Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 476728 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1095 -: Октомври 30, 2012, 23:29:14 pm »
А какво ще кажете за този феномен с гайката която сменя внезапно полюсите си

Това е доста интересно, никога не го бях гледал. Накрая казват, че явно има някаква сила, която би накарала и Земята именно по този начин да се завърти. В самия край на клипчето казват, че преди 12 000 години Земята се е завъртяла точно така. Пропуснаха да кажат "може би" :)
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 23:39:10 pm от Oberon »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #1096 -: Октомври 31, 2012, 02:33:47 am »
Абе човек, ти тъп ли си? Прецесията е постоянен процес, как да ти го обясня?
Аз пък ти обясних, че разлика между пумпала и Земята няма, освен в това, че пумпала се трие в пода, а Земята не. И на двете тела действат абсолютно едни и същи сили, бах маа му!
Не съм прочел къде се казва, че полюсите правят окръжности супер бързо, цитирай моля.
Аз със сигурност не съм тъп. За теб не съм сигурен.
Ето къде се казва:
Така има едно явление казва се кавитация  то се наблюдава при тела които се въртят около собствената си ос изразява се в това че ако прокарате мислена права линия през двата полюса на въртящо се тяло то тази линия със двата си края ще описва две окръжности с противоположни посоки ,най добре се наблюдава при пумпала когато наближи да спира горният му край започва да описва окръжности и долният също но по малки защото масата на пумпала пада върху него, когато параболата на въртенето на двата края се увеличи тогава пумпала е в нестабилно състояние и най лекото побутване е в състояние да го извади от равновесието ,та нещо подобно е ставало и със Земятя но  въпроса е през какъв период от време а побутването маже да е от всичко ,от гравитационно въздействие на преминаваща звезда или от удар на астероид или от нарушаване на орбитата на спътника ни Луната ,нямате представа какви сме късметлии че си имаме Луна защото тя оказва стабилизиращо действие на земната ос затова Слънцето се премята по често от Земята няма си стабилизатор.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #1097 -: Октомври 31, 2012, 02:38:41 am »
Хм едни и същи приказки, какво да говорим сбъркан човек.
Ако забелязваш, твоите постинги не ги коментирам. Просто защото са уникално безмислени. И коментарите по тях също няма да имат смисъл.

Като започнем от това, че функцията на гравитацията винаги включва и двете тела. А не само едното. В тая връзка не малката маса е от значение за геостационарната орбита. Луната е доста тежка, но все още не е паднала. Нарочно не го казах в прав текст, мислех, че дори ти ще се досетиш, ама нейсе.
И преди оберон да ме заръба(отново за нещо, което никога не съм казал), не твърдя, че луната е на геостационарна орбита. Но е на доста подобна.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #1098 -: Октомври 31, 2012, 02:42:57 am »
Абе човек, ти тъп ли си? Прецесията е постоянен процес, как да ти го обясня?
Аз пък ти обясних, че разлика между пумпала и Земята няма, освен в това, че пумпала се трие в пода, а Земята не. И на двете тела действат абсолютно едни и същи сили, бах маа му!
Не съм прочел къде се казва, че полюсите правят окръжности супер бързо, цитирай моля.
Ти като си седнал на стол, означава ли че си в безтегловност!?
Дори ако не пропадаш надолу, силата на гравитацията си я има.
Честно, мислех те за малко по-умен. Нещо си изперкал от много четене на книги.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: 2012 г.
« Отговор #1099 -: Октомври 31, 2012, 06:59:47 am »
Хеехххх .... излиза че 2012г. е годината на пишкомеренето  :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1100 -: Октомври 31, 2012, 07:59:21 am »
Ако забелязваш, твоите постинги не ги коментирам. Просто защото са уникално безмислени. И коментарите по тях също няма да имат смисъл.

