Автор Тема: Промени на избирателната система  (Прочетена 12602 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cdms

  • Гост
Промени на избирателната система
« -: Април 14, 2008, 19:57:47 pm »
От НДСВ надават вой за предстоящи проблеми, ако не се вземат мерки.
http://politics.actualno.com/new_158764.html

"НДСВ има подготвени текстове за избирателен кодекс, в който ще влязат всички избирателни закони. Партията е за включване на мажоритарен елемент в избирателната система и за задължително гласуване, докато по въпроса за процентната бариера за влизане в парламента още няма политическо решение", каза Илчев."
« Последна редакция: Април 19, 2008, 14:54:19 pm от RedGuy »

Dudesun

  • Гост
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #1 -: Април 14, 2008, 20:50:05 pm »
Съгласен с позицията на НДСВ (въпреки, че никога не съм бил привърженик на Кобургготски), трябва да се вземат мерки, но как докато ДПС вече трети мандат управлява благодарение на хората които не гласуват.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #2 -: Април 14, 2008, 21:06:58 pm »
Е аз нещо не мога да схвана къде е ползата за народа, ако в парламента влизат само най-големите и "доказали" се (без коментар в какво точно) партии (Не, че на практика ще има особена разлика и иначе, но това е отделен въпрос). :-\

cdms

  • Гост
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #3 -: Април 14, 2008, 21:18:07 pm »
От това негласуване ДПС след някоя друга година ще влезе с мнозинство в парламента и тогава яка ни душа. Е може да станат коалиция дотогава с ЕВРОРОМА или ОМО-Илинден(ако ги признаят).

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #4 -: Април 14, 2008, 21:28:07 pm »
Е, както многократно се е доказало, причината ДПС да бъде толкова силна не е в гласувалите за нея, нито в негласувалите - причината е в "българските", големите и "доказали" се партии, които на драго сърце й осигуряват властта. Реално аз не виждам никаква разлика и между ДПС и "българските" партии. Не бяха ли същите тези партии, стараещи се да угодят по всички възможни начини на циганите и да съберат гласовете им? Поредните манипулации, целящи на практика още по-силното затвърждаване на статуквото.

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #5 -: Април 19, 2008, 14:02:47 pm »
Айде сега, партиите ни виновни, че не гласуваме! Няма ли най-накрая да си признаем, че акото в памперса ни  си е наше, и че никой друг не го е изакал там!
Турците в България двойно повече ли станаха за пет години, та от шест процента в предишния парламент станаха на дванадесет в сегашния???
Честно казано откак разбрах, че в Батак мнозинството в Общинския съвет е на ДПС, благодарение точно на негласуващите, започвам леко да се съмнявам в правото ни да съществуваме като нация ...

Но ... Както е казал великият Фраонсоа Дю Ла Рошфуко "Никой не е доволен от състоанието си, но всеки е доволен от ума си".
« Последна редакция: Април 19, 2008, 14:16:19 pm от cheese »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #6 -: Април 20, 2008, 10:12:02 am »
Няма ли да е по-добре ако можем да гласуваме по интернет :)

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #7 -: Април 20, 2008, 20:40:35 pm »
Тогава ще се получи "подобрена" версия на приказката на Сталин "Не ме интересува за кого се гласува, стига аз да броя гласовете"!
Хартията ни дава единствената възможност да имаме начин да проверим какво наистина е станало. Нали си спомняш едно отменето ръчно броене на бюлетини ва Флорида, след което един Върховен съд назначи един президент ...

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #8 -: Април 20, 2008, 21:14:12 pm »
Тогава ще се получи "подобрена" версия на приказката на Сталин "Не ме интересува за кого се гласува, стига аз да броя гласовете"!
Хартията ни дава единствената възможност да имаме начин да проверим какво наистина е станало. Нали си спомняш едно отменето ръчно броене на бюлетини ва Флорида, след което един Върховен съд назначи един президент ...
Как ще проверим, все пак бюлетините не се броят от нас (Отделно, че и да се брояха, друг е въпросът кой/как ги е пускал и доколко реални са тези гласове). Същата работа и в 2-та случая. ;)

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #9 -: Април 21, 2008, 09:00:00 am »
Ми тогава да лягаме да мрем!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #10 -: Април 21, 2008, 20:52:13 pm »
В Гърция има един интересен закон според който ако дадена партия няма определен минимален процент в абсолютно всички избирателни райони като например в един да има 40% а в друг 1% не се допуска в парламента  ;) Ако се приеме и тука нещата се решават. Друг е въпроса че пак ще го измислят - големи екскурзии ще има  ;D

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #11 -: Април 21, 2008, 21:45:11 pm »
Не бяха ли същите тези партии, стараещи се да угодят по всички възможни начини на циганите и да съберат гласовете им? Поредните манипулации, целящи на практика още по-силното затвърждаване на статуквото.
Точно. Поредната полицейщина!
И как ще ме задължат да гласувам, ако не искам?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #12 -: Април 21, 2008, 23:40:33 pm »
Пред посолствата на държави, в които я има тая ужасна "полицейщина" - задължителното гласуване, има огромни опашки от българи,които отиват там да работят най-неквалифицирания труд, който може да съществува. Пред българските посолства в същите държави няма опашки от техни нещастни, онеправдани жители. Защо ли, а, Магнолия??

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Промени на избирателната системk
« Отговор #13 -: Април 23, 2008, 03:54:44 am »
Този театър не е за мен. Който иска, да си го играе.
Ниската избирателна активност не е от вчера. И всеки пък на следизборните конференции гледаш широко ококорени физиономии: "Ама как?! Какво стана? Защо хората не гласуват? Ние трябва да направим критичен анализ на ситуацията и да изясним причините, защо се стигна дотам.."
И какво правят? НИЩО!
И така до следващия път.
Трябва здрава чистка там горе. Не да се премятат едни и същи маскари.  ;D
« Последна редакция: Април 23, 2008, 14:25:30 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #14 -: Април 23, 2008, 09:49:57 am »
Ами ... добре. Сега е време да идеш Доган да те черпи една боза. Заради такива като тебе побеждава той, а не защото е черезвечайно силен.
Да му мисли българският народ. Докато в него има хора, които мислят с аргументи от типа "Ми не ме кефи", "Не е за мене тоя театър" и прочее, ще патим.
Вицепремиерът от ДПС театър ли е? Масата министри от ДПС театро ли са?   Фактът, че турците държат земеделието, основните транспортни фирми в национален мащаб, основните добивни фирми, Държавния резерв, че заплашват държавата с разцепление по модела на Косово, всичко това театър ли е ?? Фактът, че в миналия парламент те имаха 6 процентта, а сега имат ДВАНАДЕСЕТ и това стана ТОЧНО заради негласуващите, театър ли е? Извинявай за прямотата, ама тухла ли трябва да ти падне на темето, за да усетиш, че държавата загива !?????

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
27556 Прегледи
Последна публикация Юли 19, 2011, 16:24:10 pm
от Hacko
56 Отговора
28864 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
0 Отговора
3621 Прегледи
Последна публикация Май 08, 2008, 10:57:49 am
от Спорт-Здраве3
14 Отговора
9407 Прегледи
Последна публикация Ноември 08, 2008, 02:19:24 am
от soulmethod
1 Отговора
5658 Прегледи
Последна публикация Септември 17, 2010, 00:07:22 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27