Автор Тема: Относно: Важно предложение!  (Прочетена 26246 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stiver

  • Гост
Относно: Важно предложение!
« Отговор #15 -: Юли 09, 2008, 18:47:19 pm »
Добре, как си представяте :
1. 'сформиране на екипи по области'?
 1.1 Обявява се една градинка, и се чакат там всички от даден град, с вестник "Чук-чук" в ръка, за да се познаят?
- Няма нищо смешно в това. Много са започнали точно така. С набирането на информацията желанието и ентусиазма нарастват. Случаите на НЛО и подобните му така са зачестили напоследък, че би било по-странно една сериозна група да не успее да събере материал. Време е. Приветствам идеята и мисля, че е напълно възможно. Омръзна ми да чета всеки ден къде в САЩ, Англия, Мексико или Перу са летели. Омръзна ми да гледам филмчета в UTube от Канада и Англия. Дори в Румъния вече се занимават много сериозно с това. Защо все така става, че в тук всяка една малко по-крилата идея се задушава още в утробата от вечния роден скептицизъм и цинизъм. Давайте момчета. Правете групата. Това е една крилата идея.
Цитат
2. Разпитване на свидетели, събиране на доказателства?
 2.1 как 'свидетелите' ще разберат за 'екипите', че да им се обадят
Може би един вариант на това, което MUFON прави ще помогне - сайт (раздел в XNET) където хората могат да докладват за наблюденията си. Без регистрация. В българия няма такова място.
 
Цитат
2.2 как 'екипите' ще отсяват шегаджийте от сериозните
Ще бъде фрашкано с такива. Повечето ще са заблуди, измислици, желание да се правят на интересни. Други ще са просто идиоти. Но дори и един единствен случай да се докаже, че е истински и да се проследи - това би било стахотно, нали? Не си ли струва? Здрав разум, малко помощ от други такива организации с опит по света, работа, търпение, учене и нестандартно мислене. 
 
Цитат
2.3 кой екип следва да се заеме със свидетел на НЛО от град Троян, ако най-близките 'екипи по области' са в София и Пловдив?
Тук не е Китай. Разстоянията са достатъчно малки за да се пътува. Ако има потенциал, с удоволствие бих се разходила до Троян. Хубаво ли им е виното?
Цитат
3. Събиране на средства чрез дарения, СМС-ки, реклами
- Значи има нужда от спонсори :-) А те ще се появят само ако този екип е в състояние да представи едно убедително портфолио.
-------------
Цитат
В заключение едно ще ви кажа момчета и момичета
Който иска да направи нещо го прави, останалите пускат теми във форумите и си чешат пръстите, обвинявайки другите в безхаберие и липса на ентусиазъм.
Е, преди да се прави е нужно да се поговори малко. Иначе ще стане "момчетата пак си играят на войници". На мен ми харесва този ентусиазъм и поддържам идеята. Винаги ще поддържам тази идея. Бих помогнала с каквото мога. За съжаление трябва да се грижа за анонимността си, но мога да помагам с обработката на свидетелствата и данните. Мога и да изкарам камерата на балкона. Отдавна ми се иска да го направя, но ми трябват малко технически познания. Колко памет е нужна на компютъра, Black Adder? Можеш ли да помогнеш като споделиш малко от твоя опит?