Като започнем от това, че функцията на гравитацията винаги включва и двете тела. А не само едното. В тая връзка не малката маса е от значение за геостационарната орбита. Луната е доста тежка, но все още не е паднала. Нарочно не го казах в прав текст, мислех, че дори ти ще се досетиш, ама нейсе.
И преди оберон да ме заръба(отново за нещо, което никога не съм казал), не твърдя, че луната е на геостационарна орбита. Но е на доста подобна.

Аз спирам, няма смисъл просто. Луната е на подобна на геостационарната орбита? Идеята на геостационарната орбита етялото да е винаги над една точка. При разстояние 36 000, това се случва. От Земята до Луната има 384 000 км, нали правиш разлика:)?

Успешно нищене на темата за 2012 :) Ще се видим на 22/12/2012:) През това време се надявам Танграта_ да е попрочел, и да не ми говори от обща култура:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1101 -: Октомври 31, 2012, 08:35:08 am »
  Извинявайте,че се намесвам(`щото нямам пишка 8) ),но някой усъмни ли се във истинността на календара на Маите?В тълкуването му.Беше любезно напомнено,че сайта е за конспирации-та някой ЛИЧНО направи ли си труда да изучи този календар?Да разчитаме ли на снесената информация(от ония гадове масоните), да го караме ли на доверие?Пак.До кога?Знам,знам-много авторитети са го направили вместо нас,а какъв по-голям дар от това да ни го предоставят на готово и ние да четем,четем,вярваме,стъпваме на прочетеното и мнения клатушкаме на една непроверена основа.
  Хубаво е,че Пурку действа,проверява,съмнява се.Хубаво е и че Танграта задава въпроси-за да издържи тезата-тя ще отговори на всички въпроси.

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1102 -: Октомври 31, 2012, 09:20:54 am »
Кали Юга Земя земната ос прави едно 360 градусово пътуване около центъра на галактиката на всеки 25,920 години. Пълният цикъл е известен като Юга. Има четири части на Юга. Две части (180 градуса) на възходящо съзнание и две части (180 градуса) на низходящо съзнание. Този цикличен възход и падение на съзнанието на Земята е от самото й създаване, и това обяснява възхода и падението на великите цивилизации на Земята.

Кали Юга е последният квадрант на низходящо съзнание в рамките на Юга. Земята сега е в края на Кали Юга. Библейското име на Кали Юга е КРАЙНИТЕ ВРЕМЕНА. Това няма да е краят на Земята, а края на мрака и злото на Земята - и зората на Седмата Златната Епоха на Просветлението."

от тук е цитата http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,21110.15.html - от 22.10.2012 на esses

Нещо ми просветна, в астрологичните среди под възходящо и низходящо съзнание и съответно смяна на полюсите, сигурно имат предвид с кой "край" земната ос е насочена към центъра на Галактиката : 180 градуса на възходящо съзнание сигурно е когато е  със "северния" край, а падението когато е със"южния" край. Но пък това възходящо и низходящо е при нашето условно приемане на север за горе и юг за долу, би могло всичко да е наопаки, и югът да е горе. 
??




« Последна редакция: Октомври 31, 2012, 09:48:21 am от karina »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: 2012 г.
« Отговор #1103 -: Октомври 31, 2012, 11:20:20 am »
Налагат се някои разяснения, че като гледам бая сте се объркали. :empathy:

Едно пълно завъртане на Слънчевата система около центъра на галактиката става за 230 милиона години.

Земната ос НЕ се върти около центъра на галактиката, а около Полярната звезда.

Настоящият прецесионен период не е 25 920 години, а е 25773 години.
« Последна редакция: Октомври 31, 2012, 11:29:32 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1104 -: Октомври 31, 2012, 12:06:38 pm »
 Не аз съм се объркала, а се опитах да доразясня какво са искали да кажат  в  този текст / червеното е мое/ . Естествено, че земната ос не се върти около галактиката, а описва кръг с центъра на Галактиката - какво да правя написано е неграмотно!

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: 2012 г.
« Отговор #1105 -: Октомври 31, 2012, 13:08:50 pm »
 
Не аз съм се объркала, а се опитах да доразясня какво са искали да кажат  в  този текст / червеното е мое/ . Естествено, че земната ос не се върти около галактиката, а описва кръг с центъра на Галактиката - какво да правя написано е неграмотно!
 

