Автор Тема: Християнският кръст  (Прочетена 24584 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Християнският кръст
« Отговор #15 -: Ноември 11, 2005, 20:22:30 pm »
Мда. Не знам как са открили, че е нейната.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Християнският кръст
« Отговор #16 -: Ноември 11, 2005, 20:33:15 pm »
я метни едно око на това
http://news.bg/article.php?cid=31&pid=0&aid=167029

някъде бях чел че сегашният папа ще е последният и че християнството тотално ще загуби позиций.

колкото повече детайли около христов от тоя вид стават известни толкова повече ще се разбива мита че той е бил божи син а просто един обикновенн човек
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Християнският кръст
« Отговор #17 -: Ноември 12, 2005, 17:47:18 pm »
На нашето низшо ниво до Бог се стига единствено чрез Сина! Минал съм през много религии и съм ги изследвал. Не съм консервативен християнин. Даже не съм хриситянин. Това, което наричате християнство няма много общо с учението на Христос! Това е павликянство! Измислените празници, които се празнуват са легенди и са направени от хора, на които така им е удобно! За Павел се казва на много места, че е внедрен от Тъмните сили, за да изкриви Учението - както и става. Затова и в Урантия пише, че докато не открием истинското учение, няма да се спасим. Това в момента не е. Толкоз.

elionora

  • Гост
Re: Християнският кръст
« Отговор #18 -: Ноември 21, 2005, 12:23:51 pm »
Хорус колкото до християнските празници - -това са старите древни традиции облечени в християнство. Специално тук в България празнуваме старите празници на древните
А християнството - -в действителност какво е то. Поне за това съм съгласна с теб ДНЕС учението на Христос е изкривено

georgi_nz

  • Гост
Re: Християнският кръст
« Отговор #19 -: Ноември 21, 2005, 16:26:54 pm »
На нашето низшо ниво до Бог се стига единствено чрез Сина! Минал съм през много религии и съм ги изследвал. Не съм консервативен християнин. Даже не съм хриситянин. Това, което наричате християнство няма много общо с учението на Христос! Това е павликянство! Измислените празници, които се празнуват са легенди и са направени от хора, на които така им е удобно! За Павел се казва на много места, че е внедрен от Тъмните сили, за да изкриви Учението - както и става. Затова и в Урантия пише, че докато не открием истинското учение, няма да се спасим. Това в момента не е. Толкоз.

Нали Павел в началото е бил злодей и се е казвал Авел.
Явно изобщо не се е поправил - станал е още по голям злодей, като изкривява цяло едно учение..
« Последна редакция: Март 21, 2008, 20:14:53 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Християнският кръст
« Отговор #20 -: Март 21, 2008, 19:11:46 pm »
Утре през нощта започва Великден в Католическия, Англиканския, Баптиския и прочие Християнски свят - ПОТРЕСЕНА СЪМ от това което видях в новините!

Не съм знаела, че във Филипините и други части на света християните са разпъвани на кръст "на истински" (както викахме като деца), за да покажат вярата си и да "страдат" както Христос.





Нямам и думи да коментирам...
« Последна редакция: Март 21, 2008, 19:17:16 pm от Tina »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Християнският кръст
« Отговор #21 -: Март 21, 2008, 20:16:43 pm »
Всяка година ги дават тия ненормалници по телевизията  ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Относно: Християнският кръст
« Отговор #22 -: Март 21, 2008, 20:21:20 pm »
Това са християнски зомбита, незнам да ли се прави умишлено това да прилъгват хората в църквите. :o

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Относно: Християнският кръст
« Отговор #23 -: Март 21, 2008, 22:08:09 pm »
Защо няма кръв по ръката?

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Християнският кръст
« Отговор #24 -: Март 21, 2008, 23:46:12 pm »
Защо няма кръв по ръката?


Ти пък! Сигурно са фотошопили снимката от ББС за да не я слагат със рейтинг над 18 години. Гледай идеята. Хората го правят и просто ме втриса като го гледам.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Християнският кръст
« Отговор #25 -: Март 22, 2008, 08:05:06 am »
Защо няма кръв по ръката?
Може би в дланта няма толкова кръвоносни съдове, които да се разкъсат от пирона  :-\
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Християнският кръст
« Отговор #26 -: Март 31, 2008, 12:03:22 pm »
В книгата “Изгубените писания – Книгите, които не влязоха в Новия Завет” са преведени и публикувани всички онези еванеглия и учения, които Църквата не харесва.

 В Евангелие от Петър се казва в притча 10 – “Те докараха двама злодеи и разпънаха Господаря между тях. Но той бе тих и безмълвен, защото не изпитваше болка. “

Това ми звучи по правдоподобно от историята на официалната църква, където Иисус страда в агония. Иисус не е човек и никога не е бил, той е пратеник, Еон, висше същество. Те не се раждат и не умират. Те  влизат и излизат от тела, по своя собствена воля. Според мен църквата харесва идеята за страданието, щото ние хората да се чувстваме винаги виновни за смъртта на Иисус и да живеем с мисълта, да сме смирени и вечно да плащаме за греха си. Но смърт не е имало, както и не е имало раждане.

 Името Исус Христос, означава Иисус от Кръста ( Jesus Christ).   Името Иисус е свещеното име. Името  Христос (Christ) е подаденото ( вторично, добавено) име. Иисус  е Иисус на всички езици. Докато Христос е различно име в различните култури и краища на света. И от там едва ли е неоходимо да се почита кръста като символ изобщо.  Иисус е името, което трябва да се помни.

