Автор Тема: The Secret  (Прочетена 104340 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #45 -: Юли 20, 2008, 18:45:35 pm »
Добре  ;) аз имам един такъв въпрос на базата на това което казваш
Цитат
''Искам това, което получавам-Получавам това, което искам''

Този принцип има ли ограничения и на каква база са те ? Защото според това което аз виждам "исканията" могат да бъдат само по определени зададени параметри - тоест когато отидеш в един ресторант - можеш да си "поискаш" всичко но само от менюто ;) Кой е правил менюто можеш да се сетиш и сама  ;)

Тоест можеш да искаш неща които  обаче се извършват само чрез определен зададен модел, а много от нещата, които "искаш" пък могат да са напълно несъвместими с модела и следователно невъзможни за тази реалност. Ако можеш чрез "искане" да смениш модела - би могъл да промениш живота за всички с едно умно "искане" - примери могат да се кажат хиляди.

И дали вместо с  искане и взимане нещата не биха се оправили с точно обратното - с даване ? Вместо съревнование и борба - кой ще вземе повече - съревнование и борба  кой ще даде повече  ;) Такава система може да работи в много сфери.

« Последна редакция: Юли 20, 2008, 18:48:23 pm от Alien »

Неактивен Tessa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: The Secret
« Отговор #46 -: Юли 20, 2008, 19:30:08 pm »
Ограничения разбира се има за всеки индивидуален човек и неговия живот..
Този принцип, който аз написах мисля, че е ясно за какво става дума. Да настроим мозъка си така, че вече имаме желаното. И да се почустваме малко или много добре от дори заблуждаващата мисъл на мозъка ..
Не бих казала, че да искаш е нещо лошо - примерно можеш да искаш да даваш повече на хората да помагаш и да правиш добри неща, може да искаш света да е по-добър и т.н., така че не винаги с искането си хората не искат да дават в замяна ..Това е естествено, че когато искаш нещо трябва да дадеш нещо в замяна -защото няма безплатен обяд ...
« Последна редакция: Юли 21, 2008, 00:14:42 am от Mirotvorec »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: The Secret
« Отговор #47 -: Юли 21, 2008, 15:52:57 pm »
Това защо филма е манипулативен е тема, която се е изчерпала вече и това, което имах да казвам по тоя въпрос вече го написах, затова не смятам да се повтарям.

Всъщност е явно, че темата не се е изчерпала. И не виждам какво ТИ написа за манипулативната страна на филма. Аха - нищо. Както и да е, не е и нужно.

Отговорите ти са изпълнени с ирония и ми пъхаш думи в устата, които не съм изричал. В моят пост към теб, нито съм те иронизирал, нито съм те наричал "неука", нито съм казвал че нищо не разбираш. Да си имаме уважението ;)

Примерът ти с пчелите не е уместен, защото те са орган на едно тяло. А тялото е природата. Разказваш ми за субординацията в един от органите, а аз те попитах как в природата това е вместено като цяло и как се проявява като принцип във Всеобщото. Майката не е над пчелите. Без тях - тя е изгубена. Без нея - те също. Взаимно зависими са. И всяка една пчела си има място. Както всеки един орган (примерно пчелите) си имат място в тялото (Природата). Надявам се този път да съм ясен и да няма място за интерпретации.

От такива изречения:

Но извинявам се за невежеството си аз не разбирам нищо ще очаквам пак обясненията ти по въпроса..

Цитат
И това разбира се, че е система на рептилиите. Ох, изчакай, че се изморих докато четох ...нали съм неука, че трябваше да ходя да се образовам ..
Те по принцип са създали и пирамидите, ако става дума ...

не виждам смисъла, при положение че тук сме интелигентни хора (да, и ти също ;)) и е под нивото ни да си задаваме такива елементарни реплики.

Аз не отричам че филмът има положителна страна. За мен тя е само една (други нямат и толкова - все пак е нещо) - повече хора разбраха за този отдавна известен закон (нищо че това стана чрез този глупав филм) и го ползват за добро - и това е хубаво.

