Автор Тема: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum  (Прочетена 39011 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2008, 18:58:18 pm »
А някъде могат ли да се намерят субтитри за този филм?

http://zamunda.net/details.php?id=145643&hit=1

Неактивен xXx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2008, 23:43:23 pm »
От днес за пръв път видях субтитри качени в subs.unacs.bg и в най-скоро време ще гледам и втората част ;)

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #32 -: Ноември 06, 2008, 21:09:52 pm »
мнооооооого благодаря :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #33 -: Ноември 10, 2008, 05:20:12 am »
  Пазете интернет, казват хората във филма, защото това е единственото място където може свободно да се намери неманипулирана информация и този единствен източник е заплашен от изчезване и по случая има протест по цял свят, също и тук - http://svobodata.org.

Точно заради това все се намира някой комплексар- полу- разбирач, който да ти се изсмее в лицето: "Това къде го прочете? В интернет ли? Хахаха" И това са все хора с "вишу", които избягват да се мъчат да мислят.
Принизяването на интернет като средство за достоверно информиране си е своего рода конспирация.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #34 -: Ноември 10, 2008, 06:34:03 am »
Точно заради това все се намира някой комплексар- полу- разбирач, който да ти се изсмее в лицето: "Това къде го прочете? В интернет ли? Хахаха" И това са все хора с "вишу", които избягват да се мъчат да мислят.
Принизяването на интернет като средство за достоверно информиране си е своего рода конспирация.
Е то тъкмо голяма част от тези с "вишуту" обикновено са били твърде заети да си промиват мозъка и не са се докосвали много до интернет. ;) Все пак образованието обикновено тъкмо това втълпява в главите - да НЕ мислиш и да разчиташ на "авторитети"/утвърдени "истини" (Пък и без да ти го втълпява, като си претовариш мозъка с 1 тон глупости, пак ще имаш проблеми с мисленето и няма много да ти остане ресурс за него).
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 06:37:17 am от Martin »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #35 -: Ноември 10, 2008, 18:56:07 pm »
Точно заради това все се намира някой комплексар- полу- разбирач, който да ти се изсмее в лицето: "Това къде го прочете? В интернет ли? Хахаха" И това са все хора с "вишу", които избягват да се мъчат да мислят.
Принизяването на интернет като средство за достоверно информиране си е своего рода конспирация.
Това са точно тия, с това "вишу", което са получили от Старата школа ;)  Ти очакваш ли хора над 50 годиншна възраст да мислят различно от това, което са си изградили като светоглед през годините. Изведнъж да дойдеш и да им кажеш, че начина, по който възприемат света е напълно погрешен и остарял. Очакваш ли да те разберат? Я ги виж само как боравят с техниката. Плашат се от високите технологии, намират ги за "опасни". Застрашавали били книгите :o  и куп други глупости се изприказваха от такива "можещи и знаещи" старейшини. Нека тях да ги оставим настрана. Трагичното е, когато младото поколение мисли така. Един пример мога да дам с клиповете от You Tube. Без значение дали е достоверна информацията и интересен клипа, намерят ли го за невероятен - айде веднага - "ФОТОШОП"... Ами само там ли? Това са младежи, които по цял ден висят и гледат простотиите в нета, и са останали с впечалтнието, че едва ли не всичко е crap. Викам си "толкова му е акъла, толкова и разбира". 90% от хората са овце и това е жалката истина. Мързи ги да МИСЛЯТ. Утре ще ги мързи и да дишат... 

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #36 -: Ноември 14, 2008, 10:38:01 am »
Мисля, че филма е наистина много добър, стига хората да успеят добре да осмислят всичките твърдения и идеи в него, защото някои от тях са малко по-радикални от това, което обикновения човек би искал да разбере...

Какво мисли за "Тhe zeitgeist movement", което стартира със излизането на филма?

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #37 -: Ноември 16, 2008, 15:05:19 pm »
Аз лично се регистрирах... Определено ми хареса този проект Venus, макар да е утопичен на тази степен :) Интересното е, че малко по малко проектът започва да се финансира от хора, разраства се... Това е една наистина голяма и рязка промяна във всичко. Много хора не биха я приели и то не защото предпочитат монетарната система, а защото просто е трудно да видиш бъдещето по този начин :) И все пак проектът се развива постепенно, което може само да ни радва.

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #38 -: Ноември 18, 2008, 11:54:02 am »
С няколко приятели направихме частичен (за сега) превод на съдържанието на zeitgeist movement
линк:
http://mechanical5.com/BG/zeitgeistmovement.html

Мисля че някои от вас може би ще бъдат заинтересовани, а и все пак друго е да четеш текста на български...
« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 10:43:07 am от Disinfo »

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2008, 19:57:59 pm »
 Чудесна работа, Дизинфо! Благодарности на теб и твоите приятели! Аз лично се бях захванала да го превеждам, обаче бях претоварена със задачи напоследък и превода поизостана. Радвам се много, че са се намерили и други, които желаят посланието да достигне повече хора. Аз все още съм навита да участвам в превода. Кажете само докъде сте стигнали или някакси да си поделим работата.  :)
For The Internets! :D

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #40 -: Ноември 26, 2008, 12:01:43 pm »
Има ли някакъв смисъл от проекта Венера?

