Автор Тема: Християнският кръст  (Прочетена 24588 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Християнският кръст
« Отговор #30 -: Април 01, 2008, 12:48:05 pm »
 “Тук и сега”. Би ли дал някакво инфо  откъде  черпиш тези материали?  Много ще ми бъде  интересно да прочета цялата книга/книги . Именно за онези  светещи полупрозрачни  същества, вибриращи на друга честота, става въпрос.  Това са еоните или те са далече по- висши не само от нас но и от много други нива. Те са над Ангели и Архангели...Те са онези, за които  преживели смъртта разказват. Те се появяват от никъде и помагат на  духа на умрелия да се ориентира. Свидетелства сочат за ефирни, полупрозрачни , светещи същетва с невероятна , ослепителна светлина и размери и в тяхно присъствие умрелият чувства само любов и топлина. Те нямат форма  или субстанция , по-скоро са като огромно кълбо от светлина , обяснено с несъвършения език, с който боравим. Те понасят мъртвия в една любовна прегръдка през великолепни светове, разхождат го из вселената и на места, където той пожелае. След тях се появява онова, което е много пъти  по-ярка и гигантска по размерите си светлина- което мъртвите не знаят защо, но просто усещат като Бог. После следват по-сериозните изпитания на духа.... Забелязала съм , че всеки опит да се опише подобно същвство или случка , се превръща в карикатурна небивалица . Стигам до извода, че Не може да бъде описано със земен език, нещо, което е извън нашата вибрация. Аз мисля, че дори, когато умрем и се освободим от  физическите си тела, не винаги и не непременно можем да стигнем до тези нива. Повечето хора се прераждат на по ниски нива и  минават през хиляди прераждания и пак не достигат това ниво. Разбира се, в редки случаи човек може да ги достигне , ако разбере как и най-вече чрез усърдие. Има начини, но 99,9999.....% от човечеството не се интересува от такива неща.  Иисус не е първият  , който успявя да се издигне до тези вибрационни честоти, които за улеснение на нас невежите, са наречени “Рай”. Той носи знанието как да става това. И пак остава неразбран. Но... както сам той казва , тръните не раждат смокини . Себеподобните раждат себеподобни.( аз си поддържам тезата , че  той не произхожда от същото семе като нас.)

Но има един друг за който са по ранните писмени свидетелства, че е достигнал до тези нива - Буда. Той е роден повече от 500 години преди Иисус. Той е постигнал в човешкото си тяло това преминаване в друго ниво.  И така е прекъснал своята Самсара.  Сигурно пак не е първият, но  за друг преди него не намирам написано, което не значи , че е нямяло. Буда е още по- ярък пример от Иисус, защото е постигнал всичко сам и то докато е обитавал несъвършеното си човешко тяло. Иисус е  дошъл със знанието и  умението си. Не ги е научил тук.  Иисус е пратеник – messenger.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Християнският кръст
« Отговор #31 -: Април 01, 2008, 16:09:13 pm »
Книгата е "Селестинското пророчество".Има я в спиралата.Четох първата и четвъртата от поредицата,но поне в прочетеното не се говори,че това са същества,които разхождат мъртвите.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Християнският кръст
« Отговор #32 -: Април 01, 2008, 17:18:02 pm »
Благодаря за информацията. Не съм я чела. Фикция ли е или фактология?  В смисъл за какво претендира? Това с разхождането на мъртвите си е моя теза, сравнявайки,какво казват завърналите се от оня свят и описанията на подобни същества из книгите. Просто си правя аналогия. Така, че  може и да не съм права. Просто моя мисъл.  :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Християнският кръст
« Отговор #33 -: Април 01, 2008, 18:40:45 pm »
Селестинското пророчество е романче, по което така и не успях да се прехласна. Направиха и игрален филм миналата година по него. Не знаех че има и 4-та част, мислех че са само 3?