Негативите ги изброихме. Ако искай се забивай само в едната страна на монетата - това не е наш проблем, не е и проблем дори. Само да няма парадиране с това, нали? "О филма е велик, защо го отричате" и т.н.

Баста.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Относно: The Secret
« Отговор #48 -: Август 06, 2008, 11:39:02 am »

 Ей, привет на всички конспиратори...и манипулатори. Та нали живеем един манипулативен свят. Или си от манипулираните, или си манипулатор.А техниката е много проста – накарай някого да иска това, което ти си решил да му дадеш. Наскоро я приложих и три малки котенца си намериха стопани. Много убедително /като в рекламите :D/ накарах познатите ми да пожелаят домашен любимец и хоп- желанието им се изпълни. Аз съм доволна. Те също. И във филма е същото. Карат те да искаш. Но дали и двете страни ще са доволни? Лично аз не вярвам. Защото знам, че щастието не е в богатството и парите. А какво е щастие? Смятате ли, че парите и материалните неща ще ви направят щастливи? Богатите щастливи ли са? А вие? Искате, вземате и сте щастлив. Така е във филма. Нищо лошо. А кога ще дадете? Все пак добре е да има баланс в вземането и даването,нали?
Аз филма не го изгледах докрая, но прочетох субтитрите. Това, което се наби в очи при четенето е думичката „искам”, „искате”. Преброих - 95 пъти се повтаря. Имате силата – искайте! Искам да предупредя: със тази сила шега не бива. Тя е за силни и отговорни хора, осъзнаващи, че всички сме едно цяло. Те творят чрез мислите си, обмислят внимателно всеки детайл, рисуват внимателно. И го правят не за себе си, а за цялото, частица от което са. Аз пък ще попитам – като имате силата да искате, ще я имате ли и да получите това, което ви се дава? Защото е възможно да се окаже, че не сте доизкусурили нещо!
Водена от духовни пориви/ а, бе, то си беше май духовно интересчийство :)/ на два пъти си пожелах да преживея едни нещица.  С първото се сдобих със шина на крака. Иначе всичко беше точно. Всъщност чрез травамата на крака преживах това което си бях пожелала. А втория път беше зашеметяващо. Живота ми се промени по най-вълнуващия начин. Трябваше ми доста сила за да приема  всичко. Все пак аз поисках това , нали? И  всички близки съпреживяха нещо покрай мен. Вече много внимавам какво си пожелавам.
Резултатът не идва веднага и това е нещо добро”- така се казва във филма. Преди време може да е било така. Но в сегашните времена резултатите идват много по-бързо от очакваното. Та внимавайте!
Отделете време, за да дадете на себе си, дотам, че да се „напълните” докрай, така че да прелеете и да започнете да давате”. Пак е от филма.Лелее, та аз познавам хора, които години вече  се пълнят.За преливане и дума не може да става, а камо ли за даване. Те са като съд без дъно. Колкото и да имат все им се струва малко. Алчността им мяра няма. Грабят, вземат, искат....А колко му е нужно на човек? Всичко от което има нужда го има в изобилие. Според мен щастието не е в получаване, а в даването. Човек се развива чрез даване. И сега, като пиша това, ми зазвуча в главата една наша хубава песен:


Ако си дал на гладния
дори трохица хляб от своя хляб.
Ако си дал на скитника
дори искрица огън от своя огън.
Ако си дал на милата
от своето сърце.
Ако си дал на чуждите
живот от себе си.
Ако си дал, ако си дал,
ако си дал от себе си,
не си живял, не си живял на празно.”



Филма е посредствен,но поражда много въпроси.За щастието, за силата, за желанията, за вземането и даването.Живота  е такъв, какъвто си го направим. Какъв искате да е?