А онези фанатици от Филипините, са онова, което е извращение на всичко неземно и божествено – фанатизмът.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Християнският кръст
« Отговор #27 -: Март 31, 2008, 20:24:07 pm »
Джулай, в много голяма грешка си...
1. Това от евангелието на Петър говори в плюс за тезата,че Иисус е бил упоен
2. Пича си е човек, и не е нищо особено за времето и мястото си
3. Иисус Христос означава Иисус Помазания - титла която се дава на всеки благородник и владетел при евреите
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Християнският кръст
« Отговор #28 -: Март 31, 2008, 22:50:20 pm »
    Gil-Galadh , ти чел ли си евангелието от Петър? Аз съм го чела и там не се споменава за упояване, макар, че другаде съм чела за теорията с упояване ( като му дали да пие гал и оцет).

 Това, че се е появил в човешко тяло е защото невежият човешки ум  не би могъл да го види или възприеме по друг начин освен в подобен образ. Както индианците не са могли  да видят корабите на Колумб .

  За неговия различен произход не се говори само в Евангелие от Петър , но и в Евангелие от Филип, евангелие от Юда и  Втори трактат на Великия Сет и още много други произведения. Ето откъси от тях:

“И Иисус им се яви, но не в истинската си същност а във форма, в която те можеха да го видят.... На тези, които  се яви.. яви се на великите като велик, на  малките като малък, на ангелите като ангел и на  човеците като човек.”

“Защото той беше земен човек, и аз бях в него, но аз съм от мястото над  Рая..”

“Те приковаха техния земен човек към земната смърт, в тяхната  слепота , защото техните умове не можеха да ме видят , че те бяха глухи и слепи. “

 “И синът на Величието, който беше скрит долу, ние въздигнахме горе, където  аз обитавам  заедно с онези други  еони, които никой никога не е виждал и не е разбрал”

“ Когато ние дойдохме  от нашия дом в този свят и започнахме да съсществуваме в човешки тела, ние бяхме мразени и преследвани не само от невежите , но и от онези, които славят името на Кръста и така са суетни в невежеството си..”

И  към Юда: “ Но ти ще се въздигнеш над всички тях. Понеже ще принесеш в жертва човека,  в когото съм облечен. ..”

“ Ела да ти разкрия тайни , каквито никой досега не е виждал. Има велико, безгранично, царство, чиито предели, никой ангелски род не е виждал и там  пребъдва велик, незрим Дух..”

И т.н и т.н  могат да се извадят много материали от различни автори и книги, в които се говори/намеква за  различния произход на Иусус.

За първи път чувам някой да го нарича  “нищо особено” Толкова е неособен, че толкова хиляди години след смъртта му е все още енигма и хора  пишат, спорят за него и му се прекланят, рисуват го, анализират го....  Не знам ако беше “нещо особено” какво щеше да бъде тогава... 

Аз не  съм в грешка, това не са мои теории аз само  чета..  Но сигурно Петър, Тома, Филип, Мери, Юда, Вартоломей Сет и още много други  са в грешка... Явно са пропуснали да видят и да разберат  истинския Иисус правилно......както го вижда Gil-Galadh ...

Вероятно твоята теория е вярната. Кой  може да каже ?  Аз предпочитам да съм от  другия бряг на реката  заедно със сгрешилите,  пък  ако трябва ще си носим последствията като му дойде времето...

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Християнският кръст
« Отговор #29 -: Март 31, 2008, 23:28:16 pm »
- Че Ръкописът ще хвърли яснота върху много от религиите. И ще им даде възможност да осъществят техните обещания. Всички религии, казваше се там, се отнасят до едно и също - как човечеството да намери връзка с по-висш източник на енергия. И всички религии говорят за възприемане на Бога вътре в себе си, възприемане, което ни изпълва, прави ни повече от онова, което сме. Религиите се корумпират, когато техните водачи се заемат да обясняват Божията воля на хората, вместо да им покажат как да открият пътя към нея в самите себе си. В Ръкописа се казва, че веднъж в историята един човек ще познае точно начина за свързване с Божествената енергия и воля и така ще стане траен пример, че такова свързване е възможно - Санчес обърна очи към мен. - Нима Исус не направи тъкмо това? Не е ли той увеличил своята енергия и вибрация, докато е бил достатъчно светъл
.........................................
- Деветото откровение - продължаваше Джулия -твърди, че когато ние хората продължим да увеличаваме нашите вибрации, ще стане нещо удивително. Цели групи от хора, когато достигнат определено равнище, изведнъж ще започнат да стават невидими за онези, които вибрират на по-ниско равнище. На хората от по-ниското равнище ще им се струва, че онези просто са изчезнали, но цялата група ще се държи така, сякаш те продължават да са тук - само дето ще изглеждат по-светли
...............
- Когато хората започнат да издигат вибрациите си до ниво, при което останалите няма да могат да ги виждат - продължи Джулия, - това ще бъде знак, че ние преодоляваме границата между този свят и онзи свят, от който сме дошли и в който отиваме след смъртта си. Това съзнателно преминаване е пътеката, посочена ни от Христос. Той се е отворил за енергията, тъй че е станал толкова лек, че можел да ходи по водата. Преодолял е смъртта още тук, на Земята и е бил първият, който е прекосил отвъд, за да отвори физическия свят за духовния. Неговият живот е показал как може да стане това и ако ние се свържем със същия източник, можем да тръгнем по същия път, стъпка подир стъпка. В някакъв момент всеки ще започне да вибрира достатъчно високо, тъй че ще можем да вървим по небето, запазвайки същата си форма.
..........................
Според Деветото откровение майте са прекосили отвъд заедно.
..............................
- В Деветото откровение се казва, че някои хора могат да прекосят отвъд понякога, но всеобщо това няма да може да се осъществи, докато не преодолеем страха, докато не успеем да поддържаме едно достатъчно високо вибрационно ниво при всички обстоятелства.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27