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Важно предложение!
« Отговор #16 -: Юли 11, 2008, 00:19:42 am »
Цитат
2.3 кой екип следва да се заеме със свидетел на НЛО от град Троян, ако най-близките 'екипи по области' са в София и Пловдив?
Тук не е Китай. Разстоянията са достатъчно малки за да се пътува. Ако има потенциал, с удоволствие бих се разходила до Троян. Хубаво ли им е виното?
Божкееее, жив да не бях. от 1997 г почти всяка година посещавам този град, е до сега вино не съм пил там. Виж за Троянската сливова мога да разкажа доста, че и научно-популярен филм, с наченки на екстремални дегустации  :D (лека корекциика, в последствие видях, че си от по-нежния пол, питането за виното става обяснимо, но в Троян купуват грозде от Пазарджик, та ... сигурно затова е кът виното)
Цитат
3. Събиране на средства чрез дарения, СМС-ки, реклами
- Значи има нужда от спонсори :-) А те ще се появят само ако този екип е в състояние да представи едно убедително портфолио.
А един мармот завива шоколада в станиол.
Те ЦСКА трети месец не могат да си намерят спонсор, та баш за НЛО изследвания ще се сприпне някой. А както и орязаха финансирането от ЕС - хептен суша.
Мога и да изкарам камерата на балкона. Отдавна ми се иска да го направя, но ми трябват малко технически познания. Колко памет е нужна на компютъра, Black Adder? Можеш ли да помогнеш като споделиш малко от твоя опит?
Паметта е последното по важност нещо за да пуснеш камерата. Много по-важни са параметрите на самата камера (повярвайте, обикновена WEB камера става само за SKYPE). За сериозна работа със сериозни доказателства, просто не става в домашни условия. Цени на камери не мога да цитирам, но са над 1 000 Евро със сигурност. Видеокепчърите - ти то най-елементарните дето стават - и те някъде там. И то това за дневно наблюдение, в режим - запис при движение.
Ако ви останат малко пари, купете си и някоя книжка по математика, за да сметнете вероятността за колко милиона години е възможно, точно над 1/100000 част от небето което наблюдавате лично, да мине НЛО.


Разберете ме правилно, нито се заяждам, нито се подигравам. Просто гледайте реално на живота. Всичко друго е в сферата на - "еййй, ся да кацнат тук 2-3 чиний, па да награба фотоапарата ... ша видат те."
« Последна редакция: Юли 11, 2008, 00:24:13 am от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Breath

  • Гост
Относно: Важно предложение!
« Отговор #17 -: Юли 11, 2008, 00:37:12 am »
Аз едно не разбирам, на кой още трябва да бъде доказвано, че ги има и са там и съществуват. Мисля, че повече от 90% от хората са наясно, отделен е въпроса как реагират като се заговори на тази тема. Не е ли време да се премине към по-различен род въпроси, нещо като : Защо са тук, какво искат, какво правят....?
Да, и на мен ми харесва ентусиазма, но е безсмислено, изобщо е тотално губене на време а ще бъде и на средства щом започнат да се събират.

cdms

  • Гост
Относно: Важно предложение!
« Отговор #18 -: Юли 11, 2008, 21:29:06 pm »
Няма ли да е по-удачно да се направи уфорогичен клуб или пък да хнет да си сътрудничи с някой.
Предлагам да си направим среша на групи в по-големите градове. Ако продължаваме да постваме само теми става скучно. Във форума само постваме и коментираме темите. Но нищо не правим по болните проблеми. Разбира се за това последната дума има екипа.

stiver

  • Гост
Относно: Важно предложение!
« Отговор #19 -: Юли 12, 2008, 00:37:05 am »
До Black Adder:
Камерата ми е малко старичка Sharp МiniDV Camcorder и мога да записвам директно на харда през firewire. Има опция за нощно снимане и т.н., но отдавна не съм я ползвала и съм я позабравила. Нещо ме засърбяха ръцете да я поотупам пак от прахта. Колкото до математиката - точно тя е, която ме е спирала до сега. Преди няколко години, когато живеех в южното полукълбо ми се струваше, че няма нощ, когато да вдигна очи към небето и да не видя звезди движеши се по налудничави траектории. Сега всичко това изчезна. Откакто живея в града (София) рядко виждам звездите изобщо.
Проблемът със спонсорите е наистина труден, но ми се е случвало да попадам и на достатъчно ексцентрични хора. Едва ли някой би рискувал с прехвърлянето на суми по банков път, но подпомагането с апаратура, пък дори и старичка, като начало би се отразило добре на един младежки уфологичен клуб. И на края - знам, че не се заяждаш. Нямам проблеми със здравомислещи скептици Но не мисля и, че е напълно невъзможно. Това, че 30 годишните на времето не са успели не означава, че няма смисъл 15 годишните да не опитат отново. Все някога ще се получи. Затова поддържам идеята. За да се върви напред, да се опитва отново и отново.