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Относно: Християнският кръст
« Отговор #34 -: Април 01, 2008, 20:04:11 pm »
Благодаря за информацията. Не съм я чела. Фикция ли е или фактология? 

Чети, ама внимателно, с необходимата отстраненост  ;) и с 1-2 на ум!   8)

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Християнският кръст
« Отговор #35 -: Април 01, 2008, 22:11:49 pm »
Селестинското пророчество е романче, по което така и не успях да се прехласна. Направиха и игрален филм миналата година по него. Не знаех че има и 4-та част, мислех че са само 3?

4-тата е за Шамбала.Между другото доста актуална информация-за онези откровения на Йоан,сканиране,чипове...такива работи.
Написано е като роман,но според мен поводът е истински.
И къде трябва да се внимава?

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Християнският кръст
« Отговор #36 -: Април 02, 2008, 12:11:55 pm »
Сега, като се спомена и филм, се сещам,че гледах  такъв филм, но да си призная точно като Н, хич не се прехласнах. Слаби актьори, слаб сценарий, от който всичко ми беше ясно като в мъгла. Беше нещо като  жалък опит да се направи  духовно-мистичен Индиана  Джоунс.  На моменти, тъкмо ставаше интересно и пак се загубваше в типичното за  слаби филми “увисване” .. Не обичам да се изказвам за нещо, което не съм чела, затова ще си направя труда да  прегледам книгите. На мен лично филмът ми се стори чиста фикция. Сюжетът е съвременен, т.е ако беше фактология , не сме в далечното минало да се чудим, съвременните свидетели трябва да могат да го потвърдят. За старите писания, книги и легенди , наистина е трудно да се отсее фикция от  факт. Та, правилно е да се чете с 1-2 наум . Но както вече споменах , за подобни неща е невъзможно да се пшише смислено. Просто не са измислени такива думи. Затова  дори и нещо да е да е факт, предадено с езика, който познаваме, заприличва на  мит. Както и да е, ще прегледам въпросните книги. А авторът е?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Християнският кръст
« Отговор #37 -: Април 02, 2008, 12:51:29 pm »
Джеймс Редфийлд.

А в първите 3 книги не знам да има фактология, историята е смес между мъдрости стил Пауло Коелю и Мигел Руис с езотеричен привкус. Невероятно много ню ейдж и театрално пресилено прехласване по тази книга от масовата публика. Лично мнение. А и там се говореше май за световна религия и т.н., което прави нещата ясни.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Християнският кръст
« Отговор #38 -: Април 02, 2008, 13:38:40 pm »
А, бе, на мен от филма не ми се изясниха, ма нейсе. Самият филм си беше точно театрално пресилено прехласване. Ще трябва за обща култура да фърля едно око и на книгите. А Пауло Куельо си е готски, в него намирам мъдрост, доколкото аз разбирам мъдростта де... :) Ма вече май съвсем побегнах от темата за кръста, сорри.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Християнският кръст
« Отговор #39 -: Април 03, 2008, 10:51:37 am »
Филма не съм гледала,но досега никой филм не е бил пo-добър от книга,или поне аз не съм попадала на такъв.
Определено като се чете нещо не трябва да се приема на 100%,но въпреки това от книгата може да се направят ценни изводи,на базата на това кой какво е чел преди това, и какво мисли.Иначе Паулo Куельо и на мен ми допада.Доколкото знам книгите му също са романи,но писани по истински случай.
« Последна редакция: Април 03, 2008, 13:50:14 pm от Тук и сега »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Християнският кръст
« Отговор #40 -: Април 03, 2008, 13:32:34 pm »
Трябва да се съглася с теб "Тук и сега" ( звучи тъкмо на място и без кавичките  ;)), че и най- тъпата книга и най-тъпият филм винаги носят някакво знание. Както всичко е относително и толкова хиляди години преди Аинщайн Иисус е казал: "Светлината и мракът, животът и смъртта и ляво и дясно са братя едни с други. Те не могат да бъдат разделени. Затова , доброто не е добро и злото не е зло нито животът е живот или смъртта - смърт."

