на царуването на Балкис, известна като Савската царица, Йемен е била най-богатата страна в света - Савското царство, описано като "вълшебна земя, където пясъкът е по-скъп от златото, където растат дървета от Райската градина, а хората не знаят какво е война".

От онзи разкош в Йемен са се запазили само хилядолетни руини и легенди за великата царица, по мъдрост равна на цар Соломон.

Преданието гласи, че потомци на Соломон и Савската царица са основали етиопската еврейска общност. Те били пазители на ковчега на свещения Завет, загубен след разрушаването на Първия храм на вавилонците.

Дворецът, в който през 1000-950 г. пр.н.е. живяла легендарната владетелка, е главен туристически обект на Йемен. Там ще бъде открит музей, посветен на Савското царство.

Според специалистите, работещи над реализирането на проекта, дворецът на Савската царица е съкровище на световната култура.

Израелските власти съобщиха, че са открили вероятно най-старата християнска църква в светите места.

В разкопките, които се правят на територията на затвора със строг режим "Мегидо" в северната част на Израел, участват и 60 затворници.

В интервю за израелската телевизия представител на департамента за древни науки разказа, че църквата датира от ІІІ-ІV век. Върху руините има запазен надпис на старогръцки, в който се споменава името на Иисус Христос.

Има също така фрески с изображения на риби, както и олтар. Църквата е издигната близо до мястото на библейския Армагедон.

Посланикът на Ватикана в Израел нарече находката "велико откритие". Според специалистите откритието може да хвърли светлина върху този период на християнството, забранено от римляните до ІV век.

Oberon

  • Гост
Re: Християнският кръст
« Отговор #11 -: Ноември 11, 2005, 17:48:53 pm »
Хор, какви са били двамата? Че малко съм назад с инфото, по-скоро знам технически подробности за Соломон и за трона му ( искам и аааааз като неговия трон ). Според мене са стара атлантска издънка:)))

Оберон

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Християнският кръст
« Отговор #12 -: Ноември 11, 2005, 17:49:47 pm »
Да.

Oberon

  • Гост
Re: Християнският кръст
« Отговор #13 -: Ноември 11, 2005, 17:54:10 pm »
Хор, да вдигнем форумски тост: Хор и Оберон на едно мнение, ха наздраве хахахаха

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Християнският кръст
« Отговор #14 -: Ноември 11, 2005, 18:54:53 pm »
аз на евреите не им вярвам ама грам

и как точно са разбрали че това е храма на Савската царица?
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27