Breath, не мисля, че въпросът е само в доказването. Въпреки че далеч не съм съгласна със статистиката ти и мисля, че съотношението е точно обратното, доказването е само една малка част от пъзела. Права си, че въпросите които задаваш са много по-важни. Но едно се убедих - поведението на извънземните противоречи на всякаква човешка логика. Няма дори една сносна теория, която изцяло да обяснява действията им. Затова, според мен, само анализи и логически построения от човешка гледна точка няма до никъде да ни доведат. Налага се да започнем да анализираме ситуацията като максимално се абстрахираме от своите земни разбирания за морал, прогрес, комуникации и т.н. и да се опитаме да мислим като тях. А това може да стане само като проследяваме и изследваме внимателно действията им, движението им, техните горещи точки на интерес, Точно както се изследват миграциите на прелетните птици и средствата за общуване на койотите (примерно).

Geta, може да се започне и като виртуален клуб. Какво имаш предвид като казваш "болните проблеми". Ти от къде би започнал разследването? И за да не ти прозвучи като заяждане ще ти кажа - аз, например, бих започнала с няколко статистически проучвания под формата на въпросници от рода на "Вярвате ли че НЛО съществуват?", "Защо?", Виждали ли сте НЛО", "Имали ли сте странни сънища от еди-какъвси род?" и т.н и т.н. Така като начало бих си създала по-добра представа за средата и дори може да попадна на някое ценно парче. Но това съм аз. Ти с какво би започнал?

cdms

  • Гост
Относно: Важно предложение!
« Отговор #20 -: Юли 12, 2008, 03:32:43 am »
Под "болни теми" имам предвид конспирациите. Например планът за съсипване на България. Колкото до уфологичния клуб може да си прочистим старите чарколяци от гардероба и да влезнат в употреба. Но трябва добра организация. По технологичната страна знам няколко фирми, които продават на старо добри компютри на добри цени. За камери и прочие най-добре да се пазарува от Интернет или от заложните къщи(малко маркетинг ще е добре).
Вече съвсем друг е въпросът, ако започне да се регистрира клуб. Да се приемат дарения и т.н.

stiver

  • Гост
Относно: Относно: Важно предложение!
« Отговор #21 -: Юли 12, 2008, 11:14:18 am »
Публикувана от: Geta 
Цитат
Под "болни теми" имам предвид конспирациите. Например планът за съсипване на България.
 

Хммм, май говорим за различни неща.
Тогава ти предлагам да прочетеш отново какво пише RedGuy по въпроса.

Исках да добавя само.

Още от сега да отворя темата... Според мен - каквото ще се прави - ще се прави, но който каквито и изяви да има под надслова на хнетбг, не трябва да обръща нещата на "борба" срещу органите на реда. Това също включва и неподдаването на провокации, т.е. тласъците към вършене на незаконна дейност, като например влизане във военни бази или влизане в конфронтация с полицаи или военни под какъвто и да е предлог. Просто това ще е най-прекия път към унищожението на хнет.

Накратко, целта на мероприятието е събирането на специализирана информация - както го каза H. - "Следват интервюта с хора, свидетели на уфологичното/паранормалното явление, запис(к)и и всичко по реда му. След това анализ и списване на материал." Защото това е една от крайните цели на тоя форум.


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Важно предложение!
« Отговор #22 -: Юли 12, 2008, 14:49:13 pm »
Аз не съм съгласен с посоченото предложение.

Според мен вече е минал периода, в който някой трябва да доказва нещо. Става въпрос за това, че няма никакъв смисъл да се тръгне да се бди по цели нощи и да се дебнат НЛО-та, защото снимките няма да са с кой знае качество. Дори и хубава снимка или видео, няма да породи значителен обществен интерес. Доказателство за това виждаме по целия свят. Снимат се видеота с НЛО-та и какво? Отделя им се 1 мин в края на някоя третокласна новинарска емисия. И къде отива целия този труд? Нахалост...

Трябва да следваме примера на Abovetopsecret.com
За какво говоря? Сайтът отпреди 7-8 години беше малък сайт подобен на нашия. Единственото му предимство, беше, че беше базиран в Англия и респективно езикът на общуване беше английски. Масата хора които го посещаваха и посещават са културни, грамотни и сериозни. Та този сайт много бързо еволюира в нещо друго. Нещо по-голямо. Стана един от водещите конспиративни сайтове в целия свят. Не съм следял подробно развитието му, и не знам в какво се състои ключът към това, но факт е, че те успяха. Не съм чувал, те са правели такива групи за скайуоч и точно това да е допринесло за развитието им.