На фона на злото познаваме доброто и на фона на най тъпата книга , оценяваме мъдрата книга.



Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Християнският кръст
« Отговор #41 -: Април 05, 2008, 21:15:10 pm »
    Gil-Galadh , ти чел ли си евангелието от Петър? Аз съм го чела и там не се споменава за упояване, макар, че другаде съм чела за теорията с упояване ( като му дали да пие гал и оцет).
Естествено, че не пише...нали всеки фокус си има тайна?
Това, че се е появил в човешко тяло е защото невежият човешки ум  не би могъл да го види или възприеме по друг начин освен в подобен образ. Както индианците не са могли  да видят корабите на Колумб .
Май сме прекалили с гледането на "WHat the bleep do we know"... индианците са виждали корабите на Колумб поради простото естествно на обектите да отразяват светлината и на зрителните нерви да се активизират от същата тази светлина... А няма нищо интересно и особено в Иисус...просто по-успешен лидер на култ... Ако беше всемогъщия БОг за който се представя, има доста по-добри и успешни начини да събере последователи

  За неговия различен произход не се говори само в Евангелие от Петър , но и в Евангелие от Филип, евангелие от Юда и  Втори трактат на Великия Сет и още много други произведения. Ето откъси от тях:
....
...
И т.н и т.н  могат да се извадят много материали от различни автори и книги, в които се говори/намеква за  различния произход на Иусус.
Проблема е,че са християнски произведения,често написани поне век след него
За първи път чувам някой да го нарича  “нищо особено” Толкова е неособен, че толкова хиляди години след смъртта му е все още енигма и хора  пишат, спорят за него и му се прекланят, рисуват го, анализират го....  Не знам ако беше “нещо особено” какво щеше да бъде тогава... 
Само дето всичко това не е продукт на Иисус, той самият е продукт.
Аз не  съм в грешка, това не са мои теории аз само  чета..  Но сигурно Петър, Тома, Филип, Мери, Юда, Вартоломей Сет и още много други  са в грешка... Явно са пропуснали да видят и да разберат  истинския Иисус правилно......както го вижда Gil-Galadh ...
дай независими от христянството източници

Изобщо христянството е много осбена религия,а религиозният Иисус много особена личност - взема от който види нещо интересно,а "езотеричните" християни са още по-интересни - показват някакво несъгласие с общопритето но не бягат от неговия капан,само го правят по-поносим
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Християнският кръст
« Отговор #42 -: Април 06, 2008, 00:37:14 am »
Харесва ми как така, точно в стил форумски дебат ми вадиш цитатчета и ми ги анализираш. Само,че нещо много ми доскуча към края... Тези, дето за всичко имат отговор са най-знаещите.. Вероятно? Все пак благодаря за лекцията:  "Кои Христяни какви са и имат ли те почва у нас". Беше ми много полезна. Единсвеното, което се сещам, в този дух е една мисъл на Леонардо, която прочетох тук, някъде: "Най-големия проблем на човека е собсвеното му мнение". Що се отнася до независимите от християнството источници, кат се скивам с "Нищо особения Пич", лично ще ти докладвам как е минала беседата. А до тогава, остани си със здраве.  ;)
« Последна редакция: Април 06, 2008, 00:45:22 am от July »

Неактивен alfaom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Относно: Християнският кръст
« Отговор #43 -: Януари 28, 2009, 19:29:55 pm »
Християнският кръст е създаден за първи път в Украйна.Има излъчване на вълни и лъчи, самата форма.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Християнският кръст
« Отговор #44 -: Януари 28, 2009, 19:35:47 pm »
Май скоро ще трябва да подходя към форума чисто професионално  laugh

Кръста като символ е мнооого древен и не се знае какъв е точно произхода му. Но пък християнския за сметка на това няма нищо общо с Украйна.

-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27