Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 476747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 г.
« Отговор #1110 -: Октомври 31, 2012, 18:32:09 pm »
Картинка 1 и картинка 3 не са едно и също виж разположението на континентите

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #1111 -: Октомври 31, 2012, 18:33:46 pm »
Пурку, радвам се че се отказа от оная безумна теория, дето земята сама щяла да се измества и да си измества полюсите.
Аз бях този, дето казах, че без външна сила няма как да стане.
Вместо това получих само критика.
Но щом се съгласяваш на външната сила, значи все има някаква надежда.

Сега, както предлагаш, може да обсъдим каква е и вероятността да дойде някое голямо външно тяло, и съвсем да ги решим тия "недоразумения".  :D
Можеш да прегледаш няколко десетки страници назад същата тема, (или беше темата за Нибируто), защо е много удобно да си имаме юпитер и сатурн в по-външна орбита от нашата.

Значи прати полюсите чак на екватора.  :D
Интересно какво ще е това тяло, дето така да завърти земята, а самата и орбита да си остане същата. Няма ли и тя съвсем да се промени? Че даже и земята да замине. И изобщо ...
За какво ли пиша.

Оберон, от многото "мъдри" приказки така и не каза какво да чакам декември 2012та. Кажи какво ти е мнението открито. Да има на какво да се посмеем после.

Аз моето мнение не го крия: НИЩО няма да стане!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1112 -: Октомври 31, 2012, 18:36:14 pm »
Картинка 1 и картинка 3 не са едно и също виж разположението на континентите

Абе хора, нали това се мъча да кажа вече 3ти ден:) Не се променя наклона на земната ос, само кората се приплъзва, и затова континентите са така, виждам аз.
Моля ви, най-сърдечно, запознайте се с теорията за преместването на земната кора!

Аз също мисля, че 21/12/2012 няма да стане нищо.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #1113 -: Октомври 31, 2012, 18:40:35 pm »
Пурку, радвам се че се отказа от оная безумна теория, дето земята сама щяла да се измества и да си измества полюсите.
Аз бях този, дето казах, че без външна сила няма как да стане.
Вместо това получих само критика.
Но щом се съгласяваш на външната сила, значи все има някаква надежда.

Сега, както предлагаш, може да обсъдим каква е и вероятността да дойде някое голямо външно тяло, и съвсем да ги решим тия "недоразумения".  :D
Можеш да прегледаш няколко десетки страници назад същата тема, (или беше темата за Нибируто), защо е много удобно да си имаме юпитер и сатурн в по-външна орбита от нашата.

Значи прати полюсите чак на екватора.  :D
Интересно какво ще е това тяло, дето така да завърти земята, а самата и орбита да си остане същата. Няма ли и тя съвсем да се промени? Че даже и земята да замине. И изобщо ...
За какво ли пиша.

Оберон, от многото "мъдри" приказки така и не каза какво да чакам декември 2012та. Кажи какво ти е мнението открито. Да има на какво да се посмеем после.

Аз моето мнение не го крия: НИЩО няма да стане!
Бай Мильо Пангаров от с. Цар Асен много добре беше обяснил как ще се случи това, аз му вярвам защото съм вярващ
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 г.
« Отговор #1114 -: Октомври 31, 2012, 18:43:58 pm »
Опитайте се да погледнете глобално на процесите който стават в момента по света ,урагани ,земетресения ,вулкани ,слънчева активност, и ми кажете че нещо не се задава  може да не е на точно тази дата ,но приближава

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1115 -: Октомври 31, 2012, 18:50:01 pm »
Опитайте се да погледнете глобално на процесите който стават в момента по света ,урагани ,земетресения ,вулкани ,слънчева активност, и ми кажете че нещо не се задава  може да не е на точно тази дата ,но приближава

Ами както и да го гледам, на Земята винаги си ги е имало тези неща. Разликата със сега е, че ти научаваш след 5 мин какво става на другия край на света. Докато преди 1000 години, и да отнесе Австралия няма да разбереш.
Разберете, че такива климатични явления винаги е имало и ще има, студени и топли периоди се редуват, и ще се редуват. Имало е и доста по-страшни неща...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 г.
« Отговор #1116 -: Октомври 31, 2012, 18:57:08 pm »
Не става въпрос за толкова дълъг период от време и не се наблюдават само земни явления а и със космически тела от нашата система Слънцето и Юпитер и периодите на аномалии са по на често.

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: 2012 г.
« Отговор #1117 -: Октомври 31, 2012, 18:57:50 pm »
Обероне, разбира се, че винаги е имало и ще има природни катаклизми, но наистина зачестяват. Дори и учени глави го збелязват. Ето ви малко четиво по темата. :hi:
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1118 -: Октомври 31, 2012, 19:34:00 pm »
Добре че поне alexxx39 ме разбра какво искам да кажа през последните 5-6 коментара.
Интересен е другия момент: Аз през цялото време искам да изложа едно и също нещо, обаче Tangrata_ с всеки мой коментар, все нещо различно схваща. Аде де? Как стават тия работи, кой да каже? :)
При мен борабата не е да докажа твърденията си, при мен борбата е да успея да предам мислите си по разбираемия за вас начин. Като чета коментарите с изключение на алекс, още не съм успял да го направя. Продължавам борбата - какво да се прави. :)

Oboren, това че си активен и споделяш информация е похвално. Но бъди и полезен. Запознай ни с теорията на приплъзването на земната кора? Не с линк където да четем, а след като я знаеш, напиши сентенцията с няколко изречени. Изложи по разбираем начин позицията си.