Приятен ден от мен -  Невен :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: The Secret
« Отговор #49 -: Септември 15, 2008, 21:00:01 pm »
На първо четене филмът „Тайната”  беше отхвърлен с явно мнозинство, поради явната демон-страция на необходимостта да искаш. И това не се хареса, защото било манипулативно. След първото гледане и при мен впечатленията бяха такива, карат те да искаш, опитват се да те поробят в света на желанията. Мина време, животът ми натресе други неща, които отново ме върнаха към този филм. Добре де, пита се в задачата, откъде се е пръкнала въпросната „тайна”? Къде се корени произходът й? В началото на филма се споменава за това, но едва ли някой от вас е обърнал достатъчно внимание, както и аз не бях, на това кое всъщност е „Тайната” и откъде се е взела?
И така, ако имате малко търпение, моля изровете отново въпросния филм и намерете кадрите между 55-та и 56-та секунди след началото. Има една лупа, която се движи доста бързо над текст в книга и се чете „The Emerald Tablet” http://en.wikipedia.org/wiki/Emerald_Tablet.
Така, това вече е нещо, нали? Някой беше ли го видял това при първото гледане? Аз не бях! :P
Филмът е много добре направен и е поднесен така, че всеки да открие себе си в него. Не е никак случайно, че повечето от мненията бяха отрицателни, така сме програмирани да възприемаме действителността. Разбира се, че всичко е мисъл и нищо повече от мисъл. Защо тогава един имал пари, а друг нямал, при положение, че и двамата мислели за пари? Защото на първия предците му от няколко рода насам са мислели за пари и са уплътнили достатъчно мисълта в родовата линия, за да се прояви тя стабилно при този човек, а другия тепърва започва да мисли по въпроса и ще му трябва доста време и постоянство докато постигне подобен резултат. Мисълта на това ниво, на което е нашето битие, е инертна и иска достатъчно време да се концентрираме преди да се уплътни достатъчно и да се прояви по желания начин.
„Тайната” са принципите на херметизма и нищо по-различно от това. Сега намерете темите във форума, където е писано за това учение и ще видите как там мненията са в съвсем друга светлина от тази в текущата тема, а става дума за едни и същи неща. Защо е така?
Желанията са необходимо условие да се задейства механизмът на действие на елементите във вселената, ако няма желание няма кой да движи елементите да се групират и проявяват по точно определен начин. В известен смисъл желанието е първичният дразнител, който да накара мисълта да се задвижи. За да работим с желанията ни е дадено прословутото „его”. Излиза, че егото движи мисълта в началните стадии на развитие на съзнанието и ако се вгледате внимателно е точно така. Ако този процес се осъзнае вече може да се работи с мисълта и без посредничеството на егото и желанията. Това е етап от еволюционното развитие на човешкото съзнание. Ако всеки един от вас, които сега четете тези редове, си направи труда да поиска нещата на този свят да се развият по един по-добър начин, те биха се променили много бързо, само че няма да видим това толкова бързо, защото мисълта ще се прояви след време.
Филмът е преди всичко огледало на текущото състояние на мисълта на зрителя. Всеки вижда онова, което е способен да види и с което същността му резонира. Поискайте да видите есенцията и ще я видите отвъд манипулацията, която действително присъства, но нека не забравяме че въпросната „Тайна” е била притежавана и укривана от властимащите и дори давайки я нам те не го правят чистосърдечно, а пак с опит да извлекат полза за себе си чрез „манипулацията” с желанията, но пък ние имаме способността да преглътнем това и да видим стойностните неща. Не е ли така?
Искам да благодаря на Дъвиан, че e препоръчал книгата „Кибалион” тук: http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,337.msg38015.html#msg38015
В тази книга са обяснени херметичните принципи, показани във филма „Тайната”. Присъединявам се към него и също ви я препоръчвам. Все още се намира на хартиен носител. :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #50 -: Септември 15, 2008, 21:12:22 pm »
Проблемът не е че ти "внушават да имаш желания и да искаш" а че ти внушават какво да искаш без да си задаваш въпроса как идва полученото и на каква цена.(вселената дава) - При сегашните медийни манипулаци (дори метода да бачка на 100%) пак печелят те щото познай какво ще "искат мнозинството от хората" Чак можеш да се уплашиш.....