Целта на Хнет според мен е да стане нещо подобно. Не на световно, но поне на балканско ниво. Не съм чувал да има друг такъв сайт и форум на балканите (България, Гърция, Турция, Румъния, Сърбия, Македония и Черна Гора, Албания, Босна и Хърватска).

Това ще стане само с труд и работа. Превод на материали, сериозни дискусии и смислени специални издания. Нашата работа не е да покажем 2 мин филмче на някой от широката публика със светеща точка и да му кажем: "Глей тва е НЛО и вътре има извънземни." Целта ни е да отворим умовете на хората. Направим ли това, вярването в извънземни е само последствие.

Другата ни цел (според мен) е да премахнем тази омраза между хората. Никак не ми е приятно да гледам как хора от форума претендиращи за грамотност, за хора, които са наясно с конспирациите, имащи различна гледна точка от стадото, се държат и говорят ужасно по този проблем. "Убийте тея, пречукайте ония..." И е много лошо да се слагат под един знаменател цели нации и народи.

Това ни е целта според мен. НЛО-та, извънземни, свободна енергия и т.н. - всички тези неща са последствие от отварянето на умовете на хората. Трябва да спрат да вярват на предразсъдъци набивани им хиляди поколения наред. Трябва обаче и да се избегне другата крайност. Залитане в конспирациите и виждане едва ли не конспирация във всяко едно нещо. Баланса е много труден.

Това е моето мнение в общи линии.

Breath

  • Гост
Относно: Важно предложение!
« Отговор #23 -: Юли 13, 2008, 12:27:07 pm »
Еоне, по-съгласна не мога да бъда. Много хубаво казано и дано са го видяли и прочели повече хора. Аз съм и съвсем леееко пристрастна в случая, защото сайта, който споменаваш, знаеш, че следя от доста време. Но като си помисля, каквото имат те като теми и дискусии, си го имаме и ние тук, така че може да се каже, че сме горе-долу на едно ниво :)

НО, едно много важно НО, който има желание и чувства, че иска да отдаде времето и силите си за тази кауза да го направи. Ако снимате НЛО или сиваци да постнете снимките после. ;)


off: Айде, хубаво лято на всички, на планина, море, чужбина или вкъщи каквото си пожелаете  :-*.

И по-малко конспирации, езотерика и окултизъм, малко почивка и Немислене винаги е добре дошло. А да не говорим, че по-горните могат да бъдат и много опасни в по-голeми количества за неподготвените.  ;D
« Последна редакция: Юли 13, 2008, 12:35:15 pm от Breath »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Важно предложение!
« Отговор #24 -: Юли 13, 2008, 13:16:50 pm »
Аз не съм съгласен с посоченото предложение.

Според мен вече е минал периода, в който някой трябва да доказва нещо. Става въпрос за това, че няма никакъв смисъл да се тръгне да се бди по цели нощи и да се дебнат НЛО-та, защото снимките няма да са с кой знае качество. Дори и хубава снимка или видео, няма да породи значителен обществен интерес. Доказателство за това виждаме по целия свят. Снимат се видеота с НЛО-та и какво? Отделя им се 1 мин в края на някоя третокласна новинарска емисия. И къде отива целия този труд? Нахалост...

Трябва да следваме примера на Abovetopsecret.com
За какво говоря? Сайтът отпреди 7-8 години беше малък сайт подобен на нашия. Единственото му предимство, беше, че беше базиран в Англия и респективно езикът на общуване беше английски. Масата хора които го посещаваха и посещават са културни, грамотни и сериозни. Та този сайт много бързо еволюира в нещо друго. Нещо по-голямо. Стана един от водещите конспиративни сайтове в целия свят. Не съм следял подробно развитието му, и не знам в какво се състои ключът към това, но факт е, че те успяха. Не съм чувал, те са правели такива групи за скайуоч и точно това да е допринесло за развитието им.

Целта на Хнет според мен е да стане нещо подобно. Не на световно, но поне на балканско ниво. Не съм чувал да има друг такъв сайт и форум на балканите (България, Гърция, Турция, Румъния, Сърбия, Македония и Черна Гора, Албания, Босна и Хърватска).

Това ще стане само с труд и работа. Превод на материали, сериозни дискусии и смислени специални издания. Нашата работа не е да покажем 2 мин филмче на някой от широката публика със светеща точка и да му кажем: "Глей тва е НЛО и вътре има извънземни." Целта ни е да отворим умовете на хората. Направим ли това, вярването в извънземни е само последствие.