Още веднъж да го кажа: след като планетата влезе в определена зона от космоса, под влиянието на външна сила ще се разклати като спиращия пумпал. Няма да се мести земната кора, а ще се клати цялата планета. На втората картинка съм го показал. След завъртането, земната ос най-вероятно ще има същия ъгъл спрямо еклиптиката, но това не е изместване на земната кора, а изместване на цялата планета. ...така че напиши каква е тая теория за Земната кора, помолихте още вчера или ония ден беше, не помня вече.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #1119 -: Октомври 31, 2012, 19:35:22 pm »
Ето вижте тук!  8)

<a href="http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=5a0d0be0aa" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=5a0d0be0aa</a>
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: 2012 г.
« Отговор #1120 -: Октомври 31, 2012, 20:00:38 pm »
От всичко, което изкоментирахте напоследък, първо много се радвам че темата придоби един по-научно-сериозен тон и второ се опитвам да разбера какво наистина би могло да промени някакво установено положение на цялата планета в тази Вселена и галактика?

Климатичните промени няма да са както и други геоложки процеси. Външно единствено ме притесняват някакви драстични промени в Слънцето, черни дупки, които не е ясно как и защо се появяват, а може би създават и накрая някакво много силно извънземно участие, което да намества и позиционира технически нещо толкова огромно като цели планети. Астероиди и други приходящи или минаващи обекти случайно биха били като прашинки или нещо като ... ако си представим че имаме една средноголяма бейзболна топка- знаете, че е твърда (а скоро се чудих и от какво се прави) и е здрава да я сблъскаме с различни по големина камъни или други тела. Но по-интересно би било в истински триизмерен опит да се направи с предполагаемите, скорост, гравитация, движение и т.н.

Такъв тип промяна на Земята отвън определено би могло да се счита като причина за Край!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1121 -: Октомври 31, 2012, 20:02:04 pm »
Приемам критиката на Пурку,просто разчитах вие да прочетете, а не аз да пиша 15 мин, ама щом се налага:)
 
Теорията за приплъзването на земната кора, в най-общи линии гласи следното: през определени периоди от време, които не е задължително да са еднакви, на Полюсте се натрупва значителна маса от лед. Заради инерционния момент на прецесията, и куп други катализатори ( скорост на въртене, центробеж/центростремителна... ), идва един момент, в който земната кора се приплъзва върху мантията и се измества за определен период с определни градуси. Разбира се, външен катализатор също може да приплъзне кората - силен удар с метеорит под ъгъл и голяма скорост, много близко преминаващо масивно и тежко тяло и т.н
Искам да го уточня пак - наклона на земната ос си остава константа спрямо еклиптиката, т.е не се завърта цялата планета, а само нейната обвивка, която е много малка част от цялата мантия. С една дума, 100-на километра под всеки от вас има полутечна маса, върху която земната кора "плава".

За пръв път тази теория се изрича от проф. Чарлз Хепгуд, и дори Айнщайн пише увода за книгата му и силно го подкрепя. Проф. Хепгуд дава доста солидни доказателства за тези теория, просто много време ще ми отнеме да ги изреждам. Същия професор е този, който изследва пръв картата на Пири Рейс, и именно математическите изчисления ( екипът на професора, на 100% доказва, че създателят на оригиналната карта - тъй като Пири Рейс само я прекопира - е познавал детайлно сферичната тригонометрия, което вече само по себе си е сензация ) дават повод на професора да се запита, дали някога полюсите са били на друго място.

Сега, ако говорим за смяна на поляритета - това е съвсем друго. Единствения засега механизъм, който е способен да го направи, е супер силна магнитна буря, чиято сила по някакъв начин да обърне магнитосферата на Земята. Тогава тя започва да се върти наобратно, и дефакто полюсите сменят местата си. НО! тук пак нямаме физическо завъртане на планетата.

Каква е тази определна зона на космоса, която кара планетата да се върти, на мен не ми е известна, ако Пурку знае - да каже.

Ако имате повече въпроси, с удоволствие ще извадя книгата и ако някой иска да си поговорим по скайпа, там съм Ahamenptah.

Нямам ни най-малката идея да се заяждам, да се правя на знаещ и т.н, но е факт че съм изчел тонове по въпроса, а и не само по този. Все пак пиша от 2005г тук, и досега само един индивид успя да ме накара да псувам в обществен форум.

Поздрави:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: 2012 г.
« Отговор #1122 -: Октомври 31, 2012, 20:28:07 pm »
Оберон, от многото "мъдри" приказки така и не каза какво да чакам декември 2012та. Кажи какво ти е мнението открито. Да има на какво да се посмеем после.

Аз моето мнение не го крия: НИЩО няма да стане!

Ще  стане  Тангра,  ще  стане!  Ще  посрещнем  новата  2013 година,  и  само  ГЕРБ  ще  ни  ......  ,  а  инак  имам   повече  от  20 баса.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 г.
« Отговор #1123 -: Октомври 31, 2012, 20:35:47 pm »
Смяна на магнитните полюси на земята е ставало многократно в историята и доказаха го геолози като провериха кристалчетата ферит застинали във изстиналата лава през различните периоди те са естествени магнити и винаги са ориентирани по посока на полюсите в момента на застиване на лавата и се установило че двата полюса са си сменяли многократно местата дори са изчислили през какъв период от време става в момента сме в края на такъв период дори малко закъснява така че в близко бъдеще ще бъдем свидетели на смяна на полюсите дори се наблюдават в тихия океан зони с обратен поляритет  в южното полукълбо

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #1124 -: Октомври 31, 2012, 21:55:19 pm »
Така е alexxx39! Това го гледах по някакъв канал. Пробите ги взеха от скали в Южна Африка, ако не се лъжа. И то е ставало за много кратко време. Просто така е устроена Вселената, такива са божествените закони. :hi:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4983 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5782 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5658 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4262 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11463 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27