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: The Secret
« Отговор #51 -: Септември 15, 2008, 21:14:21 pm »
Проблемът не е че ти "внушават да имаш желания и да искаш" а че ти внушават какво да искаш без да си задаваш въпроса как идва полученото и на каква цена.(вселената дава) - При сегашните медийни манипулаци (дори метода да бачка на 100%) пак печелят те щото познай какво ще "искат мнозинството от хората" Чак можеш да се уплашиш.....

Така си се настроил затова така го виждаш. Аз виждам друго.  ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #52 -: Септември 15, 2008, 21:18:31 pm »
Проблемът не е че ти "внушават да имаш желания и да искаш" а че ти внушават какво да искаш без да си задаваш въпроса как идва полученото и на каква цена.(вселената дава) - При сегашните медийни манипулаци (дори метода да бачка на 100%) пак печелят те щото познай какво ще "искат мнозинството от хората" Чак можеш да се уплашиш.....

Така си се настроил затова така го виждаш. Аз виждам друго.  ;)

Ако в една компания 20 човека искат чалга а двама не "искат" това което ще се случи е да се слуша чалга а двамата да си тръгнат и да не я слушат". Манипулирането на масите какво да "искат" е доста хитър прийом.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: The Secret
« Отговор #53 -: Септември 15, 2008, 21:24:33 pm »
Двамата ще си тръгнат, но няма да поискат да слушат чалгата. Ако след като гледаш филма ти се стори, че той те е накарал да поискаш нещо, то може да си повече от сигурен, че ти си го искал преди да си пуснеш филма, той само ти е помогнал да се видиш какво искаш без да си го осъзнавал. Ако знаеш какво искаш на този свят нищо не може да ти промени искането. Ако все пак ти го промени значи не си искал достатъчно силно.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #54 -: Септември 15, 2008, 21:35:39 pm »
Двамата ще си тръгнат, но няма да поискат да слушат чалгата. Ако след като гледаш филма ти се стори, че той те е накарал да поискаш нещо, то може да си повече от сигурен, че ти си го искал преди да си пуснеш филма, той само ти е помогнал да се видиш какво искаш без да си го осъзнавал. Ако знаеш какво искаш на този свят нищо не може да ти промени искането. Ако все пак ти го промени значи не си искал достатъчно силно.

Филма не казва нищо което да не съм чел много преди това  ;) Аз не говоря затова че мен  филма ще ме накара да поискам нещо.Много хора от преди да са гледали филма "искат" разни неща  и добре че няма как всички да ги получат че иначе тежко ни и горко  ;) Няма да остане пукнат ресурс на  планетата.Защото такива са ценностните системи.А най-вече те трябва да се променят.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: The Secret
« Отговор #55 -: Септември 15, 2008, 22:02:56 pm »
Здравей Xpuctoc Muxaul :)

Би ли обяснил къде свършва филмът "Тайната" и къде започва излагането на херметичните принципи, защото това не се разбира много ясно във филма?

Не, никой не е видял лупата и херметичните принципи в началото. И какво от това? Значи толкова са искали и да ги видим. Това инцидентно показване за 1 секунда от филм, който е час и половина, е по-скоро за връзване на гащите, че не е тяхно изобретение (ако случайно някой ги обвини сигурно), отколкото нещо друго. Иначе цялата теза на филма би тръгнала по друг начин, мм?

Идеята наистина, както каза Al, е че споменават неглиже, че мисълта е всичко и след това започва една промивка 1 час, която "просто ти дава пример" (колко мило, че мислят вместо нас), че можеш да си искаш пари и къщи. "Просто го поискайте". Естествено никой не иска да е беден, дори духовно ориентирания човек, защото живее в града, а киселото мляко вече е 80 ст., нали се сещаш. И логиката следва, че ще си искаме... ПАРИИИИИ - йееееее!!!

Цитат
„Тайната” са принципите на херметизма и нищо по-различно от това. Сега намерете темите във форума, където е писано за това учение и ще видите как там мненията са в съвсем друга светлина от тази в текущата тема, а става дума за едни и същи неща. Защо е така?