Тук се олях -  "описва кръг с център Полярната звезда" е вярно разбира се.

Идеята ми беше, че при прецесионното движение оста сочи под ъгъл към плоскостта на Галактиката ту със "северния" си край, ту с "южния", и понеже за нас север е горе, това се приема за възходящ период /което си е условно, просто така е прието; би могло и юг да е горе/. И може под смяна на полюсите да се разбира и това.
« Последна редакция: Октомври 31, 2012, 13:37:00 pm от karina »

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1106 -: Октомври 31, 2012, 16:46:25 pm »
Абе трябваше да сложа една картинка още в началото, за да се онагледи това което имах предвид в хипотезата. Че то се преплитат географски, магнитни полюси, изместване на наклона, изместване на земната кора, промяна на наклона и т.н. всеки си го представя по различен начин.

На картинката е показана орбитата на Земята и позицията на земната ос, спрямо орбитата (еклиптиката) както е в момента:



Пътувайки в космоса, Земята минава през зона, където под влиянието на външна сила се разлюлява на принципа на спиращия пумпал.


Двата края на изобразената "пръчка" минаваща през географските полюси, след разлюляването започват да описват окръжности. Разлюляването става все по-голямо и съответно окръжностите които се описват стават все по-големи и се приближават взаимно. Продължават да се приближават и да стават все по-големи, докато накрая двете мислени окръжности се събират в една. Тази една мислена оккръжност, вече представлява посоката на въртене на планетата. Както се вижда на последната картинка, планетата вече се е завъртяла и червената "пръчка" показва позоциите на новите географски полюси. Старите географски полюси, вече се намират на екватора. Съответно започва да се толи леда и се покачва нивото на океана. След разтопяването на Антарктида, която ще се намира на екватора, не е изключено да се намери и някой друг замръзнал -  я мамут, я човек като нас, който не е вярвал в конспирации и не е събрал багажа навреме. :)

Завършено ще изглежда така:


Въпроса е да навържем начина по който това нещо може да се получи? Идеи?
Не е нужно човек да е специалнист от НАСА или от БАН за да има мнение по въпроса, така че пишете.
То между другото точно тия специалисти са с най-увредени мозъци и не им се отдава мисленето много-много.  :D
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1107 -: Октомври 31, 2012, 18:17:05 pm »
   

Тук се олях -  "описва кръг с център Полярната звезда" е вярно разбира се.

Идеята ми беше, че при прецесионното движение оста сочи под ъгъл към плоскостта на Галактиката ту със "северния" си край, ту с "южния", и понеже за нас север е горе, това се приема за възходящ период /което си е условно, просто така е прието; би могло и юг да е горе/. И може под смяна на полюсите да се разбира и това.

Земята няма как да сочи към плоскостта на галактиката ту с южния край, ту със северния. Това означава, че еклиптиката постоянно се върти. Единственото, което е сигурно, е че системата ни се "гмурка" и "скача" над галактичната равнина.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 г.
« Отговор #1108 -: Октомври 31, 2012, 18:20:02 pm »
Пурку Точно това имах предвид като дадох примера с пумпала  ,благодаря че качи картинките за да го онагледиш .Аз все още не мога да качвам схеми и картинки иначе отдавна да  съм го направил :hi:

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1109 -: Октомври 31, 2012, 18:23:25 pm »
Към поста на Пурку, че не ми се копира целия:

Това, което си закачил като картинки, е точно от теория на изместването на кората. Картинка 1 и картинка 3, са дефакто едно и също нещо, защото ако забелязваш, наклона на земната ос е еднакъв. Средната картинка е Земята, но тя не се върти така в пространството. По-скоро, така би го гледал, ако не си в константна позиция спрямо планетата. Т.е, Земята не променя драстично наклона на оста си спрямо еклиптиката.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4983 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5782 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5658 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4262 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11462 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27