Другата ни цел (според мен) е да премахнем тази омраза между хората. Никак не ми е приятно да гледам как хора от форума претендиращи за грамотност, за хора, които са наясно с конспирациите, имащи различна гледна точка от стадото, се държат и говорят ужасно по този проблем. "Убийте тея, пречукайте ония..." И е много лошо да се слагат под един знаменател цели нации и народи.

Това ни е целта според мен. НЛО-та, извънземни, свободна енергия и т.н. - всички тези неща са последствие от отварянето на умовете на хората. Трябва да спрат да вярват на предразсъдъци набивани им хиляди поколения наред. Трябва обаче и да се избегне другата крайност. Залитане в конспирациите и виждане едва ли не конспирация във всяко едно нещо. Баланса е много труден.

Това е моето мнение в общи линии.
Относно abovetopsecret имаше една статия - Военните спътници, НЛО и ЦРУ и в нея ставаше дума за това как сайтът бил създаден да заблуждава хората за "измислиците НЛО", които съществуват, за да прикрият шпионските сателити на САЩ.
А това е едно толкова повърхностно твърдение, че няма и накъде.
Ето един цитат:
Цитат
Мнозина от вас отдавна добре са осъзнали, че голяма част от предоставяното в Интернет е чиста проба дезинформация целяща да се създаде тотално погрешна представа за истинността по отношение на много сериозни въпроси от съвременността ни. Оценили опасността от лесното издаване на технологическите възможности, някои от които не съвсем лесни за преглъщане, определени сили в САЩ в последно време създадоха плеяда от "секретни" сайтове имащи за задача да объркват представите на определена категория хора и организации проявяващи интерес към върховите достижения на науката и техниката.

Тук може да се изброят дълъг списък от такива уеб адреси, което смятам за напълно излишно. Е, разбира се не съвсем цялата информация е абсолютно невярна, но най-съществените моменти са добре скрити или истината за тях е майсторски изопачена. Така например ако отворите на сайтове като http:/www.abovetopsecret.com ще намерите богата информация относно АРЕА 51, хиперзвуковият Аврора, проекти за летални апарати задвижвани от антигравитация и прочее наистина секретни до преди години обекти и проекти. Само че по наистина съществените въпроси няма обелена нито думичка...

Така например никъде не излезна професионален коментар за наблюдението на сателити във формация по цял свят включително и над България. Обикновенните сатилити не се движат във формация, докато тук те са наблюдавани не веднъж да летят в перфектна триъгълна формация - нещо, което е доста необичайно. Ако напишете в търсачките "satellites in formation" бързо ще попаднете в обемистите база данни на световните НЛО организации изследващи феномена НЛО. Детайлът, на който обръщам сериозно внимание е, че емайлите на хората наблюдавали тези сателити са изтрити с някакви неясни обяснения на US NAVY.
На това се вика антитвърдение, което цели да разпространи информация напълно противоположна на началната в сайта. С други думи - дезинформация.
Иначе дори в самия abovetopsecret има теми, които разглеждат различните гледни точки по всяка една от конспиративните тези - което доказва, че господина, разпространил антитезата за НЛО, че били "шпионски сателити", е платен дезинформатор или скептик, който нанася големи вреди в публичното пространство и предотвратява търсенето на истината.
« Последна редакция: Юли 13, 2008, 13:27:02 pm от Peacekeeper »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Важно предложение!
« Отговор #25 -: Юли 13, 2008, 21:26:25 pm »
Не знам дали ATS е направен за дезинформация или не. Но факта е, че те имат по-смислени дискусии от нашите тука.

А и нищо не ни пречи ние да се превърнем в техен конкурент по отношение на разнищването на конспирациите.

Разликата, е че там има гражданско общество. А тука няма такова, и няма и признаци за създаването му.

Нищо не ни пречи докато ATS говорят за Аурора и Зона 51, ние както се казва в цитата да се насочим пък към свободната енергия и генератори.

Тука имаме достатъчно интелигенти хора, които са се специализирали в дадена област и имат възможността да помогнат на други.

Сега се сещам за Gogo например. А иначе, който го влече снимането на НЛО-та и скайуоча - да прави това. Няма никакъв проблем. Ще е супер. Важното е да се прави с желание. Всеки може да допринесе с нещо за развитието на ХНЕТ.