Ми щото тайната и херметическите закони нямат нищо общо, ей за тва ;) Плюс това, аз имам информация, че истинските херметически закони не са тези, които ги четем, още по-малко са тези от Кибалион, който е писан от "Тримата посветени", което пък е ник-нейм на един окултист, но виж в уикипедия и за това след като си тръгнал. То е между другото, няма общо с темата.

Последното което чух за това филмче, беше един въпрос в едно радиошоу към Стюърт (всеки знае второто име, а ако не знае, какво по дяволите прави тук?!). Та въпроса беше какво С. мисли за филма. Чак ме очуди че не си пусна стандартната плоча (той обича да си създава такива и да ги върти), че филма е реклама на презентаторите и т.н. Каза нещо още по-умно. Каза, че филмът е манипулативен от самото си дъно, защото не започва от корена на нещата - а именно - мисловният модел, КОЙТО ВСЪЩНОСТ ПРИВЛИЧА нещата към нас. Филмът не ни кара да погледнем какво не е наред в мисловният ни модел и защо вследствие на това ние нямаме пари или каквото и да е било. Филмът направо ни поставя на етапа да искаме.
Докато не поправите мисловния си модел по подходящият начин - колкото и да искате - нищо няма да се промени. Дали "великите езотерици" от "Тайната" не са наясно с това, хм? Някак се съмнявам, че не са осведомени за тази подробност. Защо не ни я съобщават обаче, наред с другите потресаващи тайни, които ни разкриват. "Пропуснали са". Простено им е.

Съвсем отделен е въпроса, че се натрапва, "че всеки го може". Запомнете едно нещо от мен, пък ако щете ме мислите за арогантен - НЕ ВСЕКИ ГО МОЖЕ! НАЙ-ВЕРОЯТНО ТОЧНО ТИ (който четеш това) НЕ ГО МОЖЕШ И НИКОГА НЯМА ДА ГО МОЖЕШ!
Защо? Първо защото мислиш по изкривен начин. Влизаш във върхушката на модата, да се използват закони (присъщи на фините реалии) само за придобиване на имущество.
Второ, защото не знаеш как, не знаеш как се управлява енергията и си мислиш, че да си го повтаряш на ум всеки ден по 300 пъти е достатъчно. Какво си мислише по дяволите? Че щи си изтеглиш филма и субтитрите от kolibka.com, ще го "усвоиш" и чували с евро ще се раждат в ябълковата ти градина ли? Погледни се в огледалото и си татуирай "Наивен съм".
Последно, но на първо място по важност - може би не влиза в плана на Висшия ти Аз да имаш много пари. Най-вероятно ще си беден като чук. Защо? Защото на друго място, в друго време се пръскаш по шевовете. Не, никаква карма - просто разпределение на преживяванията. Преживей го. Никва тайна няма да ти помогне, ммдааа...

Както и да е. Не отричам филма като "събитие". Той определено е такова, особено за тези които си отвориха очите чрез него и чрез всички други подобни от вълната "What The Bleep"... Отричам валидността му и приложението му. Масовостта му и поредният опит за унификация всички да мислим в определена посока, защото сме тъпи и не можем да си измислим сами такава.
Най-много ме дразни обаче превземката по цялата работа. Филмът е за "веднъж-гледане". Не е настолен, на повечето от вас не ви е казал нищо ново. Защо всички са превъзбудени тогава? Че и откриват "нови неща вътре". Да, чудесно е, че е помогнал на някой.

