Автор Тема: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum  (Прочетена 39021 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NTT

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2008, 07:50:36 am »
Съвсем скоро и аз се изправих пред същия проблем, обяснявах на един приятел а той ме мисли за луд !!? Е, хората дори и да разбират проблема някак си не искат да променят системата, а тя е пагубна и рано или късно ще се срути, ако не сега то след няколко години...
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 07:52:44 am от NTT »
"Политическото величие е като пирамидите където, никой освен орлите и влечугите не може да достигне

buden

  • Гост
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #16 -: Октомври 07, 2008, 07:59:06 am »
Съвсем скоро и аз се изправих пред същия проблем, обяснявах на един приятел а той ме мисли за луд !!? Е, хората дори и да разбират проблема някак си не искат да променят системата, а тя е пагубна и рано или късно ще се срути, ако не сега то след няколко години...
Тя и да не се срути, от само себе си по-добре няма да стане.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #17 -: Октомври 07, 2008, 10:12:54 am »
Как да се сабудят хората бе , като единственото което мислят е как да осигурят повече пари за семейството си ,такава глобална промяна за "зомбитата" е просто поредната невероятна история за филм по - скоро опитах се да обясня на един човек , за който смятам че е разумно мислещ ,след точно 2 минути ме погледна ,  " ти си си луд бе .. и този странен поглед ,сякаш току що е видял извънземно.:) Повечето хора просто не могат да си представят свят в който няма да плащаш за нищо и парите няма да съществуват ,това е невъзможно за тях ,хайде някой да ми каже как да говорим по този въпрос с такива индивиди , които за част от секундата не искат да си представят живота "outside the box"

Абе аз имам един колега от съседния магазин за списания и вестници, с който коментирахме Zeitgeist и се оказа, че не приема почти всичко от него за истина. И взех да му обеснявам подробно за цялата система, как ни държи в робство и ни дуи. Дадох му пример с медиите , че с тях се програмиарат и контролират масите и тези списания и вестници имат същата цел дето ги продава. И след като стигнах ме до извода, че зад всичко не стоят хора ами други същества. Пича взе да ме гледа по същия начин .. и този странен поглед ,сякаш току що е видял извънземно.:) все едно бях някъкво чудовище което иска да му отнеме мизерния животец и взе да вика "СПРИ,СПРИ! НЕ ИСКАМ ДА ЗНАМ ПОВЕЧЕ!"  Тука вече аз се изплаших много от тези думи, направо замръзнах хора.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #18 -: Октомври 07, 2008, 10:20:47 am »
Как да се сабудят хората бе , като единственото което мислят е как да осигурят повече пари за семейството си ,такава глобална промяна за "зомбитата" е просто поредната невероятна история за филм по - скоро опитах се да обясня на един човек , за който смятам че е разумно мислещ ,след точно 2 минути ме погледна ,  " ти си си луд бе .. и този странен поглед ,сякаш току що е видял извънземно.:) Повечето хора просто не могат да си представят свят в който няма да плащаш за нищо и парите няма да съществуват ,това е невъзможно за тях ,хайде някой да ми каже как да говорим по този въпрос с такива индивиди , които за част от секундата не искат да си представят живота "outside the box"

Абе аз имам един колега от съседния магазин за списания и вестници, с който коментирахме Zeitgeist и се оказа, че не приема почти всичко от него за истина. И взех да му обеснявам подробно за цялата система, как ни държи в робство и ни дуи. Дадох му пример с медиите , че с тях се програмиарат и контролират масите и тези списания и вестници имат същата цел дето ги продава. И след като стигнах ме до извода, че зад всичко не стоят хора ами други същества. Пича взе да ме гледа по същия начин .. и този странен поглед ,сякаш току що е видял извънземно.:) все едно бях някъкво чудовище което иска да му отнеме мизерния животец и взе да вика "СПРИ,СПРИ! НЕ ИСКАМ ДА ЗНАМ ПОВЕЧЕ!"  Тука вече аз се изплаших много от тези думи, направо замръзнах хора.

Същото е като да влезеш при човек, който цяла нощ е бил на тъмно в някоя стая. Влизаш вътре и насочваш към него включена лампа. Какво прави човека? Инстинктивно си закрива очите с ръка. Същото е и тука. Само замени лампата със себе си и светлината с не-комерсиалната информация. Реакцията е същата.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #19 -: Октомври 07, 2008, 21:02:21 pm »
Същото е като да влезеш при човек, който цяла нощ е бил на тъмно в някоя стая. Влизаш вътре и насочваш към него включена лампа. Какво прави човека? Инстинктивно си закрива очите с ръка. Същото е и тука. Само замени лампата със себе си и светлината с не-комерсиалната информация. Реакцията е същата.