Нали :)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Важно предложение!
« Отговор #26 -: Юли 14, 2008, 09:11:43 am »
off: Айде, хубаво лято на всички, на планина, море, чужбина или вкъщи каквото си пожелаете  :-*.

И по-малко конспирации, езотерика и окултизъм, малко почивка и Немислене винаги е добре дошло. А да не говорим, че по-горните могат да бъдат и много опасни в по-голeми количества за неподготвените.  ;D

Подкрепям напълно!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Важно предложение!
« Отговор #27 -: Юли 14, 2008, 11:09:14 am »
Ще се присъединя и аз към препоръките на Breath, защото какво по-хубаво от това да бъдем просто хора  :P  Е, ако "случайно" пък се натъкнем на извънземни-ще се снимаме.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Важно предложение!
« Отговор #28 -: Юли 14, 2008, 23:48:04 pm »
Никой, не се е сетил да ги попита, а всъщност извънземните обичат да позират за снимки: http://vbox7.com/play:17b5fd6c


 :D   8)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

buden

  • Гост
Поставм тук мнението си от една друга тема и ще дам отговорина Breath i RedGuy, за да не спамя другата тема:

Установил съм с дълго ровене из нета, че този сайт е най-големия портал за алтернативни новини на български и занимаващи се с нашите родни проблеми. За което искам да изкажа благодарности на екипа.
В нета бъка от сайтове с новини. Стойностните обаче се броят ако не на пръстите на едната ръка, то най-много на двете. Тук по мои наблюдения няма журналисти по професия като във "фрогнюз" или "опасните" да речем, но е най-големия портал за мислещи хора.
И искрено се надявам да намерите решение на тези въпроси с поддръжката на сайта.
От известно време ми се върти нещо в главата  Tongue .. подобно е чуството когато кроиш планове за някоя гърла я тя горката да не знае  Cheesy
....
Не мога да го сравня с това което е бил преди време сайта, защото не го следя от създаването му и все пак искам да се развива още.
Имам предложение относно сливането на форумите - не го правете. Хнета си е бил единен и ще бъде без значение това разделение. Това е просто едно допълнително зареждане на нова страница в браузъра за потребителите. Ако не им се занимава си е тяхна работа. Макар че разбирам вашите желания да им задоволите исканията.
Имам даже още по-дръзко предложение за новак тук......
Създаването на нов, трети форум. По-горе споменах за няколкото стойностни сайта в интернет. Иска ми се да се обедините. Възможно е по този начин да се създаде една нова медия. Ако се питате "защо тук"? - С това започнах и ще добавя неутралитет и трезво мислене което другаде е по-рядко.
А защо си мисля за създаването на такава медия - В това виждам реална възможност за формирането на движение/не партия и никакви политически амбиции/, с което хората да излагат на показ алтернативното си мислене и така да се формира след време мнозинство чиито глас се чува, а и слуша. С усилени "спам акции" тази нова медия, този трети форум, това гражданско движение може да се пропагандира из интернет. Могат да се пускат и лифлетки и плакати за хора които не всеки ден имат достъп до интернет. А когато се знае, че това е гласът на почти всички алтернативни медии в едно ефектът ще е по-голям. Прегледайте само колко пъти в темите се говори за една алтернативна реалност, в която искаме да живеем. За това, че ако управници имаха морал биха направили друго и т.н. Това не е ли възможност.
Преди близо седмица писах за това в блогът на Стамен Стаменов и една от причините е: член кореспондент на Международната академия по информатизация при ООН - важна е думата информатизация за мен.
Вярвам че на човек ако не му е дошло времето да узрее на сила не става. И на сила не можеш да му отвориш очите. Но с това не би ли се ускорил процеса на узряване на всички хора. Какво мислите вие за това "наторяване" на обществото.
Та ако дадете съгласие за тези бъдещи действия определено ще имате нужда от по-голям екип.

п.п.Торенето е естествен процес в земеделието  Wink

Цитат
Не е странно за мен, че все повече хора започват да си мислят, че хнет е сайт за новини, вид медия, пък дори и занимаваща се с алтернативни и наши родни проблеми.