1.Никой никога няма да позволи на това нещо да се реализира.
2.Ако някой някога подволи на това нещо да се реализира,тогава ще дойдат истинските господари - онези отгоре,и за две секунди ще вътворят реда както би трябвало да е.
3.Ако въобще се стигне до някакво сериозно разглеждане на въпроса за реализирането на проекта Венера,който в крайна сметка ще пропадне още преди да се появи силния ентусиазъм,всички участващи ще се окажат на улицата,вместо да са успяли в някоя друга посока за освобождение.

Ако някъде има някакъв смисъл,това е в движението Цайтгайст като движение за осъзнаване на факта,че човечеството в момента преживява емоционална трагедия,но не си дава сметка за нея.Ако я осъзнае,тогава ще стигне до разковничето на това кое я създава...

Но...движението Цайтгайст е обречено на провал,защото в края на веригата от събития идват онези от горе и ще оправят нещата за две секунди.Единствената посока,в която тази идея може да има относителен успех,това е във вътрешната промяна на човека така, че скритото робство да стане съвсем явно.Нищо повече.
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 12:08:37 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Bell

  • Гост
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #41 -: Ноември 27, 2008, 02:49:47 am »
Както и да го мисля, за мен е абсолютно невъзможно няколко дущи да контролират продължително целия свят чрез физическа сила или дългове. Имам предвид потенциалното световно правителство. Това може да се осъществи само върху една много здрава и стабилна форма на майнд контрол - промивки, психотроника, медии, индоктриниране на манталитета и тн.

Много се надявам достъпът до такава информация да се разраства и да продължава лавинообразния си ефект.

П.П. А пък това приказване за подменянето на човешкия труд и създаването на такава крайна зависимост от машините ми заприлича на Матрицата.  :D Технологиите са важно нещо, но не мисля, че трябва да подменят изцяло човешката ефективност и самодостатъчност. Както ресурсите, така и технологиите трябва да се управляват интелигентно и с мярка...


Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #42 -: Ноември 27, 2008, 02:56:47 am »
Технологиите са важно нещо, но не мисля, че трябва да подменят изцяло човешката ефективност и самодостатъчност. Както ресурсите, така и технологиите трябва да се управляват интелигентно и с мярка...




Ами тогава направо да те питам - имаш ли работа в момента и зависима ли си от някого :)

Защото съм убеден,че ние - онези,които не сме работили кой знае колко дълго,но които сме достатъчно интелигентни да оценим невероятната щета,която се натрупва за малкото време,прекарано в робство,сме 100% за машините навсякъде :)

Няма никаква логика да имаме някакви задръжки по отношение на технологията,защото филми като Матрицата,Аз роботът и прочие са доста измислени в частта си за "превземането на света от машините".Това е като мотива за зомбитата и ходещите мъртви  :P

Ако има достатъчно техници,които да ги оправят и ако в училище се учи достатъчно,за да може всеки един от бъдещото общество да управлява всяка една машина...това може да е единствената професия и единственото задължително преподавано нещо и всичко да е тип-топ :)
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #43 -: Ноември 27, 2008, 14:41:16 pm »
Ами всъщност незная защо се внушава, че Технологиите ще ни спасят.
Ясно е, че Бог няма да дойде да ни "спаси" - тая идея вече умря
Парите също доникъде няма да ни доведат. Те са всъщност превърнали се в стока хартийки без стойност и приложение. Те са другата "религия", освен Господ, но явно вече и тази религия е в криза.
Познайте сега кое ще бъде новата религия? Технологиите ли? Информацията?...
Всъщност е важен Човека - с неговата мисъл и креативност - това е, което създава и технологиите и всичко останало.
Проекта Венера звучи интересно и дано да бъде едно хубаво начало. Единствено се опасявам да не се превърне отново в следващата религия за повеждане на стадото в желаната посока, попадайки в неподходящи ръце...

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #44 -: Ноември 28, 2008, 10:54:41 am »
Una, този  проект е така замислен, че да не може в последствие да попадне в нечии ръце, тоест да няма конкретни лидери с обособена власт. Това му е една от най-хубавите черти, която го прави различен от всичко представяно ни като идеология за сега.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Anti - "Zeitgeist"

Започната от Breath « 1 2 3 4 5 » Мултимедия

65 Отговора
37892 Прегледи
Последна публикация Декември 06, 2012, 23:03:22 pm
от blade
21 Отговора
15578 Прегледи
Последна публикация Април 15, 2015, 19:15:37 pm
от Schicksal
82 Отговора
43329 Прегледи
Последна публикация Декември 11, 2014, 16:48:11 pm
от sterov

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27