Това беше много ценна метафора :) Благодаря! :)

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #20 -: Октомври 07, 2008, 22:40:20 pm »
Да , EON тук отново е много прав ,както обикновенно , хората са свикнали на тъмно и при появата на светлина, започва да им пречи.. азс лично съм като блъснат ,как на никой няма да му пука бе!... предствяте ли си TOTAL CONTROL ко да им обясняваш.. Сега като се замислите представяте ли си този филм излъчен по бтв в 21:00 и подкрепен с няколко положителни коментари от известни личности  или *УЧЕНи* какъв ефект ще има ...мечтии..
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 22:44:11 pm от xthing »

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #21 -: Октомври 08, 2008, 17:13:07 pm »
...
Защото ако пожелая утре мога да напиша статия в Уикипедия - 1=2 - и ако никой не подаде оплакване това ще си стои дни, че може и месеци наред в интернет енциклопедията.
Не казвам да вярваш 1 към 1 в книгите или пък учебници, но интернет залива с какво ли не нали, а той самия цитира точно книгите. Самите книги биват пренаписвани и изменяни, какво остава за интернет. Относно първата част за религията, която не е за тази тема: който иска да се разрови в .. интернет и там ще намери достатъчно критика, а на какво да вярва сам избира.
...
  Именно. Никъде не казвам, че всичко в интернет трябва да бъде приемано за истина (откъде ти хрумна?!). Както и ти сам казваш относто първата част, информацята за религиите е противоречива. За разлика от повечето неща в интернет обаче, Зеитгейст (ясно е вече че ще говорим за двата филма като цяло в темата) посочва абсолютно всички източници, на които се позовава и не убеждава сляпо никого в нищо. Естествено, че в крайна сметка да вярваш или не изборът е твой и на кое по-точно - на добре логически подкрепените тези или на зле скалъпените манипулативни такива, които градят заобикалящата ни "реалност". Колко жалко само, че повечето хора предпочитат да се придържат към вторите и не искат поне да допуснат, че има и други възможни причини, нещата да стоят така, както ги виждаме. Всичко е относително разбира се, нищо не може да бъде прието за "чиста монета", номера е да се разнищва всяка информация и по пътя на логиката да се свързва с неща, които можем да видим и пипнем (защото какво по-добро доказателство от това за обикновения човек). Изумително е как хората отхвърлят на момента неща, които не познават, без дори да ги допуснат за възможни, като конспиративните теории например, и в същото време вярват на хиляди други неща, които са им също толкова непознати, нито са ги виждали с очите си, като Христос например, като искреността на авторитетите и хуманността на институциите. Оттук просто и ясно следва, че някой работи (и се справя адски добре) да замазва очите на хората и да ги кара да вярват в неща, които не са им доказани адекватно и в същото време да отхвърлят неща, които са напълно допустими. Мога още много да пиша, но се страхувам че ще изляза от темата (която си е всеобхватна иначе, като се разгърнем над въпростите, които повдига филмът) и затова ще завърша поста с един цитат от филма:
 "They must find it difficult... Those who have taken authority as the truth, rather than truth as the authority."
 Gerald Massey
 (Трябва да им е трудно... На тези, които са приели властта за истина, вместо истината за единствена власт.)
For The Internets! :D

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #22 -: Октомври 11, 2008, 13:53:10 pm »
А някъде могат ли да се намерят субтитри за този филм?

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #23 -: Ноември 03, 2008, 17:26:28 pm »



Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #24 -: Ноември 03, 2008, 17:51:03 pm »
В следващите години следете какви законопроекти ще се прекарват през Конгреса и дали ще са благоприятни за тези компании.  :P

Е, повечето от тях вече ги няма ама...  ;D

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #25 -: Ноември 03, 2008, 18:17:52 pm »
Определено световната икономика ще се срине, ако не, то най-малкото ще мине на следващо ниво при това в близките 10-15 г. ;)

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #26 -: Ноември 04, 2008, 00:13:56 am »
Тук също си имаме анти.
http://www.anti-zeitgeistmovie.info/  ;D
It' oil stupid.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #27 -: Ноември 04, 2008, 00:25:35 am »
Обърнахте ли внимание колко сдъвкана е поднесената инфорамция във филма laugh 

Тук също си имаме анти.
http://www.anti-zeitgeistmovie.info/  ;D
Руснаците винаги са били послушни на своите финансови господари ;)

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #28 -: Ноември 04, 2008, 14:45:28 pm »
Ако аз бях член на тайните обществащях да настоявам да се пускат филми, които разкриват част от истината на тайните общества. Именно така ще може да се размива границата в съзнанието на потребителя между филми подкрепящи и филми разкриващи тайните общества. Не случайно тайните учения на Кабала са вече достъпни от 1955г.
Войната вече не е подмолна, а направо лице в лице и тяхната(на илюминатите) основна цел сега е по-скоро да ни разсейват, отколкото да крият информацията.
И, разбира се, във филм, разкриващ някои истини за илюминатите ще може да се вмъква дезориентираща информация, която да служи за съответната сега развиваща се битка. Тъй като битките започнаха според мен в пълна сила, най-вече след предстоящите днешни резултати от изборите в дома на илюминатите САЩ.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 09:00:29 am от Mirotvorec »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2008, 18:21:18 pm »
Като всяка една империя, и тази ще се разпадне. Въпрос на време е ;)  Дали утре, след година, 10, 20, 40, но ще падне. Както си е отишъл Феодализма заедно с Католицизма, така и Монетаризма ще ги последва. Еволюция :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Anti - "Zeitgeist"

Започната от Breath « 1 2 3 4 5 » Мултимедия

65 Отговора
37907 Прегледи
Последна публикация Декември 06, 2012, 23:03:22 pm
от blade
21 Отговора
15585 Прегледи
Последна публикация Април 15, 2015, 19:15:37 pm
от Schicksal
82 Отговора
43344 Прегледи
Последна публикация Декември 11, 2014, 16:48:11 pm
от sterov

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27