Не е, или поне не беше, беше сайт/форум за конспирации, уфология, тайни общества И езотерика. Езотериката колкото и да не им се вярва на много хора е неизменна част от всичко това. Абсолютно невъзможно е да вникнеш в историята и всичко, което са например "Тайните общества" без да намесиш езотериката и това не се отнася само за тази тема. А несливането на форумите съвсем ще я доубие според мен, защото ако това, което в момента се пише в съседния форум е езотерика, то тогава простете ми аз вероятно не съм много наясно какво се крие зад тази дума – езотерика.

И да, това е едно допълнително зареждане на нова страница в браузъра и на повечето не им се занимава, а и имам чувството, че повечето, които "обитават" този форум в момента не го и разбират. И не само, че не го разбират, а и нямат никакво желание да го направят.

Не съм сигурна, че обединявайки се със "стойностни" сайтове в интернет хнет ще добие по-голяма популярност или дори и власт, защото това, което иска да каже buden е, че някой, някога ще започне да се съобразява с нас и дори и да ни иска мнението.....Абсурдно е да си мислим, че по какъвто и да е повод управниците биха се съгласили или поне изслушали някой с подобно мислене. Тези хора се обявяват от тях за ...всички знаем какви са епитетите не е нужно да ги пиша и да развалям съвсем атмосферата във форума. Не мисля, че по този начин ще се формира каквото и да било движение а и защо?

И Да, думата Информация е важна, както и думата Знание, но това да имаш информация и знание не върши никаква работа. Номера е в това да умееш да използваш тази информация и това знание.


Breath, убеден съм че езотериката и коспирациите са свързани. Знам че извънземни има, по същия начин както знам че и мен ме има.
Вярно е че по-малко участници взимат участие във форума Езотерика, но това е така, защото той е по-труден за възприемане от сегашното мислене на хората. На мен ми е интересен, но участията ми там са две или три признавам. Обаче ми дойде нещо на ум, което ще пусна след малко там  :P
За събирането или не на сегашните два форума не искам да имам такова отношение, защото съм сравнително нов тук. Колкото до създаването на трети, като движение - сбор и от други сайтове - да. И не виждам, с какво такъв би навредил на сегашното състояние на сайта. Единствено/за това и писах в темата за набиране на администратори/ по-трудно би било за екипа на сайта. Защото догава ще се налага повече работа.

Но защо казваш абсурдно. Нима точно езотериката не ни учи на вяра в на пръв поглед невъзможното?! 
А за знанието, преди да се научим да боравим трябва да го разберем. И ако някой го разбира пък и борави с него, не виждам с какво би му навредило споделянето му.
Относно Кенеди и теорията, че убийството му има връзка с извънземните и за мен е напълно приемлива. Не е ли това доказателство, че информацията е добре да се разпространява с още по-големи темпове?
Цитат
Относно наторяването - подобни пропагандни кампании с добра умисъл не е ясно защо са нещо необходимо да се прави. Беше казано от един потребител преди, който има интернет и интерес, ше ни намери и ни намират.

Освен това, ще изпаднем в състояние на кръстоносен поход, т.е. да им обясняваме на хората как стоят нещата, където те надали ще искат да чуят, а и надали ще повярват. Тук също ще изпаднем в състояние да доказваме например, че съществуват извънземните, а това ясно е казано, че не цел на хнет (Еон: http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,4524.msg78803.html#msg78803)...

RedGuy, глупавите въпроси ще се разредят с времето сигурен съм. Ако хората с подобно мислене като това тук се обединят, тогава каквито и атаки да има те биха били по-лесни за опровержение. А и не е задължително да се води кръстоносен поход. Който няма интерес не би се задържал много тук. И ако изискванията за поустване на мнения се завишат не всеки би писал. С четенето обаче няма да е така.

« Последна редакция: Септември 25, 2008, 22:39:56 pm от buden »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
37 Отговора
20991 Прегледи
Последна публикация Март 20, 2009, 02:58:32 am
от :)
11 Отговора
8433 Прегледи
Последна публикация Януари 01, 2010, 17:06:17 pm
от Max
14 Отговора
9409 Прегледи
Последна публикация Ноември 08, 2008, 02:19:24 am
от soulmethod
17 Отговора
14806 Прегледи
Последна публикация Март 27, 2010, 21:32:44 pm
от Polymorpher
14 Отговора
10792 Прегледи
Последна публикация Ноември 24, 2011, 12:16:50 pm
от voodoogoo

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27