Защо по дяволите обаче не продължите да се изкачвате по стълбите? Едва ли има врата по средата на стълбището?
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 22:07:38 pm от H. »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: The Secret
« Отговор #56 -: Септември 15, 2008, 23:04:02 pm »
Не бих обяснявал нищо на никого, само изразявам своето виждане. И пак повтарям, че всеки вижда онова, което може и иска да види. Херметичните принципи започват да се излагат от началото и свършват в края. Не знам защо смяташ, че има прави и криви херметични закони, но нямаше да е зле да се обосновеш с нещо конкретно, като например откъде го знаеш, и съответно какви са верните закони. Както и защо си склонен да приемеш, че едните са верни, а другите не са. Това, че книгата на тримата посветени е издадена от масонско издателство теб може и да те тревожи, но не и мен. За мен е по-важно какво е написано, а не от кого. А относно какво мога аз или някой друг няма как да знаеш. Напомням и на двама ви с Al, че "прочетено" не значи "разбрано", а то пък не значи "преживяно", нито пък "осъзнато" или "почувствано". Ако един човек, или неговият Висш Аз, както искаш, си е избрал дадени ограничения и иска чрез тях да опознае дадена реалност, той е в правото си. Но това в никакъв случай не означава, че тези ограничения важат и за всички останали.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: The Secret
« Отговор #57 -: Септември 15, 2008, 23:43:29 pm »
Цитат
Напомням и на двама ви с Al, че "прочетено" не значи "разбрано", а то пък не значи "преживяно", нито пък "осъзнато" или "почувствано". Ако един човек, или неговият Висш Аз, както искаш, си е избрал дадени ограничения и иска чрез тях да опознае дадена реалност, той е в правото си. Но това в никакъв случай не означава, че тези ограничения важат и за всички останали.

Аз лично не споря относно това а и мойта теза беше съвсем различна и изразяваща нещо друго. И ще дам пример за това което казах в горните си постове.Как "нормалните хора" да взимат "собствени решения" след като отвсякъде са буквално бомбардирани от медийната пропаганда която им казва десетки пъти на ден по всевъзможни радио и тв канали нещо от сорта на тази песен която се върти нонстоп:

Цитат
[Chorus]
When I grow up
I wanna be famous
I wanna be a star
I wanna be in movies

When I grow up
I wanna see the world
Drive nice cars
I wanna have Boobies  ;)

When I grow up
Be on TV
People know me
Be on magazines
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 23:44:18 pm от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: The Secret
« Отговор #58 -: Септември 15, 2008, 23:54:45 pm »
Мисля че като един средно интелигентен човек, какъвто безспорно си, трябва да разбираш, че когато се дискутира едно нещо от голям мащаб, не би би особено ползотворно да се влагат лични емоции. В случаят - какво аз виждам и какво виждаш ти. Става въпрос за хладна и обективна преценка над продукта - в случаят този филм. Какво даде този филм на теб, ако не е твърде лично (и с това аз да се оттегля от тази тема)? И моля без великото "теб не те интересува на мен какво ми е дало" или нещо подобно от la-la land. Ако не е за пред хора, просто кажи като човек. Но все пак, за да се тръгва на някаква теза трябва да има и малко плънка.

Херметичните принципи са си едно, Кибалион е друго. Кибалион е писан преди (направи ли справка вече?), а херметичните принципи се датират от преди-египетско време, да не кажа тракийско по мои сведения.

Проверявам поста си от одеве и не откривам къде казвам, че книгата е издадена от масонско издателство. Мен също не ме бърка издателството. Това, което казах е провери кой е автора криещ се под псевдонима "Тримата Посветени". Щото оставам с впечатлението, че някои мислят, че автора е Хермес Трисмегист. Кибалион е писан точно преди 100 години - 1908. И автора е човек. И има други псевдоними освен "Тримата Посветени". А това че автора е без значение за теб си е твоя работа.

А какво е избрал даден човек е все едно. Той избира и преживява всичко, така или иначе. Но по едно и също време, всички да преживяват "пари" (примерно - да не се хващаме за думата) ;D - не се нарежда пъзела чисто математически ;)

Ограничения винаги има. Повечето от тях сами си поставяме. Други не. За всеки са различни, а има и много общи. Няма как да знам за никой конкретно разбира се, но аз и не се обръщам към никой конкретно, ако не си разбрал :)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: The Secret
« Отговор #59 -: Септември 16, 2008, 19:22:00 pm »
Какво даде този филм на теб, ако не е твърде лично (и с това аз да се оттегля от тази тема)? И моля без великото "теб не те интересува на мен какво ми е дало" или нещо подобно от la-la land. Ако не е за пред хора, просто кажи като човек. Но все пак, за да се тръгва на някаква теза трябва да има и малко плънка.

Аз тезите си ги защитих преди години, не съм тук да защитавам теза. Изразих лично впечатление. Самият филм не може да ти даде нещо, ако сам не искаш да го вземеш, съответно аз нямам какво повече да казвам по въпроса. Интересното за мен, обаче, е комбинацията от филма и изразените зрителски реакции в тази тема. Във филма аз виждам нагледен пример за това как се прилага спрямо хората подаване на достоверна информация, в случая правила, опаковани по съответния начин така, че да не намерят широко одобрение и да се отхвърлят, вместо да се приложат съзнателно в интерес и за целите на самия обикновен човек, Негово Величество Зрителят, елементарната частица в холографския механизъм, или матрица, където властват същите, вече отхвърлени, правила.

Херметичните принципи са си едно, Кибалион е друго. Кибалион е писан преди (направи ли справка вече?), а херметичните принципи се датират от преди-египетско време, да не кажа тракийско по мои сведения.

Херметичните принципи са предадени вярно с оригинала или поне така излиза от написаното. След пълния прочит на книгата аз нямам основания да се съмнявам в подобно нещо. Оригиналът е изгубен отдавна така че няма начин някой от нас да знае какво точно е имало в него. Всъщност в книгата пише следното:
Цитат
Кибалион, стр. 16
http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=46

В древността съществувала компилация от някои основни Херметични учения, предавани от учител на ученик, която била известна като "КИБАЛИОН", чието точно значение и смисъл е изгубено в продължение на няколко века. Това учение обаче е било познато на мнозина, на които е било предадено на четири очи в течение на вековете. Неговите наставления никога не са били записвани или издавани, доколкото на нас ни е известно. Той представлявал просто сборник от максими, аксиоми и предписания, които били неразбираеми за непосветените, но били разбирани с лекота от учениците, след като аксиомите, максимите и предписанията бивали обяснявани и илюстрирани с примери от Посветените в Херметичното учение на техните Неофити.
...
В тази малка книга, от която това е Първият урок, каним нашите ученици да разгледат Херметичните учения, както са изложени в КИБАЛИОН и както са обяснени от нас, смирените ученици на Ученията, които, въпреки че носят титлата Посветени, все още са ученици в стъпалата на ХЕРМЕС, Майсторът.

Проверявам поста си от одеве и не откривам къде казвам, че книгата е издадена от масонско издателство. Мен също не ме бърка издателството. Това, което казах е провери кой е автора криещ се под псевдонима "Тримата Посветени". Щото оставам с впечатлението, че някои мислят, че автора е Хермес Трисмегист. Кибалион е писан точно преди 100 години - 1908. И автора е човек. И има други псевдоними освен "Тримата Посветени". А това че автора е без значение за теб си е твоя работа.

Аз и не съм твърдял, че ти си го казал, пише го в английския текст. За автора или авторите има само хипотези без нищо конкретно. Кой какво смятал за Хермес не ме интересува, както и кога е писана не знам, твърди се обаче, че е издадена през 1908, някъде пишат 1912, върви разбери кое е вярното. Авторът на „Matrix V” също е анонимен, ако позволиш да отбележа.

Ограничения винаги има. Повечето от тях сами си поставяме. Други не. За всеки са различни, а има и много общи. Няма как да знам за никой конкретно разбира се, но аз и не се обръщам към никой конкретно, ако не си разбрал :)

Като прочетох следното реших, че се отнася и за мен:
НЕ ВСЕКИ ГО МОЖЕ! НАЙ-ВЕРОЯТНО ТОЧНО ТИ (който четеш това) НЕ ГО МОЖЕШ И НИКОГА НЯМА ДА ГО МОЖЕШ!

Не само че абсолютно всеки го може, но го и прави постоянно. Болшинството от хората го правят без да осъзнават какво и как правят и само една малка част осъзнават какво точно правят и защо го правят.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5536 Прегледи
Последна публикация Декември 08, 2005, 15:46:18 pm
от H.
TOP SECRET-MAJIC autopsi alien report

Започната от globalufos НЛО

1 Отговора
3793 Прегледи
Последна публикация Септември 15, 2007, 21:15:54 pm
от Eon

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27